Főmenü megnyitása

2005-ös fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság

A 2005-ös fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságot Madridban, Spanyolországban rendezték március 4. és március 6. között. A férfiaknál és a nőknél is 14–14 versenyszám volt. Ez volt a 28. fedett pályás atlétikai Eb. Ekkor tért át Európai Atlétikai Szövetség a kétévenkénti, "páratlan" években rendezett fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságok sorára.

Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság
(2005)
Adatok
Ország Spanyolország
Rendező városMadrid
Dátum március 46.
Fő helyszín Palacio de Deportes
Nemzetek 41
Sportolók 563
Versenyszámok 28 (14 férfi, 14 női)

 ← 20022007 → 

A magyar sportolók eredményeiSzerkesztés

Magyarország az Európa-bajnokságon 7 sportolóval képviseltette magát.

ÉremtáblázatSzerkesztés

(A táblázatban a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1.   Oroszország 9 2 6 17
2.   Svédország 3 1 1 5
3.   Franciaország 2 1 1 4
4.   Írország 2 0 0 2
5.   Spanyolország 1 6 5 12
6.   Nagy-Britannia 1 4 1 6
7.   Lengyelország 1 3 2 6
8.   Ukrajna 1 2 3 6
9.   Románia 1 2 1 4
10.   Fehéroroszország 1 1 0 2
11.   Németország 1 0 5 6
12.   Bulgária 1 0 1 2
13.   Belgium 1 0 0 1
  Csehország 1 0 0 1
  Dánia 1 0 0 1
  Portugália 1 0 0 1
17.   Ausztria 0 2 1 3
  Görögország 0 2 1 3
19.   Hollandia 0 1 1 2
20.   Olaszország 0 1 0 1

ÉrmesekSzerkesztés

  • WR – világrekord
  • CR – Európa-bajnoki rekord
  • AR – kontinens rekord
  • NR – országos rekord
  • PB – egyéni rekord
  • WL – az adott évben aktuálisan a világ legjobb eredménye
  • SB – az adott évben aktuálisan az egyéni legjobb eredmény

FérfiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
60 m[a 1] Jason Gardener
  Nagy-Britannia
6,55 Ronald Pognon
  Franciaország
6,62 Kosztjantin Vaszjukov
  Ukrajna
6,62
200 m Tobias Unger
  Németország
20,53 Chris Lambert
  Nagy-Britannia
20,69 Marcin Urbaś
  Lengyelország
21,04
400 m David Gillick
  Írország
46,30 David Canal
  Spanyolország
46,64 Sebastian Gatzka
  Németország
46,88
800 m Dmitrij Bogdanov
  Oroszország
1:48,61 Antonio Manuel Reina
  Spanyolország
1:48,76 Juan de Dios Jurado
  Spanyolország
1:49,11
1500 m Ivan Hesko
  Ukrajna
3:36,70
CR
Juan Carlos Higuero
  Spanyolország
3:37,98 Reyes Estévez
  Spanyolország
3:38,90
3000 m Alistair Cragg
  Írország
7:46,32 John Mayock
  Nagy-Britannia
7:51,46 Reyes Estévez
  Spanyolország
7:51,65
60 m gát Ladji Doucouré
  Franciaország
7,50 Felipe Vivancos
  Spanyolország
7,61 Robert Kronberg
  Svédország
7,65
4 × 400 m váltó   Franciaország
Richard Maunier
Remi Wallard
Brice Panel
Marc Raquil
3:07,90   Nagy-Britannia
Dale Garland
Daniel Cossins
Richard Davenport
Gareth Warburton
3:09,53   Oroszország
Andrej Polukejev
Alekszandr Uszov
Dmitrij Forsev
Alekszandr Broscsenko
3:09,63
Magasugrás Stefan Holm
  Svédország
240 cm
CR
Jaroszlav Ribakov
  Oroszország
238 cm Pavel Fomenko
  Oroszország
232 cm
Rúdugrás Igor Pavlov
  Oroszország
590 cm
CR
Denisz Jurcsenko
  Ukrajna
585 cm Tim Lobinger
  Németország
580 cm
Távolugrás Joan Lino Martínez
  Spanyolország
837 cm Bogdan Tarus
  Románia
814 cm Volodimir Zjuszkov
  Ukrajna
799 cm
Hármasugrás Igor Szpaszovhodszkij
  Oroszország
17,20 m Mikola Szavolajnen
  Ukrajna
17,01 m Alekszandr Petrenko
  Oroszország
16,98 m
Súlylökés Joachim Olsen
  Dánia
21,19 m Rutger Smith
  Hollandia
20,79 m Manuel Martinez
  Spanyolország
20,51 m
Hétpróba Roman Šebrle
  Csehország
6232 pont Alekszandr Pogorelov
  Oroszország
6111 pont Roland Schwarzl
  Ausztria
6064 pont

NőiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
60 m Kim Gevaert
  Belgium
7,12 Jeorjía Koklóni
  Görögország
7,18 María Karasztamáti
  Görögország
7,20
200 m Ivet Lalova
  Bulgária
22,91 Karin Mayr-Krifka
  Ausztria
22,94 Jacqueline Poelman
  Hollandia
23,42
400 m Szvetlana Poszpelova
  Oroszország
50,41 Szvjatlana Uszovics
  Fehéroroszország
50,55 Irina Rosihina
  Oroszország
52,05
800 m larisza Cszsao
  Oroszország
1:59,97 Mayte Martinez
  Spanyolország
2:00,52 Natalja Ciganova
  Oroszország
2:01,62
1500 m Elena Iagăr
  Románia
4:03,09 Corina Dumbravean
  Románia
4:05,88 Hind Dehiba
  Franciaország
4:07,20
3000 m[a 2] Lidia Chojecka
  Lengyelország
8:43,76 Susanne Pumper
  Ausztria
8:47,74 Sabrina Mockenhaupt
  Németország
8:47,76
60 m gát Susanna Kallur
  Svédország
7,80 Jenny Kallur
  Svédország
7,99 Kirsten Bolm
  Németország
8,00
4 × 400 m váltó   Oroszország
Tatyjana Levina
Julija Pecsonkina
Irina Rosihina
Szvetlana Poszpelova
3:28,00
(CR)
  Lengyelország
Anna Pacholak
Monika Bejnar
Marta Chrust-Rożej
Małgorzata Pskit
3:29,37   Nagy-Britannia
Melanie Purkiss
Donna Fraser
Catherine Murphy
Lee McConnell
3:29,81
Magasugrás Anna Csicserova
  Oroszország
201 cm Ruth Beitia
  Spanyolország
199 cm Venelina Veneva
  Bulgária
197 cm
Rúdugrás Jelena Iszinbajeva
  Oroszország
490 cm
(WR)
Anna Rogowska
  Lengyelország
475 cm Monika Pyrek
  Lengyelország
470 cm
Távolugrás[a 3] Naide Gomes
  Portugália
670 cm Sztilianí Pilátu
  Görögország
664 cm Adina Anton
  Románia
Bianca Kappler
  Németország
6,59 m

653 cm
Hármasugrás Viktorija Gurova
  Oroszország
14,74 m Magdelin Martinez
  Olaszország
14,54 m Carlota Castrejana
  Spanyolország
14,45 m
Súlylökés Nadzeja Asztapcsuk
  Fehéroroszország
19,37 m Krystyna Zabawska
  Lengyelország
18,96 m Olga Rjabinkina
  Oroszország
18,83 m
Ötpróba Carolina Klüft
  Svédország
4948 pont Kelly Sotherton
  Nagy-Britannia
4733 pont Natalija Dobrinszka
  Ukrajna
4667 pont
  1. A második helyen célba érkező brit Mark Lewis-Francist doppingvétség miatt később kizárták.
  2. Az eredetileg ezüstérmes török Tezeta Desalegn-Dengersa eredményét doppingvétségek miatt törölték.
  3. Bianca Kappler utolsó ugrását a zsűri tévesen mérte és ezzel az első helyre került. Kappler azonban maga jelezte a tévedést, így a zsűri a fair play szellemében tett jelzésért megosztott bronzéremmel jutalmazta őt.

ForrásokSzerkesztés