Az Amerikai Egyesült Államok az 1984. évi nyári olimpiai játékokon

nemzeti eredmények a XXIII. nyári olimpiai játékokon

Az Amerikai Egyesült Államok a Los Angelesben megrendezett 1984. évi nyári olimpiai játékok házigazda nemzeteként vett részt a versenyeken. Az országot az olimpián 25 sportágban 522 sportoló képviselte, akik összesen 174 érmet szereztek.

Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja
NOB-országkód: USA
OOBAz Amerikai Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága
HonlapHivatalos honlap
1984. évi nyári olimpiai játékok
Los Angeles
Versenyzők522 fő 25 sportágban
Zászlóvivő
NyitóünnepségEd Burke
ZáróünnepségJeff Blatnick
Érmek
1. helyezés
Arany
83
Ezüst
61
Bronz
30
Össz.
174

Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon
Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
Nem hivatalos olimpiai játékok:

Érmesek szerkesztés

Atlétika szerkesztés

Férfi
Női

* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el

Birkózás szerkesztés

Kötöttfogású
Szabadfogású

Cselgáncs szerkesztés

Evezés szerkesztés

Férfi
Női

Gyeplabda szerkesztés

Férfi szerkesztés

Amerikai férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret

Eredmények szerkesztés

Bejutott az elődöntőbe
Helyosztó az 5–8. helyért
Helyosztó a 9–12. helyért
Csoportkör
A csoport
Csapat
M Gy D V G+ G– Gk P
  Ausztrália (AUS) 5 5 0 0 17 4 +13 10
  NSZK (FRG) 5 3 1 1 12 4 +8 7
  India (IND) 5 3 1 1 14 9 +5 7
  Spanyolország (ESP) 5 2 0 3 11 12 –1 4
  Malajzia (MAL) 5 1 0 4 6 17 –11 2
  Egyesült Államok (USA) 5 0 0 5 4 18 –14 0
1984. július 29.
17:15
India (IND)   5–1   Egyesült Államok (USA)
(2–1)

1984. július 31.
10:15
NSZK (FRG)   4–0   Egyesült Államok (USA)
(3–0)

1984. augusztus 2.
10:15
Malajzia (MAL)   4–1   Egyesült Államok (USA)
(2–1)

1984. augusztus 4.
14:30
Spanyolország (ESP)   3–1   Egyesült Államok (USA)
(1–1)

1984. augusztus 6.
8:30
Ausztrália (AUS)   2–1   Egyesült Államok (USA)
(1–0)
A 9–12. helyért
1984. augusztus 8.
21:00
Egyesült Államok (USA)   1–1  (h. u.)   Kenya (KEN)
(0–0, 1–1)
Büntetőpárbaj:
5–6
A 11. helyért
1984. augusztus 10.
8:00
Malajzia (MAL)   3–3  (h. u.)   Egyesült Államok (USA)
(1–0, 3–3)
Büntetőpárbaj:
9–8
Csapat Helyezés
  Egyesült Államok (USA) 12.

Női szerkesztés

Amerikai női gyeplabdacsapat-játékoskeret

Eredmények szerkesztés

Csoportkör
1984. augusztus 1.
17:15
Egyesült Államok (USA)   4–1   Kanada (CAN)
(2–0)

1984. augusztus 3.
8:00
Hollandia (HOL)   2–1   Egyesült Államok (USA)
(1–0)

1984. augusztus 4.
16:15
Egyesült Államok (USA)   2–0   Új-Zéland (NZL)
(1–0)

1984. augusztus 7.
13:45
Ausztrália (AUS)   3–1   Egyesült Államok (USA)
(2–1)

1984. augusztus 9.
13:15
NSZK (FRG)   1–1   Egyesült Államok (USA)
(0–1)
Végeredmény
Helyezés Csapat
M Gy D V G+ G– Gk P
1  Arany   Hollandia (HOL) 5 4 1 0 14 6 +8 9
2  Ezüst   NSZK (FRG) 5 2 2 1 9 9 0 6
3  Bronz   Egyesült Államok (USA) 5 2 1 2 9 7 +2 5
4.   Ausztrália (AUS) 5 2 1 2 9 7 +2 5
A bronzéremről az Egyesült Államok és Ausztrália között egy külön büntetőpárbaj döntött, melyet az Egyesült Államok nyert meg 10–5-re.
5.   Kanada (CAN) 5 2 1 2 9 11 –2 5
6.   Új-Zéland (NZL) 5 0 0 5 2 12 –10 0
Csapat Helyezés
  Egyesült Államok (USA)  

Íjászat szerkesztés

Versenyző Versenyszám 1. forduló 2. forduló Összesítés
Pont Hely. Pont Hely. Pont Helyezés
Darrell Pace Férfi egyéni 1317 1. 1299 1. 2616  
Richard McKinney 1295 2. 1269 5. 2564  
Glenn Meyers 1246 12. 1242 17. 2488 12.
Trena King Női egyéni 1265 4. 1243 11. 2508 (holtverseny)
288
7.
Ruth Rowe 1223 18. 1254 6. 2477 12.
Benita Edds 1174 37. 1192 30. 2366 34.

Kajak-kenu szerkesztés

Férfi
Női

Kerékpározás szerkesztés

  Országúti kerékpározás szerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Idő Helyezés
Alexi Grewal Mezőnyverseny 4:59:57  
Davis Phinney 5:01:16 (+1:19) 5.
Thurlow Rogers 5:01:16 (+1:19) 6.
Ron Kiefel 5:01:40 (+1:43) 9.
Ron Kiefel
Roy Knickman
Davis Phinney
Andrew Weaver
Csapat időfutam 2:02:46 (+4:18)  
Női
Versenyző Versenyszám Idő Helyezés
Connie Carpenter-Phinney Mezőnyverseny 2:11:14  
Rebecca Twigg 2:11:14 (+0:00)  
Janelle Parks 2:13:28 (+2:14) 10.
Inga Thompson-Benedict 2:13:28 (+2:14) 21.

  Pálya-kerékpározás szerkesztés

Sprintverseny
Versenyző Versenyszám 1. forduló Vigaszág Döntő 2. forduló Vigaszág Nyolcaddöntő Vigaszág Döntő Negyeddöntő 5–8. helyért Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfél
Győztes idő
Hely Ellenfél
Győztes idő
Hely Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfél
Győztes idő
Hely Ellenfél
Győztes idő
Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfél
Győztes idő
Ellenfél
Győztes idő
Mark Gorski Férfi egyéni   Leon Richardson (ANT)
10,87
1.   Paulo Jamur (BRA)
10,79
1.   Claudio Iannone (ARG)
  Alex Ongaro (CAN)
10,89
1.   Gerhard Scheller (FRG)
11,65; 11,08
  Szakamoto Cutomu (JPN)
11,17; 10,74
  Nelson Vails (USA)
10,49; 10,95
 
Nelson Vails   José Antonio Urquijo (CHI)
  Kenrick Tucker (AUS)
11,07
1.   Gene Samuel (TRI)
10,80
1.   Fredy Schmidtke (FRG)
  Mark Barry (GBR)
11,05
1.   Marcelo Alexandre (ARG)
11,33; 12,07
  Philippe Vernet (FRA)
10,93; 10,86
  Mark Gorski (USA)
10,49; 10,95
 
Időfutam
Név Versenyszám Idő Helyezés
Rory O'Reilly Férfi egyéni 1:07,39 8.
Üldözőversenyek
Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Idő Hely. Ellenfél
Idő
Saját idő Ellenfél
Idő
Saját idő Ellenfél
Idő
Saját idő Ellenfél
Idő
Saját idő
Steve Hegg Férfi egyéni 4:35,57 1.   Gabriel Curuchet (ARG)
4:51,04
4:40,26   Michael Grenda (AUS)
overtaken
4:37,10   Dean Woods (AUS)
4:55,02
4:47,07   Rolf Gölz (FRG)
4:43,82
4:39,35  
Leonard Harvey Nitz 4:46,99 3.   Carlos García (URU)
4:53,72
4:44,97   Jørgen Pedersen (DEN)
4:46,65
4:43,98   Rolf Gölz (FRG)
idő nélkül
lekörözték Bronzmérkőzés
  Dean Woods (AUS)
4:44,08
4:44,03  
Dave Grylls
Steve Hegg
Pat McDonough
Leonard Harvey Nitz
Brent Emery
Férfi csapat 4:29,92 5.   Dánia (DEN)
Dan Frost
Michael Markussen
Jørgen Pedersen
Brian Holm Sørensen
4:25,16
4:25,15   NSZK (FRG)
Reinhard Alber
Rolf Gölz
Roland Günther
Michael Marx
lekörözték
idő nélkül   Ausztrália (AUS)
Michael Grenda
Kevin Nichols
Michael Turtur
Dean Woods
4:25,99
4:29,85  
Pontverseny
Név Versenyszám Selejtező Döntő
Pont Körhátrány Hely. Pont Körhátrány Helyezés
Mark Whitehead Férfi 9 –1 14. kiesett
Danny Van Haute 2 –2 15. kiesett

Kézilabda szerkesztés

Férfi szerkesztés

Amerikai férfi kézilabdacsapat-játékoskeret

Eredmények szerkesztés

Bejutott a döntőbe
Helyosztó a bronzéremért
További helyosztók
Csoportkör
B csoport
Csapat
M Gy D V G+ G– Gk P
  NSZK (FRG) 5 5 0 0 114 95 +19 10
  Dánia (DEN) 5 4 0 1 115 99 +16 8
  Svédország (SWE) 5 3 0 2 119 110 +9 6
  Spanyolország (ESP) 5 2 0 3 105 106 –1 4
  Egyesült Államok (USA) 5 0 1 4 91 100 –9 1
  Dél-Korea (KOR) 5 0 1 4 123 157 –34 1
1984. július 31.
21:30
NSZK (FRG)   21–19   Egyesült Államok (USA)
(12–8)

1984. augusztus 2.
14:00
Svédország (SWE)   21–18   Egyesült Államok (USA)
(10–6)

1984. augusztus 4.
21:30
Dánia (DEN)   19–16   Egyesült Államok (USA)
(8–7)

1984. augusztus 6.
14:00
Spanyolország (ESP)   17–16   Egyesült Államok (USA)
(10–9)

1984. augusztus 8.
21:30
Egyesült Államok (USA)   22–22   Dél-Korea (KOR)
(13–12)
A 9. helyért
1984. augusztus 10.
18:30
Egyesült Államok (USA)   24–16   Japán (JPN)
(9–5)
Csapat Helyezés
  Egyesült Államok (USA) 9.

Női szerkesztés

Amerikai női kézilabdacsapat-játékoskeret

Eredmények szerkesztés

1984. augusztus 1.
21:30
Egyesült Államok (USA)   25–22   Kína (CHN)
(9–12)

1984. augusztus 3.
21:30
Dél-Korea (KOR)   29–27   Egyesült Államok (USA)
(16–11)

1984. augusztus 5.
21:30
Jugoszlávia (YUG)   33–20   Egyesült Államok (USA)
(14–10)

1984. augusztus 7.
21:30
NSZK (FRG)   18–17   Egyesült Államok (USA)
(10–7)

1984. augusztus 9.
18:30
Egyesült Államok (USA)   25–21   Ausztria (AUT)
(11–9)
Végeredmény
Helyezés Csapat
M Gy D V G+ G– Gk P
1  Arany   Jugoszlávia (YUG) 5 5 0 0 143 102 +41 10
2  Ezüst   Dél-Korea (KOR) 5 3 1 1 125 119 +6 7
3  Bronz   Kína (CHN) 5 2 1 2 112 115 –3 5
4.   NSZK (FRG) 5 2 0 3 91 100 –9 4
5.   Egyesült Államok (USA) 5 2 0 3 114 123 –9 4
6.   Ausztria (AUT) 5 0 0 5 91 117 –26 0
Csapat Helyezés
  Egyesült Államok (USA) 5.

Kosárlabda szerkesztés

Férfi szerkesztés

Amerikai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret

Eredmények szerkesztés

Bejutott a negyeddöntőbe
Helyosztó a 9–12. helyért
Csoportkör
B csoport
Csapat
M Gy V P+ P– Pk
  Egyesült Államok (USA) 5 5 0 511 315 +196
  Spanyolország (ESP) 5 4 1 457 438 +19
  Kanada (CAN) 5 3 2 462 401 +61
  Uruguay (URU) 5 2 3 403 460 –57
  Kína (CHN) 5 1 4 364 477 –113
  Franciaország (FRA) 5 0 5 383 489 –106
1984. július 29.
16:30
Egyesült Államok (USA)   97–49   Kína (CHN)
(50–29)

1984. július 31.
16:30
Egyesült Államok (USA)   89–68   Kanada (CAN)
(43–28)

1984. augusztus 1.
16:30
Egyesült Államok (USA)   104–68   Uruguay (URU)
(58–37)

1984. augusztus 3.
16:30
Egyesült Államok (USA)   120–62   Franciaország (FRA)
(57–25)

1984. augusztus 4.
11:00
Egyesült Államok (USA)   101–68   Spanyolország (ESP)
(48–41)
Negyeddöntő
1984. augusztus 6.
19:00
Egyesült Államok (USA)   78–67   NSZK (FRG)
(46–32)
Elődöntő
1984. augusztus 8.
19:00
Egyesült Államok (USA)   78–59   Kanada (CAN)
(43–26)
Döntő
1984. augusztus 10.
19:00
Egyesült Államok (USA)   96–65   Spanyolország (ESP)
(52–29)
Csapat Helyezés
  Egyesült Államok (USA)  

Női szerkesztés

Amerikai női kosárlabdacsapat-játékoskeret

Eredmények szerkesztés

Bejutott a döntőbe
A bronzéremért játszott
Kiesett
Csoportkör
Csapat
M Gy V P+ P– Pk
  Egyesült Államok (USA) 5 5 0 431 265 +166
  Dél-Korea (KOR) 5 4 1 292 302 –10
  Kanada (CAN) 5 2 3 313 334 –21
  Kína (CHN) 5 2 3 318 348 –30
  Ausztrália (AUS) 5 1 4 266 317 –51
  Jugoszlávia (YUG) 5 1 4 293 347 –54
1984. július 30.
9:00
Egyesült Államok (USA)   83–55   Jugoszlávia (YUG)
(43–29)

1984. július 31.
9:00
Egyesült Államok (USA)   81–47   Ausztrália (AUS)
(51–28)

1984. augusztus 2.
14:30
Egyesült Államok (USA)   84–47   Dél-Korea (KOR)
(40–20)

1984. augusztus 3.
20:00
Egyesült Államok (USA)   91–55   Kína (CHN)
(38–26)

1984. augusztus 5.
11:00
Egyesült Államok (USA)   92–61   Kanada (CAN)
(41–31)
Döntő
1984. augusztus 7.
19:00
Egyesült Államok (USA)   85–55   Dél-Korea