Főmenü megnyitása

2018-as úszó-Európa-bajnokság

A 2018-as úszó-Európa-bajnokságot augusztus 3. és 12. között rendezték Nagy-Britanniában, a skóciai Glasgow-ban, Edinburgh-ban és Luss-ban. Az esemény része volt az első multisport Európa-bajnokságnak, amelyet Skóciában és Berlinben rendeztek.[1][2]

Úszó-Európa-bajnokság
(2018)
2018 European Aquatics Championships Logo.svg
Adatok
Ország Nagy-Britannia
Rendező városokGlasgow,
Edinburgh,
Luss
Dátum augusztus 312.
Fő helyszín Tollcross International Swimming Centre (úszás)
Royal Commonwealth Pool (műugrás)
Scotstoun Sports Campus (szinkronúszás)
Loch Lomond (nyílt vízi úszás)
Nemzetek 48
Honlap https://www.glasgow2018.com/

 ← 20162020 → 
Commons
A Wikimédia Commons tartalmaz 2018-as úszó-Európa-bajnokság témájú médiaállományokat.

Tartalomjegyzék

HelyszínekSzerkesztés

Az úszás a glasgow-i Tollcross International Swimming Centre-ben, a műugrás az Edinburgh-i Royal Commonwealth Poolban, a nyílt vízi úszás a Loch Lomondnál, míg a szinkronúszás a Scotstoun Sports Campusban volt.

Összesített éremtáblázatSzerkesztés

    Rendező     Magyarország

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1.   Oroszország 23 15 9 47
2.   Nagy-Britannia 13 12 9 34
3.   Olaszország 8 12 19 39
4.   Magyarország 6 4 2 12
5.   Ukrajna 5 6 2 13
6.   Hollandia 5 5 2 12
7.   Franciaország 4 2 6 12
8.   Svédország 4 0 0 4
9.   Németország 3 6 10 19
10.   Svájc 1 0 1 2
11.   Dánia 0 3 1 4
12.   Litvánia 0 2 0 2
13.   Spanyolország 0 1 4 5
14.   Görögország 0 1 1 2
  Lengyelország 0 1 1 2
16.   Norvégia 0 1 0 1
  Románia 0 1 0 1
18.   Belgium 0 0 1 1
  Finnország 0 0 1 1
  Írország 0 0 1 1
  Örményország 0 0 1 1
  Szlovénia 0 0 1 1
Összesen 72 72 72 216

A magyar versenyzők eredményeiSzerkesztés

Érem Versenyző Versenyszám Dátum
01  Arany Milák Kristóf úszás Férfi 200 m pillangó augusztus 5.
01  Arany Kapás Boglárka úszás Női 200 m pillangó augusztus 6.
01  Arany Rasovszky Kristóf nyílt vízi úszás Férfi 5 km augusztus 8.
01  Arany Hosszú Katinka úszás Női 200 m vegyes augusztus 8.
01  Arany Verrasztó Dávid úszás Férfi 400 m vegyes augusztus 9.
01  Arany Rasovszky Kristóf nyílt vízi úszás Férfi 25 km augusztus 12.
02  Ezüst Késely Ajna úszás Női 800 m gyors augusztus 4.
02  Ezüst Kenderesi Tamás úszás Férfi 200 m pillangó augusztus 5.
02  Ezüst Rasovszky Kristóf nyílt vízi úszás Férfi 10 km augusztus 9.
02  Ezüst Késely Ajna úszás Női 400 m gyors augusztus 9.
03  Bronz Késely Ajna úszás Női 1500 m gyors augusztus 7.
03  Bronz Burián Katalin úszás Női 200 m hát augusztus 9.

EredményekSzerkesztés

ÚszásSzerkesztés

FérfiakSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m gyorsúszás Ben Proud
  Nagy-Britannia
21,34 Kristian Gkolomeev
  Görögország
21,44 Andrea Vergani
  Olaszország
21,68
100 m gyorsúszás Alessandro Miressi
  Olaszország
48,01 Duncan Scott
  Nagy-Britannia
48,23 Mehdy Metella
  Franciaország
48,24
200 m gyorsúszás Duncan Scott
  Nagy-Britannia
1:45,34 Danas Rapšys
  Litvánia
1:46,07 Mihail Dovgaljuk
  Oroszország
1:46,15
400 m gyorsúszás Mihajlo Romancsuk
  Ukrajna
3:45,18 Henrik Christiansen
  Norvégia
3:47,07 Henning Mühlleitner
  Németország
3:47,18
800 m gyorsúszás Mihajlo Romancsuk
  Ukrajna
7:42,96 Gregorio Paltrinieri
  Olaszország
7:45,12 Florian Wellbrock
  Németország
7:45,60
1500 m gyorsúszás Florian Wellbrock
  Németország
14:36,15 Mihajlo Romancsuk
  Ukrajna
14:36,88 Gregorio Paltrinieri
  Olaszország
14:42,85
50 m hátúszás Kliment Kolesznyikov
  Oroszország
24,00 WR Robert Glință
  Románia
24,55 Shane Ryan
  Írország
24,64
100 m hátúszás Kliment Kolesznyikov
  Oroszország
52,53 WJ Jevgenyij Rilov
  Oroszország
52,74 Apostolos Christou
  Görögország
53,72
200 m hátúszás Jevgenyij Rilov
  Oroszország
1:53,36 ER, CR Radosław Kawęcki
  Lengyelország
1:56,07 Matteo Restivo
  Olaszország
1:56,29
50 m mellúszás Adam Peaty
  Nagy-Britannia
26,09 CR Fabio Scozzoli
  Olaszország
26,79 Peter Stevens
  Szlovénia
27,06
100 m mellúszás Adam Peaty
  Nagy-Britannia
57,10 WR James Wilby
  Nagy-Britannia
58,64 Anton Csupkov
  Oroszország
59,06
200 m mellúszás Anton Csupkov
  Oroszország
2:06,80 CR, ER James Wilby
  Nagy-Britannia
2:08,39 Luca Pizzini
  Olaszország
2:08,54
50 m pillangóúszás Andriy Govorov
  Ukrajna
22,48 CR Ben Proud
  Nagy-Britannia
22,78 Oleg Kosztyin
  Oroszország
22,97
100 m pillangóúszás Piero Codia
  Olaszország
50,64 CR Mehdy Metella
  Franciaország
51,24 James Guy
  Nagy-Britannia
51,42
200 m pillangóúszás Milák Kristóf
  Magyarország
1:52,79 CR Kenderesi Tamás
  Magyarország
1:54,36 Federico Burdisso
  Olaszország
1:55,97
200 m vegyesúszás Jérémy Desplanches
  Svájc
1:57,04 Philip Heintz
  Németország
1:57,83 Max Litchfield
  Nagy-Britannia
1:57,96
400 m vegyesúszás Verrasztó Dávid
  Magyarország
4:10,65 Max Litchfield
  Nagy-Britannia
4:11,00 Joan Lluis Pons
  Spanyolország
4:14,26
4 × 100 m gyorsúszás   Oroszország
Jevgenyij Rilov (48,62)
Danyila Izotov (48,61)
Vlagyimir Morozov (47,61)
Kliment Kolesznyikov (47,39)
Vlagyiszlav Grinov*
Ivan Kuzmenko*
Szergej Feszikov*
Andrej Zsilkin*
3:12,23   Olaszország
Luca Dotto (48,63)
Ivano Vendrame (48,73)
Lorenzo Zazzeri (48,55)
Alessandro Miressi (46,99)
3:12,90   Lengyelország
Jan Świtkowski (48,68)
Konrad Czerniak (49,04)
Jakub Kraska (48,07)
Kacper Majchrzak (48,41)
Jan Hołub*
3:14,20
4 × 200 m gyorsúszás   Nagy-Britannia
Calum Jarvis (1:47,17)
Duncan Scott (1:45,48)
Thomas Dean (1:47,07)
James Guy (1:45,60)
Stephen Milne*
Cameron Kurle*
7:05,32 CR   Oroszország
Mihail Vekoviscsev (1:46,78)
Martin Malyutin (1:46,84)
Danyila Izotov (1:46,86)
Mihail Dovgaljuk (1:46,18)
Vjacseszlav Andruszenko*
7:06,66   Olaszország
Alessio Proietti Colonna (1:48,20)
Filippo Megli (1:45,44)
Matteo Ciampi (1:46,49)
Mattia Zuin (1:47,45)
Stefano Di Cola*
7:07,58
4 × 100 m vegyesúszás   GBR
Nicholas Pyle (54,58)
Adam Peaty (57,60)
James Guy (50,91)
Duncan Scott (47,35)
Brodie Williams*
James Wilby*
Jacob Peters*
3:30,44 CR   RUS
Kliment Kolesznyikov (52,77)
Anton Csupkov (1:00,40)
Egor Kuimov (51,42)
Vlagyimir Morozov (47,44)
Jevgenyij Rilov*
Kirill Prigoda*
Alekszandr Szadovnyikov*
Vladislav Grinev*
3:32,03   GER
Christian Diener (54,19)
Fabian Schwingenschlögl (1:00,00)
Marius Kusch (51,58)
Damian Wierling (47,75)
Jan-Philip Glania*
Philip Heintz*
3:33,52

NőkSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m gyorsúszás Sarah Sjöström
  Svédország
23,74 CR Pernille Blume
  Dánia
23,75 Ranomi Kromowidjojo
  Hollandia
24,21
100 m gyorsúszás Sarah Sjöström
  Svédország
52.93 CR Femke Heemskerk
  Hollandia
53.23 Charlotte Bonnet
  Franciaország
53.35
200 m gyorsúszás Charlotte Bonnet
  Franciaország
1:54,95 CR Femke Heemskerk
  Hollandia
1:56,72 Anasztaszija Guzsenkova
  Oroszország
1:56,77
400 m gyorsúszás Simona Quadarella
  Olaszország
4:03,35 Késely Ajna
  Magyarország
4:03,57 EJ Holly Hibbott
  Nagy-Britannia
4:05,01
800 m gyorsúszás Simona Quadarella
  Olaszország
8:16,45 Késely Ajna
  Magyarország
8:22,01 EJ Anna Jegorova
  Oroszország
8:24,71
1500 m gyorsúszás Simona Quadarella
  Olaszország
15:51,61 Sarah Köhler
  Németország
15:57,85 Késely Ajna
  Magyarország
16:03,22
50 m hátúszás Georgia Davies
  Nagy-Britannia
27,23 Anasztaszija Feszikova
  Oroszország
27,31 Mimosa Jallow
  Finnország
27,70
100 m hátúszás Anasztaszija Feszikova
  Oroszország
59,19 Georgia Davies
  Nagy-Britannia
59,36 Carlotta Zofkova
  Olaszország
59,61
200 m hátúszás Margherita Panziera
  Olaszország
2:06,18 CR Darja Usztyinova
  Oroszország
2:07,12 Burián Katalin
  Magyarország
2:07,43
50 m mellúszás Julija Jefimova
  Oroszország
29,81 Imogen Clark
  Nagy-Britannia
30,34 Arianna Castiglioni
  Olaszország
30,41
100 m mellúszás Julija Jefimova
  Oroszország
1:05,53 CR Rūta Meilutytė
  Litvánia
1:06,26 Arianna Castiglioni
  Olaszország
1:06,54
200 m mellúszás Julija Jefimova
  Oroszország
2:21,31 Jessica Vall
  Spanyolország
2:23,02 Molly Renshaw
  Nagy-Britannia
2:23,43
50 m pillangóúszás Sarah Sjöström
  Svédország
25,16 Emilie Beckmann
  Dánia
25,72 Kimberly Buys
  Belgium
25,74
100 m pillangóúszás Sarah Sjöström
  Svédország
56,23 Szvetlana Csimrova
  Oroszország
57,40 Elena Di Liddo
  Olaszország
57,68
200 m pillangóúszás Kapás Boglárka
  Magyarország
2:07,13 Szvetlana Csimrova
  Oroszország
2:07,33 Alys Thomas
  Nagy-Britannia
2:07,42
200 m vegyesúszás Hosszú Katinka
  Magyarország
2:10,17 Ilaria Cusinato
  Olaszország
2:10,25 Maria Ugolkova
  Svájc
2:10,83
400 m vegyesúszás Fantine Lesaffre
  Franciaország
4:34,17 Ilaria Cusinato
  Olaszország
4:35,05 Hannah Miley
  Nagy-Britannia
4:35,34
4 × 100 m gyorsúszás   Franciaország
Marie Wattel (54,35)
Charlotte Bonnet (52,20)
Margaux Fabre (54,41)
Béryl Gastaldello (53,69)
Anouchka Martin*
Assia Touati*
3:34,65   Hollandia
Kim Busch (54,75)
Femke Heemskerk (52,33)
Kira Toussaint (54,47)
Ranomi Kromowidjojo (53,22)
Marjolein Delno*
3:34,77   Dánia
Pernille Blume (52,83)
Signe Bro (54,59)
Julie Kepp Jensen (55,19)
Mie Nielsen (54,42)
Emily Gantriis*
3:37,03
4 × 200 m gyorsúszás   Nagy-Britannia
Ellie Faulkner (1:59,25)
Kathryn Greenslade (1:57,94)
Holly Hibbott (1:58,46)
Freya Anderson (1:56,00)
Lucy Hope*
7:51,65   Oroszország
Valeriya Salamatina (1:58,72)
Anna Egorova (1:58,18)
Arina Openysheva (1:58,48)
Anasztaszija Guzsenkova (1:57,49)
Irina Krivonogova*
7:52,87   Németország
Reva Foos (1:58,90)
Isabel Marie Gose (1:58,22)
Sarah Köhler (1:58,99)
Annika Bruhn (1:57,65)
Marie Pietruschka*
7:53,76
4 × 100 m vegyesúszás   RUS
Anasztaszija Feszikova (59,56)
Julija Jefimova (1:03,95)
Szvetlana Csimrova (57,34)
Maria Kameneva (53,37)
Darja Usztyinova*
Vitalina Simonova*
Arina Openysheva*
3:54,22 CR   DEN
Mie Nielsen (59,76)
Rikke Møller Pedersen (1:07,50)
Emilie Beckmann (57,66)
Pernille Blume (51,77)
3:56,69   GBR
Georgia Davies (59,44)
Siobhan-Marie O'Connor (1:07,22)
Alys Thomas (57,56)
Freya Anderson (52,69)
Kathleen Dawson*
3:56,91

VegyesSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
4 × 100 m gyorsúszás   Franciaország
Jérémy Stravius (48,81)
Mehdy Metella (47,45)
Marie Wattel (53,47)
Charlotte Bonnet (52,34)
Maxime Grousset*
Margaux Fabre*
Béryl Gastaldello*
3:22,07 CR   Hollandia
Nyls Korstanje (49,40)
Stan Pijnenburg (48,74)
Femke Heemskerk (52,62)
Ranomi Kromowidjojo (53,21)
Kyle Stolk*
Kira Toussaint*
3:23,97   Oroszország
Kliment Kolesnikov (48,45)
Vladislav Grinev (47,69)
Maria Kameneva (53,90)
Arina Openysheva (54,46)
Danila Izotov*
Rozaliya Nasretdinova*
3:24,50 NR
4 × 200 m gyorsúszás   Németország
Jacob Heidtmann (1:46,52)
Henning Mühlleitner (1:47,32)
Reva Foos (1:58,25)
Annika Bruhn (1:56,34)
Marius Zobel*
Isabel Marie Gose*
7:28,43 CR   Oroszország
Mihail Vekoviscsev (1:47,10)
Mihail Dovgaljuk (1:47,37)
Valeriya Salamatina (1:56,18)
Viktoriya Andreeva (1:58,72)
Martin Malyutin*
Vjacseszlav Andruszenko*
Irina Krivonogova*
Anasztaszija Guzsenkova*
7:29,37   Nagy-Britannia
Stephen Milne (1:47,77)
Craig McLean (1:48,34)
Kathryn Greenslade (1:57,81)
Freya Anderson (1:55,80)
Cameron Kurle*
Holly Hibbott*
7:29,72
4 × 100 m vegyesúszás   Nagy-Britannia
Georgia Davies (59,12)
Adam Peaty (57,27)
James Guy (50,96)
Freya Anderson (52,83)
Nicholas Pyle*
Charlotte Atkinson*
3:40,18 ER, CR   Oroszország
Kliment Kolesnikov (52,51)
Julija Jefimova (1:05,07)
Svetlana Chimrova (57,30)
Vladimir Morozov (47,83)
Grigoriy Tarasevich*
Ilya Khomenko*
Viktoriya Andreyeva*
Maria Kameneva*
3:42,71   Olaszország
Margherita Panziera (1:00,11)
Fabio Scozzoli (59,46)
Elena Di Liddo (57,68)
Alessandro Miressi (47,60)
Matteo Restivo*
Arianna Castiglioni*
Luca Dotto*
3:44,85

Nyílt vízi úszásSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
5 km Rasovszky Kristóf
  Magyarország
52:38,9 Axel Reymond
  Franciaország
52:41,7 Logan Fontaine
  Franciaország
52:44,4
10 km Ferry Weertman
  Hollandia
1:49:28,2 Rasovszky Kristóf
  Magyarország
1:49:28,2 Rob Muffels
  Németország
1:49:33,7
25 km Rasovszky Kristóf
  Magyarország
4:57.53,5 Kirill Beljajev
  Oroszország
4:57:54,6 Matteo Furlan
  Olaszország
4:57:55,8

NőiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
5 km Sharon van Rouwendaal
  Hollandia
56:01,0 Leonie Beck
  Németország
56:17,8 Rachele Bruni
  Olaszország
56:49,7
10 km Sharon van Rouwendaal
  Hollandia
1:54:45,7 Giulia Gabbrielleschi
  Olaszország
1:54:53,0 Esmee Vermeulen
  Hollandia
1:55:27,4
25 km Arianna Bridi
  Olaszország
5:19:34,6 Sharon van Rouwendaal
  Hollandia
5:19:34,7 Lara Grangeon
  Franciaország
5:19:42,9

CsapatSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
Csapat, 5 km   Hollandia
Esmee Vermeulen
Sharon van Rouwendaal
Pepijn Smits
Ferry Weertman
52:35,0   Németország
Leonie Beck
Sarah Köhler
Sören Meißner
Florian Wellbrock
52:35,6   Franciaország
Lara Grangeon
David Aubry
Lisa Pou
Marc-Antoine Olivier
52:46,7

MűugrásSzerkesztés

FérfiakSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
1 m-es műugrás Jack Laugher
  Nagy-Britannia
414,60 Giovanni Tocci
  Olaszország
401,10 James Heatly
  Nagy-Britannia
391,70
3 m-es műugrás Jack Laugher
  Nagy-Britannia
525,95 Ilja Zaharov
  Oroszország
519,05 Jevgenyij Kuznyecov
  Oroszország
508,05
10 m-es toronyugrás Alekszandr Bondar
  Oroszország
542,05 Nyikita Slejher
  Oroszország
481,15 Benjamin Auffret
  Franciaország
480,60
3 m-es szinkronugrás   Oroszország
Jevgenyij Kuznyecov
Ilja Zaharov
431,16   Nagy-Britannia
Jack Laugher
Chris Mears
430,62   Németország
Patrick Hausding
Lars Rüdiger
394,77
10 m-es szinkronugrás   Oroszország
Alekszandr Bondar
Viktor Minibajev
423,12   Nagy-Britannia
Matthew Dixon
Noah Williams
399,90   Örményország
Vlagyimir Harutunjan
Lev Szargiszjan
396,84

NőkSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
1 m-es műugrás Marija Poljakova
  Oroszország
285,55 Nagyezsda Bazsina
  Oroszország
276,00 Elena Bertocchi
  Olaszország
271,25
3 m-es műugrás Grace Reid
  Nagy-Britannia
329,40 Alicia Blagg
  Nagy-Britannia
327,70 Tina Punzel
  Németország
324,65
10 m-es toronyugrás Celine van Duijn
  Hollandia
319,10 Bátki Noémi
  Olaszország
315,00 Maria Kurjo
  Németország
308,15
3 m-es szinkronugrás   Olaszország
Elena Bertocchi
Chiara Pellacani
289,26   Németország
Lena Hentschel
Tina Punzel
286,80   Oroszország
Nagyezsda Bazsina
Krisztina Ilinih
282,90
10 m-es szinkronugrás   Nagy-Britannia
Eden Cheng
Lois Toulson
289,74   Oroszország
Jekatyerina Beljajeva
Julija Tyimosinyina
288,60   Németország
Maria Kurjo
Elena Wassen
284,64

VegyesSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
3 m szinkronugrás   Németország
Tina Punzel
Lou Massenberg
313,50   Nagy-Britannia
Grace Reid
Ross Haslam
308,67   Ukrajna
Viktorija Keszar
Sztaniszlav Olifercsik
291,81
10 m szinkronugrás   Oroszország
Julija Tyimosinyina
Nyikita Slejher
309,63   Nagy-Britannia
Lois Toulson
Matthew Lee
307,80   Németország
Christina Wassen
Florian Fandler
278,64
Csapatverseny   Ukrajna
Szofija Liszkun
Oleg Kologyij
355,90   Németország
Maria Kurjo
Lou Massenberg
352,60   Oroszország
Julija Tyimosinyina
Jevgenyij Kuznyecov
349,55

SzinkronúszásSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
egyéni rövid program   Oroszország
Szvetlana Kolesznyicsenko
93,4816   Ukrajna
Yelyzaveta Yakhno
91,3517   Olaszország
Linda Cerruti
90,1778
egyéni szabad program   Oroszország
Szvetlana Kolesznyicsenko
94,9333   Olaszország
Linda Cerruti
92,5000   Ukrajna
Yelyzaveta Yakhno
92,1333
páros rövid program   Oroszország
Szvetlana Kolesznyicsenko
Varvara Subbotina
95,1035   Ukrajna
Anastasiya Savchuk
Yelyzaveta Yakhno
92,6188   Olaszország
Linda Cerruti
Costanza Ferro
89,7519
páros szabad program   Oroszország
Szvetlana Kolesznyicsenko
Varvara Subbotina
96,7000   Ukrajna
Anastasiya Savchuk
Yelyzaveta Yakhno
93,4000   Olaszország
Linda Cerruti
Costanza Ferro
92,1333
csapat rövid program   Oroszország
Szvetlana Kolesznyicsenko
Varvara Subbotina
95,1035   Ukrajna
Anastasiya Savchuk
Yelyzaveta Yakhno
92,6188   Olaszország
Linda Cerruti
Costanza Ferro
89,7519
csapat szabad program   Oroszország
Anastasia Arkhipovskaya
Anastasia Bayandina
Daria Bayandina
Marina Goliadkina
Veronika Kalinina
Polina Komar
Polina Shurochkina
Darina Valitova
Mikhaela Kalancha
97,0333   Ukrajna
Valeria Aprielieva
Veronika Hryshko
Oleksandra Kashuba
Yana Nariezhna
Kateryna Reznik
Anastasiya Savchuk
Alina Shynkarenko
Yelyzaveta Yakhno
Maryna Aleksiiva
Oleksandra Kovalenko
94,6000   Olaszország
Beatrice Callegari
Linda Cerruti
Francesca Deidda
Costanza Di Camillo
Costanza Ferro
Gemma Galli
Alessia Pezone
Enrica Piccoli
Domiziana Cavanna
Federica Sala
92,2333
kombinációs kűr   Ukrajna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Valeriia Aprielieva
Marta Fiedina
Oleksandra Kashuba
Yana Nariezhna
Kateryna Reznik
Anastasiya Savchuk
Alina Shynkarenko
Yelyzaveta Yakhno
Veronika Hryshko
Oleksandra Kovalenko
94,4667   Olaszország
Beatrice Callegari
Domiziana Cavanna
Linda Cerruti
Francesca Deidda
Costanza Di Camillo
Costanza Ferro
Gemma Galli
Alessia Pezone
Enrica Piccoli
Federica Sala
Marta Murru
Francesca Zunino
92,6000   Spanyolország
Leyre Abadía
Abril Conesa
Berta Ferreras
Emma García
María Juárez
Meritxell Mas
Elena Melián
Paula Ramírez
Sara Saldaña
Blanca Toledano
Iris Tió
91,4667
Vegyes rövid program   Oroszország
Mayya Gurbanberdieva
Alekszandr Malcev
89,5853   Olaszország
Manila Flamini
Giorgio Minisini
88,6973   Spanyolország
Berta Ferreras
Pau Ribes
82,3217
Vegyes szabad program   Oroszország
Mayya Gurbanberdieva
Alekszandr Malcev
92,4000   Olaszország
Manila Flamini
Giorgio Minisini
90,7333   Spanyolország
Berta Ferreras
Pau Ribes
85,4333

JegyzetekSzerkesztés

ForrásokSzerkesztés

További információkSzerkesztés