1994-es síkvízi kajak-kenu világbajnokság

Az 1994-es síkvízi kajak-kenu világbajnokságot a mexikói Mexikóvárosban rendezték 1994-ben. Ez a huszonhatodik kajak-kenu világbajnokság volt. A magyar csapat az éremtáblázaton az első helyezést érte el összesítésben.

Síkvízi kajak-kenu világbajnokság
(1994)
Adatok
Ország  Mexikó
Rendező városMexikóváros
Dátum szeptember 21–26.
Fő helyszín Xochimilco-tó
Versenyszámok 24

 ← 19931995 → 

ÉremtáblázatSzerkesztés

  *   Rendező   *   Magyarország

Helyezés Ország Arany Ezüst Bronz Összesen
1.   Magyarország 6 12 2 20
2.   Németország 4 2 3 9
3.   Oroszország 4 0 0 4
4.   Lengyelország 3 1 2 6
5.   Bulgária 2 1 1 4
6.   Fehéroroszország 2 0 0 2
7.   Románia 1 5 1 7
8.   Ausztrália 1 1 1 3
9.   Dánia 1 0 0 1
10.   Olaszország 0 1 1 2
  Svédország 0 1 1 2
12.   Ukrajna 0 0 3 3
13.   Kanada 0 0 2 2
  Norvégia 0 0 2 2
15.   Csehország 0 0 1 1
  Franciaország 0 0 1 1
  Mexikó 0 0 1 1
  Szlovákia 0 0 1 1
  Spanyolország 0 0 1 1
Összesen 24 24 24 72

EredményekSzerkesztés

FérfiakSzerkesztés

KenuSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
C1 200 m Nikolaj Buhalov
  Bulgária
41,869 Hoffmann Ervin
  Magyarország
42,241 Mihajlo Szlivinszkij
  Ukrajna
42,281
C1 500 m Nikolaj Buhalov
  Bulgária
1:55,264 Pulai Imre
  Magyarország
1:56,752 Mihajlo Szlivinszkij
  Ukrajna
1:57,056
C1 1000 m Ivans Klementjevs
  Lengyelország
4:08,144 Nikolaj Buhalov
  Bulgária
4:08,208 Victor Partnoi
  Románia
4:10,424
C2 200 m Aljakszandr Maszjajkov
Dmitrij Dovhaljonok
  Fehéroroszország
39,792 Kolonics György
Horváth Csaba
  Magyarország
40,000 Oliver Bolivn
Sylvain Hoyer
  Franciaország
40,400
C2 500 m Gheorghe Andriev
Grigore Obreja
  Románia
1:47,780 Kolonics György
Horváth Csaba
  Magyarország
1:48,452 Blagoveszt Sztojanov
Martin Marinov
  Bulgária
1:49,812
C2 1000 m Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
  Németország
3:50,100 Novák Ferenc
Boldizsár Gáspár
  Magyarország
3:51,988 Dariusz Koszykowski
Tomasz Goliasz
  Lengyelország
3:52,484
C4 200 m Pavel Konovalov
Andrej Kabanov
Szergej Csemerov
Alekszandr Kosztoglod
  Oroszország
35,412 Kolonics György
Horváth Csaba
Szabó Attila
Hoffmann Ervin
  Magyarország
35,524 Petr Procházka
Tomáš Křivánek
Roman Dittrich
Waldemar Fibgir
  Csehország
36,020
C4 500 m Hoffmann Ervin
Szabó Attila
Boldizsár Gáspár
Novák Ferenc
  Magyarország
1:30,464 Marcel Glavin
Cosmin Pasca
Antonel Borsan
Florin Popescu
  Románia
1:30,480 Slavomír Kňazovický
Peter Páleš
Csaba Orosz
Juraj Filip
  Szlovákia
1:32,592
C4 1000 m Pulai Imre
Kolonics György
Takács Tibor
Horváth Csaba
  Magyarország
3:26,708 Marcel Glavin
Cosmin Pasca
Antonel Borsan
Florin Popescu
  Románia
3:29,872 Juan Martinez
Antonio Romero
Ramón Ferrer
Benjamín Castaneda
  Mexikó
3:34,648

KajakSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
K1 200 m Szjarhej Kalesznik
  Fehéroroszország
36,737 Fehérvári Vince
  Magyarország
37,445 Miguel García Fernández
  Spanyolország
37,541
K1 500 m Borhi Zsombor
  Magyarország
1:42,236 Daniel Collins
  Ausztrália
1:42,416 Knut Holmann
  Norvégia
1:42,876
K1 1000 m Clint Robinson
  Ausztrália
3:38,714 Borhi Zsolt
  Magyarország
3:38,962 Knut Holmann
  Norvégia
3:40,842
K2 200 m Maciej Freimut
Adam Wysocki
  Lengyelország
36,156 Romică Şerban
Daniel Stojan
  Románia
36,180 Kay Bluhm
Torsten Gutsche
  Németország
36,324
K2 500 m Kay Bluhm
Torsten Gutsche
  Németország
1:33,108 Rajna András
Adrovicz Attila
  Magyarország
1:33,588 Martin Hunter
Clint Robinson
  Ausztrália
1:33,876
K2 1000 m Jesper Staal
Thor Nielsen
  Dánia
3:21,268 Antonio Rossi
Daniele Scarpa
  Olaszország
3:22,772 Beé István
Szijártó István
  Magyarország
3:25,908
K4 200 m Anatolij Tyiscsenko
Oleg Gorobij
Szergej Verlin
Viktor Gyenyiszov
  Oroszország
32,180 Floran Scoica
Sorin Petcu
Martin Popescu
Magyar Géza
  Románia
32,308 Olekszij Szlivinszkij
Andrij Petrov
Jurij Kicsajev
Andrij Borzukov
  Ukrajna
32,452
K4 500 m Viktor Gyenyiszov
Anatolij Tyiscsenko
Szergej Verlin
Oleg Gorobij
  Oroszország
1:21,488 Floran Scoica
Sorin Petcu
Martin Popescu
Magyar Géza
  Románia
1:21,900 Horváth Gábor
Csipes Ferenc
Antal Zoltán
Hegedűs Róbert
  Magyarország
1:22,264
K4 1000 m Viktor Gyenyiszov
Anatolij Tyiscsenko
Alekszandr Ivanyik
Oleg Gorobij
  Oroszország
3:01,408 Piotr Markiewicz
Grzegorz Kotowicz
Adam Wysocki
Marek Witkowski
  Lengyelország
3:02,368 Thomas Reineck
Oliver Kegel
André Wohllebe
Mario von Appen
  Németország
3:02,680

NőkSzerkesztés

KajakSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
K1 200 m Kőbán Rita
  Magyarország
42,904 Anna Olsson
  Svédország
42,984 Caroline Brunet
  Kanada
43,244
K1 500 m Birgit Schmidt
  Németország
1:53,552 Kőbán Rita
  Magyarország
1:54,196 Josefa Idem
  Olaszország
1:54,640
K2 200 m Dónusz Éva
Laky Éva
  Magyarország
40,252 Birgit Schmidt
Daniela Gleue
  Németország
40,492 Barbara Hacjel
Elżbieta Urbańczyk
  Lengyelország
40,828
K2 500 m Elżbieta Urbańczyk
Barbara Hacjel
  Lengyelország
1:49,684 Czigány Kinga
Mednyánszky Szilvia
  Magyarország
1:50,804 Birgit Schmidt
Daniela Gleue
  Németország
1:51,396
K4 200 m Dónusz Éva
Mednyánszky Szilvia
Laky Éva
Kőbán Rita
  Magyarország
37,120 Birgit Schmidt
Anett Schuck
Ramona Portwich
Daniela Gleue
  Németország
37,168 Caroline Brunet
Klari MacAskill
Alison Herst
Corrina Kennedy
  Kanada
37,328
K4 500 m Birgit Schmidt
Ramona Portwich
Anett Schuck
Daniela Gleue
  Németország
1:35.588 Czigány Kinga
Dónusz Éva
Kőbán Rita
Mednyánszky Szilvia
  Magyarország
1:35,952 Anna Olsson
Susanne Rosenqvist
Maria Haglund
Ignela Ericsson
  Svédország
1:37,648

A magyar csapatSzerkesztés

Az 1994-es magyar vb keret tagjai:

férfiak kajak
K1 200 m Fehérvári Vince 2  Ezüstérem
K2 200 m Gyulay Zsolt
Fehérvári Vince
7.
K4 200 m Rajna András
Adrovicz Attila
Gyulay Zsolt
Hegedűs Róbert
4.
K1 500 m Borhi Zsombor 1  Aranyérem
K2 500 m Adrovicz Attila
Rajna András
2  Ezüstérem
K4 500 m Horváth Gábor
Csipes Ferenc
Antal Zoltán
Hegedűs Róbert
3  Bronzérem
K1 1000 m Borhi Zsombor 2  Ezüstérem
K2 1000 m Beé István
Szijártó István
3  Bronzérem
K4 1000 m Gyulay Zsolt
Csipes Ferenc
Borhi Zsombor
Horváth Gábor
4.

férfi kenu
C1 200 m Hoffmann Ervin 2  Ezüstérem
C2 200 m Kolonics György
Horváth Csaba
2  Ezüstérem
C4 200 m Kolonics György
Horváth Csaba
Szabó Attila
Hoffmann Ervin
2  Ezüstérem
C1 500 m Pulai Imre 2  Ezüstérem
C2 500 m Kolonics György
Horváth Csaba
2  Ezüstérem
C4 500 m Hoffmann Ervin
Szabó Attila
Boldizsár Gáspár
Novák Ferenc
1  Aranyérem
C1 1000 m Pulai Imre 5.
C2 1000 m Novák Ferenc
Boldizsár Gáspár
2  Ezüstérem
C4 1000 m Pulai Imre
Kolonics György
Takács Tibor
Horváth Csaba
1  Aranyérem

nők kajak
K1 200 m Kőbán Rita 1  Aranyérem
K2 200 m Kőbán Rita
Laky Éva
1  Aranyérem
K4 200 m Dónusz Éva
Mednyánszky Szilvia
Laky Éva
Kőbán Rita
1  Aranyérem
K1 500 m Kőbán Rita 2  Ezüstérem
K2 500 m Czigány Kinga
Mednyánszky Szilvia
2  Ezüstérem
K4 500 m Czigány Kinga
Dónusz Éva
Kőbán Rita
Mednyánszky Szilvia
2  Ezüstérem

ForrásokSzerkesztés