Főmenü megnyitása

Olimpiai érmesek listája röplabdában

Ez a lap az olimpiai érmesek listája röplabdában 1964-től 2012-ig.

Röplabda a nyári olimpiai játékokon
Volleyball (indoor) pictogram.svg
Sportág Röplabda
Sportág szövetsége FIVB
Versenyszámok
 FérfiNői
Csapat22
Olimpiai játékok

Érmesek listája

Összesített éremtáblázatSzerkesztés

(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)

A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata röplabdában  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Egyesült Államok (USA) 9 5 6 20
2.   Brazília (BRA) 8 10 5 23
3.   Szovjetunió (URS) 7 4 1 12
4.   Japán (JPN) 3 3 2 8
5.   Kína (CHN) 3 2 3 8
6.   Kuba (CUB) 3 0 2 5
7.   Hollandia (NED) 1 1 1 3
8.   Lengyelország (POL) 1 0 2 3
  Németország (GER) 2 0 1 3
10.   Ausztrália (AUS) 1 0 1 2
  Szerbia és Montenegró (SCG) 1 0 1 2
12.   Oroszország (RUS) 1 3 2 6
13.   Olaszország (ITA) 0 4 3 7
14.   NDK (GDR) 0 2 0 2
15.   Bulgária (BUL) 0 1 1 2
  Csehszlovákia (TCH) 0 1 1 2
17.   Egyesített Csapat (EUN) 0 1 0 1
  Peru (PER) 0 1 0 1
  Spanyolország (ESP) 0 1 0 1
  Szerbia (SRB) 0 1 0 1
21.   Argentína (ARG) 0 0 1 1
  Kanada (CAN) 0 0 1 1
  Dél-Korea (KOR) 0 0 1 1
  Észak-Korea (PRK) 0 0 1 1
  Japán (JPN) 0 0 1 1
  Lettország (LAT) 0 0 1 1
  Románia (ROU) 0 0 1 1
  Svájc (SUI) 0 0 1 1
Összesen 40 40 40 120

FérfiakSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1964, Tokió   Szovjetunió (URS)
Jurij Csesznokov
Jurij Vengerovszkij
Eduard Szibirjakov
Dmitrij Voszkobojnyikov
Vazsa Kacsarava
Sztanyiszlav Ljugajlo
Vitalij Kovalenko
Jurij Pojarkov
Ivans Bugajenkov
Nyikolaj Burobin
Valerij Kalacsihin
Georgij Mondzolevszkij
  Csehszlovákia (TCH)
Václav Šmídl
Josef Šorm
Zdeněk Humhal
Josef Labuda
Josef Musil
Petr Kop
Milan Čuda
Karel Paulus
Bohumil Golián
Boris Perušič
Pavel Schenk
Ladislav Toman
  Japán (JPN)
Jutaka Demacsi
Cutomu Kojama
Szadatosi Szugahara
Naohiro Ikeda
Jaszutaka Szato
Tosiaki Koszedo
Tokihiko Higucsi
Maszajuki Minami
Takesi Tokutomi
Teruhisza Morijama
Juzo Nakamura
Kacutosi Nekoda
1968, Mexikóváros   Szovjetunió (URS)
Eduard Szibirjakov
Jurij Pojarkov
Georgij Mondzolevszkij
Valerij Kravcsenko
Volodimir Bjeljajev
Jevhen Lapinszkij
Ivans Bugajenkovs
Oļegs Antropovs
Vasilijus Matuševas
Viktor Mihalcsuk
Borisz Terescsuk
Volodimir Ivanov
  Japán (JPN)
Maszajuki Minami
Kacutosi Nekoda
Mamoru Siragami
Iszao Koizumi
Kendzsi Kimura
Jaszuaki Micumori
Naohiro Ikeda
Jungo Morita
Tadajoshi Jokota
Szejdzsi Oko
Tecuo Szatō
Kendzsi Shimaoka
  Csehszlovákia (TCH)
Bohumil Golián
Antonín Procházka
Petr Kop
Jiří Svoboda
Josef Musil
Lubomír Zajíček
Josef Smolka
Vladimír Petlák
František Sokol
Zdeněk Groessl
Pavel Schenk
Drahomír Koudelka
1972, München   Japán (JPN)
Maszajuki Minami
Kacutosi Nekoda
Kendzsi Kimura
Jungo Morita
Tadajoshi Jokota
Szejdzsi Oko
Tecuo Szatō
Kendzsi Shimaoka
Josihide Fukao
Jazo Nakamura
Jaszuhiro Nogucsi
Tecuo Nisimoto
  NDK (GDR)
Arnold Schulz
Wolfgang Webner
Siegfried Schneider
Wolfgang Weise
Rudi Schumann
Eckehard Pietzsch
Wolfgang Löwe
Wolfgang Maibohm
Rainer Tscharke
Jürgen Maune
Horst Peter
Horst Hagen
  Szovjetunió (URS)
Valerij Kravcsenko
Jurij Pojarkov
Jevhen Lapinszkij
Jefim Csulak
Vlagyimir Putyatov
Vlagyimir Patkin
Leonyid Zajko
Jurij Sztarunszkij
Vlagyimir Kondra
Vjacseszlav Domanij
Viktor Borscs
Alekszandr Saprikin
1976, Montréal   Lengyelország (POL)
Włodzimierz Stefański
Bronisław Bebel
Lech Łasko
Edward Skorek
Tomasz Wójtowicz
Wiesław Gawłowski
Mirosław Rybaczewski
Zbigniew Lubiejewski
Ryszard Bosek
Włodzimierz Sadalski
Zbigniew Zarzycki
Marek Karbarz
  Szovjetunió (URS)
Anatolij Poliscsuk
Vjacseszlav Zajcev
Jefim Csulak
Vlagyimir Dorohov
Alekszandr Jermilov
Pāvels Seļivanovs
Oleh Moliboha
Vlagyimir Kondra
Jurij Sztarunszkij
Vlagyimir Csernisov
Vlagyimir Ulanov
Alekszandr Szavin
  Kuba (CUB)
Leonel Marshall
Victoriano Sarmientos
Ernesto Martinez
Víctor García
Carlos Salas
Raúl Vilches
Jesús Savigne
Lorenzo Martínez
Diego Lapera
Antonio Rodríguez
Alfredo Figueredo
Jorge Pérez Vento
1980, Moszkva   Szovjetunió (URS)
Vlagyimir Csernisov
Vlagyimir Dorohov
Alekszandr Jermilov
Vlagyimir Kondra
Valerij Krivov
Fjodor Lascsonov
Viljar Loor
Oleh Moliboha
Jurij Pancsenko
Alekszandr Szavin
Pāvels Seļivanovs
Vjacseszlav Zajcev
  Bulgária (BUL)
Jordan Angelov
Dimitar Dimitrov
Sztefan Dimitrov
Sztojan Guncsev
Hriszto Iliev
Petko Petkov
Kaszpar Szimeonov
Hriszto Sztojanov
Mitko Todorov
Cano Canov
Emil Valcsev
Dimitar Zlatanov
  Románia (ROM)
Marius Căta-Chiţiga
Valter Chifu
Laurenţiu Dumănoiu
Günther Enescu
Dan Gîrleanu
Sorin Macavei
Viorel Manole
Florin Mina
Corneliu Oros
Nicolae Pop
Constantin Sterea
Nicu Stoian
1984, Los Angeles   Egyesült Államok (USA)
Douglas Dvorak
Dave Saunders
Steven Salmons
Paul Sunderland
Rich Duwelius
Steve Timmons
Craig Buck
Marc Waldie
Chris Marlowe
Aldis Berzins
Patrick Powers
Karch Kiraly
  Brazília (BRA)
Amauri Ribeiro
Antônio Carlos Gueiros Ribeiro
Bernard Rajzman
Bernardo Rocha de Rezende
Domingos Lampariello Neto
Fernando Roscio de Ávila
Marcus Vinícius Simões Freire
José Montanaro Junior
Renan Dal Zotto
Rui Campos do Nascimento
William Carvalho da Silva
Mário Xandó de Oliveira Neto
  Olaszország (ITA)
Franco Bertoli
Francesco Dall'Olio
Giancarlo Dametto
Guido De Luigi
Giovanni Errichiello
Giovanni Lanfranco
Andrea Lucchetta
Pier Paolo Lucchetta
Marco Negri
Piero Rebaudengo
Paolo Vecchi
Fabio Vullo
1988, Szöul   Egyesült Államok (USA)
Troy Tanner
Dave Saunders
Jonathan Root
Robert Ctvrtlik
Douglas Partie
Steve Timmons
Craig Buck
Scott Fortune
Ricci Luyties
Jeffrey Stork
Eric Sato
Karch Kiraly
  Szovjetunió (URS)
Jurij Pancsenko
Andrej Kuznyecov
Vjacseszlav Zajcev
Igor Runov
Vlagyimir Skurihin
Jevgenyij Kraszilnyikov
Raimonds Vilde
Valerij Loszev
Jurij Szapega
Olekszandr Szorokalet
Jaroszlav Antonov
Jurij Cserednyik
  Argentína (ARG)
Claudio Zulianello
Daniel Castellani
Esteban Martinez
Alejandro Diz
Daniel Colla
Carlos Weber
Hugo Conte
Waldo Kantor
Raul Quiroga
Jon Uriarte
Esteban de Palma
Juan Cuminetti
1992, Barcelona   Brazília (BRA)
Amauri
Carlão
Douglas
Giovane
Janelson
Jorge Edson
Maurício Lima
Marcelo Negrão
Paulão
Pampa
Talmo
Tande
  Hollandia (NED)
Edwin Benne
Peter Blangé
Ron Boudrie
Henk-Jan Held
Martin van der Horst
Marko Klok
Olof van der Meulen
Jan Posthuma
Avital Selinger
Martin Teffer
Ronald Zoodsma
Ron Zwerver
  Egyesült Államok (USA)
Nick Becker
Carlos Briceno
Bob Ctvrtlik
Scott Fortune
Dan Greenbaum
Brent Hilliard
Bryan Ivie
Douglas Partie
Bob Samuelson
Eric Sato
Jeff Stork
Steve Timmons
1996, Atlanta   Hollandia (NED)
Peter Blangé
Guido Görtzen
Rob Grabert
Henk-Jan Held
Misha Latuhihin
Jan Posthuma
Brecht Rodenburg
Richard Schuil
Bas van de Goor
Mike van de Goor
Olaf van der Meulen
Ron Zwerver
  Olaszország (ITA)
Lorenzo Bernardi
Vigor Bovolenta
Marco Bracci
Luca Cantagalli
Andrea Gardini
Andrea Giani
Pasquale Gravina
Marco Meoni
Samuele Papi
Andrea Sartoretti
Paolo Tofoli
Andrea Zorzi
  Jugoszlávia (YUG)
Vladimir Batez
Dejan Brđović
Đorđe Ðurić
Andrija Gerić
Nikola Grbić
Vladimir Grbić
Rajko Jokanović
Slobodan Kovač
Strahinja Kozic
Đula Mešter
Žarko Petrović
Željko Tanasković
Goran Vujević
2000, Sydney   Jugoszlávia (YUG)
Vladimir Batez
Slobodan Boškan
Andrija Gerić
Nikola Grbić
Vladimir Grbić
Slobodan Kovač
Đula Mešter
Vasa Mijić
Ivan Miljković
Veljko Petković
Goran Vujević
Igor Vušurović
  Oroszország (RUS)
Alekszandr Geraszimov
Valerij Gorjusev
Vagyim Hamutckih
Roman Jakovlev
Alekszej Kazakov
Alekszej Kulesov
Jevgenyij Mitykov
Ruszlan Olihver
Igor Sulepov
Ilja Szaveljev
Szergej Tyetyuhin
Konsztantyin Usakov
  Olaszország (ITA)
Marco Bracci
Andrea Gardini
Andrea Giani
Pasquale Gravina
Marco Meoni
Samuele Papi
Andrea Sartoretti
Paolo Tofoli
Luigi Mastrangelo
Simone Rosalba
Mirko Corsano
Alessandro Fei
2004, Athén   Brazília (BRA)
Dante Guimarães Amaral
Nalbert Bitencourt
Gustavo Endres
Ricardo Bermudez Garcia
Gilberto Godoy Filho
André Heller
Maurício Lima
André Nascimento
Anderson Rodrigues
Rodrigo Santana
Sérgio Dutra Santos
Giovane Gávio
  Olaszország (ITA)
Matej Cernic
Alberto Cisolla
Paolo Cozzi
Alessandro Fei
Andrea Giani
Luigi Mastrangelo
Samuele Papi
Damiano Pippi
Andrea Sartorelli
Paolo Tofoli
Valerio Vermiglio
Venceslav Simeonov
  Oroszország (RUS)
Pavel Abramov
Szergej Baranov
Tarasz Htyej
Sztanyiszlav Gyinyejkin
Andrej Jegorcsev
Alekszej Kazakov
Vagyim Hamutckih
Alekszandr Koszarev
Alekszej Kulesov
Szergej Tyetyuhin
Konsztantyin Usakov
Alekszej Verbov
2008, Peking   Egyesült Államok (USA)
Lloy Ball
Sean Rooney
David Lee
Richard Lambourne
William Priddy
Ryan Millar
Riley Salmon
Thomas Hoff
Clayton Stanley
Kevin Hansen
Gabriel Gardner
Scott Touzinsky
  Brazília (BRA)
Bruno Rezende
Marcelo Elgarten
André Heller
Samuel Fuchs
Gilberto Godoy Filho
Murilo Endres
André Nascimento
Sérgio Dutra Santos
Anderson Rodrigues
Gustavo Endres
Rodrigo Santana
Dante Guimarães Amaral
  Oroszország (RUS)
Alekszandr Kornyejev
Szemjon Poltavszkij
Alekszandr Koszarev
Szergej Grankin
Szergej Tyetyuhin
Vagyim Hamutckih
Jurij Berezsko
Alekszej Osztapenko
Alekszandr Volkov
Alekszej Verbov
Makszim Mihajlov
Alekszej Kulesov
2012, London   Oroszország (RUS)
Nyikolaj Apalikov
Tarasz Htyej
Szergej Grankin
Szergej Tyetyuhin
Alekszandr Szokolov
Jurij Berezsko
Alekszandr Butyko
Dmitrij Muszerszkij
Dmitrij Iljinih
Makszim Mihajlov
Alekszandr Volkov
Alekszej Obmocsajev
  Brazília (BRA)
Bruno Rezende
Wallace de Souza
Sidão
Leandro Vissotto
Giba
Murilo Endres
Sérgio Santos
Thiago Soares Alves
Rodrigão
Lucão
Ricardo Garcia
Dante Amaral
  Olaszország (ITA)
Cristian Savani
Luigi Mastrangelo
Simone Parodi
Samuele Papi
Michal Lasko
Ivan Zaytsev
Dante Boninfante
Dragan Travica
Alessandro Fei
Emanuele Birarelli
Andrea Bari
Andrea Giovi
2016, Rio de Janeiro   Brazília (BRA)
William Arjona
Éder Carbonera
Wallace de Souza
Luiz Felipe Fonteles
Evandro Guerra
Ricardo Lucarelli Souza
Bruno Rezende
Lucas Saatkamp
Sérgio Santos
Maurício Silva
Douglas Souza
Maurício Souza
  Olaszország (ITA)
Oleg Antonov
Emanuele Birarelli
Simone Buti
Massimo Colaci
Simone Giannelli
Osmany Juantorena
Filippo Lanza
Matteo Piano
Salvatore Rossini
Pasquale Sottile
Luca Vettori
Ivan Zaytsev
  Egyesült Államok (USA)
Matthew Anderson
Micah Christenson
Maxwell Holt
Thomas Jaeschke
David Lee
William Priddy
Aaron Russell
Taylor Sander
Erik Shoji
Kawika Shoji
David Smith
Murphy Troy

Férfi éremtáblázatSzerkesztés

A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata férfi röplabdában  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Brazília (BRA) 3 3 0 6
2.   Szovjetunió (URS) 3 2 1 6
3.   Egyesült Államok (USA) 3 0 2 5
4.   Oroszország (RUS) 1 1 2 4
5.   Japán (JPN) 1 1 1 3
6.   Hollandia (NED) 1 1 0 2
7.   Szerbia és Montenegró (SCG) 1 0 1 2
8.   Lengyelország (POL) 1 0 0 1
8.   Olaszország (ITA) 0 3 3 6
10.   Csehszlovákia (TCH) 0 1 1 2
11.   Bulgária (BUL) 0 1 0 1
  NDK (GDR) 0 1 0 1
13.   Argentína (ARG) 0 0 1 1
  Kuba (CUB) 0 0 1 1
  Románia (ROU) 0 0 1 1
Összesen 14 14 14 42

NőkSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1964, Tokió   Japán (JPN)
Maszae Kaszai
Emiko Mijamoto
Kinuko Tanida
Juriko Hauda
Josiko Matsumura
Szada Iszobe
Kacumi Macumura
Joko Sinozaki
Szecuko Szaszaki
Juko Fudzsimoto
Maszeko Kondo
Ajano Sibuki
  Szovjetunió (URS)
Antonyina Rizsova
Astra Biltauere
Ninel Lukanina
Ljudmila Buldakova
Nelli Abramova
Tamara Tyihonyina
Valentyina Kamenek-Vinogradova
Inna Riszkal
Marita Katuseva
Tatyjana Roscsina
Valentyina Misak
Ljudmila Gurejeva
  Lengyelország (POL)
Krystyna Czajkowska-Rawska
Józefa Ledwig
Marianna Golimowska
Jadwiga Rutkowska
Danuta Kordaczuk
Krystyna Jakubowska
Jadwiga Marko-Książek
Maria Śliwka
Zofia Szczęśniewska
Krystyna Krupa
Hanna Krystyna Busz
Barbara Hermela-Niemczyk
1968, Mexikóváros   Szovjetunió (URS)
Ljudmila Buldakova
Ljudmila Mihajlovszkaja
Tatyjana Veinberga
Vera Lantratova
Vera Galuska-Dujunova
Tatyjana Szaricseva
Tatyjana Ponyajeva-Tretyakova
Nyina Szmolejeva
Inna Riszkal
Galina Leontyeva
Roza Salihova
Valentyina Kamenyek-Vinogradova
  Japán (JPN)
Szecuko Josida
Szuzue Takajama
Tojoko Ivahara
Jouko Kaszahara
Aiko Onozava
Jukijo Kodzsima
Szacsiko Fukunaka
Kunie Sisikura
Szecuko Inoue
Szumie Ojnuma
Makiko Furakava
Keiko Hama
  Lengyelország (POL)
Elżbieta Porzec-Nowak
Zofia Szczęśniewska
Wanda Wiecha-Wanot
Barbara Hermela-Niemczyk
Krystyna Ostromęcka-Guryn
Krystyna Krupa
Jadwiga Marko-Książek
Józefa Ledwig
Krystyna Jakubowska
Lidia Chmielnicka
Krystyna Czajkowska-Rawska
Halina Aszkiełowicz
1972, München   Szovjetunió (URS)
Ljudmila Buldakova
Vera Galuska-Dujunova
Ljudmila Borozna
Inna Riszkal
Nyina Szmolejeva
Tatyjana Gonobobleva
Ljubov Tyurina
Galina Leontyeva
Tatyjana Ponyajeva-Tretyakova
Rosa Salihova
Tatyjana Szaricseva
Natalja Kudreva
  Japán (JPN)
Noriko Jamasita
Szumie Ojnuma
Szeiko Simakage
Makiko Furukava
Takako Iida
Kacumi Macumura
Micsiko Siokava
Takako Sirai
Mariko Okamoto
Keiko Hama
Jaeko Jamazaki
Tojoko Ivahara
  Észak-Korea (PRK)
Csun Ok-Ri
Mjong Szuk-Kim
Zung Bok-Kim
Ok Szun-Kang
Jeun Dzsa-Kim
He Szuk- Hvang
Ok Rim-Jang
Mjong Szuk-Paek
Csun Dzsa-Rjom
Szu Dae-Kim
Ok Dszin-Jong
1976, Montréal   Japán (JPN)
Juko Arakida
Takako Iida
Kacuko Kaneszaka
Kijomi Kato
Ecsiko Maeda
Noriko Macuda
Mariko Okamoto
Takako Sirai
Soko Takajanagi
Hiromi Jano
Dzsuri Jokojama
Mariko Joshida
  Szovjetunió (URS)
Larisza Bergen
Ljudmila Csernisova
Olga Kozakova
Natalja Kusnyir
Nyina Muradjan
Lilija Oszadcsaja
Anna Rosztova
Ljubov Rudovszkaja
Inna Riszkal
Ljudmila Scsetyinyina
Nyina Szmolejeva
Zoja Juszova
  Dél-Korea (KOR)
Baik Mjung-Szun
Bjon Kjung-Dzsa
Csang Hi-Szuk
Jo Hea-Dzsung
Csong Szunok
Ri Szun-Bok
Ri Szun-Ok
Ma Kum-Dzsa
Park Mi-Kum
Jun Joung-Nae
Ju Jung-Hje
Ju Kjung-Va
1980, Moszkva   Szovjetunió (URS)
Jelena Ahaminova
Jelena Andrejuk
Szvetlana Badulina
Ljudmila Csernisova
Ljubov Kozireva
Ligyia Loginova
Irina Makogonova
Szvetlana Nyikisina
Larisza Pavlova
Nagyezsda Radzevics
Natalja Razumova
Olga Szolovova
  NDK (GDR)
Katharina Bullin
Barbara Czekalla
Brigitte Fetzer
Andrea Heim
Ute Kostrzewa
Heike Lehmann
Christine Mummhardt
Karin Püschel
Karla Roffeis
Martina Schmidt
Annette Schultz
Anke Westendorf
  Bulgária (BUL)
Verka Boriszova
Cvetana Bozsurina
Roszica Dimitrova
Tanya Dimitrova
Maja Georgieva
Margarita Geraszimova
Tanya Gogova
Valentina Ilieva
Rumjana Kaiseva
Anka Hrisztolova
Szilvija Petrunova
Galina Sztancseva
1984, Los Angeles   Kína (CHN)
Hou Ju-csu
Jiang Jing
Lang Ping
Li Jan-csün
Liang Jan
Szu Hui-dzsuan
Jang Hsziao-csün
Jang Hszi-lan
Csang Dzsong-feng
Cseng Mej-csü
Csou Hsziao-lan
Csu Ling
  Egyesült Államok (USA)
Jeanne Beauprey
Carolyn Becker
Linda Chisholm
Rita Crockett
Laurie Flachmeier
Debbie Green
Flo Hyman
Rose Magers
Kimberly Ruddins
Julie Vollertsen
Paula Weishoff
Susan Woodstra
  Japán (JPN)
Jumi Egami
Norie Hiro
Mioko Hirosze
Kioko Isida
Joko Kagabu
Juko Micuja
Keiko Mijadzsma
Kimie Morita
Kumi Nakada
Emiko Odaka
Szacsiko Otani
Kajoko Szugijama
1988, Szöul   Szovjetunió (URS)
Valentyina Ogijenko
Jelena Volkova
Marina Kumis
Irina Szmirnova
Tatyjana Szidorenko
Irina Parhomcsuk
Tatyjana Krajnova
Olha Skurnova
Marina Nyikulina
Jelena Ovcsinnyikova
Olga Krivosejeva
Szvetlana Koritova
  Peru (PER)
Luisa Cervera
Alejandra de la Guerra
Denisse Fajardo
Miriam Gallardo
Rosa García
Sonia Heredia
Katherine Horny
Natalia Málaga
Gabriela Pérez del Solar
Cecilia Tait
Gina Torrealva
Cenaida Uribe
  Kína (CHN)
Kuo-Jün Li
Hong Csao
Ju-csu Hou
Ja-Jun Vang
Hszi-Lan Jang
Huj-csüan Szu
Jiang Jing
Jong-Mej Cuj
Hsziao-Csun Jang
Mej-Csü Cseng
Ten Vu
Jüe-Ming Li
1992, Barcelona   Kuba (CUB)
Regla Bell
Mercedes Calderón
Magaly Carvajal
Marlenis Costa
Ana Fernández
Idalmis Gato
Lilia Izquierdo
Norka Latamblet
Mireya Luis
Tania Ortiz
Raisa O’Farrill
Regla Torres
  Egyesített Csapat (EUN)
Valentyina Ogijenko
Natalja Morozova
Marina Nyikulina
Jelena Tyurina
Irina Ilcsenko
Tatyjana Szidorenko
Tatyjana Mencsova
Jevgenyija Artamonova
Galina Lebegyeva
Szvetlana Vaszilevszkaja
Jelena Csebukina
Szvetlana Koritova
  Egyesült Államok (USA)
Liane Sato
Paula Weishoff
Yoko Zetterlund
Elaina Oden
Kimberley Oden
Teee Sanders
Caren Kemner
Ruth Lawanson
Tammy Liley
Janet Cobbs
Tara Cross-Battle
Lori Endicott
1996, Atlanta   Kuba (CUB)
Taismary Agüero
Regla Bell
Magalys Carvajal
Marlenis Costa
Ana Fernández
Mirka Francia
Idalmis Gato
Lilia Izquierdo
Mireya Luis
Raisa O’Farrill
Yumilka Ruíz
Regla Torres
  Kína (CHN)
Jong-mej Csuj
Csi Ho
Ja-ven Laj
Jen Li
Hsziao-ning Liu
Ven-li Pan
Jüe Szun
Li-na Vang
Ji Vang
Ce-ling Vang
Jong-mej Vu
Jün-jing Csu
  Brazília (BRA)
Ana Ida Alvarez
Leila Barros
Ericléia Filó Bodziak
Hilma Calderia
Ana Paula Connelly
Márcia Fu Cunha
Virna Dias
Ana Moser
Ana Flávia Sanglard
Hélia Rogério Souza
Sandra Suruagy
Fernanda Venturini
2000, Sydney   Kuba (CUB)
Taismary Agüero
Zoila Barros
Regla Bell
Marlenis Costa
Ana Fernández
Mirka Francia
Idalmis Gato
Lilia Izquierdo
Mireya Luis
Yumilka Ruíz
Marta Sánchez
Regla Torres
  Oroszország (RUS)
Jevgenyija Artamonova
Anasztaszija Belikova
Jekatyerina Gamova
Jelena Gogyina
Tatyjana Gracseva
Natalja Morozova
Olga Potasova
Ljubov Saskova
Inyessza Szargszjan
Jelizaveta Tyiscsenko
Jelena Tyurina
Jelena Vaszilevszkaja
  Brazília (BRA)
Leila Barros
Virna Dias
Érika Coimbra
Janina Conceição
Kely Fraga
Ricarda Lima
Kátia Lopes
Walewska Oliveira
Elisângela Oliveira
Karin Rodrigues
Raquel Silva
Hélia Rogério Souza
2004, Athén   Kína (CHN)
Csen Csing
Feng Kun
Jang Hao
Liu Ja-nan
Li San
Szung Ni-na
Csang Jüe-hung
Csao Zsuj-zsuj
Csou Szu-hung
Csang Na
Csang Ping
Vang Li-na
  Oroszország (RUS)
Jevgenyija Artamonova
Olga Csukanova
Jekatyerina Gamova
Alekszandra Korukovec
Olga Nyikolajeva
Jelena Plotnyikova
Ljubov Saskova
Marina Sesenyina
Natalja Szafronova
Irina Tyebenyihina
Jelizaveta Tyiscsenko
Jelena Tyurina
  Kuba (CUB)
Zoila Barros
Rosir Calderón
Nancy Carrillo
Ana Fernández
Mayvelis Martínez
Liana Mesa
Anniara Muñoz
Yaima Ortíz
Daimí Ramírez
Yumilka Ruíz
Marta Sánchez
Dulce Téllez
2008, Peking   Brazília (BRA)
Walewska Oliveira
Carolina Albuquerque
Marianne Steinbrecher
Paula Pequeno
Thaísa Menezes
Hélia Rogério Souza
Valeska Menezes
Fabiana Claudino
Welissa Gonzaga
Jaqueline Carvalho
Sheilla Castro
Fabiana de Oliveira
  Egyesült Államok (USA)
Ogonna Nnamani
Danielle Scott-Arruda
Tayyiba Haneef-Park
Lindsey Berg
Stacy Sykora
Nicole Davis
Heather Bown
Jennifer Joines
Kim Glass
Robyn Ah Mow-Santos
Kim Willoughby
Logan Tom
  Kína (CHN)
Vang Ji-mej
Feng Kun
Jang Hao
Liu Ja-nan
Vej Csiu-jüe
Hszü Jün-li
Csou Szu-hung
Csao Zsuj-zsuj
Hszüe Ming
Li Csüan
Csang Na
Ma Jün-ven
2012, London   Brazília (BRA)
Fabiana Claudino
Dani Lins
Paula Pequeno
Adenízia da Silva
Thaísa Menezes
Jaqueline Carvalho
Fernanda Ferreira
Tandara Caixeta
Natália Pereira
Sheilla Castro
Fabiana de Oliveira
Fernanda Garay
  Egyesült Államok (USA)
Danielle Scott-Arruda
Tayyiba Haneef-Park
Lindsey Berg
Tamari Miyashiro
Nicole Davis
Jordan Larson
Megan Hodge
Christa Harmotto
Logan Tom
Foluke Akinradewo
Courtney Thompson
Destinee Hooker
  Japán (JPN)
Nakamicsi Hitomi
Takesita Josie
Jamagucsi Mai
Araki Erika
Inoue Kaori
Kanó Maiko
Szano Júko
Ótomo-Jamamoto Ai
Sinnabe Risza
Szakoda Szaori
Ebata Jukiko
Kimura Szaori
2016, Rio de Janeiro   Kína (CHN)
Ting Hszia
Kung Hsziang-jü
Huj Zso-csi
Lin Li
Liu Hsziao-tung
Ven Csiu-jüe
Hszü Jün-li
Jen Ni
Jang Fang-hszü
Jüan Hszin-jüe
Csang Csang-ning
Csu Ting
  Szerbia (SRB)
Tijana Bošković
Jovana Brakočević
Bianka Buša
Tijana Malešević
Brankica Mihajlović
Jelena Nikolić
Maja Ognjenović
Silvija Popović
Milena Rašić
Jovana Stevanović
Stefana Veljković
Bojana Živković
  Egyesült Államok (USA)
Rachael Adams
Foluke Akinradewo
Kayla Banwarth
Alisha Glass
Christa Harmotto
Kimberly Hill
Jordan Larson
Carli Lloyd
Karsta Lowe
Kelly Murphy
Kelsey Robinson
Courtney Thompson

Női éremtáblázatSzerkesztés

A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata női röplabdában  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Szovjetunió (URS) 4 2 0 6
2.   Kína (CHN) 3 1 2 6
3.   Kuba (CUB) 3 0 1 4
4.   Japán (JPN) 2 2 2 6
5.   Brazília (BRA) 2 0 2 4
6.   Egyesült Államok (USA) 0 3 2 5
7.   Oroszország (RUS) 0 2 0 2
8.   Egyesített Csapat (EUN) 0 1 0 1
  NDK (GDR) 0 1 0 1
  Peru (PER) 0 1 0 1
  Szerbia (SRB) 0 1 0 1
12.   Lengyelország (POL) 0 0 2 2
13.   Bulgária (BUL) 0 0 1 1
  Észak-Korea (PRK) 0 0 1 1
  Dél-Korea (KOR) 0 0 1 1
Összesen 14 14 14 42

StrandröplabdaSzerkesztés

Férfi strandröplabdaSzerkesztés

ÉrmesekSzerkesztés

A nyári olimpiai játékok férfi strandröplabda érmesei
Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1996, Atlanta   Egyesült Államok (USA)
Karch Kiraly
Kent Steffes
  Egyesült Államok (USA)
Michael Dodd
Mike Whitmarsh
  Kanada (CAN)
John Child
Mark Heese
2000, Sydney   Egyesült Államok (USA)
Dain Blanton
Eric Fonoimoana
  Brazília (BRA)
Zé Marco de Melo
Ricardo Santos
  Németország (GER)
Axel Hager
Jörg Ahmann
2004, Athén   Brazília (BRA)
Ricardo Santos
Emanuel Rego
  Spanyolország (ESP)
Javier Bosma
Pablo Herrera
  Svájc (SUI)
Stefan Kobel
Patrick Heuscher
2008, Peking   Egyesült Államok (USA)
Phil Dalhausser
Todd Rogers
  Brazília (BRA)
Fabio Luiz Magalhães
Márcio Araújo
  Brazília (BRA)
Ricardo Santos
Emanuel Rego
2012, London   Németország (GER)
Julius Brink
Jonas Reckermann
  Brazília (BRA)
Alison Cerutti
Emanuel Rego
  Lettország (LAT)
Mārtiņš Pļaviņš
Jānis Šmēdiņš
2016, Rio de Janeiro   Brazília (BRA)
Alison Cerutti
Bruno Oscar Schmidt
  Olaszország (ITA)
Daniele Lupo
Paolo Nicolai
  Hollandia (NED)
Alexander Brouwer
Robert Meeuwsen

ÉremtáblázatSzerkesztés

A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata férfi strandröplabdában  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Egyesült Államok (USA) 3 1 0 4
2.   Brazília (BRA) 2 3 1 6
3.   Németország (GER) 1 0 1 2
4.   Olaszország (ITA) 0 1 0 1
  Spanyolország (ESP) 0 1 0 1
5.   Kanada (CAN) 0 0 1 1
  Hollandia (NED) 0 0 1 1
  Lettország (LAT) 0 0 1 1
  Svájc (SUI) 0 0 1 1
Összesen 6 6 6 18

Női strandröplabdaSzerkesztés

ÉrmesekSzerkesztés

A nyári olimpiai játékok női strandröplabda érmesei
Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1996, Atlanta   Brazília (BRA)
Jacqueline Silva
Sandra Pires
  Brazília (BRA)
Monica Rodrigues
Adriana Samuel
  Ausztrália (AUS)
Natalie Cook
Kerri Pottharst
2000, Sydney   Ausztrália (AUS)
Natalie Cook
Kerri Pottharst
  Brazília (BRA)
Adriana Behar
Shelda Bede
  Brazília (BRA)
Adriana Samuel
Sandra Pires
2004, Athén   Egyesült Államok (USA)
Kerri Walsh
Misty May
  Brazília (BRA)
Shelda Bede
Adriana Behar
  Egyesült Államok (USA)
Holly McPeak
Elaine Youngs
2008, Peking   Egyesült Államok (USA)
Kerri Walsh
Misty May-Treanor
  Kína (CHN)
Tien Csia
Vang Csie
  Kína (CHN)
Hszüe Csen
Csang Hszi
2012, London   Egyesült Államok (USA)
Kerri Walsh Jennings
Misty May-Treanor
  Egyesült Államok (USA)
Jennifer Kessy
April Ross
  Brazília (BRA)
Juliana Felisberta
Larissa França
2016, Rio de Janeiro   Németország (GER)
Laura Ludwig
Kira Walkenhorst
  Brazília (BRA)
Ágatha Bednarczuk
Bárbara Seixas
  Egyesült Államok (USA)
April Ross
Kerri Walsh Jennings

ÉremtáblázatSzerkesztés

A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata női strandröplabdában  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Egyesült Államok (USA) 3 1 2 6
2.   Brazília (BRA) 1 4 2 7
3.   Ausztrália (AUS) 1 0 1 2
4.   Németország (GER) 1 0 0 1
5.   Kína (CHN) 0 1 1 2
Összesen 6 6 6 18

ForrásokSzerkesztés

  • Volleyball (angol nyelven). sports-reference.com. (Hozzáférés: 2010. november 28.)
  • Beach Volleyball (angol nyelven). sports-reference.com. (Hozzáférés: 2010. november 28.)