Főmenü megnyitása

2013–2014-es magyar férfi vízilabda-bajnokság (első osztály)

első osztály

A 2013-2014-es magyar férfi vízilabda-bajnokság (hivatalosan Vodafone férfi OB I) a legrangosabb és legmagasabb szintű vízilabdaverseny Magyarországon. A pontversenyt 108. alkalommal a Magyar Vízilabda-szövetség írta ki és 14 csapat részvételével bonyolítja le.

Vodafone OB I
Bajnokság adatai
Szezon 2013–2014
Bajnokcsapat ZF-Eger
Statisztika
Gólkirály Stefan Mitrovic, (Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP)
Mérkőzések 182
Összes gól 3757
Gólátlag 20,64

Legtöbb gól
ZF-Eger- Orvosegyetem SC-Újbuda 24-12
Legnagyobb hazai győzelem
ZF-Eger- YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület 24-5
Legnagyobb vendég győzelem
YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület-Racionet Honvéd 8-21

Leghosszabb győzelmi sorozat
16 mérkőzés
Leghosszabb veretlenségi sorozat
Leghosszabb nyeretlenségi sorozat
← Előző szezon
(2012–2013)
Következő szezon →
(2014–2015)

A címvédő a ZF Eger.

A bajnokságban szereplő csapatokSzerkesztés

Az indulási jogától vissza lépett az EKF-EgerFood-Imola és a junior válogatott is. Az élvonalban szerepel a 2012–13-as kiírásban utolsó helyen végzett Kaposvári VK, és a másodosztály bajnoka, a KSI SE és harmadik helyezettje a YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület is.

A csapat neve (a bajnokságban használt neve) A csapat székhelye 2012–13
Budapesti VSC (BVSC-Zugló) Budapest, Zugló 7.
Debreceni VSE Debrecen 5.
Egri VK (ZF-Eger) Eger 1.
KSI SE Budapest, Margitsziget OB I/B 1.
Ferencváros (Széchenyi Bank-FTC ) Budapest, Ferencváros 12.
Racionet Honvéd Budapest, Kispest 6.
YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület Budapest OB I/B 3.
Kaposvári VK Kaposvár 14.
Orvosegyetem SC Budapest, Belváros 9.
Pécsi VSK (PVSK-Füszért) Pécs 13.
Szegedi VE (DIAPOLO Szeged) Szeged 3.
Szentesi VK (Valdor Szentes) Szentes 8.
Szolnoki VSC (Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP) Szolnok 2.
Vasas SC (LACTIV-VasasPLAKET) Budapest, Angyalföld 4.

SorsolásSzerkesztés

A sorsolást 2013. augusztus 12-én tartják a Margit-szigeten. A kiemelt jelentőségű mérkőzések arányos elosztásban történő lebonyolítása érdekében a 2012–13-as élvonalbeli bajnokság 1-7. helyezett csapatai a részükre külön elkészített sorsolási tábla alapján kerülnek először kisorsolásra, és 1–7-ig jelzésű forgatási számot kapják. A további csapatokat hozzásorsolják a 8–14-ig jelzésű forgatási számokhoz, és így alakul ki az alapszakasz mérkőzésrendje.

A bajnokság rendszereSzerkesztés

A bajnokságot 14 csapat részvételével rendezik meg, és két fő részből áll: alapszakaszból és az egyes helyezésekről döntő rájátszásból.

Az alapszakaszSzerkesztés

A bajnokság alapszakasza őszi és tavaszi szezonból áll, melynek során a csapatok körmérkőzéses rendszerben, a sorsolás szerinti sorrendben és pályaválasztói joggal egymás ellen két, csapatonként összesen 26 mérkőzést játszanak. A bajnoki mérkőzések győztes csapatai három pontot kapnak, döntetlen esetén mindkét csapat egy-egy pontot kap. Vereség esetén nem jár pont.

A Magyar Vízilabda-szövetség Versenybizottsága az alábbi dátumokat jelölte ki a fordulóknak:

  • 1. forduló: 2013. szeptember 7.
  • 2. forduló: 2013. szeptember 21.
  • 3. forduló: 2013. szeptember 28.
  • 4. forduló: 2013. október 5.
  • 5. forduló: 2013. október 12.
  • 6. forduló: 2013. október 19.
  • 7. forduló: 2013. október 26.
  • 8. forduló: 2013. november 2.
  • 9. forduló: 2013. november 8.
  • 10. forduló: 2013. november 23.
  • 11. forduló: 2013. november 30.
  • 12. forduló: 2013. december 7.
  • 13. forduló: 2013. december 14.
  • 14. forduló: 2014. január 10
  • 15. forduló: 2014. január 18
  • 16. forduló: 2014. január 25
  • 17. forduló: 2014. február 1
  • 18. forduló: 2014. február 8
  • 19. forduló: 2014. február 22
  • 20. forduló: 2014. március 1
  • 21. forduló: 2014. március 8
  • 22. forduló: 2014. március 14
  • 23. forduló: 2014. március 22
  • 24. forduló: 2014. március 29
  • 25. forduló: 2014. április 5
  • 26. forduló: 2014. április 12

Az alapszakasz végső sorrendjét a bajnoki mérkőzéseken szerzett pontszámok összege határozza meg. Az első helyen a legtöbb, míg az utolsó, a 14. helyen a legkevesebb pontszámot szerzett egyesület végez. Pontegyenlőség esetén a bajnoki sorrendet az alábbi rendszer szerint határozzák meg:

Két csapat azonos pontszáma esetén
  1. az egymás ellen játszott bajnoki mérkőzések pontkülönbsége
  2. az egymás ellen játszott bajnoki mérkőzések gólkülönbsége
  3. az alapszakaszbeli összes bajnoki mérkőzés gólkülönbsége
  4. az alapszakaszbeli összes bajnoki mérkőzésen szerzett több gól
  5. sorsolás
Három vagy több csapat azonos pontszáma esetén
  1. az azonos pontszámú csapatok egymás elleni eredményéből számított „kisbajnokság” pontkülönbsége
  2. azonos pontszám esetén a „kisbajnokság” gólkülönbsége
  3. az alapszakaszbeli összes bajnoki mérkőzés gólkülönbsége
  4. az alapszakaszbeli összes bajnoki mérkőzésen szerzett több gól
  5. sorsolás

A rájátszásSzerkesztés

Az alapszakasz befejeztével az 1-4., 5-8., és a 9-14. helyen végzett csapatok kerülnek a Rájátszás első fordulójába.

A rájátszás mérkőzésein döntetlen eredmény nem születhet, a mérkőzéseket döntésig kell játszani. Több mérkőzésből álló párosmérkőzés esetén az első mérkőzés pályaválasztója mindig az alapszakaszban jobb helyezést elért csapat, a további mérkőzéseken a pályaválasztói jog ez előzőhöz képest felcserélődik.

Az alapszakaszSzerkesztés

# Csapat M GY D V G+G– GK P
Megjegyzések
1. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 26 24 0 2 355–195 +160 72 Rájátszás a bajnoki címért
2. ZF-EgerCV 26 23 1 2 372–192 +180 70
3. DIAPOLO SzegedK 26 21 1 4 322–210 +112 64
4. Racionet Honvéd 26 19 1 6 296–221 +75 58
5. LACTIV-VasasPLAKET 26 14 3 9 259–219 +40 45 Rájátszás az 5-8. helyért
6. Debreceni VSE 26 13 3 10 274–241 +33 42
7. BVSC-Zugló 26 13 2 11 282–258 +24 41
8. Kaposvári VK 26 12 1 13 247–270 −23 37
9. Széchenyi Bank-FTC 26 10 1 15 233–253 −20 31 Rájátszás a 9–14. helyért
10. PVSK-Füszért 26 7 2 17 217–278 −61 23
11. KSI SEÚ 26 6 2 18 246–350 −104 20
12. Szentesi VK 26 5 1 20 211–310 −99 16
13. Orvosegyetem SC-Újbuda 26 5 1 20 244–307 −63 16
14. YBL Waterpolo Club Közhasznú EgyesületÚ 26 0 1 25 199–453 −254 1

Utolsó frissítés: 2014. május 17.
Forrás: Magyar vízilabda-szövetség
A rangsorolás alapszabályai: 1. összpontszám, 2. egymás elleni mérkőzések pontkülönbsége, 3. egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége, 4. gólkülönbség, 5. szerzett gólok száma, 6. sorsolás.
(B): Bajnokcsapat, (K): Kieső csapat, (F): Feljutó csapat, (I): Kupainduló, (R): A rájátszás győztese, (KGY): Kupagyőztes

EredményekSzerkesztés

Hazai \ Vendég1 BVSC DVSE EGER KSI FTC HON YBL KAP OSC PVSK SZEG SZEN SZOL VAS
BVSC-Zugló 11–14 11–12 12–10 9–5 14–11 16–7 6–8 9–7 14–5 9–7 11–7 8–14 7–13
Debreceni VSE 10–10 5–12 18–10 5–6 6–7 19–8 13–9 13–7 15–9 7–13 12–5 4–5 10–9
ZF-Eger 19–5 11–9 20–5 17–6 12–10 24–5 21–4 24–12 16–6 7–9 16–6 13–9 12–7
KSI SE 16–14 13–17 7–13 6–13 8–13 12–12 11–18 9–11 8–8 9–22 10–8 8–19 7–11
Széchenyi Bank-FTC 7–12 7–9 10–13 10–11 8–10 19–8 13–11 6–4 8–7 6–8 13–12 6–13 6–6
Racionet Honvéd 11–8 10–7 5–8 12–7 12–10 16–8 14–9 12–9 15–8 13–12 17–8 8–9 10–10
YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület 6–19 6–19 9–22 8–14 9–14 8–21 11–16 6–17 5–17 11–22 10–11 6–18 5–16
Kaposvári VK 8–16 8–8 9–14 11–7 12–8 7–10 18–5 14–7 5–7 5–9 9–4 9–13 5–9
Orvosegyetem SC 14–14 7–10 8–12 14–15 9–11 6–13 17–9 7–9 10–7 7–13 9–12 12–15 11–14
PVSK-Füszért 10–12 4–9 7–10 11–10 9–8 7–8 16–9 7–13 7–9 8–8 7–13 10–16 9–13
DIAPOLO Szeged 9–7 12–9 7–13 17–4 11–6 7–6 19–9 19–5 15–9 15–9 22–10 6–8 8–6
Szentesi VK 8–11 10–10 5–17 11–12 4–13 7–10 15–10 7–10 8–5 5–8 10–13 8–16 7–8
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 9–7 20–8 8–6 17–9 16–7 14–11 22–4 16–6 14–7 14–3 8–9 21–5 9–8
LACTIV-VasasPLAKET 11–10 12–8 8–8 10–8 10–7 4–11 14–5 8–9 16–9 10–11 9–10 10–5 7–12

Utolsó felvett mérkőzés dátuma: 2013. május 17.
Forrás: Magyar Vízilabda-szövetség
1A hazai csapatok a bal oldali oszlopban szerepelnek.
Színek: Zöld = hazai győzelem; Sárga = döntetlen; Piros = vendéggyőzelem.

RájátszásSzerkesztés

Út a bajnoki címigSzerkesztés

  Elődöntők Döntő
                           
  1  Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 12 10 16  
2  Racionet Honvéd 6 5 9  
  1  Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 8 11 6 11
  2  ZF-Eger 10 5 8 14
2  ZF-Eger 14 10 11
  3  DIAPOLO Szeged 8 8 5  

ElődöntőkSzerkesztés

Az 1-4. helyezettek játsszák az elődöntőt a bajnoki döntőbe kerülésért 1-4, 2-3 párosításban, az egyik fél három győzelme kell a döntőbe jutáshoz. Első, harmadik, ötödik mérkőzésen pályaválasztó az első és második helyezett. Az elődöntő győztesei játszanak a bajnoki címért, a vesztesek pedig a bronzéremért.

  Győz. száma  
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP (1. helyezett) 3 – 0 Racionet Honvéd (4. helyezett)
ZF-Eger (2. helyezett) 3 – 0 DIAPOLO Szeged (3. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

1. mérkőzések
2014. április 18.
18:45
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 12-6 Racionet Honvéd Tiszaligeti Uszoda, Szolnok
Játékvezetők: Fodor, Fekete
(3-1, 2-1, 6-2, 1-2,)
négy játékos   2 Jegyzőkönyv két játékos   2
4/7 Gól / emberelőny 1/10
2/2 Gól / ötméteres 2/2
2014. április 19.
18:00
ZF-Eger 14-8 DIAPOLO Szeged Bitskey Aladár Uszoda, Eger
Játékvezetők: Homonnay, Marjay
(4-4, 4-2, 3-0, 3-2,)
Gór Nagy Miklós Jegyzőkönyv két játékos   2
4/7 Gól / emberelőny 3/9
2/2 Gól / ötméteres 1/2
2. mérkőzések
2014. április 23.
18:00
Racionet Honvéd 5-10 Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP Kőér utcai uszoda Budapest
Játékvezetők: Molnár, Marnitz
(0-2, 2-2, 2-4, 1-2,)
két játékos   2 Jegyzőkönyv Milan Aleksic   4
2/14 Gól / emberelőny 3/10
0/0 Gól / ötméteres 1/2
2014. április 23.
18:30
DIAPOLO Szeged 8-10 ZF-Eger Szegedi Sportuszoda, Szeged
Játékvezetők: Csizmadia, Petik
(2-3, 2-2, 4-3, 0-2)
Hegedűs Gábor Jegyzőkönyv három játékos   2
3/15 Gól / emberelőny 1/8
0/0 Gól / ötméteres 1/1
3. mérkőzések
2014. április 25.
16:00
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 16-9 Racionet Honvéd Tiszaligeti Uszoda, Szolnok
Játékvezetők: Dodog, Fekete
(4-2, 5-3, 4-3, 3-1)
Milan Aleksic   6 Jegyzőkönyv Fülöp Bence   5
4/9 Gól / emberelőny 5/10
2014. április 25.
17:45
ZF-Eger 11-5 DIAPOLO Szeged Bitskey Aladár Uszoda, Eger
Játékvezetők: Csanádi, Székely
(2-4, 4-1, 3-0, 2-0)
négy játékos   2 Jegyzőkönyv két játékos   2
5/13 Gól / emberelőny 3/13
1/1 Gól / ötméteres 1/1

5-8. helyértSzerkesztés

Az 5-8. helyezettek 5-8, 6-7 párosításban játszanak az egyik fél két győzelméig tartómérkőzéseket a helyosztóba kerülésért. A mérkőzések győztesei az 5-6. helyért, a vesztesei a 7-8. helyért játszanak két győzelemig tartó páros mérkőzést. A pályaválasztói jogot az alapszakasz helyezése határozza meg.

  Győz. száma  
LACTIV-VasasPLAKET (5. helyezett) 2 – 0 Kaposvári VK (8. helyezett)
Debreceni VSE (6. helyezett) 2 – 1 BVSC-Zugló (7. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

1. mérkőzések
2014. április 19.
20:30
LACTIV-VasasPLAKET 12-5 Kaposvári VK Komjádi Béla Sportuszoda, Budapest
Játékvezetők: Csizmadia, Vogel
(3-1, 4-2, 3-1, 2-1,)
Angyal Dániel   3 Jegyzőkönyv Gros Ronen   2
5/9 Gól / emberelőny 1/9
0/1 Gól / ötméteres 1/1
2014. április 19.
18:00
Debreceni VSE 9-7 BVSC-Zugló Debreceni Sportuszoda, Debrecen
Játékvezetők: Dodog, Petik
(2-2, 2-1, 2-2, 3-2,)
Kállay Márk   2 Jegyzőkönyv Nyéki Balázs   2
2/6 Gól / emberelőny 3/11
1/1 Gól / ötméteres 1/1
2. mérkőzések
2014. április 22.
19:30
Kaposvári VK 7-12 LACTIV-VasasPLAKET Kaposvári Városi Fürdő, Kaposvár
Játékvezetők: Homonnai, Fekete
(1-2, 2-4, 2-3, 2-3)
hét játékos   1 Jegyzőkönyv Manhercz Krisztián   3
3/11 Gól / emberelőny 2/5
1/1 Gól / ötméteres 2/2
2014. április 23.
20:00
BVSC-Zugló 11-7 Debreceni VSE Szőnyi úti uszoda, Budapest
Játékvezetők: Székely, Németh
(4-1, 2-0, 2-3, 3-3)
Létay Krisztián   5 Jegyzőkönyv Marnitz Gergő   4
1/6 Gól / emberelőny 1/6
3. mérkőzések
2014. április 26.
16:30
Debreceni VSE 12-6 BVSC-Zugló Debreceni Sportuszoda, Debrecen
Játékvezetők: Marjay, Molnár
(2-2, 5-2, 3-0, 2-2)
Kállay Márk   3 Jegyzőkönyv Szabó Bendegúz   3
1/6 Gól / emberelőny 4/8
2/2 Gól / ötméteres 0/2

9-14. helyértSzerkesztés

A 9-14. helyezettek első fordulójában kiemeltek a 9-10. helyezettek. A 11-14. és a 12-13 helyezettek az egyik fél két győzelemig tartó mérkőzéseket játszik a helyosztókba kerülésért.A kiemelt 9. helyezett csapat játszik a Rájátszás első fordulójában mérkőzött 11-14. helyezett csapatok győztesével. Hasonlóan a 10. helyen kiemelt csapat a 12-13. helyezett csapatok mérkőzéseinek győztesével, két győzelemig tartó páros mérkőzésig. A két mérkőzéssorozat győztese játszik a 9-10. helyért, a vesztesek a 11-12. helyért két győzelemig tartó páros mérkőzést. A 11-14. és a 12-13. mérkőzéssorozat vesztesei két győzelemig tartó páros mérkőzést játszanak a 13-14. hely eldöntéséért.

  Győz. száma  
KSI SE (11. helyezett) 2 – 0 YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület (14. helyezett)
Szentesi VK (12. helyezett) 0 – 2 Orvosegyetem SC-Újbuda (13. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

1. mérkőzések
2014. április 19.
11:00
KSI SE 7-5 YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület Széchy Tamás Uszoda, Budapest
Játékvezetők: Füzesi, Pásztor
(4-1, 2-0, 0-4, 1-0)
Kalanovics Balázs  3 Jegyzőkönyv Major Zoltán   2
3/8 Gól / emberelőny 0/6
0/0 Gól / ötméteres 0/0
2014. április 19.
18:00
Szentesi VK 7-12 Orvosegyetem SC-Újbuda Szentesi Uszoda, Szentes
Játékvezetők: Marnitz, Székely
(3-2, 0-2, 2-4, 2-4)
két játékos   2 Jegyzőkönyv Delgado Baches Adrian   4
4/14 Gól / emberelőny 4/11
0/1 Gól / ötméteres 2/2
2. mérkőzések
2014. április 22.
18:00
YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület 10-12 KSI SE MOM Sportuszoda 33m-es, Budapest
Játékvezetők: Fodor, Vogel
(2-3, 2-2, 4-3, 2-4)
Major Zoltán   3 Jegyzőkönyv két játékos   3
3/11 Gól / emberelőny 3/9
2/3 Gól / ötméteres 0/3
2014. április 23.
20:30
Orvosegyetem SC-Újbuda 14-13 Szentesi VK Nyéki Imre Uszoda, Budapest
Játékvezetők: Marjay, Füzesi
(2-1, 3-1, 3-2, 1-5)
Delgado Baches Adrian   5 Jegyzőkönyv három játékos   3
Büntetőpárbaj:
5 – 4
4/14 Gól / emberelőny 5/10
0/5 Gól / ötméteres 1/5

9-12. helyértSzerkesztés

A két mérkőzéssorozat győztese játszik a 9-10. helyért, a vesztesek a 11-12. helyért két győzelemig tartó páros mérkőzést.

  Győz. száma  
Széchenyi Bank-FTC (9. helyezett) 2 – 0 KSI SE (11. helyezett)
PVSK-Füszért (10. helyezett) 2 – 0 Orvosegyetem SC-Újbuda (13. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

1. mérkőzések
2014. április 29.
19:30
Széchenyi Bank-FTC 22-21 KSI SE FTC-Uszoda, Budapest
Játékvezetők: Homonai, Kun
(5-4, 2-2, 2-2, 1-2)
Martin Tyler   8 Jegyzőkönyv Kovács Gergő   5
Büntetőpárbaj:
12 – 11
3/6 Gól / emberelőny 2/10
1/13 Gól / ötméteres 1/12
2014. május 3.
19:00
PVSK-Füszért 8-7 Orvosegyetem SC-Újbuda Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, Pécs
Játékvezetők: Csizmadia, Székely
(2-1, 0-1, 1-2, 5-3)
két játékos   2 Jegyzőkönyv két játékos   2
0/6 Gól / emberelőny 3/9
0/1 Gól / ötméteres 0/0
2. mérkőzések
2014. május 3.
11:00
KSI SE 14-15 Széchenyi Bank-FTC Széchy Tamás Uszoda,, Budapest
Játékvezetők: Petik, Mucskai
(2-3, 2-1, 2-3, 2-1)
Kalanovics Balázs   4 Jegyzőkönyv Ernyei Márk   6
Büntetőpárbaj:
6 – 7
3/11 Gól / emberelőny 0/10
3/7 Gól / ötméteres 1/8
2014. május 7.
20:30
Orvosegyetem SC-Újbuda 10-14 PVSK-Füszért Nyéki Imre Uszoda, Budapest
Játékvezetők: Marjay, Petik
(3-4, 2-2, 2-2, 3-6)
Delgado Baches Adrian   3 Jegyzőkönyv két játékos   3
3/10 Gól / emberelőny 3/7
1/2 Gól / ötméteres 0/1

HelyosztókSzerkesztés

A párharcok az egyik fél második győzelméig tartanak.(A döntő az egyik fél harmadik győzelméig tart)

13-14. helyértSzerkesztés

  Győz. száma  
Szentesi VK (12. helyezett) 2 – 0 YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület (14. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

2014. május 3.
18:00
Szentesi VK 20-10 YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület Szentesi Uszoda, Szentes
Játékvezetők: Rubos, Marnitz
(4-2, 4-2, 5-1, 7-5)
hét játékos   2 Jegyzőkönyv Major Zoltán   3
5/10 Gól / emberelőny 5/12
0/0 Gól / ötméteres 1/2
2014. május 6.
18:45
YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület 5-13 Szentesi VK MOM Sportuszoda 33m-es, Budapest
Játékvezetők: Molnár, Bors
(0-3, 2-5, 0-3, 3-2)
öt játékos   1 Jegyzőkönyv Martin Kolarik   3
3/9 Gól / emberelőny 2/5
0/1 Gól / ötméteres 3/3

A helyosztót 2–0-s arányban a Szentesi VK nyerte, így a 13. helyen, míg a vesztes YBL Waterpolo Club Közhasznú Egyesület a 14. helyen a bajnokság utolsó helyén zárt.

11-12. helyértSzerkesztés

  Győz. száma  
KSI SE (11. helyezett) 1 – 2 Orvosegyetem SC-Újbuda (13. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

2014. május 13.
18:30
KSI SE 12-4 Orvosegyetem SC-Újbuda Széchy Tamás Uszoda, Budapest
Játékvezetők: Vojvoda, Kun
(3-1, 2-1, 4-0, 3-2)
Klanovics Balázs   4 Jegyzőkönyv Császár György   2
3/8 Gól / emberelőny 1/10
2/2 Gól / ötméteres 0/0
2014. május 16.
20:00
Orvosegyetem SC-Újbuda 16-12 KSI SE Nyéki Imre Uszoda, Budapest
Játékvezetők: Csanádi, Fekete
(4-1, 4-3, 4-6, 4-2)
Regős Áron   5 Jegyzőkönyv négy játékos   2
7/13 Gól / emberelőny 5/15
1/1 Gól / ötméteres 0/0
2014. május 19.
18:30
KSI SE 6-9 Orvosegyetem SC-Újbuda Széchy Tamás Uszoda, Budapest
Játékvezetők: Marjay, Kun
(3-2, 1-1, 0-5, 2-1)
Kovács Gergő   3 Jegyzőkönyv Császár György   3
2/8 Gól / emberelőny 1/7
0/0 Gól / ötméteres 1/1

A helyosztót 2–1-s arányban a Orvosegyetem SC-Újbuda nyerte, így a 11. helyen, míg a vesztes KSI SE a 12. helyen végzett.

9-10. helyértSzerkesztés

  Győz. száma  
Széchenyi Bank-FTC (9. helyezett) 2 – 1 PVSK-Füszért (10. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

2014. május 12.
19:30
Széchenyi Bank-FTC 7-6 PVSK-Füszért FTC-Uszoda , Budapest
Játékvezetők: Molnár, Székely
(1-2, 2-1, 2-1, 2-2)
Martin Tyler   5 Jegyzőkönyv De Blasio Domenico   2
1/10 Gól / emberelőny 1/10
0/1 Gól / ötméteres 1/2
2014. május 15.
19:00
PVSK-Füszért 14-13 Széchenyi Bank-FTC Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, Pécs
Játékvezetők: Csizmadia, Marjay
(4-3, 5-2, 4-5, 1-3)
Martin Tyler   4 Jegyzőkönyv három játékos   3
2/4 Gól / emberelőny 1/9
0/0 Gól / ötméteres 2/2
2014. május 18.
11:30
Széchenyi Bank-FTC 10-7 PVSK-Füszért FTC-Uszoda, Budapest
Játékvezetők: Kun, Németh
(5-1, 2-3, 2-2, 1-1)
Francsics Dániel   3 Jegyzőkönyv két játékos   2
5/11 Gól / emberelőny 3/10
0/0 Gól / ötméteres 1/1

A helyosztót 2–1-s arányban a Széchenyi Bank-FTC nyerte, így a 9. helyen, míg a vesztes PVSK-Füszért a 10. helyen végzett.

7-8. helyértSzerkesztés

  Győz. száma  
BVSC-Zugló (7. helyezett) 2 – 1 Kaposvári VK (8. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

2014. május 4.
12:00
BVSC-Zugló 11-7 Kaposvári VK Szőnyi úti uszoda , Budapest
Játékvezetők: Marjay, Fekete
(4-2, 2-0, 2-3, 3-2)
Létay Krisztián   3 Jegyzőkönyv két játékos   2
1/8 Gól / emberelőny 2/10
2/2 Gól / ötméteres 1/0
2014. május 7.
11:00
Kaposvári VK 11-7 BVSC-Zugló Kaposvári Városi Fürdő , Kaposvár
Játékvezetők: Marosvári, Fodor
(2-1, 3-2, 4-1, 2-3)
Surányi László   3 Jegyzőkönyv két játékos   2
3/5 Gól / emberelőny 2/15
1/2 Gól / ötméteres 1/1
2014. május 10.
10:00
BVSC-Zugló 12-9 Kaposvári VK Szőnyi úti uszoda , Budapest
Játékvezetők: Horváth, Mucskai
(3-1, 2-1, 3-3, 4-4)
Létay Krisztián   4 Jegyzőkönyv Surányi László   5
3/8 Gól / emberelőny 3/9
0/1 Gól / ötméteres 2/2

A helyosztót 2–1-s arányban a BVSC-Zugló nyerte, így a 7. helyen, míg a vesztes Kaposvári VK a 8. helyen végzett.

5-6. helyértSzerkesztés

  Győz. száma  
LACTIV-VasasPLAKET (5. helyezett) 2 – 1 Debreceni VSE (6. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

2014. május 3.
19:00
LACTIV-VasasPLAKET 12-9 Debreceni VSE Komjádi Béla Sportuszoda, Budapest
Játékvezetők: Fodor, Németh
(4-2, 4-3, 3-2, 1-2)
két játékos   3 Jegyzőkönyv három játékos   2
2/6 Gól / emberelőny 2/5
2/2 Gól / ötméteres 3/3
2014. május 6.
17:30
Debreceni VSE 9-5 LACTIV-VasasPLAKET Debreceni Sportuszoda, Debrecen
Játékvezetők: Molnár, Vogel
(3-1, 2-2, 2-2, 3-0)
Marnitz Gergő   3 Jegyzőkönyv öt játékos   1
3/13 Gól / emberelőny 4/7
1/1 Gól / ötméteres 1/1
2014. május 9.
19:30
LACTIV-VasasPLAKET 11-8 Debreceni VSE Komjádi Béla Sportuszoda, Budapest
Játékvezetők: Petik, Marjay
(3-3, 4-2, 2-1, 2-2)
Bruguljan Drasko   3 Jegyzőkönyv két játékos   2
2/10 Gól / emberelőny 6/10
1/1 Gól / ötméteres 1/1

A helyosztót 2–1-s arányban a LACTIV-VasasPLAKET nyerte, így az 5. helyen, míg a vesztes Debreceni VSE a 6. helyen végzett.

3-4. helyértSzerkesztés

  Győz. száma  
DIAPOLO Szeged (3. helyezett) 2 – 1 Racionet Honvéd (4. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

2014. május 10.
17:30
DIAPOLO Szeged 7-6 Racionet Honvéd Szegedi Sportuszoda, Szeged
Játékvezetők: Csizmadia, Fekete
(1-0, 4-1, 1-3, 1-2)
hét játékos   1 Jegyzőkönyv Fülöp Bence   2
4/11 Gól / emberelőny 2/8
1/1 Gól / ötméteres 2/2
2014. május 14.
18:00
Racionet Honvéd 13-8 DIAPOLO Szeged Kőér utcai uszoda, Budapest
Játékvezetők: Molnár, Petik
(3-4, 1-2, 4-1, 5-1)
két játékos   3 Jegyzőkönyv Jansik Szilárd   3
0/10 Gól / emberelőny 3/9
2/2 Gól / ötméteres 2/3
2014. május 17.
17:00
DIAPOLO Szeged 11-7 Racionet Honvéd Szegedi Sportuszoda, Szeged
Játékvezetők: Székely Fodor,
(4-1, 2-2, 4-3, 1-1)
Tóth Márton   4 Jegyzőkönyv Kis Gergely   2
0/6 Gól / emberelőny 3/8
3/3 Gól / ötméteres 0/0

A bronzmérkőzést 2–1-s arányban a DIAPOLO Szeged nyerte, így a 3. helyen, míg a vesztes Racionet Honvéd a 4. helyen végzett.

DöntőSzerkesztés

  Győz. száma  
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP (1. helyezett) 1 – 3 ZF-Eger (2. helyezett)

(Zárójelben az alapszakaszbeli bajnoki helyezés olvasható.)

2014. május 9.
18:30
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 8-10 ZF-Eger Tiszaligeti Uszoda, Szolnok
Játékvezetők: Székely, Fodor
(2-2, 2-2, 2-2, 2-4)
Milan Aleksic   4 Jegyzőkönyv három játékos   2
4/11 Gól / emberelőny 3/10
2/2 Gól / ötméteres 0/0
2014. május 12.
19:30
ZF-Eger 5-11 Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP Bitskey Aladár Uszoda, Eger
Játékvezetők: Petik, Molnár
(2-5, 2-2, 1-2, 0-2)
Varga Zsolt   2 Jegyzőkönyv Milan Aleksic   3
2/14 Gól / emberelőny 4/11
0/0 Gól / ötméteres 0/0
2014. május 15.
19:15
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 6-8 ZF-Eger Tiszaligeti Uszoda, Szolnok
Játékvezetők: Dodog, Székely
(3-2, 1-0, 2-4, 0-2)
két játékos   2 Jegyzőkönyv Biros Péter   3
3/11 Gól / emberelőny 1/10
0/0 Gól / ötméteres 0/0
2014. május 19.
19:15
ZF-Eger 14-11 Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP Bitskey Aladár Uszoda, Eger
Játékvezetők: Németh, Fodor
(3-4, 2-4, 5-0, 4-3)
két játékos   3 Jegyzőkönyv Hosnyánszky Norbert   4
8/17 Gól / emberelőny 7/23
2/2 Gól / ötméteres 1/2

A döntőt 3–1-es arányban a ZF-Eger nyerte, ezzel megnyerte a 2013–14-es bajnokságot. A Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP a második helyen zárt.

A bajnokság végeredményeSzerkesztés

A góllövőlista élmezőnyeSzerkesztés

ForrásokSzerkesztés

  • [1]
  • [2], a Vodafone Férfi OB I-es bajnokság versenykiírása 2013-14-es bajnoki évadra