Németország a 2020. évi nyári olimpiai játékokon

Németország a japán Tokióban megrendezett 2020. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 32 sportágban 406 sportoló képviselte, akik összesen 37 érmet szereztek.

Németország az olimpiai játékokon
Németország zászlaja
Németország zászlaja
NOB-országkód: GER
OOB Német Olimpiai Sportszövetség
Honlap Hivatalos honlap
2020. évi nyári olimpiai játékok
Tokió
Versenyzők406 fő 32 sportágban
Zászlóvivő
NyitóünnepségLaura Ludwig és
Patrick Hausding
Érmek
9. helyezés
Arany
10
Ezüst
11
Bronz
16
Össz.
37

Németország az olimpiai játékokon
Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
Nem hivatalos olimpiai játékok:
Más szereplések:
Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat (1956–1964),
NDK NDK (1968–1988),
NSZK NSZK (1968–1988),
Saar-vidék Saar-vidék (1952)

ÉrmesekSzerkesztés

Table tennis pictogram.svg AsztaliteniszSzerkesztés

Athletics pictogram.svg AtlétikaSzerkesztés

Wrestling pictogram.svg BirkózásSzerkesztés

Férfi
Kötöttfogású
Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Etienne Kinsinger 60 kg   Valihan Szajliko (CHN)
1–1
kiesett 11.
Frank Stäbler 67 kg erőnyerő   Nemes Máté (SRB)
4–1
  Mohammad Reza Geraei (IRI)
5–5
  Julián Horta (COL)
8–0
  Ramaz Zoidze (GEO)
5–4
 
Denis Kudla 87 kg   Nursultan Tursynov (KAZ)
4–1
  Lőrincz Viktor (HUN)
1–1
  Atabek Aziszbekov (KGZ)
10–2
  Mohamed Metwally (EGY)
kétvállas 8–1
 
Eduard Popp 130 kg   Eduard Soghomonyan (BRA)
2–0
  Rıza Kayaalp (TUR)
2–6
kiesett 8.
Szabadfogású
Versenyző Versenyszám Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Gennadij Cudinovic 125 kg   Yusup Batirmurzaev (KAZ)
kétvállas 2–10
  Mönkhtöriin Lkhagvagerel (MGL)
5–6
kiesett 8.
Női
Szabadfogású
Versenyző Versenyszám Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Anna Carmen Schell 68 kg   Enas Mostafa (EGY)
7–0
  Alla Cserkaszova (UKR)
0–6 kétvállas
kiesett 9.
Aline Rotter-Focken 76 kg   Vaszilisza Marzaljuk (BLR)
2–1
  Csou Csien (CHN)
8–3
  Szuzuki Hiroe (JPN)
3–1
  Adeline Maria Gray (USA)
7–3
 

Judo pictogram.svg CselgáncsSzerkesztés

Rowing pictogram.svg EvezésSzerkesztés

Golf pictogram.svg GolfSzerkesztés

Versenyző Versenyszám 1. forduló 2. forduló 3. forduló 4. forduló Összesen
Pont Par Pont Par Pont Par Pont Par Pontszám Par Helyezés
Maximilian Kieffer Férfi egyéni 73 +2 69 −2 67 −4 71 0 280 −4 45.
Hurly Long 70 −1 70 −1 70 −1 67 −4 277 −7 35.
Caroline Masson Női egyéni 71 0 70 −1 68 −3 75 +4 284 0 40.
Sophia Popov 71 0 72 +1 70 −1 71 0 284 0 40.

Skateboarding pictogram.svg GördeszkaSzerkesztés

Field hockey pictogram.svg GyeplabdaSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

NőiSzerkesztés

Surfing pictogram.svg HullámlovaglásSzerkesztés

Versenyző Versenyszám 1. forduló 2. forduló 3. forduló Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfelek
Győztes pont
Hely. Ellenfelek
Győztes pont
Hely. Ellenfél
Győztes pont
Ellenfél
Győztes pont
Ellenfél
Győztes pont
Ellenfél
Győztes pont
Leon Glatzer Férfi 5 csoport
  Gabriel Medina (BRA)
  Michel Bourez (FRA)
  Carlos Muñoz (CRC)
12,23
3. 2 csoport
  Leonardo Fioravanti (ITA)
  Jérémy Florès (FRA)
  Julian Wilson (AUS)
  Leandro Usuna (ARG)
12,53
4. kiesett 17.

Archery pictogram.svg ÍjászatSzerkesztés

Kajak-kenuSzerkesztés

  GyorsaságiSzerkesztés

  SzlalomSzerkesztés

Karate pictogram.svg KarateSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Csoportkör Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Noah Bitsch 75 kg B csoport
  Rafael Aghayev (AZE)
1–2
  Nurkanat Azhikanov (KAZ)
3(s)–3
  Luigi Busà (ITA)
2–2(s)
  Tsuneari Yahiro (AUS)
8–3
3. kiesett 5.
Jonathan Horne +75 kg A csoport
  Daniyar Yuldashev (KAZ)
4–4
  Gogita Arkania (GEO)
0–4 Kiken
  Araga Rjútaró (JPN)
visszalépett
  Uğur Aktaş (TUR)
visszalépett
kiesett helyezetlen
Versenyző Versenyszám Csoportkör
selejtező
Csoportkör
rangsoroló
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfelek
pont
Saját
pont
Hely. Ellenfelek
pont
Saját
pont
Hely. Ellenfél
pont
Saját
pont
Ellenfél
pont
Saját
pont
Ilja Smorguner Kata A csoport
  Damián Quintero (ESP)
27,37
  Ariel Torres (USA)
26,19
  Park Hee-jun (KOR)
25,62
  Mohammad Al-Mosawi (KUW)
24,28
24,56 4. kiesett 7.
Női
Versenyző Versenyszám Csoportkör
selejtező
Csoportkör
rangsoroló
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfelek
pont
Saját
pont
Hely. Ellenfelek
pont
Saját
pont
Hely. Ellenfél
pont
Saját
pont
Ellenfél
pont
Saját
pont
Jasmin Jüttner Kata A csoport
  Sandra Sánchez (ESP)
27,43
  Grace Lau (HKG)
26,15
  Sakura Kokumai (USA)
25,75
  Puleksenija Jovanoska (MKD)
23,90
24,29 4. kiesett 7.

KerékpározásSzerkesztés

  BMXSzerkesztés

  Hegyi-kerékpározásSzerkesztés

  Országúti kerékpározásSzerkesztés

  Pálya-kerékpározásSzerkesztés

Handball pictogram.svg KézilabdaSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

Német férfi kézilabdacsapat-játékoskeret
Szövetségi kapitány: Alfreð Gíslason

EredményekSzerkesztés

Bejutott a negyeddöntőbe
Kiesett
Csoportkör
A csoport
Hely. Csapat M Gy D V G+ G– Gk P Továbbjutás
1.   Franciaország (FRA) 5 4 0 1 162 148 +14 8 Negyeddöntő
2.   Spanyolország (ESP) 5 4 0 1 155 142 +13 8
3.   Németország (GER) 5 3 0 2 146 131 +15 6
4.   Norvégia (NOR) 5 3 0 2 136 132 +4 6
5.   Brazília (BRA) 5 1 0 4 128 145 −17 2
6.   Argentína (ARG) 5 0 0 5 125 154 −29 0
Forrás:
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás ellen szerzett gólok; 5) gólkülönbség; 6) szerzett gólok; 7) sorsolás
2021. július 24.
16:15 (9:15)
Németország (GER)   27–28   Spanyolország (ESP) Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió
Nézőszám: 0
Játékvezetők: Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Weinhold 5 (13–12) Figueras, Gómez 5
   Jegyzőkönyv   

2021. július 26.
11:00 (4:00)
Argentína (ARG)   25–33   Németország (GER) Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió
Játékvezetők: Horáček, Novotný (CZE)
Martínez, D. Simonet 5 (13–14) Kastening, Schiller 7
   Jegyzőkönyv    

2021. július 28.
21:30 (14:30)
Franciaország (FRA)   30–29   Németország (GER) Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió
Játékvezetők: Nikolov, Nachevski (MKD)
Mem 6 (16–13) Kastening 7
  Jegyzőkönyv   

2021. július 30.
21:30 (14:30)
Németország (GER)   28–23   Norvégia (NOR) Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió
Játékvezetők: Brunner, Salah (SUI)
Gensheimer 6 (14–11) Sagosen 7
   Jegyzőkönyv   

2021. augusztus 1.
19:30 (12:30)
Németország (GER)   29–25   Brazília (BRA) Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió
Játékvezetők: Horáček, Novotný (CZE)
Knorr, Weinhold 6 (16–12) Dutra 7
   Jegyzőkönyv   
Negyeddöntő
2021. augusztus 3.
20:45 (13:45)
Németország (GER)   26–31   Egyiptom (EGY) Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió
Játékvezetők: Nikolov, Nachevski (MKD)
Golla, Kühn 6 (12–16) Omar, Zein 5
   Jegyzőkönyv   
Csapat Helyezés
  Németország (GER) 6.

Basketball pictogram.svg KosárlabdaSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

Football pictogram.svg LabdarúgásSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

Német férfi labdarúgócsapat-játékoskeret

* - túlkoros játékos

EredményekSzerkesztés

Bejutott a negyeddöntőbe
Kiesett
Csoportkör
D csoport
Hely. Csapat M Gy D V G+ G– Gk P Továbbjutás
1.   Brazília (BRA) 3 2 1 0 7 3 +4 7 Negyeddöntő
2.   Elefántcsontpart (CIV) 3 1 2 0 3 2 +1 5
3.   Németország (GER) 3 1 1 1 6 7 −1 4
4.   Szaúd-Arábia (KSA) 3 0 0 3 4 8 −4 0
Forrás: FIFA
Sorrend szabályai: Sorrend meghatározása
2021. július 22.
20:30 (13:30)
Brazília (BRA)   4–2   Németország (GER)
Richarlison   7'   22'   30'
Paulinho   90+5'
(3–0)
Jegyzőkönyv
Amiri   57'
Ache   84'
Nissan Stadion, Jokohama
Játékvezető: Iván Barton (salvadori)


2021. július 25.
20:30 (13:30)
Szaúd-Arábia (KSA)   2–3   Németország (GER)
Al-Najei   30'   50' (1–2)
Jegyzőkönyv
Amiri   11'
Ache   43'
Uduokhai   75'


2021. július 28.
17:00 (10:00)
Németország (GER)   1–1   Elefántcsontpart (CIV)
Löwen   73' (0–0)
Jegyzőkönyv
Henrichs   69' (öngól)
Mijagi Stadion, Rifu
Nézőszám: 4294
Játékvezető: Leodán González (uruguayi)

Csapat Helyezés
  Németország (GER) 9.

Equestrian Vaulting pictogram.svg LovaglásSzerkesztés

Díjlovaglás
Díjugratás
Lovastusa

Diving pictogram.svg MűugrásSzerkesztés

Boxing pictogram.svg ÖkölvívásSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Hamsat Shadalov Pehelysúly   Mirco Cuello (ARG)
2–3
kiesett 17.
Ammar Abduljabbar Nehézsúly erőnyerő   José María Lúcar (PER)
5–0
  Muszlim Gadzsimagomedov (ROC)
0–5
kiesett 5.
Női
Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Nadine Apetz Váltósúly erőnyerő   Lovlina Borgohain (IND)
2–3
kiesett 9.

Modern pentathlon pictogram.svg ÖttusaSzerkesztés

RöplabdaSzerkesztés

  StrandröplabdaSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

NőiSzerkesztés

Shooting pictogram.svg SportlövészetSzerkesztés

Sport climbing pictogram.svg SportmászásSzerkesztés

Weightlifting pictogram.svg SúlyemelésSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Szakítás Lökés Összesen Helyezés
Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
Simon Brandhuber 61 kg 123 10. 145 11. 268 9.
Nico Müller 81 kg 159 9. 195 =6. 354 7.
Női
Versenyző Versenyszám Szakítás Lökés Összesen Helyezés
Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
Sabine Kusterer 59 kg 91 7. 107 10. 198 10.
Lisa Schweizer 64 kg 100 9. 117 10. 217 10.

Taekwondo pictogram.svg TaekwondoSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
első kör
Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Alexander Bachmann Nehézsúly   Ruslan Zhaparov (KAZ)
7–11
kiesett 11.

Tennis pictogram.svg TeniszSzerkesztés

Badminton pictogram.svg TollaslabdaSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Csoportkör Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Kai Schäfer Férfi egyes K csoport
  Kantaphon Wangcharoen (THA)
13–21, 15–21
  Toby Penty (GBR)
18–21, 11–21
3. kiesett 15.
Mark Lamsfuß
Marvin Seidel
Férfi páros C csoport
  Japán (JPN)
Kamura Takesi
Szonoda Keigo
13–21, 8–21
  Kína (CHN)
Li Csün-huj
Liu Jü-csen
14–21, 13–21
  Egyesült Államok (USA)
Phillip Chew
Ryan Chew
21–10, 21–16
3. kiesett 9.
Yvonne Li Női egyes E csoport
  Okuhara Nozomi (JPN)
17–21, 4–21
  Jevgenyija Koszeckaja (ROC)
20–22, 15–21
3. kiesett 15.
Mark Lamsfuß
Isabel Herttrich
Vegyes páros D csoport
  Kína (CHN)
Vang Ji-lü
Huang Tung-ping
22–24, 17–21
  Malajzia (MAS)
Chan Peng Soon
Goh Liu Ying
21–12, 21–15
  Hongkong (HKG)
Tang Cőn-man
Ce Jing-szűt
20–22, 22–20, 16–21
3. kiesett 9.

Gymnastics (artistic) pictogram.svg TornaSzerkesztés

Triathlon pictogram.svg TriatlonSzerkesztés

Swimming pictogram.svg ÚszásSzerkesztés

Sailing pictogram.svg VitorlázásSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Futam Pontszám Helyezés
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 É
Philipp Buhl Laser 10 2 10 21 12 22 4 3 (32) 1 6 91 5.
Erik Heil
Thomas Plößel
49er osztály 3 13 5 (14) 2 3 1 7 11 2 14 5 4 70  
Női
Versenyző Versenyszám Futam Pontszám Helyezés
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 É
Svenja Weger Laser radial 5 1 21 (29) 14 29 8 12 12 29 kiesett 131 16.
Luise Wanser
Anastasiya Winkel
470-es osztály (22) 22 5 4 15 8 7 1 5 6 4 77 6.
Susann Beucke
Tina Lutz
49erFX osztály 5 6 8 3 (13) 12 11 12 3 7 3 3 10 83  
Vegyes
Versenyző Versenyszám Futam Pontszám Helyezés
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 É
Paul Kohlhoff
Alica Stuhlemmer
Nacra 17 5 1 7 3 3 (11) 3 2 8 3 6 6 16 63  

Fencing pictogram.svg VívásSzerkesztés

ForrásokSzerkesztés