Főmenü megnyitása

Franciaország az 1984. évi nyári olimpiai játékokon

Franciaország az egyesült államokbeli Los Angelesben megrendezett 1984. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 21 sportágban 238 sportoló képviselte, akik összesen 28 érmet szereztek.

Franciaország az olimpiai játékokon
Franciaország zászlaja
Franciaország zászlaja
NOB-országkód: FRA
OOB Francia Nemzeti Olimpiai és Sportbizottság
Honlap Hivatalos honlap
1984. évi nyári olimpiai játékok
Los Angeles
Versenyzők238 fő 21 sportágban
Zászlóvivő
NyitóünnepségAngelo Parisi
Érmek
12. helyezés
Arany
5
Ezüst
7
Bronz
16
Össz.
28

Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
Nem hivatalos olimpiai játékok:

Tartalomjegyzék

ÉrmesekSzerkesztés

Érem Versenyző Sportág Versenyszám
1  Arany Quinon, PierrePierre Quinon Atlétika Férfi rúdugrás
1  Arany Nemzeti válogatott
Albert Rust
William Ayache
Michel Bibard
Dominique Bijotat
François Brisson
Patrick Cubaynes
Patrice Garande
Philippe Jeannol
Guy Lacombe
Jean-Claude Lemoult
Jean-Philippe Rohr
Didier Sénac
Jean-Christophe Thouvenel
José Touré
Daniel Xuereb
Jean-Louis Zanon
Labdarúgás Férfi
1  Arany Hébérle, PhilippePhilippe Hébérle Sportlövészet Férfi légpuska
1  Arany Boisse, PhilippePhilippe Boisse Vívás Férfi párbajtőr, egyéni
1  Arany Lamour, Jean-FrançoisJean-François Lamour Vívás Férfi kard, egyéni
2  Ezüst Parisi, AngeloAngelo Parisi Cselgáncs Férfi nehézsúly
2  Ezüst Mahmoud, JosephJoseph Mahmoud Atlétika Férfi 3000 m akadály
2  Ezüst Brégeon, BernardBernard Brégeon
Patrick Lefoulon
Kajak-kenu Férfi kajak kettes 1000 m
2  Ezüst Bury, MichelMichel Bury Sportlövészet Férfi sportpuska fekvő
2  Ezüst Delcourt, FrédéricFrédéric Delcourt Úszás Férfi 200 m hát
2  Ezüst Boisse, PhilippePhilippe Boisse
Jean-Michel Henry
Olivier Lenglet
Philippe Riboud
Michel Salesse
Vívás Férfi párbajtőr, csapat
2  Ezüst Lamour, Jean-FrançoisJean-François Lamour
Pierre Guichot
Hervé Granger-Veyron
Philippe Delrieu
Franck Ducheix
Vívás Férfi kard, csapat
3  Bronz Vigneron, ThierryThierry Vigneron Atlétika Férfi rúdugrás
3  Bronz Chardonnet, MichèleMichèle Chardonnet Atlétika Női 100 m gát
3  Bronz Alexandre, MarcMarc Alexandre Cselgáncs Férfi harmatsúly
3  Bronz Nowak, MichelMichel Nowak Cselgáncs Férfi váltósúly
3  Bronz Tiozzo, ChristopheChristophe Tiozzo Ökölvívás Nagyváltósúly
3  Bronz Brégeon, BernardBernard Brégeon Kajak-kenu Férfi kajak egyes 500 m
3  Bronz Barouh, FrançoisFrançois Barouh
Philippe Boccara
Pascal Boucherit
Didier Vavasseur
Kajak-kenu Férfi kajak négyes 1000 m
3  Bronz Hoyer, DidierDidier Hoyer
Éric Renaud
Kajak-kenu Férfi kenu kettes 1000 m
3  Bronz Colas, FabriceFabrice Colas Kerékpározás Férfi egyéni időfutam
3  Bronz Four, PaulPaul Four
Didier Boubé
Joël Bouzou
Öttusa Csapat
3  Bronz Vatuone, PhilippePhilippe Vatuone Torna Férfi talaj
3  Bronz Poirot, CatherineCatherine Poirot Úszás Női 100 m mell
3  Bronz Pillot, LucLuc Pillot
Thierry Péponnet
Vitorlázás 470-es osztály
3  Bronz Pietruszka, FrédéricFrédéric Pietruszka
Pascal Jolyot
Patrick Groc
Philippe Omnès
Marc Cerboni
Vívás Férfi tőr, csapat
3  Bronz Riboud, PhilippePhilippe Riboud Vívás Férfi párbajtőr, egyéni
3  Bronz Modaine-Cessac, LaurenceLaurence Modaine-Cessac
Pascale Trinquet-Hachin
Brigitte Latrille-Gaudin
Véronique Brouquier
Anne Meygret
Vívás Női tőr, csapat

Athletics pictogram.svg AtlétikaSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Előfutam Negyeddöntő Elődöntő Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Marc Gasparoni 100 m 10,47 4. 18.* 10,56 3. 23.* 10,49 7. 10. kiesett
Bruno Marie-Rose 10,59 3. 33. 10,60 6. 29.* kiesett
Antoine Richard 10,35 2. 5.** 10,53 6. 19.* kiesett
Jean-Jacques Boussemart 200 m 20,82 2. 8. 20,54 2. 6. 20,55 4. 5. 20,55 6.
Patrick Barré 20,88 1. 10.* 20,95 6. 18. kiesett
Aldo Canti 400 m 46,14 2. 17.* 45,64 4. 14. 45,59 5. 11. kiesett
Yann Quentrec 46,94 4. 38. kiesett
Hector Llatser 47,30 6. 47. kiesett
Philippe Dupont 800 m 1:48,09 3. 35. 1:48,95 8. 30. kiesett
Pascal Thiébaut 1500 m 3:45,18 1. 24. 3:40,96 9. 19. kiesett
Alex Gonzalez 3:42,84 5. 21. kiesett
Alain Lazare Maraton 2:17:52 28.
Jacky Boxberger 2:22:00 42.
Stéphane Caristan 110 m gát 13,45 2. 3. 13,62 3. 6. 13,71 6.
Franck Chevallier 14,32 5. 18. kiesett
Franck Jonot 400 m gát 51,39 5. 33. kiesett
Gérard Brunel 50,99 6. 26. kiesett
Joseph Mahmoud 3000 m akadály 8:30,85 3. 16. 8:18,62 4.* 4.* 8:13,31  
Pascal Debacker 8:30,35 6. 15. 8:20,34 2. 8. 8:21,51 8.
Martial Fesselier 20 km gyaloglás 1:29:46 20.
Gérard Lelièvre 1:27:50 15.
50 km gyaloglás nem ért célba
Dominique Guebey 4:13:34 12.
Antoine Richard
Jean-Jacques Boussemart
Marc Gasparoni
Bruno Marie-Rose
4 × 100 m váltó 40,04 3. 9. 38,91 4. 5. 39,10 6.
Yann Quentrec
Didier Dubois
Jacques Fellice
Aldo Canti
4 × 400 m váltó 3:08,33 4. 17. kiesett
Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
Franck Verzy Magasugrás 215 cm 24. kiesett
Pierre Quinon Rúdugrás 540 cm 5. 575 cm  
Thierry Vigneron 545 cm 1. 560 cm  
Serge Ferreira 530 cm 10. érvényes kísérlet nélkül
Walter Ciofani Kalapácsvetés 73,10 m 6. 73,46 m 7.
Jean-Paul Lakafia Gerelyhajítás 80,52 m 11. 70,86 m 12.
Versenyző Versenyszám 100 m Távolugrás Súlylökés Magasugrás 400 m 110 m gát Diszkoszvetés Rúdugrás Gerelyhajítás 1500 m Végeredmény
Idő Pont Eredmény Pont Eredmény Pont Eredmény Pont Idő Pont Idő Pont Eredmény Pont Eredmény Pont Eredmény Pont Idő Pont Pont Helyezés
William Motti Tízpróba 11,28 738 745 cm 911 14,42 m 754 206 cm 909 48,13 892 14,71 880 50,92 m 888 450 cm 932 63,76 m 807 4:35,15 555 8266 5.
Női
Versenyző Versenyszám Előfutam Negyeddöntő Elődöntő Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Rose-Aimée Bacoul 200 m 23,11w 2. 5. 22,57 1. 4. 22,53 4. 5. 22,78 7.
100 m 11,36 2. 8. 11,37 2. 4. 11,58 5. 10. kiesett
Marie-France Loval 11,51 3. 13.* 11,56 3. 13.* 11,64 6. 12. kiesett
Liliane Gaschet 11,42 2. 10. 11,51 4. 10.* 11,68 7. 13. kiesett
200 m 23,32 3. 10. 22,87 2. 7. 22,73 4. 8. 22,86 8.
Raymonde Naigre 23,50 3. 15. 23,54 5. 18. kiesett
Annette Sergent-Palluy 3000 m 9:15,82 7. 21. kiesett
Michèle Chardonnet 100 m gát 13,32 2. 5.** 13,09 2. 2. 13,06  
Marie-Noëlle Savigny 13,36 3. 9. 13,30 3. 7. 13,28 6.
Laurence Elloy-Machabey 13,98 5. 20. kiesett
Rose-Aimée Bacoul
Liliane Gaschet
Marie-France Loval
Raymonde Naigre
4 × 100 m váltó 43,64 3. 5. 43,15 4.
Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
Maryse Éwanjé-Épée Magasugrás 190 cm 1. 194 cm 4.
Brigitte Rougeron 184 cm 20. kiesett
Versenyző Versenyszám 100 m gát Magasugrás Súlylökés 200 m Távolugrás Gerelyhajítás 800 m Végeredmény
Idő Pont Eredmény Pont Eredmény Pont Idő Pont Eredmény Pont Eredmény Pont Idő Pont Pont Helyezés
Florence Picaut Hétpróba 13,83 888 180 cm 1031 13,08 m 785 25,09 839 592 cm 888 34,86 m 683 2:19,17 800 5914 13.
Chantal Beaugeant 13,81 890 168 cm 915 11,36 m 679 25,84 775 nem indult nem ért célba

* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el

Wrestling pictogram.svg BirkózásSzerkesztés

Kötöttfogású
Versenyző Versenyszám Vigaszágas kiesés 5. helyért Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Jean-Pierre Chambellan 52 kg A csoport

  Bang Dae-Du (KOR)
0–12
  Atsuji Miyahara (JPN)
0–12

5. kiesett helyezetlen
Patrice Mourier 57 kg B csoport

  Niculae Zamfir (ROM)
2–8
  Park Byeong-Hyo (KOR)
kétvállas

6. kiesett helyezetlen
Gilles Jalabert 62 kg A csoport

  Doug Yeats (CAN)
1–0
  Daniel Navarrete (ARG)
13–0
  Bernd Gabriel (FRG)
0–12   Kent-Olle Johansson (SWE)
0–0 (bírói)

5. kiesett helyezetlen
Martial Mischler 74 kg A csoport

  Issam Awarke (LIB)
13–0
  Takahiro Mukai (JPN)
13–1
  Kim Yeong-Nam (KOR)
3–7
a 4. fordulóban erőnyerő
Döntő
  Roger Tallroth (SWE)
passzivitás
  Kim Yeong-Nam (KOR)
3–7

3.   Karlo Kasap (YUG)
3–6
6.
Jean-François Court 90 kg B csoport

  Franz Marx (AUT)
13–4
  Hiroshi Hase (JPN)
4–0
Döntő
  Ilie Matei (ROM)
passzivitás
  Uwe Sachs (FRG)
0–0 (bírói)

3.   Georgios Pozidis (GRE)
4–2
5.
Szabadfogású
Versenyző Versenyszám Vigaszágas kiesés 5. helyért Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Thierry Bourdin 52 kg A csoport

  Arslan Seyhanlı (TUR)
4–14
  Fritz Niebler (FRG)
4–5

8. kiesett helyezetlen
Gérard Sartoro 62 kg B csoport

  Daniel Navarrete (ARG)
9–1
  Leonardo Camacho (BOL)
10–2
  Antonio La Bruna (ITA)
0–5
  Cris Brown (AUS)
0–8

4. kiesett 8.
Eric Brulon 68 kg B csoport

  Yu In-Tak (KOR)
1–13
  Ivan Valladares (PER)
kétvállas
  Jagmander Singh (IND)
5–10

6. kiesett helyezetlen

Judo pictogram.svg CselgáncsSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Csoport Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
nyolcaddöntő
Vigaszág
negyeddöntő
Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Guy Delvingt Légsúly A   Zhang Guojun (CHN)
GY
  Gino Ciampa (AUS)
GY
  Kim Jae-Yeop (KOR)
V
  Carlos Sotillo (ESP)
V
  Ed Liddie (USA)
V
5.
Marc Alexandre Harmatsúly A erőnyerő   Max Narváez (PAR)
GY
  Brad Farrow (CAN)
GY
  Franc Očko (YUG)
GY
  Yoshiyuki Matsuoka (JPN)
V
  Stephen Gawthorpe (GBR)
GY
 
Serge Dyot Könnyűsúly A   Ezio Gamba (ITA)
V
  Johannes Wohlwend (LIE)
GY
  Glenn Beauchamp (CAN)
V
kiesett 7.
Michel Nowak Váltósúly A   Graeme Spinks (NZL)
GY
  Moshe Ponte (ISR)
GY
  Seppo Myllylä (FIN)
GY
  Neil Adams (GBR)
V
  Rob Henneveld (HOL)
GY
  Filip Leščak (YUG)
GY
 
Fabien Canu Középsúly A   Clément Nzali (CMR)
GY
  Marc Meiling (FRG)
GY
  Park Gyeong-Ho (KOR)
GY
  Peter Seisenbacher (AUT)
V
  Seiki Nose (JPN)
V
5.
Roger Vachon Félnehézsúly A   Robert Köstenberger (AUT)
V
kiesett 18.
Angelo Parisi Nehézsúly A   Sherif El-Digwy (EGY)
GY
  Jo Yong-Cheol (KOR)
GY
  Doug Nelson (USA)
GY
  Hitoshi Saito (JPN)
V
 
Laurent del Colombo Nyílt B   Kolbeinn Gíslason (ISL)
GY
  Kim Gwan-Hyeon (KOR)
GY
  Yasuhiro Yamashita (JPN)
V
  Arthur Schnabel (FRG)
V
5.

Rowing pictogram.svg EvezésSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Előfutam Vigaszág Elődöntő Döntő Helyezés
Idő Hely. Idő Hely. Idő Hely. Típus Idő Hely.
Denis Gaté Egypárevezős 7:41,22 5. 7:31,55 3. 8:00,33 6. B 7:37,82 6. 12.
Charles Imbert
Jean-Pierre Bremer
Christophe Chevrier
Kormányos kettes 7:32,20 5. 7:26,98 3. B 7:32,48 3. 9.
Marc Boudoux
Serge Fornara
Pascal Body
Pascal Dubosquelle
Négypárevezős 6:05,18 4. 6:08,44 1. A 6:01,35 5. 5.
Alain Duprat
Dominique Lecointe
Thierry Louvet
Patrick Vibert-Vichet
Jacques Taborski
Jean-Jacques Martigne
Olivier Pons
Bernard Chevalier
Jean-Pierre Huguet-Balent
Nyolcas 5:59,81 4. 6:18,71 5. A 5:49,52 6. 6.
Női
Versenyző Versenyszám Előfutam Vigaszág Elődöntő Döntő Helyezés
Idő Hely. Idő Hely. Idő Hely. Típus Idő Hely.
Laurence Hourdel Egypárevezős 4:00,27 5. 3:59,60 4. kiesett helyezetlen
Évelyne Imbert
Lydie Dubedat-Briero
Christine Gossé
Hélène Ledoux
Patricia Couturier
Kormányos négypárevezős 3:18,88 2. 3:19,01 3. A 3:17,87 5. 5.

Archery pictogram.svg ÍjászatSzerkesztés

Versenyző Versenyszám 1. forduló 2. forduló Összesítés
Pont Hely. Pont Hely. Pont Helyezés
Gerard Douis Férfi egyéni 1234 20. 1251 11. 2485 17.
Philippe Loyen 1206 36. 1205 34. 2411 35.

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajak-kenuSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Előfutam Vigaszág Elődöntő Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Bernard Brégeon Kajak egyes 500 m 1:50,23 3. 3. erőnyerő 1:48,80 1. 2. 1:48,41  
Philippe Boccara Kajak egyes 1000 m 3:53,51 1. 4. erőnyerő 3:52,12 1. 1. 3:49,38 6.
Francis Hervieu
Daniel Legras
Kajak kettes 500 m 1:37,97 2. 7. erőnyerő 1:36,79 3. 5. 1:36,40 6.
Bernard Brégeon
Patrick Lefoulon
Kajak kettes 1000 m 3:31,60 4. 8. 3:40,88 1. 1. 3:32,35 3. 11. 3:25,97  
François Barouh
Philippe Boccara
Pascal Boucherit
Didier Vavasseur
Kajak négyes 1000 m 3:06,57 1. 2. erőnyerő 3:06,57 1. 2. 3:03,94  
Philippe Renaud Kenu egyes 500 m 2:07,90 4. 8. 2:10,44 3. 3. 2:03,30 3. 5. 1:59,95 4.
Kenu egyes 1000 m kizárták erőnyerő kiesett
Didier Hoyer
Éric Renaud
Kenu kettes 500 m 1:50,04 2. 3. erőnyerő 1:47,72 4.
Kenu kettes 1000 m 3:52,71 2. 3. erőnyerő 3:48,01  
Női
Versenyző Versenyszám Előfutam Vigaszág Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Béatrice Knopf-Basson Kajak egyes 500 m 2:03,61 2. 2. erőnyerő 2:01,21 5.
Bernadette Brégeon-Hettich
Cathérine Mathevon
Kajak kettes 500 m 1:53,61 2. 5. erőnyerő 1:51,40 6.

KerékpározásSzerkesztés

  Országúti kerékpározásSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Idő Helyezés
Daniel Amardeilh Mezőnyverseny 5:11:43 (+11:46) 28.
Philippe Bouvatier 5:11:43 (+11:46) 29.
Claude Carlin nem ért célba
Denis Pelizzari nem ért célba
Jean-François Bernard
Philippe Bouvatier
Thierry Marie
Denis Pelizzari
Csapat időfutam 2:05:07 (+6:39) 6.
Női
Versenyző Versenyszám Idő Helyezés
Jeannie Longo-Ciprelli Mezőnyverseny 2:12:35 (+1:21) 6.
Cécile Odin 2:13:28 (+2:14) 11.
Dominique Damiani 2:13:28 (+2:14) 14.
Marielle Guichard 2:13:28 (+2:14) 20.

  Pálya-kerékpározásSzerkesztés

Sprintverseny
Versenyző Versenyszám 1. forduló Vigaszág Döntő 2. forduló Vigaszág Nyolcaddöntő Vigaszág Döntő Negyeddöntő 5–8. helyért Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfél
Győztes idő
Hely Ellenfél
Győztes idő
Hely Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfél
Győztes idő
Hely Ellenfél
Győztes idő
Ellenfelek
Győztes idő
Hely Ellenfél
Győztes idő
Ellenfél
Győztes idő
Philippe Vernet Férfi egyéni   Claudio Iannone (ARG)
  Deograves Asuncion (PHI)
11,31
1.   Rosman Alwi (MAL)
10,94
1.   Murray Steele (NZL)
  Frank Orban (BEL)
11,33
1.   Fredy Schmidtke (FRG)
11,56; 11,17
  Nelson Vails (USA)
10,93; 10,86
Bronzmérkőzés
  Tsutomu Sakamoto (JPN)
11,06; 11,03
4.
Franck Dépine Férfi egyéni   Hugo Daya (COL)
  Max Rainsford (AUS)
11,49
1.   Claudio Iannone (ARG)
11,79
2.   Charles Pile (BAR)
11,62
1.   Tsutomu Sakamoto (JPN)
  Gabriele Sella (ITA)
11,31
3.   Fredy Schmidtke (FRG)
  Vincenzo Ceci (ITA)
11,45
2. kiesett
Időfutam
Név Versenyszám Idő Helyezés
Fabrice Colas Férfi egyéni 1:06,65  
Üldözőversenyek
Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Idő Hely. Ellenfél
Idő
Saját idő Ellenfél
Idő
Saját idő Ellenfél
Idő
Saját idő Ellenfél
Idő
Saját idő
Pascal Robert Férfi egyéni 4:46,51 2.   Anthony Cuff (NZL)
4:50,49
4:47,94   Rolf Gölz (FRG)
4:37,70
lekörözték kiesett 7.
Éric Louvel 5:01,52 25. kiesett
Didier Garcia
Éric Louvel
Pascal Potié
Pascal Robert
Férfi csapat 4:30,34 6.   NSZK (FRG)
Reinhard Alber
Rolf Gölz
Roland Günther
Michael Marx
4:28,04
4:30,28 kiesett 6.
Pontverseny
Név Versenyszám Selejtező Döntő
Pont Körhátrány Hely. Pont Körhátrány Helyezés
Didier Garcia Férfi 6 3. 13 –2 12.
Éric Louvel 9 –2 11. nem ért célba

Basketball pictogram.svg KosárlabdaSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

Francia férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret

EredményekSzerkesztés

Bejutott a negyeddöntőbe
Helyosztó a 9–12. helyért
Csoportkör
B csoport
Csapat
M Gy V P+ P– Pk
  Egyesült Államok (USA) 5 5 0 511 315 +196
  Spanyolország (ESP) 5 4 1 457 438 +19
  Kanada (CAN) 5 3 2 462 401 +61
  Uruguay (URU) 5 2 3 403 460 –57
  Kína (CHN) 5 1 4 364 477 –113
  Franciaország (FRA) 5 0 5 383 489 –106
1984. július 29.
11:00
Uruguay (URU)   91–87   Franciaország (FRA)
(35–41)

1984. július 31.
11:00
Kína (CHN)   85–83   Franciaország (FRA)
(48–39)

1984. augusztus 1.
22:00
Spanyolország (ESP)   97–82   Franciaország (FRA)
(58–47)

1984. augusztus 3.
16:30
Egyesült Államok (USA)   120–62   Franciaország (FRA)
(57–25)

1984. augusztus 4.
16:30
Kanada (CAN)   96–69   Franciaország (FRA)
(40–31)
A 9–12. helyért
1984. augusztus 5.
14:30
Brazília (BRA)   100–86   Franciaország (FRA)
(63–53)
A 11. helyért
1984. augusztus 9.
10:00
Franciaország (FRA)   102–78   Egyiptom (EGY)
(51–40)
Csapat Helyezés
  Franciaország (FRA) 11.

Football pictogram.svg LabdarúgásSzerkesztés

Francia férfi labdarúgócsapat-játékoskeret

EredményekSzerkesztés

Bejutott a negyeddöntőbe
Kiesett
Csoportkör
A csoport
Csapat
M Gy D V Rg Kg Gk P
  Franciaország (FRA) 3 1 2 0 5 4 +1 4
  Chile (CHI) 3 1 2 0 2 1 +1 4
  Norvégia (NOR) 3 1 1 1 3 2 +1 3
  Katar (QAT) 3 0 1 2 2 5 –3 1
1984. július 29.
19:30
Franciaország (FRA)   2–2   Katar (QAT)
Garande   43'
Xuereb   61'
(1–0)
Jegyzőkönyv
Al-Muhannadi   55'   60'


1984. július 31.
19:00
Norvégia (NOR)   1–2   Franciaország (FRA)
Ahlsen   33' (1–1)
Jegyzőkönyv
Brisson   5'   56'
Harvard Stadium, Boston
Nézőszám: 27 832
Játékvezető: Roth (nyugatnémet)


1984. augusztus 2.
19:00
Chile (CHI)   1–1   Franciaország (FRA)
Santis   9' (1–0)
Jegyzőkönyv
Lemoult   50'
Navy-Marine Corps Memorial Stadium, Annapolis
Nézőszám: 28 114
Játékvezető: Keizer (holland)

Negyeddöntő
1984. augusztus 5.
19:00
Franciaország (FRA)   2–0   Egyiptom (EGY)
Xuereb   29'   52' (1–0)
Jegyzőkönyv
Rose Bowl, Pasadena
Nézőszám: 66 228
Játékvezető: Kyung-Bok Cha (dél-koreai)

Elődöntő
1984. augusztus 8.
18:15
Franciaország (FRA)   4–2  (h. u.)   Jugoszlávia (YUG)
Bijotat   7'
Jeannol   15'
Lacombe   106'
Xuereb   119'
(2–0, 2–2, 2–2)
Jegyzőkönyv
Cvetković   63'
Deverić   74'
Rose Bowl, Pasadena
Nézőszám: 97 451
Játékvezető: Antonio Márquez Ramírez (mexikói)

Döntő
1984. augusztus 11.
19:00
Franciaország (FRA)   2–0   Brazília (BRA)
Brisson   55'
Xuereb   60'
(0–0)
Jegyzőkönyv
Rose Bowl, Pasadena
Nézőszám: 101 799
Játékvezető: Jan Keizer (holland)

Csapat Helyezés
  Franciaország (FRA)  

Equestrian pictogram.svg LovaglásSzerkesztés

Díjlovaglás
Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pont Hely. Pont Helyezés
Margit Otto-Crépin Crapici Egyéni 1512 18. kiesett
Dominique d'Esmé Fresh Wind 1484 24. kiesett
Michel Bertraneu Gaillard K nem ért célba kiesett
Dominique d'Esmé
Margit Otto-Crépin
Michel Bertraneu
lásd fentebb Csapat nem ért célba
Díjugratás
Versenyző Versenyszám 1. forduló 2. forduló Összesen
Pont Hely. Pont Hely. Pont Helyezés
Frédéric Cottier Flambeau C Egyéni 8,00 10. 4,00 2. 12,00 7.
Pierre Durand, Jr. Jappeloup de Luze 12,00 15. 8,00 10. 20,00 14.
Philippe Rozier Jiva 16,00 25. 8,00 10. 24,00 20.
Frédéric Cottier
Éric Navet
Philippe Rozier
Pierre Durand, Jr.
Flambeau C
Je t'Adore
Jiva
Jappeloup de Luze
Csapat 25,75 7. 24,00 7. 49,75 6.
Lovastusa
Versenyző Versenyszám Díjlovaglás Tereplovaglás Díjugratás Végeredmény
Bünt. Hely. Bünt. Hely. Bünt. Hely. Bünt. Helyezés
Pascal Morvillers Gulliver B Egyéni 52,60 5. 10,40 12. 0,00 1. 63,00 5.
Marie-Christine Duroy Harley 58,20 12. 27,20 22. 0,00 1. 85,40 17.
Armand Bigot Jacquou du Bois 72,00 37. 15,60 15. 0,00 1. 87,60 20.
Daniel Nion Gerome A 62,40 19. 47,60 29. 5,00 23. 115,00 26.
Pascal Morvillers
Marie-Christine Duroy
Armand Bigot
Daniel Nion
lásd fentebb Csapat 173,20 3. 53,20 4. 0,00 1. 236,00 4.

Diving pictogram.svg MűugrásSzerkesztés

Női
Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pont Helyezés Pont Helyezés
Claire Izacard Egyéni műugrás 403,17 17. kiesett

Boxing pictogram.svg ÖkölvívásSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Louis Gomis Harmatsúly erőnyerő   Stefan Gertel (FRG)
feladta
  Ndaba Dube (ZIM)
0:5
kiesett 9.
Jean Duarte Kisváltósúly erőnyerő   Mircea Fulger (ROM)
RSC
kiesett 17.
Christophe Tiozzo Nagyváltósúly erőnyerő   Sullemana Sadik (GHA)
5:0
  Vicky Byarugaba (UGA)
5:0
  Israel Cole (SLE)
5:0
  Shawn O'Sullivan (CAN)
1:4
kiesett  
Vincent Sarnelli Középsúly erőnyerő   Moses Mwaba (ZAM)
KO
kiesett 9.

RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést

Modern pentathlon pictogram.svg ÖttusaSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Lovaglás Vívás Úszás Lövészet Futás Összesen
Idő Pont Hely. Pontszám Pont Hely. Idő Pont Hely. Eredmény Pont Hely. Idő Pont Hely. Összes pont Helyezés
Paul Four Egyéni 1:35,75 1040 20. 35–16 978 3. 3:28,771 1204 21. 197 1066 2. 14:15,40 999 35. 5287 6.
Didier Boubé 1:34,98 1070 11. 31–20 890 9. 3:36,394 1144 32. 190 912 24. 13:18,33 1170 12. 5186 10.
Joël Bouzou 2:00,58 884 42. 25–26 758 27. 3:37,298 1136 34. 197 1066 2. 12:52,38 1248 3. 5092 17.
Paul Four
Didier Boubé
Joël Bouzou
Csapat 2994 9. 2626 2. 3484 11. 3044 1. 3417 7. 15 565 3.

Shooting pictogram.svg SportlövészetSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Pont Helyezés
Philippe Cola Szabadpisztoly 559 6.
Philippe Hébérle Légpuska 589  
Nicolas Berthelot 585 4.
Michel Bury Sportpuska, összetett 1147 10.
Sportpuska, fekvő 596  
Jean-Pierre Amat 593 11.
Sportpuska, összetett 1150 7.
Jean-Luc Tricoire Futócéllövészet 575 10.
David Abibssira 552 21.
Női
Versenyző Versenyszám Pont Helyezés
Evelyne Manchon Sportpisztoly 577 9.
Françoise Decharne Légpuska 381 11.
Yvette Courault 386 5.
Sportpuska, összetett 553 23.
Dominique Esnault 563 16.
Nyílt
Versenyző Versenyszám Pont Helyezés
Michel Carrega Trap 190 5.
Jean Ame 181 22.
Stéphane Tyssier Skeet 191 19.
Élie Pénot 188 29.

Weightlifting pictogram.svg SúlyemelésSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Szakítás Lökés Összesen Helyezés
Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
Daniel Cassiau-Haurie 75 kg 137,5 9. 170,0 10. 307,5 10.
Jean-Marie Kretz 100 kg 150,0 11. 192,5 7. 342,5 8.

Synchronized swimming pictogram.svg SzinkronúszásSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Technikai gyakorlat Zenés gyakorlat Összesítés Zenés gyakorlat Összesítés
Pont Hely. Pont Pont Hely. Pont Pont Helyezés
Muriel Hermine Egyéni 87,334 15. 92,20 179,534 7. 93,20 180,534 7.
Pascale Besson 84,484 24. kiesett
Odile Petit 81,433 28. kiesett
Pascale Besson
Muriel Hermine
Páros 85,909 7. 90,40 176,309 7. 90,80 176,709 7.

Gymnastics (artistic) pictogram.svg TornaSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pontszám Helyezés Pontszám Helyezés
Jean-Luc Cairon Talaj 19,10 36. kiesett
Ugrás 19,55 25. kiesett
Korlát 19,25 25. kiesett
Nyújtó 19,30 41. kiesett
Gyűrű 19,30 33. kiesett
Lólengés 19,60 6. 19,700 5.
Egyéni összetett 116,10 22. 116,000 15.
Joël Suty Talaj 19,05 44. kiesett
Ugrás 19,50 32. kiesett
Korlát 19,40 17. kiesett
Nyújtó 19,50 25. kiesett
Gyűrű 18,60 65. kiesett
Lólengés 19,45 12. kiesett
Egyéni összetett 115,50 31. 115,500 20.
Philippe Vatuone Talaj 19,70 4. 19,700  *
Ugrás 19,60 16. kiesett
Korlát 19,00 37. kiesett
Nyújtó 19,70 12. kiesett
Gyűrű 18,80 61. kiesett
Lólengés 18,65 54. kiesett
Egyéni összetett 115,45 32. 115,025 22.
Laurent Barbiéri Talaj 19,40 19. kiesett
Ugrás 19,60 16. kiesett
Korlát 19,10 33. kiesett
Nyújtó 19,45 30. kiesett
Gyűrű 19,50 15. kiesett
Lólengés 18,25 63. kiesett
Egyéni összetett 115,30 34. kiesett
Jacques Def Talaj 19,00 47. kiesett
Ugrás 19,30 56. kiesett
Korlát 18,60 55. kiesett
Nyújtó 19,65 16. kiesett
Gyűrű 19,20 42. kiesett
Lólengés 19,10 27. kiesett
Egyéni összetett 114,85 41. kiesett
Michel Boutard Talaj 18,75 56. kiesett
Ugrás 19,30 56. kiesett
Korlát 18,95 43. kiesett
Nyújtó 18,90 61. kiesett
Gyűrű 18,65 64. kiesett
Lólengés 18,70 51. kiesett
Egyéni összetett 113,25 59. kiesett
Jean-Luc Cairon
Joël Suty
Philippe Vatuone
Laurent Barbiéri
Jacques Def
Michel Boutard
Csapat összetett 578,25 6.
Női
Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pontszám Helyezés Pontszám Helyezés
Florence Laborderie Talaj 18,40 57. kiesett
Ugrás 18,80 50. kiesett
Felemás korlát 18,15 44. kiesett
Gerenda 17,80 56. kiesett
Egyéni összetett 73,15 53. 74,175 28.
Corinne Ragazzacci Talaj 17,80 65. kiesett
Ugrás 19,00 36. kiesett
Felemás korlát 16,95 61. kiesett
Gerenda 17,85 55. kiesett
Egyéni összetett 71,60 63. 73,250 32.

* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el

  Ritmikus gimnasztikaSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pont Hely. Pont Helyezés
Bénédicte Augst Egyéni 35,92 21. kiesett

Swimming pictogram.svg ÚszásSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Előfutam Döntő Helyezés
Idő Hely. Össz. Típus Idő Hely.
Stéphan Caron 100 m gyors 51,13 1. 8. A 50,70 6.* 6.*
Franck Iacono 400 m gyors 3:55,07 2. 8. A 3:54,58 5. 5.
1500 m gyors 15:27,27 2. 8. A 15:26,96 5. 5.
Frédéric Delcourt 100 m hát 58,22 3. 12. B kizárták 16.
200 m hát 2:02,59 2. 2. A 2:01,75 2.  
Thierry Pata 200 m mell 2:20,14 3. 11. B 2:20,05 2. 10.
Christophe Deneuville 2:24,54 3. 21. kiesett
Stéphan Caron
Laurent Neuville
Dominique Bataille
Bruno Lesaffre
4 × 100 m gyorsváltó 3:24,68 2. 5. A 3:24,63 6. 6.
Stéphan Caron
Dominique Bataille
Michel Pou
Pierre Andraca
4 × 200 m gyorsváltó 7:27,40 3. 5. A 7:30,16 8. 8.
Frédéric Delcourt
Thierry Pata
Xavier Savin
Stéphan Caron
4 × 100 m vegyes váltó 3:50,75 3. 10. kiesett
Női
Versenyző Versenyszám Előfutam Döntő Helyezés
Idő Hely. Össz. Típus Idő Hely.
Sophie Kamoun 100 m gyors 57,49 2. 31. B 57,81 5. 13.
Laurence Bensimon 200 m gyors 2:06,61 3. 19. kiesett
800 m gyors 9:01,75 5. 15. kiesett
200 m vegyes 2:24,34 3. 17. B 2:27,13 8. 16.
Catherine Poirot 100 m mell 1:10,69 1. 1. A 1:10,70 3.  
Carole Amoric
Sophie Kamoun
Véronique Jardin
Laurence Bensimon
4 × 100 m gyorsváltó 3:52,67 4. 8. A 3:52,15 8. 8.

* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el

Sailing pictogram.svg VitorlázásSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Futam Pontszám Helyezés
1 2 3 4 5 6 7
Gildas Guillerot Szörfvitorlázás (45,0*) 11,7 10,0 22,0 5,7 0,0 3,0 52,4 4.
Nyílt
Versenyző Versenyszám Futam Pontszám Helyezés
1 2 3 4 5 6 7
Luc Choley Finn dingi 18,0 27,0 (28,0) 23,0 18,0 18,0 20,0 124,0 17.
Luc Pillot
Thierry Péponnet
470-es osztály 3,0 15,0 (20,0) 14,0 5,7 0,0 11,7 49,4  
Bernard Pichery
Yves Loday
Tornádó (27,0) 0,0 15,0 16,0 15,0 16,0 19,0 81,0 8.
Michel Audoin
Patrick Haegeli
Philippe Massu
Soling (29,0) 20,0 22,0 11,7 14,0 29,0 14,0 110,7 14.
Laurent Couraire-Delage
Thierry Poirey
Repülő hollandi 8,0 16,0 15,0 (21,0) 17,0 19,0 18,0 93,0 12.

* - kizárták

Fencing pictogram.svg VívásSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Selejtező Főtábla Vigaszág Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
1. kör 2. kör 3. kör 1. kör 2. kör 1. kör 2. kör
Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Frédéric Pietruszka Tőr, egyéni 8. csoport

  Henri Darricau (LIB)
5–4
  Khaled Fahd Al-Rasheed (SAU)
5–3
  Chu Shisheng (CHN)
5–1
  Peter Lewison (USA)
5–1
  Pierre Harper (GBR)
2–5

2. 1. csoport

  Tadashi Shimokawa (JPN)
4–5
  Georg Somloi (AUT)
5–0
  Thierry Soumagne (BEL)
5–2
  Matthias Gey (FRG)
5–3

2. 4. csoport

  Greg Benko (AUS)
2–5
  Peter Joos (BEL)
5–4
  Peter Lewison (USA)
5–4
  Chu Shisheng (CHN)
5–4
  Matthias Gey (FRG)
2–5

3.   Chu Shisheng (CHN)
10–4
  Andrea Borella (ITA)
10–9
  Andrea Borella (ITA)
10–6
  Matthias Behr (FRG)
7–10
Bronzmérkőzés
  Stefano Cerioni (ITA)
5–10
4.
Philippe Omnès 3. csoport

  Saul Mendoza (BOL)
5–3
  Ko Yin Fai (HKG)
5–2
  Sergio Turiace (ARG)
5–4
  Nobuyuki Azuma (JPN)
5–1
  Itzhak Hatuel (ISR)
4–5

2. 3. csoport

  Bilal Rifaat (EGY)
5–2
  Yu Yifeng (CHN)
5–2
  Stefano Cerioni (ITA)
5–2
  Itzhak Hatuel (ISR)
5–1

1. 1. csoport

  Mauro Numa (ITA)
4–5
  Bill Gosbee (GBR)
5–0
  Nobuyuki Azuma (JPN)
5–3
  Itzhak Hatuel (ISR)
5–2
  Stefano Cerioni (ITA)
5–4

1.   Liu Yunhong (CHN)
10–5
  Stefano Cerioni (ITA)
6–10
  Kuki Péter (ROM)
10–7
  Mauro Numa (ITA)
8–10
kiesett 7.
Pascal Jolyot 4. csoport

  Ayman Jumean (JOR)
5–0
  Dany Haddad (LIB)
5–3
  Tadashi Shimokawa (JPN)
5–4
  Sergio Luchetti (ARG)
5–2
  Mauro Numa (ITA)
3–5

2. 4. csoport

  Edgardo Díaz (PUR)
5–1
  Shlomo Eyal (ISR)
2–5
  Chu Shisheng (CHN)
1–5
  Andrea Borella (ITA)
2–5

4. kiesett 33.
Philippe Boisse Párbajtőr, egyéni 5. csoport

  James Kerr (ISV)
5–1
  Gilberto Peña (PUR)
5–0
  Lee Il-Hui (KOR)
1–5
  Michel Poffet (SUI)
4–5

3. 7. csoport

  Martin Brill (NZL)
4–5
  Robert Marx (USA)
4–5
  Hannes Lembacher (AUT)
5–0
  Lee Il-Hui (KOR)
5–2
  Zong Xiangqing (CHN)
5–2

1. 4. csoport

  Cui Yining (CHN)
5–1
  Robert Marx (USA)
5–3
  Volker Fischer (FRG)
5–2
  Stefano Bellone (ITA)
5–2
  Martin Brill (NZL)
5–3

1.   Bård Vonen (NOR)
10–5
  Nils Koppang (NOR)
10–8
  Volker Fischer (FRG)
10–6
  Philippe Riboud (FRA)
12–11
  Björne Väggö (SWE)
10–5
 
Philippe Riboud 11. csoport

  Stefano Bellone (ITA)
2–5
  Osama Al-Khurafi (KUW)
5–2
  Denis Cunningham (HKG)
5–2
  Hannes Lembacher (AUT)
5–2
  Bård Vonen (NOR)
5–4

1. 8. csoport

  Greger Forslöw (SWE)
5–4
  Thierry Soumagne (BEL)
5–2
  Ángel Fernández (ESP)
5–3
  Bård Vonen (NOR)
5–0
  Cui Yining (CHN)
5–3

1. 1. csoport

  Elmar Borrmann (FRG)
3–5
  Daniel Perreault (CAN)
5–2
  Stephen Trevor (USA)
5–0
  Bård Vonen (NOR)
5–3
  Sandro Cuomo (ITA)
2–5

2.   Daniel Giger (SUI)
10–10
  Sandro Cuomo (ITA)
10–2
  Nils Koppang (NOR)
10–7
  Alexander Pusch (FRG)
12–11
  Philippe Riboud (FRA)
12–11
Bronzmérkőzés
  Stefano Bellone (ITA)
10–7
 
Olivier Lenglet 1. csoport

  Jonathan Stanbury (GBR)
5–2
  Ali Murat Dizioğlu (TUR)
5–2
  Greger Forslöw (SWE)
5–5
  Ihab Aly (EGY)
5–3

1. 6. csoport

  Alexander Pusch (FRG)
4–5
  Sergio Luchetti (ARG)
5–5
  Yun Nam-Jin (KOR)
5–0
  Arno Strohmeyer (AUT)
5–2
  Ihab Aly (EGY)
5–3

1. 3. csoport

  Ihab Aly (EGY)
5–1
  Jerri Bergström (SWE)
5–1
  Alexander Pusch (FRG)
5–3
  Michel Dessureault (CAN)
4–5
  Michel Poffet (SUI)
4–5

4.   Björne Väggö (SWE)
8–10
  Volker Fischer (FRG)
9–10
kiesett 13.
Jean-François Lamour Kard, egyéni 2. csoport

  João Marquilhas (POR)
5–3
  John Zarno (GBR)
5–1
  Wang Ruiji (CHN)
5–1
  Jörg Stratmann (FRG)
5–2
  Mike Lofton (USA)
5–1

1. 2. csoport

  Jean-Marie Banos (CAN)
5–1
  Steve Mormando (USA)
5–1
  Richard Cohen (GBR)
5–0
  Jürgen Nolte (FRG)
5–3

1. 2. csoport

  Jörg Stratmann (FRG)
5–0
  Jean-Paul Banos (CAN)
5–4
  Giovanni Scalzo (ITA)
5–4
  Zisis Babanasis (GRE)
5–3
  Cornel Marin (ROM)
5–3

1.   Jürgen Nolte (FRG)
10–2
  Giovanni Scalzo (ITA)
10–5
  Ioan Pop (ROM)
10–6
  Peter Westbrook (USA)
10–4
  Marco Marin (ITA)
12–11
 
Hervé Granger-Veyron 4. csoport

  José María Casanova (ARG)
5–2
  Antonio García (ESP)
5–1
  Jean-Marie Banos (CAN)
5–4
  Liu Guozhen (CHN)
5–3
  Marin Mustaţă (ROM)
4–5

2. 6. csoport

  Ioan Pop (ROM)
3–5
  Atilio Tass (ARG)
5–2
  Jean-Paul Banos (CAN)
5–4
  Chen Jinchu (CHN)
5–2

1. 1. csoport

  John Zarno (GBR)
5–4
  Richard Cohen (GBR)
5–2
  Ioan Pop (ROM)
5–4
  Peter Westbrook (USA)
5–4
  Gianfranco Dalla Barba (ITA)
3–5

2.   Cornel Marin (ROM)
10–4
  Steve Mormando (USA)
10–9
  Marin Mustaţă (ROM)
10–8
  Marco Marin (ITA)
4–10
Bronzmérkőzés
  Peter Westbrook (USA)
5–10
4.
Pierre Guichot 6. csoport

  Jürgen Nolte (FRG)
4–5
  Steve Mormando (USA)
5–1
  Ildemaro Sánchez (VEN)
5–1
  Mark Slade (GBR)
5–3

1. 5. csoport

  Wang Ruiji (CHN)
4–5
  Olivier Martini (MON)
5–1
  Mark Slade (GBR)
5–3
  Marin Mustaţă (ROM)
5–4

2. 3. csoport

  Jürgen Nolte (FRG)
4–5
  Ildemaro Sánchez (VEN)
5–0
  Mike Lofton (USA)
5–3
  Chen Jinchu (CHN)
5–2
  Marco Marin (ITA)
5–2

1.   Ioan Pop (ROM)
3–10
  Chen Jinchu (CHN)
10–3
  Steve Mormando (USA)
10–8
  Peter Westbrook (USA)
8–10
kiesett 5.
Frédéric Pietruszka
Pascal Jolyot
Patrick Groc
Philippe Omnès
Marc Cerboni
Tőr, csapat 3. csoport

  Ausztria (AUT)
9–4
  Argentína (ARG)
9–2

1.   Kína (CHN)
9–4
  Olaszország (ITA)
7–9
  Ausztria (AUT)
9–3
 
Philippe Boisse
Jean-Michel Henry
Olivier Lenglet
Philippe Riboud
Michel Salesse
Párbajtőr, csapat 1. csoport

  Kína (CHN)
9–1
  Egyesült Államok (USA)
8 (59)–8 (59)
  Szaúd-Arábia (SAU)
9–0

1.   Nagy-Britannia (GBR)
9–3
  Olaszország (ITA)
9–4
  NSZK (FRG)
5–8
 
Jean-François Lamour
Pierre Guichot
Hervé Granger-Veyron
Philippe Delrieu
Franck Ducheix
Kard, csapat 1. csoport

  NSZK (FRG)
9–2
  Egyesült Államok (USA)
9–4
  Kanada (CAN)
9–5

1. erőnyerő   Románia (ROM)
9–4
  Olaszország (ITA)
3–9
 
Női
Versenyző Versenyszám Selejtező Főtábla Vigaszág Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
1. kör 2. kör 3. kör 1. kör 2. kör 1. kör 2. kör
Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Véronique Brouquier Tőr, egyéni 6. csoport

  Margherita Zalaffi (ITA)
3–5
  Sheila Viard (HAI)
5–2
  Silvana Giancola (ARG)
5–1
  Mieko Miyahara (JPN)
5–1
  Fiona McIntosh (GBR)
5–2
  Lydia Czuckermann-Hatuel (ISR)
4–5

2. 2. csoport

  Azusa Oikawa (JPN)
5–1
  Debra Waples (USA)
5–3
  Fiona McIntosh (GBR)
5–2
  Jujie Luan (CHN)
3–5

2. 4. csoport

  Liz Thurley (GBR)
4–5
  Vincent Bradford (USA)
5–1
  Marcela Moldovan-Zsak (ROM)
5–2
  Kerstin Palm (SWE)
5–3
  Cornelia Hanisch (FRG)
5–4

1.   Liz Thurley (GBR)
8–3
  Cornelia Hanisch (FRG)
6–8
  Zhu Qingyuan (CHN)
8–7
  Dorina Vaccaroni (ITA)
7–9
kiesett 5.
Laurence Modaine-Cessac 5. csoport

  Barbra Higgins (PAN)
5–1
  Caroline Mitchell (CAN)
5–2
  Azusa Oikawa (JPN)
5–3
  Li Huahua (CHN)
5–3
  Carola Cicconetti (ITA)
5–4
  Liz Thurley (GBR)
5–1

1. 3. csoport

  Helen Smith (AUS)
5–2
  Kerstin Palm (SWE)
5–1
  Aurora Dan (ROM)
5–4
  Dorina Vaccaroni (ITA)
0–5

2. 2. csoport

  Fiona McIntosh (GBR)
5–4
  Christiane Weber (FRG)
5–3
  Zhu Qingyuan (CHN)
5–3
  Elisabeta Guzganu-Tufan (ROM)
5–4
  Margherita Zalaffi (ITA)
4–5

3.   Margherita Zalaffi (ITA)
8–7
  Elisabeta Guzganu-Tufan (ROM)
4–8
  Linda Ann Martin (GBR)
8–3
  Cornelia Hanisch (FRG)
7–9
kiesett 6.
Brigitte Latrille-Gaudin 3. csoport

  Vincent Bradford (USA)
2–5
  Miyuki Maekawa (JPN)
5–0
  María Alicia Sinigaglia (ARG)
5–1
  Nili Drori (ISR)
5–2
  Elisabeta Guzganu-Tufan (ROM)
5–4
  Christiane Weber (FRG)
5–3

1. 6. csoport

  Jacynthe Poirier (CAN)
5–4
  Vincent Bradford (USA)
5–3
  Linda Ann Martin (GBR)
5–2
  Christiane Weber (FRG)
3–5

2. 1. csoport

  Madeleine Philion (CAN)
5–2
  O Seung-Sun (KOR)
5–0
  Carola Cicconetti (ITA)
5–3
  Sabine Bischoff (FRG)
0–5
  Jujie Luan (CHN)
1–5

4.   Dorina Vaccaroni (ITA)
3–8
  Li Huahua (CHN)
8–6
  Kerstin Palm (SWE)
8–2
  Elisabeta Guzganu-Tufan (ROM)
3–8
kiesett 8.
Laurence Modaine-Cessac
Pascale Trinquet-Hachin
Brigitte Latrille-Gaudin
Véronique Brouquier
Anne Meygret
Tőr, csapat 1. csoport

  Egyesült Államok (USA)
9–2
  Nagy-Britannia (GBR)
9–3

1. erőnyerő   Románia (ROM)
7–8
Bronzmérkőzés
  Olaszország (ITA)
9–7
 

ForrásokSzerkesztés