1987-es úszó-Európa-bajnokság

Az 1987-es úszó-Európa-bajnokságot Strasbourgban, Franciaországban rendezték augusztus 16. és augusztus 23. között. Az Eb-n 41 versenyszámot rendeztek. 32-t úszásban, 4-et műugrásban, 3-at szinkronúszásban és 2-t vízilabdában. Bekerült a programba az 50 m-es gyorsúszás.

Úszó-Európa-bajnokság
(1987)
Adatok
Ország Franciaország
Rendező városStrasbourg
Dátum augusztus 1623.
Versenyszámok 41

 ← 19851989 → 

ÉremtáblázatSzerkesztés

(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1.   NDK 18 13 10 41
2.   Szovjetunió 6 9 6 21
3.   NSZK 4 4 9 17
4.   Magyarország 3 2 1 6
5.   Franciaország 3 1 2 6
6.   Románia 2 1 5 8
7.   Nagy-Britannia 2 1 1 4
8.   Hollandia 2 1 0 3
9.   Svédország 1 0 1 2
10.   Olaszország 0 3 2 5
11.   Ausztria 0 2 0 2
12.   Svájc 0 1 3 4
13.   Dánia 0 1 1 2
14.   Belgium 0 1 0 1
14.   Jugoszlávia 0 1 0 1
Összesen 41 41 41 123

ÉrmesekSzerkesztés

ÚszásSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m-es gyorsúszás Jörg Woithe
  NDK
22,66 Gennagyij Prigoda
  Szovjetunió
22,73 Stefan Volery
  Svájc
22,75
100 m-es gyorsúszás Sven Lodziewski
  NDK
49,79 Stéphan Caron
  Franciaország
49,88 Dirk Richter
  NDK
50,35
200 m-es gyorsúszás Anders Holmertz
  Svédország
1:48,44 Giorgio Lamberti
  Olaszország
1:48,68 Michael Groß
  NSZK
1:49,02
400 m-es gyorsúszás Uwe Dassler
  NDK
3:48,95 Rainer Henkel
  NSZK
3:49,28 Thomas Fahrner
  NSZK
3:49,82
1500 m-es gyorsúszás Rainer Henkel
  NSZK
15:02,23 Uwe Dassler
  NDK
15:02,30 Stefan Pfeiffer
  NSZK
15:03,06
100 m-es hátúszás Szergej Zabolotnov
  Szovjetunió
56,06 Frank Baltrusch
  NDK
56,40 Frank Hoffmeister
  NSZK
56,71
200 m-es hátúszás Szergej Zabolotnov
  Szovjetunió
1:59,35 Igor Poljanszkij
  Szovjetunió
1:59,37 Frank Baltrusch
  NDK
2:00,22
100 m-es mellúszás Adrian Moorhouse
  Nagy-Britannia
1:02,13 Dmitrij Volkov
  Szovjetunió
1:02,43 Gianni Minervini
  Olaszország
1:02,66
200 m-es mellúszás Szabó József
  Magyarország
2:13,87 Szergej Szokolovszkij
  Szovjetunió
2:14,97 Adrian Moorhouse
  Nagy-Britannia
2:15,78
100 m-es pillangóúszás Andy Jameson
  Nagy-Britannia
53,62 Michael Groß
  NSZK
53,76 Benny Nielsen
  Dánia
54,08
200 m-es pillangóúszás Michael Groß
  NSZK
1:57,59 Benny Nielsen
  Dánia
1:57,74 Vagyim Jaroscsuk
  Szovjetunió
1:58,51
200 m-es vegyesúszás Darnyi Tamás
  Magyarország
2:00,56 Vagyim Jaroscsuk
  Szovjetunió
2:01,67 Raik Hannemann
  NDK
2:02,30
400 m-es vegyesúszás Darnyi Tamás
  Magyarország
4:15,42 Szabó József
  Magyarország
4:18,30 Patrick Kühl
  NDK
4:18,67
4 × 100 m-es gyorsváltó   NDK
Dirk Richter
Thomas Flemming
Steffen Zesner
Sven Lodziewski
3:19,17   NSZK
Peter Sitt
Michael Groß
Rolf-Dieter Maltzann
Thomas Fahrner
3:20,51   Szovjetunió
Gennagyij Prigoda
Vlagyimir Semetov
Venyiamin Tajanovics
Volodimir Tkacsenko
3:21,14
4 × 200 m-es gyorsváltó   NSZK
Peter Sitt
Rainer Henkel
Thomas Fahrner
Michael Groß
7:13,10   NDK
Lars Hinneburg
Thomas Flemming
Steffen Zesner
Sven Lodziewski
7:14,27   Svédország
Tommy Werner
Michael Söderlund
Anders Holmertz
Markus Eriksson
7:21,31
4 × 100 m-es vegyes váltó   Szovjetunió
Igor Poljanszkij
Dmitrij Volkov
Konsztantyin Petrov
Gennagyij Prigoda
3:41,51   Nagy-Britannia
Neil Cochran
Adrian Moorhouse
Andy Jameson
Roland Lee
3:42,01   NDK
Frank Baltrusch
Christian Poswiat
Thomas Dressler
Sven Lodziewski
3:43,90

NőiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m-es gyorsúszás Tamara Costache
  Románia
25,50 Katrin Meißner
  NDK
25,65 Christiane Pielke
  NSZK
25,88
100 m-es gyorsúszás Kristin Otto
  NDK
55,38 Manuela Stellmach
  NDK
55,49 Tamara Costache
  Románia
56,11
200 m-es gyorsúszás Heike Friedrich
  NDK
1:58,24 Manuela Stellmach
  NDK
1:58,95 Luminita Dobrescu
  Románia
2:00,87
400 m-es gyorsúszás Heike Friedrich
  NDK
4:06,39 Astrid Strauss
  NDK
4:07,71 Stela Pura
  Románia
4:09,65
800 m-es gyorsúszás Anke Möhring
  NDK
8:19,53 Astrid Strauss
  NDK
8:32,24 Csabai Judit
  Magyarország
8:37,71
100 m-es hátúszás Kristin Otto
  NDK
1:01,86 Svenja Schlicht
  NSZK
1:02,21 Kathrin Zimmermann
  NDK
1:02,55
200 m-es hátúszás Cornelia Sirch
  NDK
2:10,20 Kathrin Zimmermann
  NDK
2:12,23 Svenja Schlicht
  NSZK
2:12,72
100 m-es mellúszás Silke Hörner
  NDK
1:07,91 Manuela Dalla Valle
  Olaszország
1:09,66 Sylvia Gerasch
  NDK
1:09,83
200 m-es mellúszás Silke Hörner
  NDK
2:27,49 Ingrid Lempereur
  Belgium
2:29,79 Szvetlana Kuzmina
  Szovjetunió
2:29,88
100 m-es pillangóúszás Kristin Otto
  NDK
59,52 Birte Weigang
  NDK
59,59 Catherine Plewinski
  Franciaország
59,83
200 m-es pillangóúszás Kathleen Nord
  NDK
2:08,85 Birte Weigang
  NDK
2:09,60 Stela Pura
  Románia
2:11,56
200 m-es vegyesúszás Cornelia Sirch
  NDK
2:15,04 Daniela Hunger
  NDK
2:15,27 Noemi Lung
  Románia
2:15,84
400 m-es vegyesúszás Noemi Lung
  Románia
4:40,21 Jelena Gyengyeberova
  Szovjetunió
4:42,62 Kathleen Nord
  NDK
4:44,09
4 × 100 m-es gyorsváltó   NDK
Manuela Stellmach
Heike Friedrich
Kristin Otto
Katrin Meißner
3:42,58   Hollandia
Marianne Muis
Diana van der Plaats
Mildred Muis
Karin Brienesse
3:45,93   NSZK
Stephanie Bofinger
Svenja Schlicht
Christiane Pielke
Karin Seick
3:46,49
4 × 200 m-es gyorsváltó   NDK
Manuela Stellmach
Heike Friedrich
Astrid Strauss
Anke Möhring
7:55,47   Románia
Luminita Dobrescu
Stela Pura
Anca Patrascoiu
Noemi Lung
8:09,15   NSZK
Svenja Schlicht
Heike Höller
Julia Lebek
Birgit Schulz-Lohberg
8:09,89
4 × 100 m-es vegyes váltó   NDK
Kristin Otto
Silke Hörner
Birte Weigang
Manuela Stellmach
4:04,05   Olaszország
Lorenza Vigarani
Manuela Dalla Valle
Ilaria Tocchini
Silvia Persi
4:10,04   NSZK
Svenja Schlicht
Britta Dahm
Susanne Schuster
Christiane Pielke
4:10,92

MűugrásSzerkesztés

Férfi
Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
3 m-es műugrás Albin Killat
  NSZK
663,18 Niki Stajković
  Ausztria
647,25 Alekszandr Gladcsenko
  Szovjetunió
621,60
10 m-es toronyugrás Georgij Csogovadze
  Szovjetunió
618,48 Jan Hempel
  NDK
596,64 Arszen Dzsavadjan
  Szovjetunió
578,37
Női
Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
3 m-es műugrás Daphne Jongejans
  Hollandia
525,76 Marina Babkova
  Szovjetunió
518,88 Brita Baldus
  NDK
513,42
10 m-es toronyugrás Jelena Mirosina
  Szovjetunió
475,50 Anzsela Sztaszjulevics
  Szovjetunió
433,68 Silke Abicht
  NDK
408,09

SzinkronúszásSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
Egyéni Muriel Hermine
  Franciaország
188,700 Alexandra Worisch
  Ausztria
182,467 Karin Singer
  Svájc
179,067
Páros   FranciaországMuriel Hermine
Karine Schuler
184,608   SvájcEdith Boss
Karin Singer
178,343   SzovjetunióIrina Csukova
Tatyjana Tyitova
176,642
Csapat   Franciaország 178,487   Szovjetunió 177,373   Svájc 172,975

VízilabdaSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
Férfi   Szovjetunió   Jugoszlávia   Olaszország
Női   Hollandia   Magyarország   Franciaország

ForrásokSzerkesztés