Főmenü megnyitása

FérfiakSzerkesztés

Egypár-, kétpár- és négypárevezősSzerkesztés

Év, helyszín Egypárevezős (M1x) Kétpárevezős (M2x) Négypárevezős (M4x)
1962   Luzern Vjacseszlav Ivanov   René Duhamel, Bernard Monnereau  
1966   Bled Don Spero   Melchior Bürgin, Martin Studach  
1970   St. Catharines Alberto Demiddi   Jörgen Engelbrecht, Niels Secher  
1974   Luzern Wolfgang Hönig   Christof Kreuziger, Hans-Ulrich Schmied   Joachim Dreifke, Götz Dräger, Rüdiger Reiche, Jürgen Bertow  
1975   Nottingham Peter-Michael Kolbe   Alf Hansen, Frank Hansen   Stefan Weisse, Wolfgang Güldenpfennig, Wolfgang Hönig, Christof Kreuziger  
1977   Amszterdam Joachim Dreifke   Chris Baillieu, Michael Hart   Wolfgang Güldenpfennig, Karl-Heinz Bussert, Martin Winter, Frank Dundr  
1978   Karapiro Peter-Michael Kolbe   Alf Hansen, Frank Hansen   Joachim Dreifke, Karl-Heinz Bussert, Martin Winter, Frank Dundr  
1979   Bled Pertti Karppinen   Alf Hansen, Frank Hansen   Peter Kersten, Klaus Kröppelien, Karl-Heinz Bussert, Joachim Dreifke  
1981   München Peter-Michael Kolbe   Klaus Kröppelien, Joachim Dreifke   Peter Kersten, Karl-Heinz Bussert, Uwe Heppner, Martin Winter  
1982   Luzern Rüdiger Reiche   Rolf Bent Thorsen, Alf Hansen   Karl-Heinz Bussert, Uwe Mund, Martin Winter, Uwe Heppner  
1983   Duisburg Peter-Michael Kolbe   Thomas Lange, Uwe Heppner   Albert Hedderich, Raimund Hörmann, Dieter Wiedenmann, Michael Dürsch  
1985   Hazewinkel Pertti Karppinen   Thomas Lange, Uwe Heppner   Doug Hamilton, Robert Mills, Paul Douma, Mel la Forme  
1986   Nottingham Peter-Michael Kolbe   Alberto Belgeri, Igor Pescialli   Vitalij Dosszenko, Sergej Kinjakin, Mihail Ivanov, Igor Korvo  
1987   Koppenhága Thomas Lange   Vaszil Radev, Danatil Jordanov   Vitalij Dosszenko, Szergej Kinjakin, Mihail Ivanov, Igor Korvo  
1989   Bled Thomas Lange   Lars Bjøness, Rolf Bent Thorsen   Hans Kelderman, Koos Maasdijk, Herman van der Eerenbrecht, Rutger Arisz  
1990   Lake Barrington Jurij Janszon   Christoph Zerbst, Arnold Jonke   Girtsz Vilksz, Nyikolaj Csuprina, Szergej Kinjakin, Valerij Dosszenko  
1991   Bécs Thomas Lange   Henk-Jan Zwolle, Nicolaas Rienks   Girtsz Vilksz, Nyikolaj Csuprina, Szergej Kinjakin, Valerij Dosszenko  
1993   Racice Derek Porter   Yves Lamargue, Samuel Barathay   André Steiner, Andreas Hajek, Stephan Volkert, André Willms  
1994   Indianapolis André Willms   Rolf Bent Thorsen, Lars Bjøness   Massimo Paradiso, Alessio Sartori, Rossano Galtarossa, Alessandro Corona  
1995   Tampere Iztok Cop   Lars Christensen, Martin Haldbo Hansen   Massimo Paradiso, Alessio Sartori, Rossano Galtarossa, Alessandro Corona  
1997   Aiguebelette James Coven   Stephan Volkert, Andreas Hajek   Giovanni Calabrese, Rossano Galtarossa, Agostino Abbagnale, Alessandro Corona  
1998   Köln Rob Waddell   Stephan Volkert, Andreas Hajek   Alessio Sartori, Rossano Galtarossa, Agostino Abbagnale, Alessandro Corona  
1999   St. Catharines Rob Waddell   Luka Spik, Iztok Cop   Andreas Hajek, Marco Geisler, Stephan Volkert, André Willms  
2001   Luzern Olaf Tufte   Haller Ákos, Pető Tibor   Christian Schreiber, André Willms, Marco Geisler, Andreas Hajek  
2002   Sevilla Marcel Hacker   Haller Ákos, Pető Tibor   Rene Bertram, Stephan Volkert, Marco Geisler, Robert Sens  
2003   Milánó Olaf Tufte   Sebastien Vieilledent, Adrien Hardy   Andre Willms, Stephan Volkert, Marco Geisler, Robert Sens  
2005   Gifu Mahe Drysdale   Luka Spik, Iztok Cop   Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michal Jelinski, Adam Korol  
2006   Eton Mahe Drysdale   Jean-Baptiste Macquet, Adrien Hardy   Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michal Jelinski, Adam Korol  
2007   München Mahe Drysdale   Luka Spik, Iztok Cop   Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michal Jelinski, Adam Korol  
2009   Poznań Mahe Drysdale   Erik Knittel, Stephan Krüger   Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michal Jelinski, Adam Korol  
2010   Karapiro Ondrej Synek   Nathan Cohen, Joseph Sullivan   David Sain, Martin Sinkovic, Damir Martin, Valent Sinkovic  
2011   Bled Mahe Drysdale   Nathan Cohen, Joseph Sullivan   Christopher Morgan, James McRae, Karsten Forsterling, Daniel Noonan  
2012   Plovdiv * * *
2013   Chungju

*: 2012-ben csak a nem olimpiai számokban hirdettek bajnokot.

Kormányos nélküli és kormányos kétevezős, kormányos nélküli négyevezősSzerkesztés

Év, helyszín Kormányos nélküli kétevezős (M2–) Kormányos kétevezős (M2+) Kormányos nélküli négyevezős (M4–)
1962   Luzern Dieter Bender, Günther Zumkeller   Wolfgang Neuss, Klaus-Günther Jordan, Frank Steinhäuser   Gerd Wolter, Dagobert Tometschek, Peter Paustian, Christian Prey  
1966   Bled Peter Kremtz, Roland Göhler   Hadriaan van Nes, Jan van de Graaff, P. de Maan   Frank Forberger, Frank Rühle, Dieter Grahn, Dieter Schubert  
1970   St. Catharines Peter Gorny, Werner Klatt   Stefan Tudor, Petre Ceapura, Ladislau Lovrenschi   Frank Forberger, Frank Rühle, Dieter Grahn, Dieter Schubert  
1974   Luzern Bernd Landvoigt, Jörg Landvoigt   Vlagyimir Jezsinov, Nyikolaj Ivanov, Alekszandr Lukjanov   Siegfried Brietzke, Andreas Decker, Stefan Semmler, Wolfgang Mager  
1975   Nottingham Bernd Landvoigt, Jörg Landvoigt   Jörg Lucke, Wolfgang Gunkel, Bernd Fritsch   Siegfried Brietzke, Andreas Decker, Stefan Semmler, Wolfgang Mager  
1977   Amszterdam Vitalij Jeliszejev, Alekszander Kulagin   Teodor Mrankov, Dimitar Janakiev, Sztefan Sztojkov   Siegfried Brietzke, Andreas Decker, Stefan Semmler, Wolfgang Mager  
1978   Karapiro Bernd Landvoigt, Jörg Landvoigt   Jürgen Pfeiffer, Gert Übeler, Olaf Beyer   Vlagyimir Preobrazsenszkij, Nyikolaj Kuznyecov, Valerij Dolinyin, Anatolij Nyemtirev  
1979   Bled Bernd Landvoigt, Jörg Landvoigt   Jürgen Pfeiffer, Gert Übeler, Georg Spohr   Siegfried Brietzke, Andreas Decker, Stefan Semmler, Wolfgang Mager  
1981   München Jurij Pimenov, Nyikolaj Pimenov   Carmine Abbagnale, Giuseppe Abbagnale, Giuseppe di Capua   Alekszej Kamkin, Valerij Dolinyin, Alekszandr Kulagin, Vitalij Jeliszejev  
1982   Luzern Magnus Grepperud, Sverre Löken   Carmine Abbagnale, Giuseppe Abbagnale, Giuseppe di Capua   Bruno Saile, Jörg Weitnauer, Hans-Konrad Trümpler, Stefan Netzle  
1983   Duisburg Carl Ertel, Ulf Sauerbrey   Ulrich Diessner, Thomas Greiner, Andreas Gregor   Norbert Kesslau, Volker Grabow, Jörg Puttlitz, Guido Grabow  
1985   Hazewinkel Nyikolaj Pimenov, Jurij Pimenov   Carmine Abbagnale, Giuseppe Abbagnale, Giuseppe di Capua   Norbert Kesslau, Volker Grabow, Guido Grabow, Jörg Puttlitz  
1986   Nottingham Nyikolaj Pimenov, Jurij Pimenov   Andrew Holmes, Steven Redgrave, Patrick Sweeney   Ted Swinford, Dan Lyons, John Riley, Robert Espeseth  
1987   Koppenhága Andrew Holmes, Steven Redgrave   Carmine Abbagnale, Giuseppe Abbagnale, Giuseppe di Capua   Olaf Förster, Ralf Brudel, Thomas Greiner, Jens Lüdecke  
1989   Bled Thomas Jung, Uwe Kellner   Carmine Abbagnale, Giuseppe Abbagnale, Giuseppe di Capua   Olaf Förster, Ralf Brudel, Thomas Greiner, Jens Lüdecke  
1990   Lake Barrington Thomas Jung, Uwe Kellner   Carmine Abbagnale, Giuseppe Abbagnale, Giuseppe di Capua   Nicholas Green, Michael McKay, Sam Patten, James Tomkins  
1991   Bécs Steven Redgrave, Matthew Pinsent   Carmine Abbagnale, Giuseppe Abbagnale, Giuseppe di Capua   Nicholas Green, Michael McKay, Andrew Cooper, James Tomkins  
1993   Racice Steven Redgrave, Matthew Pinsent   Jonathan Searle, Greg Searle, Gary Herbert   Daniel Fauche, Philippe Lot, Michel Andrieux, Jean-Christophe Rolland  
1994   Indianapolis Steven Redgrave, Matthew Pinsent   Igor Boraska, Tihomir Franković, Milan Razov   Walter Molea, Riccardo Dei Rossi, Raffaello Leonardo, Carlo Mornati  
1995   Tampere Steven Redgrave, Matthew Pinsent   Luca Sartori, Giuliano de Stabile, Antonio Cirillo   Walter Molea, Riccardo Dei Rossi, Raffaello Leonardo, Carlo Mornati  
1997   Aiguebelette Michel Andrieux, Jean-Christophe Rolland   Scott Fentress, Jordan Irvng, Nicholas Anderson   Matthew Pinsent, Timothy Foster, Steve Redgrave, James Cracknell  
1998   Köln Robert Sens, Detlef Kirchhoff   Nicholas Green, James Tomkins, Brett Hayman   James Cracknell, Steve Redgrave, Timothy Foster, Matthew Pinsent  
1999   St. Catharines Drew Ginn, James Tomkins   Jim Neil, Philip Henry, Nicholas Anderson   James Cracknell, Steve Redgrave, Edward Coode, Matthew Pinsent  
2001   Luzern James Cracknell, Mattew Pinsent   James Cracknell, Matthew Pinsent, Neil Chugani   Toby Garbett, Stephen Williams, Edward Coode, Richard Dunn  
2002   Sevilla James Cracknell, Mattew Pinsent   Lars Kirsch, Andreas Werner, Claus Müller-Gattermann   Sebastian Thormann, Paul Dienstbach, Philipp Stüer, Bernd Heidicker  
2003   Milánó Drew Ginn, James Tomkins   Matthew Rich, Daniel Beery, Andrew Kelly   Cameron Baerg, Thomas Herschmiller, Jake Wetzel, Barney Williams  
2005   Gifu Nathan Twaddle, George Bridgewater   Hardy Cubasch, Sam Conrad, Marc Douez   Steve Williams, Peter Reed, Alex Partridge, Andrew Triggs-Hodge  
2006   Eton Drew Ginn, Duncan Free   Nikola Stojić, Jovan Popović, Ivan Ninković   Steve Williams, Peter Reed, Alex Partridge, Andrew Triggs-Hodge  
2007   München Drew Ginn, Duncan Free   Dawid Paczes, Lukasz Kardas, Daniel Trojanowski   Carl Meyer, James Dallinger, Eric Murray, Hamish Bond  
2008   Linz Gabriel Bergen, James Dunaway, Mark Laidlaw  
2009   Poznań Eric Murray, Hamish Bond   Alex Partridge, Richard Egington, Alex Gregory, Matthew Langridge  
2010   Karapiro Eric Murray, Hamish Bond   Christopher Morgan, Dominic Grimm, David Webster   Jean-Baptiste Macquet, Germain Chardin, Julien Despres, Dorian Mortelette  
2011   Bled Eric Murray, Hamish Bond   Vincenzo Capelli, Pierpaolo Frattini, Niccolo Fanchi   Matt Langridge, Richard Egington, Tom James, Alex Gregory  
2012   Plovdiv * Stanislau Scsarbacsenia, Aljakszandr Kazubouszkj, Pjotr Piatrinics   *
2013   Chongju

*: 2012-ben csak a nem olimpiai számokban avattak bajnokot.

Kormányos négyevezős, nyolcasSzerkesztés

Év, helyszín Kormányos négyevezős (M4+) Nyolcas (M8+)
1962   Luzern Bernd-Jürgen Marschner, Peter Neusel, Bernhard Britting, Manfred Ross, Jürgen Ölke   Német Szövetségi Köztársaság  
1966   Bled Hänno Melzer, Horst Bagdonat, Helmut Hänsel, Karl-Heinz Gzeschuchna, Klaus-Dieter Ludwig   Német Szövetségi Köztársaság  
1970   St. Catharines Peter Berger, Hans-Johann Färber, Gerhard Auer, Alois Bierl, Stefan Voncken   Német Demokratikus Köztársaság  
1974   Luzern Andreas Schulz, Rüdiger Kunze, Ulrich Diessner, Walter Diessner, Wolfgang Gross   Amerikai Egyesült Államok  
1975   Nottingham Vlagyimir Esinyov, Nyikolaj Ivanov, Alekszandr Szema, Alekszandr Klepikov, Alekszandr Lukjanov   Német Demokratikus Köztársaság  
1977   Amszterdam Ulrich Diessner, Gottfried Döhn, Walter Diessner, Dieter Wendisch, Andreas Gregor   Német Demokratikus Köztársaság  
1978   Karapiro Ulrich Diessner, Gottfried Döhn, Walter Diessner, Dieter Wendisch, Andreas Gregor   Német Demokratikus Köztársaság  
1979   Bled Ulrich Diessner, Walter Diessner, Jens Doberschütz, Bernd Schlufter, Werner   Német Demokratikus Köztársaság  
1981   München Dietmar Schiller, Jörg Friedrich, Bernd Niesecke, Harald Jährling, Klaus-Dieter Ludwig   Szovjetunió  
1982   Luzern Thomas Greiner, Hans Sennewald, Ulrich Kons, Ulrich Diessner, Andreas Gregor   Új-Zéland  
1983   Duisburg Conrad Robertson, Gregory Johnston, Keith Trask, Leslie O'Connell, Brett Hollister   Új-Zéland  
1985   Hazewinkel Sziguitasz Kutzsinszkasz, Ivan Visszockij, Vlagyimir Romanizsin, Igor Szotov, Mihail Sasszov   Szovjetunió  
1986   Nottingham Karsten Schmeling, Bernd Niesecke, Bernd Eichwurzel, Frank Klawonn, Hendrik Reiher   Ausztrália  
1987   Koppenhága Karsten Schmeling, Bernd Niesecke, Bernd Eichwurzel, Frank Klawonn, Hendrik Reiher   Amerikai Egyesült Államok  
1989   Bled Vasile Tomoiaga, Valentin Robu, Dimitrie Popescu, Vasile Dorel Nastase, Marin Gheorghe   Német Szövetségi Köztársaság  
1990   Lake Barrington Marion Grüssel, Stefan Schulz, Detlef Kirchhoff, Bernd Eichwurzel, Hendrik Reiher   Német Szövetségi Köztársaság  
1991   Bécs Bahne Rabe, Armin Eichholz, Armin Weyrauch, Matthias Ungemach, Jörg Dederding   Németország  
1993   Racice Nicolaie Taga, Dorin Alupei, Viorel Talapan, Iulicat Ruican, Marin Gheorghe   Németország  
1994   Indianapolis Viorel Talapan, Florian Tudor, Valentin Robu, Iulica Ruican, Marin Gheorghe   Amerikai Egyesült Államok  
1995   Tampere Ben Holbrook, Porter Collins, James-Scott Munn, Christian Ahrens, Peter Cipollone   Németország  
1997   Aiguebelette Laurent Beghin, Bernard Roche, Vincent Maliszewski, Antoine Beghin, Christophe Lattaignant   Amerikai Egyesült Államok  
1998   Köln Nicholas Green, Michael McKay, Drew Ginn, James Tomkins, Brett Hayman   Amerikai Egyesült Államok  
1999   St. Catharines Garrett Klugh, Thomas Murray, Daniel Protz, Jacob Wetzel, Sean Mulligan   Amerikai Egyesült Államok  
2000   Zágráb Graham Smith, Stephen Williams, Toby Garbett, Richard Dunn, Alistair Potts  
2001   Luzern Gilles Bosquet, Vincent Gazan, Vincent Millot, Sideny Chouraqui, Christophe Lattaignant   Románia  
2002   Sevilla Tom Stallard, Steve Trapmore, Simon Fieldhouse, Kieran West, Christian Cormack   Kanada  
2003   Milánó Brian McDounough, Matthew Deakin, Jason Flickinger, Lucas McGee, Marcus McElhenny   Kanada  
2005   Gifu Nicolas Podpovitny, Vincent Durupt, Johnatan Mathis, Lionel Jacquiot, Nicolas Majerus   Amerikai Egyesült Államok  
2006   Eton Jan-Martin Bröer, Matthias Flach, Philipp Naruhn, Florian Eichner, Martin Sauer   Németország  
2007   München Matthew Deakin, Daniel Beery, Samuel Burns, Christophe Liwski, Edmund del Guercio   Kanada  
2009   Poznań Németország  
2010   Karapiro Németország  
2011   Bled Németország  
2012   Plovdiv *
2013   Chongju

*: 2012-ben csak a nem olimpiai számokban avattak bajnokot.

Könnyűsúlyú egypár-, kétpár- és négypárevezősSzerkesztés

Év, helyszín Egypárevezős (LM1x) Kétpárevezős (LM2x) Négypárevezős (LM4x)
1974   Luzern William Belden  
1975   Nottingham Reto Wyss  
1976   Villach Raimund Haberl  
1977   Amszterdam Reto Wyss  
1978   Karapiro José Antonio Montosa   Pal Bornick, Arne Gilje  
1979   Bled William Belden   Pal Bornick, Arne Gilje  
1980   Hazewinkel Christian Wahrlich   Francesco Esposito, Ruggero Verroca  
1981   München Scott Roop   Francesco Esposito, Ruggero Verroca  
1982   Luzern Raimund Haberl   Francesco Esposito, Ruggero Verroca  
1983   Duisburg Bjarne Eltang   Francesco Esposito, Ruggero Verroca  
1984   Montréal Bjarne Eltang   Francesco Esposito, Ruggero Verroca  
1985   Hazewinkel Ruggero Verroca   Luc Crispon, Thierry Renault  
1986   Nottingham Peter Antinie   Carl Smith, Allan Whitewell  
1987   Koppenhága Wim van Belleghem   Enrico Gandola, Giovanni Calabrese  
1988   Milánó Alwin Otten   Enrico Gandola, Giovanni Calabrese  
1989   Bled Fran Göbel   Christoph Schmölzer, Walter Rantasa   Peter Uhrig, Jan Fischer, Björn Gehlsen, Thomas Melges  
1990   Lake Barrington Fran Göbel   Steve Peterson, Robert Dreher   Francesco Esposito, Massimo Lana, Massimo Guglielmi, Paolo Pittino  
1991   Bécs Niall O'Toole   Kai von Warburg, Michael Buchheit   Simon Burgess, Gary Lynagh, Bruce Hicks, Stephen Hawkins  
1992   Montréal Jens Mohr Ernst   Gary Lynagh, Bruce Hick   Francesco Esposito, Massimo Lana, Michelangelo Crispi, Massimo Guglielmi  
1993   Racice Peter Haining   Gary Lynagh, Bruce Hick   Wolfgang Sigl, Gernot Faderbauer, Christoph Schmölzer, Walter Rantansa  
1994   Indianapolis Peter Haining   Francesco Esposito, Michelangelo Crispi   Wolfgang Sigl, Gernot Faderbauer, Christoph Schmölzer, Walter Rantansa  
1995   Tampere Peter Haining   Michael Gier, Markus Gier   Wolfgang Sigl, Gernot Faderbauer, Christoph Schmölzer, Walter Rantansa  
1996Stratchlyde Karsten Nielsen   Franco Sancassani, Lorenzo Bertini, Massimo Guglielmi, Paolo Pittino  
1997   Aiguebelette Karsten Nielsen   Tomasz Kucharski, Robert Sycz   Franco Sancassani, Massimo Guglielmi, Stefano Basalini, Paolo Pittino  
1998   Köln Stefano Basalini   Tomasz Kucharski, Robert Sycz   Franco Sancassani, Lorenzo Bertini, Elia Luini, Paolo Pittino  
1999   St. Catharines Karsten Nielsen   Michelangelo Crispi, Leonardo Pettinari   Simone Forlani, Daniele Gilardoni, Mauro Baccelli, Franco Sancassani  
2000   Zágráb Michal Vabrousek   Kubo Takehiro, Hasze Hitosi, Takeda Daiszaku, Mimoto Kazuaki  
2001   Luzern Sam Lynch   Elia Luini, Leonardo Pettinari   Daniele Gilardoni, Luca Moncada, Mauro Baccelli, Filippo Mannucci  
2002   Sevilla Sam Lynch   Elia Luini, Leonardo Pettinari   Emanuele Federici, Daniele Gilardoni, Luca Moncada, Filippo Mannucci  
2003   Milánó Stefano Basalini   Elia Luini, Leonardo Pettinari   Emanuele Federici, Daniele Gilardoni, Luca Moncada, Filippo Mannucci  
2004   Banyoles Peter Ording   Franco Sancassani, Alessandro Lodigiani, Daniele Gilardoni, Marcello Miani  
2005   Gifu Vaszileosz Polimerosz   Hirling Zsolt, Varga Tamás   Gardino Pellolio, Daniele Gilardoni, Luca Moncada, Filippo Mannucci  
2006   Eton Zac Purchase   Mads Rasmussen, Rasmus Quist Hansen   Gardino Pellolio, Daniele Gilardoni, Luca Moncada, Daniele Danesin  
2007   München Duncan Grant   Mads Rasmussen, Rasmus Quist Hansen   Leonardo Pettinari, Daniele Gilardoni, Luca Moncada, Daniele Danesin  
2008   Linz Duncan Grant   Franco Sancassani, Daniele Gilardoni, Stefano Basalini, Daniele Danesin  
2009   Poznań Storm Uru, Peter Taylor  
2010   Karapiro Marcello Miani   Zac Purchase, Mark Hunter   Jonathan Koch, Lars Wichert, Linus Lichtschlag, Lars Hartig  
2011   Bled Henrik Stephansen   Zac Purchase, Mark Hunter   Francesco Rigon, Daniele Gilardoni, Franco Sancassani, Stefano Basalini  
2012   Plovdiv Henrik Stephansen   * Adam Sobcak, Mariusz Stanczuk, Artur Mikolajczewski, Milosz Jankowski  
2013   Chongju

Könnyűsúlyú kormányos nélküli két- és négyevezős, nyolcasSzerkesztés

Év, helyszín Kétevezős (LM2-) Négyevezős (LM4-) Nyolcas (LM8+)
1974   Luzern Campbell Johnstone, Andrew Michelmore, Geoffrey Rees, Colin Smith   Amerikai Egyesült Államok  
1975   Nottingham André Picard, André Coupat, Michel Picard, Francis Pelegri   Német Szövetségi Köztársaság  
1976   Villach André Picard, André Coupat, Michel Picard, André Picard   Német Szövetségi Köztársaság  
1977   Amszterdam Francis Pelegri, André Coupat, Michel Picard, André Picard   Nagy-Britannia  
1978   Karapiro Pierre Kovacs, Pierre Zentner, Thomas von Weissenfluh, Michael Raduner   Nagy-Britannia  
1979   Bled Ian Wilson, Stuart Wilson, Colin Barratt, Nicholas Howe   Spanyolország  
1980   Hazewinkel Graham Gardiner, Charles Bartlett, Clyde Hefer, Simon Gillett   Nagy-Britannia  
1981   München Graham Gardiner, Charles Bartlett, Clyde Hefer, Simon Gillett   Dánia  
1982   Luzern Marco Romano, Daniele Boschin, Paolo Martinelli, Aiese Pasquale   Olaszország  
1983   Duisburg Alberto Molina, Luis Moreno, José María de Marco, Juan Altuna   Spanyolország  
1984   Montréal Fernando Molina, José María de Marco, Luis Moreno, Alberto Molina   Dánia  
1985   Hazewinkel Alwin Otten, Frank Rogall, Thomas Jäckel, Wolfgang Birkner   Olaszország  
1986   Nottingham Franco Pantano, Dario Longhin, Nerio Gainotti, Mauro Torta   Olaszország  
1987   Koppenhága Thomas Palm, Erik Ring, Gerd Meyer, Sebastian Franke   Olaszország  
1988   Milánó Mauro Torta, Dario Longhin, Massimo Lana, Nerio Gainotti   Olaszország  
1989   Bled Klaus Altena, Stephan Fahrig, Michael Buchheit, Bernhard Stomporowski   Olaszország  
1990   Lake Barrington Klaus Altena, Stephan Fahrig, Michael Buchheit, Bernhard Stomporowski   Olaszország  
1991   Bécs Christopher Bates, Carl Smith, Thomas Kay, Toby Hessian   Olaszország  
1992   Montréal Christopher Bates, Carl Smith, Thomas Kay, Toby Hessian   Dánia  
1993   Racice Fernando Climent, Fernando Molina   Christopher Kerber, Jonathan Moss, Thomas Beetham, Matthew Collins   Kanada  
1994   Indianapolis Leonardo Pettinari, Carlo Gaddi   Niels Henriksen, Thomas Poulsen, Eskild Ebbesen, Victor Feddersen   Nagy-Britannia  
1995   Tampere Carlo Grande, Pasquale Marigliano   Andrea Re, Leonardo Pettinari, Ivano Zasio, Carlo Gaddi   Dánia  
1996   Strathclyde Bo Svendsen, Thomas Ebert   Németország  
1997   Aiguebelette Matthias Binder, Benedikt Schmidt   Thomas Ebert, Thomas Poulsen, Eskild Ebbesen, Victor Feddersen   Ausztrália  
1998   Köln Vincent Montabonel, Jean-Christophe Bette   Thomas Ebert, Thomas Poulsen, Eskild Ebbesen, Victor Feddersen   Németország  
1999   St. Catharines Stefano Basalini, Paolo Pittino   Thomas Ebert, Thomas Poulsen, Eskild Ebbesen, Victor Feddersen   Amerikai Egyesült Államok  
2000   Zágráb Ben Storey, Ed Winchester   Amerikai Egyesült Államok  
2001   Luzern Gearold Towey, Tony O'Connor   Sebastian Sageder, Bernd Wakolbinger, Wolfgang Sigl, Martin Koban   Franciaország  
2002   Sevilla Christian Raul Yantani Garces, Miguel Angel Cerda   Thor Kristensen, Thomas Ebert, Stephan Mølvig, Eskild Ebbesen   Olaszország  
2003   Milánó Bo Helleberg, Mads Andersen   Thor Kristensen, Thomas Ebert, Stephan Mølvig, Eskild Ebbesen   Németország  
2004   Banyoles Bo Helleberg, Mads Andersen   Franciaország  
2005   Gifu Bo Helleberg, Thomas Ebert   Franck Solforosi, Jérémy Pouge, Jean-Christophe Bette, Fabien Tilliet   Olaszország  
2006   Eton Ole Rückbrodt, Felix Otto   Huang Zhongming, Wu Chongkui, Zhang Lin, Tian Jun   Olaszország  
2007   München Andrea Caianiello, Armando Aquila   Richard Chambers, James Lindsay-Fynn, Paul Mattick, James Clarke   Hollandia  
2008   Linz Nikolaosz Gkountulasz, Aposztolosz Gkountulasz   Amerikai Egyesült Államok  
2009   Poznań Fabien Tilliet, Jean-Christophe Bette   Matthias Schömann-Finck, Jost Schömann-Finck, Jochen Kühner, Martin Kühner  
2010   Karapiro Fabien Tilliet, Jean-Christophe Bette   Richard Chambers, Paul Mattick, Rob Williams, Chris Bartley   Németország  
2011   Bled Peter Chambers, Kieren Emery   Anthony Edwards, Samuel Beltz, Benjamin Cureton, Todd Skipworth   Ausztrália  
2012   Plovdiv * * Németország  
2013   Chongju

*: 2012-ben csak a nem olimpiai számokban avattak bajnokot.

NőkSzerkesztés

Egypár-, kétpár- és négypárevezősSzerkesztés

Év, helyszín Egypárevezős (W1x) Kétpárevezős (W2x) Négypárevezős (W4x)
1974   Luzern Chrisine Scheiblich   Jelena Antonova, Galina Jermolajeva  
1975   Nottingham Chrisine Scheiblich   Jelena Antonova, Galina Jermolajeva  
1977   Amszterdam Chrisine Scheiblich   Anke Borchmann, Roswitha Zobelt  
1978   Karapiro Chrisine Hahn-Scheiblich   Szvetla Ocetova, Zdravka Jordanova  
1979   Bled Sanda Toma   Cornelia Linse, Heidi Westphal  
1981   München Sanda Toma   Margarita Kokarevisa, Antonyina Mahina  
1982   Luzern Irina Fetyiszova   Jelena Bratisko, Antonyina Mahina  
1983   Duisburg Jutta Hampe   Jutta Schenk, Martina Schröter  
1985   Hazewinkel Cornelia Linse   Sylvia Schwabe, Martina Schröter   Kristina Mundt, Jutta Hampe, Birgit Peter, Ramona Balthasar  
1986   Nottingham Jutta Hampe   Sylvia Schwabe, Martina Schröter   Jana Sorgers, Kerstin Hinze, Birgit Peter, Kerstin Pieloth  
1987   Koppenhága Magdalena Georgieva   Sztefka Madina, Violeta Ninova   Jana Sorgers, Jutta Hampe, Birgit Peter, Kerstin Pieloth  
1989   Bled Elisabeta Lipa   Jana Sorgers, Beate Schramm   Jutta Behrendt, Jana Thieme, Sybille Schmidt, Kathrin Boron  
1990   Lake Barrington Birgit Peter   Kathrin Boron, Beate Schramm   Kerstin Köppen, Sybille Schmidt, Claudia Krüger, Jana Sorgers  
1991   Bécs Silken Laumann   Kathrin Boron, Beate Schramm   Kerstin Köppen, Sybille Schmidt, Claudia Krüger, Jana Sorgers  
1993   Racice Jana Thieme   Philippa Baker, Brenda Lawson   Cao Mianying, Liu Xirong, Zhang Xiuyun, Gu Xiaoli  
1994   Indianapolis Trine Hansen   Philippa Baker, Brenda Lawson   Kristina Mundt, Katrin Rutschow, Jana Sorgers, Kerstin Köppen  
1995   Tampere Maria Brandin   Marnie McBean, Kathleen Heddle   Jana Thieme, Katrin Rutschow, Jana Sorgers, Kerstin Köppen  
1997   Aiguebelette Jekatyerina Hodotovics   Kathrin Boron, Meike Evers   Kathrin Boron, Manuela Lutze, Jana Thieme, Kerstin Kćppen  
1998   Köln Irina Fedotova   Miriam Batten, Gillian Lindsay   Kathrin Boron, Manuela Lutze, Christiane Will, Jana Thieme  
1999   St. Catharines Jekatyerina Karszten-Hodotovics   Jana Thieme, Kathrin Boron   Maren Derlien, Meike Evers, Manuela Lutze, Kerstin Kowalski  
2001   Luzern Katrin Rutschow-Stomporowski   Kathrin Boron, Kerstin Kowalski   Peggy Waleska, Marita Scholz, Manuela Lutze, Manja Kowalski  
2002   Sevilla Rumjana Nejkova   Georgina Evers-Swindell, Caroline Evers-Swindell   Peggy Waleska, Marita Scholz, Manuela Lutze, Kerstin el Qalqili-Kowalski  
2003   Milánó Rumjana Nejkova   Georgina Evers-Swindell, Caroline Evers-Swindell   Jane Robinson, Dana Faletic, Kerry Hore, Amber Bradley  
2005   Gifu Jekatyerina Karszten-Hodotovics   Georgina Evers-Swindell, Caroline Evers-Swindell   Rebecca Romero, Sarah Winckless, Frances Houghton, Katherine Grainger  
2006   Eton Jekatyerina Karszten-Hodotovics   Liz Kell, Brooke Pratley   Debbie Flood, Sarah Winckless, Frances Houghton, Katherine Grainger  
2007   München Jekatyerina Karszten-Hodotovics   Qin Li, Liang Tian   Annabel Vernon, Debbie Flood, Frances Houghton, Katherine Grainger  
2009   Poznań Jekatyerina Karszten-Hodotovics   Magdalena Fularczyk, Julia Michalska  
2010   Karapiro Frida Svensson   Anna Watkins, Katherine Grainger   Debbie Flood, Beth Rodford, Frances Houghton, Annabel Vernon  
2011   Bled Mirka Knapkova   Anna Watkins, Katherine Grainger   Julia Richter, Tina Manker, Stephanie Schiller, Britta Oppelt  
2012   Plovdiv * * *
2013   Chungju

*: 2012-ben csak a nem olimpiai számokban avattak bajnokot.

Kormányos nélküli két- és négyevezős, nyolcasSzerkesztés

Év, helyszín Kormányos nélküli kétevezős (W2–) Kormányos nélküli négyevezős (W4–) Nyolcas (W8+)
1974   Luzern Marilena Ghita, Cornelia Neascu   Német Demokratikus Köztársaság  
1975   Nottingham Sabine Dähne, Angelika Noack   Német Demokratikus Köztársaság  
1977   Amszterdam Sabine Dähne, Angelika Noack   Német Demokratikus Köztársaság  
1978   Karapiro Cornelia Bügel, Ute Steindorf   Szovjetunió  
1979   Bled Cornelia Bügel, Ute Steindorf   Szovjetunió  
1981   München Sigrid Anders, Iris Rudolph   Szovjetunió  
1982   Luzern Silvia Fröhlich, Marita Sandig   Szovjetunió  
1983   Duisburg Silvia Fröhlich, Marita Sandig   Szovjetunió  
1985   Hazewinkel Rodica Arba, Elena Florea   Szovjetunió  
1986   Nottingham Rodica Arba, Olga Homeghi   Szovjetunió  
1987   Koppenhága Rodica Arba, Olga Homeghi   Románia  
1989   Bled Kathrin Haacker, Judith Zeidler   Ute Wagner, Annegret Strauch, Ina Justh, Christiane Harzendorf   Románia  
1990   Lake Barrington Stefani Werremeier, Ingeborg Althoff   Doina Snep, Marioara Curelea, Julia Bobeica, Doina Robu   Románia  
1991   Bécs Marnie McBean, Kathleen Heddle   Kirsten Barnes, Brenda Taylor, Jessica Monroe, Jennifer Doey   Kanada  
1993   Racice Christine Gosse, Helène Cortin   Pei Jiayun, Wang Shujuan, Zhou Yaxin, Jing Yanhua   Románia  
1994   Indianapolis Christine Gosse, Helène Cortin   Elien Meijer, Rita De Jong, Femke Boelen, Muriel van Schilfgaarde   Németország  
1995   Tampere Megan Still, Kate Slatter   Melissa Iverson, Cindy Brooks, Lianne Bennion, Katie Scanlon   Amerikai Egyesült Államok  
1996   Strathclyde Emily Dirksen, Sarah Field, Amy Turner, Rosana Zegarra  
1997   Aiguebelette Emma Robinson, Alison Korn   Susan Walker, Alexandra Beever, Elisabeth Henshilwood, Lisa Eyre   Románia  
1998   Köln Emma Robinson, Alison Korn   Galina Andrejeva, Nyina Proszkura, Tatjana Szavcsenko, Tatjana Feszenko   Románia  
1999   St. Catharines Emma Robinson, Theresa Luke   Marina Sznak, Julija Bicsik, Alena Mikulics, Volha Tracevszkaja   Románia  
2001   Luzern Georgeta Damian, Viorica Susanu   Jane Robinson, Julia Wilson, Joanna Lutz, Victoria Roberts   Ausztrália  
2002   Sevilla Georgeta Andrunache, Viorica Susanu   Kristina Larsen, Jodi Winter, Rebecca Sattin, Victoria Roberts   Amerikai Egyesült Államok  
2003   Milánó Katherine Grainger, Catherine Bishop   Liane Malcos, Whitney Webber, Caryn Davies, Wendy Wilbur   Németország  
2004   Banyoles Marjolaine Rossit, Celia Foulon, Audrey Galy, Marie le Nepvou  
2005   Gifu Juliette Haigh, Nicky Coles   Robyn Selby-Smith, Emily Martin, Pauline Frasca, Kate Hornsey   Ausztrália  
2006   Eton Darcy Marquardt, Jane Rumball   Robyn Selby-Smith, Jo Lutz, Amber Bradley, Kate Hornsey   Amerikai Egyesült Államok  
2007   München Julija Bicsik, Natalja Helak   Portia Johnson, Erin Cafaro, Rachel Jeffers, Megan Dirkmaat   Amerikai Egyesült Államok  
2008   Linz Volga Scsarbacsenja, Natalja Helak, Julija Bicsik, Ganna Nahajeva  
2009   Poznań Zsuzsanna Francia, Erin Cafaro   Chantal Achterberg, Nienke Kingma, Carline Bouw, Femke Dekker   Amerikai Egyesült Államok  
2010   Karapiro Juliette Haigh, Rebecca Scown   Chantal Achterberg, Nienke Kingma, Carline Bouw, Femke Dekker   Amerikai Egyesült Államok  
2011   Bled Juliette Haigh, Rebecca Scown   Sarah Zelenka, Kara Kohler, Emily Regan, Sara Hendershot   Amerikai Egyesült Államok  
2012   Plovdiv * * *
2013   Chungju

*: 2012-ben csak a nem olimpiai számokban avattak bajnokot.

Könnyűsúlyú egypár-, kétpár- és négypárevezősSzerkesztés

Év, helyszín Egypárevezős (LW1x) Kétpárevezős (LW2x) Négypárevezős (LW4x)
1985   Hazewinkel Adair Ferguson   Lin Clark, Beryl Crockford  
1986   Nottingham Mara Sava   Lin Clark, Beryl Crockford  
1987   Koppenhága Mara Sava   Janice Mason, Heather Mattin  
1988   Milánó Kris Karlson   Laurien Vermulst, Ellen Meliesie  
1989   Bled Kris Karlson   Cary Beth Sands, Kris Karlson  
1990   Lake Barrington Mette Bloch Jensen   Ulla Jensen, Regitze Siggaard  
1991   Bécs Philippa Baker   Christiane Weber, Claudia Waldi  
1992   Montréal Mette Bloch Jensen   Christiane Weber, Claudia Waldi  
1993   Racice Michelle Darvill   Wendy Wiebe, Colleen Miller  
1994   Indianapolis Constanta Pipota   Wendy Wiebe, Colleen Miller  
1995   Tampere Rebecca Joyce   Wendy Wiebe, Colleen Miller  
1997   Aiguebelette Sarah Garner   Michelle Darwill, Angelika Brand   Christiane Brand, Nicole Faust, Christiane Morawietz, Gunda Reimers  
1998   Köln Pia Vogel   Christine Collins, Sarah Garner   Valerie Viehoff, Anja Kleinz, Nicole Faust, Christiane Morawietz  
1999   St. Catharines Pia Vogel   Constanta Burcica, Camelia Macoviciuc   Molly Brock, Sara Den Besten, Angela Cummins, Sherri Kiklas  
2000   Zágráb Laila Finska-Bezerra   Maja Darmstadt, Michelle Darvill, Karin Stephan, Anna Kleinz  
2001   Luzern Sinead Jennings   Janet Radünzel, Claudia Blasberg   Catriona Roach, Sally Causby, Amber Halliday, Josephine Lips  
2002   Sevilla Viktorija Dimitrova   Sally Causby, Amber Halliday   Zita van der Walle, Marguerite Houston, Miranda Bennett, Hannah Every  
2003   Milánó Fiona Milne   Marie-Louise Dräger, Claudia Blasberg   Li Quan, Deng Yanping, Tan Meiyun, Zhou Weijuan  
2004   Banyoles Nina Gäsler   Wang Yanni, Deng Yanping, Tan Meiyun, Zhou Weijuan  
2005   Gifu Marit van Eupen   Daniela Reimer, Marie-Louise Dräger   Tracy Cameron, Mara Jones, Elizabeth Urbach, Melanie Kok  
2006   Eton Marit van Eupen   Xu Dongxiang, Yan Shimin   Yu Hua, Chen Haixia, Fan Xuefei, Liu Jing  
2007   München Marit van Eupen   Marguerite Houston, Amber Halliday   Bronwen Watson, Miranda Bennett, Alice McNamara, Tara Kelly  
2008   Linz Pamela Weisshaupt   Ingrid Fenger, Bronwen Watson, Miranda Bennett, Alice McNamara  
2009   Poznań Krisztina Giazicidu, Alekszandra Ciavu  
2010   Karapiro Marie-Louise Dräger   Lindsay Jennerich, Tracy Cameron   Lena Müller, Daniela Reimer, Anja Noske, Marie-Louise Dräger  
2011   Bled Alexandra Ciávu   Magdalena Kemnitz, Jaclyn Halko, Agnieszka Renc, Weronika Deresz  
2012   Plovdiv
2013   Chungju

Megszűnt versenyszámokSzerkesztés

Év, helyszín Kormányos négypárevezős Kormányos négyevezős Könnyűsúlyú kormányos nélküli kétevezős Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyevezős
1974   Luzern Roswietha Reichel, Ursula Wagner, Jutta Lau, Sybille Tietze, Liane Weigelt   Rosel Nitsche, Angelika Noack, Renate Schlenzig, Sabine Dähne, Christa Karnath  
1975   Nottingham Roswietha Reichel, Ursula Unger, Jutta Lau, Anke Grünberg, Liane Weigelt   Helma Lehmann, Henrietta Dobler, Dagmar Bauer, Irina Müller, Sabine Brincker  
1977   Amszterdam Sabine Gust, Petra Boester, Viola Kowalschek, Sybille Tietze, Elke Rost   Bärbel Bendiks, Katja Rothe, Ilona Richter, Marion Rohs, Marina Wilke  
1978   Karapiro Rumeliana Boncseva, Anka Bakova, Roszica Szpaszova, Doloresz Nakova, Anka Jeftimova   Kersten Neisser, Angelika Noack, Marita Sandig, Ute Skorupski, Kirsten Wenzel  
1979   Bled Roswitha Zobelt, Jutta Lau, Christine Röpke, Sybille Tietze, Liane Buhr   Szvetlana Szemjonova, Galina Sztyepanova, Valentyina Szemjonova, Marija Fagyejeva, Nyina Zseremiszina  
1981   München Tatjana Danilova, Olga Kaszpina, Jelena Slopceva, Larisza Popova, Marija Szemszkova-Korotkova   Raisza Doligojada, Szvetlana Szemjonova, Marina Sztudnyeva, Olga Pivovarova, Nyina Zseremiszina  
1982   Luzern Larisza Popova, Jelena Slopceva, Olga Kaszpina, Tatjana Bazskatova, Marija Szemszkova-Korotkova   Szvetlana Szemjonova, Valentyina Szemjonova, Galina Sztyepanova, Larisza Szavarszina, Nyina Zseremiszina  
1983   Duisburg Larisza Popova, Jelena Slopceva, Olga Kaszpina, Tatjana Bazskatova, Marija Szemszkova-Korotkova   Carola Miseler, Sigrid Anders, Iris Rudolph, Claudia Noack, Carola Richter  
1985   Hazewinkel Kerstin Spittler, Jutta Abromeit, Carola Lichey, Steffi Götzelt, Daniela Neunast   Monik Wolf, Sonja Petri, Claudia Engels, Evelyn Herwegh  
1986   Nottingham Doina Balan, Marioara Trasca, Chira Stoean, Lucia Toader, Józsa Ibolya   Carolyn Mehaffey, Sandy Kendall, Mandi Kowal, Ann Martin  
1987   Koppenhága Marioara Trasca, Veronica Necula, Lucia Toader, Adriana Chelariu, Ecaterina Oancia   Sandy Kendall, Lindsay Burns, Angie Herron, Mandy Kowal  
1989   Bled Liang Sanmei, Zheng Meilan, Zhang Huajie, Lin Zhiai  
1990   Lake Barrington Rachel Starr, Jill Blois, Diana Sinnige, Colleen Miller  
1991   Bécs Liang Sanmei, Li Fei, Ou Shaoyan, Liao Xiaoli  
1992   Montréal Deirdre Fraser, Virginia Lee, Elizabeth Moller, Minnie Cade  
1993   Racice Alison Brownless, Jane Hall, Annamarie Dryden, Tonia Williams  
1994   Indianapolis Charlotte Hollings, Lina Muri, Christine Smith, Danika Harris  
1995   Tampere Christine Smith, Ellen Minzner   Whitney Post, Barbara Byrme, Linda Muri, Sara Simmons  
1996   Strathclyde Christine Smith, Ellen Minzner   Zhong Aifang, Liu Bili, Liu Meiling, Wang Fang  
1997   Aiguebelette Eliza Blair, Justin Joyce  
1998   Köln Juliet Machan, Joanna Nitsch  
1999   St. Catharines Rachel Anderson, Linda Muri  
2000 Malindi Myers, Miriam Taylor  
2001   Luzern Sarah Birch, Jo Nitsch  
2002   Sevilla Naomi Ashcroft, Leonie Barron  
2003   Milánó Elena Scurtu, Liliana Niga  

-->

ForrásokSzerkesztés

  • Peter Matthew, Ian Morrison, Radó Péter szerk.: Guinness sport-enciklopédia. Solaris Kft., 1991.
  • Walter Umminger: A sport krónikája. Officina Nova, Budapest, 1992.
  • The Official World Rowing Database. worldrowing.com