Főmenü megnyitása

Olimpiai érmesek listája lovaglásban

Ez a lap az olimpiai érmesek listája lovaglásban 1900-tól 2012-ig.

Lovaglás a nyári olimpiai játékokon
Equestrian pictogram.svg
Sportág Lovaglás
Sportág szövetsége FEI
Versenyszámok
 Férfi
Egyéni3 
Csapat3
Olimpiai játékok

Érmesek listája
Elisabeth Theurer (Díjlovaglás)
Phillip Dutton (Lovastusa)
Rodrigo Pessoa (Díjugratás)

Tartalomjegyzék

Összesített éremtáblázatSzerkesztés

(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)

A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata lovaglásban  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Németország (GER) 23 11 12 46
2.   Svédország (SWE) 17 11 14 42
3.   Franciaország (FRA) 12 12 10 34
4.   Egyesült Államok (USA) 11 20 18 49
5.   NSZK (FRG) 11 5 9 25
6.   Hollandia (NED) 10 13 3 26
7.   Nagy-Britannia (GBR) 9 10 13 32
8.   Olaszország (ITA) 7 9 7 23
9.   Szovjetunió (URS) 6 5 4 15
10.   Ausztrália (AUS) 6 3 2 11
11.   Svájc (SUI) 5 10 7 22
12.   Egyesült Német Csapat (EUA) 5 5 4 14
13.   Belgium (BEL) 4 2 6 12
14.   Új-Zéland (NZL) 3 2 5 10
15.   Kanada (CAN) 2 2 2 6
16.   Mexikó (MEX) 2 1 4 7
17.   Lengyelország (POL) 1 3 2 6
18.   Spanyolország (ESP) 1 2 1 4
19.   Ausztria (AUT) 1 1 1 3
20.   Brazília (BRA) 1 0 2 3
21.   Csehszlovákia (TCH) 1 0 0 1
  Japán (JPN) 1 0 0 1
23.   Dánia (DEN) 0 4 2 6
24.   Chile (CHI) 0 2 0 2
25.   Norvégia (NOR) 0 1 1 2
  Románia (ROU) 0 1 1 2
27.   Argentína (ARG) 0 1 0 1
  Bulgária (BUL) 0 1 0 1
29.   Portugália (POR) 0 0 3 3
30.   Szaúd-Arábia (KSA) 0 0 2 2
31.   Magyarország (HUN) 0 0 1 1
  Írország (IRL) 0 0 1 1
Összesen 139 137 137 413

Jelenlegi versenyszámokSzerkesztés

Díjlovaglás, egyéniSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1912, Stockholm   Carl Bonde és Emperor
Svédország (SWE)
  Gustaf Adolf Boltenstern és Neptun
Svédország (SWE)
  Hans von Blixen-Finecke és Maggie
Svédország (SWE)
1920, Antwerpen   Janne Lundblad és Uno
Svédország (SWE)
  Bertil Sandström és Sabel
Svédország (SWE)
  Hans von Rosen és Running Sister
Svédország (SWE)
1924, Párizs   Ernst Linder és Piccolomino
Svédország (SWE)
  Bertil Sandström és Sabel
Svédország (SWE)
  Xavier Lesage és Plumard
Franciaország (FRA)
1928, Amszterdam   Carl von Langen és Draufgänger
Németország (GER)
  Charles Marion és Linon
Franciaország (FRA)
  Ragnar Olson és Günstling
Svédország (SWE)
1932, Los Angeles   Xavier Lesage és Taine
Franciaország (FRA)
  Charles Marion és Linon
Franciaország (FRA)
  Hiram Tuttle és Olympic
Egyesült Államok (USA)
1936, Berlin   Heinz Pollay és Kronos
Németország (GER)
  Friedrich Gerhard és Absinth
Németország (GER)
  Alois Podhajsky és Nero
Ausztria (AUT)
1948, London   Hans Moser és Hummer
Svájc (SUI)
  André Jousseaume és Harpagon
Franciaország (FRA)
  Gustaf Adolf Boltenstern, ifj. és Trumf
Svédország (SWE)
1952, Helsinki   Henri Saint Cyr és Master Rufus
Svédország (SWE)
  Lis Hartel és Jubilee
Dánia (DEN)
  André Jousseaume és Harpagon
Franciaország (FRA)
1956, Stockholm   Henri Saint Cyr és Juli
Svédország (SWE)
  Lis Hartel és Jubilee
Dánia (DEN)
  Liselott Lisenhoff és Adular
Egyesült Német Csapat (EUA)
1960, Róma   Szergej Filatov és Absent
Szovjetunió (URS)
  Gustav Fischer és Wald
Svájc (SUI)
  Josef Neckermann és Asbach
Egyesült Német Csapat (EUA)
1964, Tokió   Henri Chammartin és Wörmann
Svájc (SUI)
  Harry Boldt és Remus
Egyesült Német Csapat (EUA)
  Szergej Filatov és Absent
Szovjetunió (URS)
1968, Mexikóváros   Ivan Kizimov és Ikhor
Szovjetunió (URS)
  Josef Neckermann és Mariano
NSZK (FRG)
  Reiner Klimke és Dux
NSZK (FRG)
1972, München   Liselott Linsenhoff és Piaff
NSZK (FRG)
  Jelena Petuskova és Pepel
Szovjetunió (URS)
  Josef Neckermann és Venetia
NSZK (FRG)
1976, Montréal   Christine Stückelberger és Granat
Svájc (SUI)
  Harry Boldt és Woycek
NSZK (FRG)
  Reiner Klimke és Mehmed
NSZK (FRG)
1980, Moszkva   Elisabeth Theurer és Mon Cherie
Ausztria (AUT)
  Jurij Kovsov és Igrok
Szovjetunió (URS)
  Viktor Ugrjumov és Shkval
Szovjetunió (URS)
1984, Los Angeles   Reiner Klimke és Ahlerich
NSZK (FRG)
  Anne Jensen-Tornblad és Marzog
Dánia (DEN)
  Otto Hofer és Limandus
Svájc (SUI)
1988, Szöul   Nicole Uphoff és Rembrandt
NSZK (FRG)
  Margit Otto-Crepin és Corlandus
Franciaország (FRA)
  Christine Stückelberger és Gauguin de Lully CH
Svájc (SUI)
1992, Barcelona   Nicole Uphoff és Rembrandt
Németország (GER)
  Isabell Werth és Gigolo
Németország (GER)
  Klaus Balkenhol és Goldstern
Németország (GER)
1996, Atlanta   Isabell Werth és Gigolo
Németország (GER)
  Anky van Grunsven és Bonfire
Hollandia (NED)
  Sven Rothenberger és Weyden
Hollandia (NED)
2000, Sydney   Anky van Grunsven és Bonfire
Hollandia (NED)
  Isabell Werth és Gigolo
Németország (GER)
  Ulla Salzgeber és Rusty
Németország (GER)
2004, Athén   Anky van Grunsven és Salinero
Hollandia (NED)
  Ulla Salzgeber és Rusty
Németország (GER)
  Beatriz Ferrer-Salat és Beauvalais
Spanyolország (ESP)
2008, Hongkong   Anky van Grunsven és Salinero
Hollandia (NED)
  Isabell Werth és Satchmo
Németország (GER)
  Heike Kemmer és Bonaparte
Németország (GER)
2012, London   Charlotte Dujardin (Valegro)
Nagy-Britannia (GBR)
  Adelinde Cornelissen (Parzival)
Hollandia (NED)
  Laura Bechtolsheimer (Minstral Hojris)
Nagy-Britannia (GBR)

Díjlovaglás, csapatSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1928, Amszterdam   Németország (GER)
Carl von Langen és Draufgänger
Hermann Linkenbach és Gimpel
Eugen von Lotzbeck és Caracalla
  Svédország (SWE)
Ragnar Olson és Günstling
Janne Lundblad és Blackmar
Carl Bonde és Ingo
  Hollandia (HOL)
Jan van Reede és Hans
Pierre Versteegh és His Excellence
Gerard le Heux és Valérine
1932, Los Angeles   Franciaország (FRA)
Xavier Lesage és Taine
Charles Marion és Linon
André Jousseaume és Sorelta
  Svédország (SWE)
Bertil Sandström és Kreta
Thomas Byström és Gulliver
Gustaf Adolf Boltenstern, ifj. és Ingo
  Egyesült Államok (USA)
Hiram Tuttle és Olympic
Isaac Kitts és American Lady
Alvin Moore és Water Pat
1936, Berlin   Németország (GER)
Heinz Pollay és Kronos
Friedrich Gerhard és Absinth
Hermann von Oppeln-Bronikowski és Gimpel
  Franciaország (FRA)
André Jousseaume és Favorite
Gérard de Ballorre és Debaucheur
Daniel Gillois és Nicolas
  Svédország (SWE)
Gregor Adlercreutz és Teresina
Sven Colliander és Kål XX
Folke Sandström és Pergola
1948, London   Franciaország (FRA)
André Jousseaume és Harpagon
Jean Saint-Fort Paillard és Sous les Ceps
Maurice Buret és Saint Quen
  Egyesült Államok (USA)
Robert Borg és Klingson
Earl Foster Thomson és Pancraft
Frank Henry és Reno Overdo
  Portugália (POR)
Fernando Paes és Matamas
Francisco Valadas és Feitiço
Luís Mena e Silva és Fascinante
1952, Helsinki   Svédország (SWE)
Henri Saint Cyr és Master Rufus
Gustaf Adolf Boltenstern, ifj. és Krest
Gehnäll Persson és Knaust
  Svájc (SUI)
Gottfried Trachsel és Kursus
Henri Chammartin és Wöhler
Gustav Fischer és Soliman
  Németország (GER)
Heinz Pollay és Adular
Ida von Nagel és Afrika
Fritz Thiedemann és Chronist
1956, Stockholm   Svédország (SWE)
Henri Saint Cyr és Juli
Gehnäll Persson és Knaust
Gustaf Adolf Boltenstern, ifj. és Krest
  Egyesült Német Csapat (EUA)
Liselott Linsenhoff és Adular
Hannelore Weygand és Perkunos
Anneliese Küppers és Afrika
  Svájc (SUI)
Gottfried Trachsel és Kursus
Henri Chammartin és Wöhler
Gustav Fischer és Vasello
1960 Róma Nem szerepelt az olimpia programjában
1964, Tokió   Egyesült Német Csapat (EUA)
Harry Boldt és Remus
Reiner Klimke és Dux
Josef Neckermann és Antoinette
  Svájc (SUI)
Henri Chammartin és Wörmann
Gustav Fischer és Wald
Marianne Gossweiler és Stephan
  Szovjetunió (URS)
Szergej Filatov és Absent
Ivan Kizimov és Ikhor
Ivan Kalita és Moar
1968, Mexikóváros   NSZK (FRG)
Josef Neckermann és Mariano
Reiner Klimke és Dux
Liselott Linsenhoff és Piaff
  Szovjetunió (URS)
Jelena Petuskova és Pepel
Ivan Kizimov és Ikhor
Ivan Kalita és Absent
  Svájc (SUI)
Henri Chammartin és Wolfdietrich
Marianne Gossweiler és Stephan
Gustav Fischer és Wald
1972, München   Szovjetunió (URS)
Jelena Petuskova és Pepel
Ivan Kizimov és Ikhor
Ivan Kalita és Tarif
  NSZK (FRG)
Karin Schlüter és Liostro
Liselott Linsenhoff és Piaff
Josef Neckermann és Venetia
  Svédország (SWE)
Ulla Håkansson és Ajax
Ninna Swaab és Casanova
Maud von Rosen és Lucky Boy
1976, Montréal   NSZK (FRG)
Harry Boldt és Woycek
Reiner Klimke és Mehmed
Gabriela Grillo és Ultimo
  Svájc (SUI)
Christine Stückelberger és Granat
Ulrich Lehmann és Widin
Doris Ramseier és Roch
  Egyesült Államok (USA)
Hilda Gurney és Keen
Dorothy Morkis és Monaco
Edith Master és Dahlwitz
1980, Moszkva   Szovjetunió (URS)
Jurij Kovsov és Igrok
Viktor Ugrjumov és Shkfval
Vera Miszevics és Plot
  Bulgária (BUL)
Petr Mandadzsijev és Scsibor
Szvetoszlav lvanov és Aleko
Georgi Gadzsev és Vnimatelen
  Románia (ROM)
Anghelache Donescu és Dor
Dumitru Veliku és Decebal
Petre Roşca és Derbist
1984, Los Angeles   NSZK (FRG)
Reiner Klimke és Ahlerich
Uwe Sauer és Montevideo
Hubert Krug és Muscadeur
  Svájc (SUI)
Otto Hofer és Limandus
Christine Stueckelberger és Tansanit
Amy De Bary és Aintree
  Svédország (SWE)
Ulla Hakansson és Flamingo
Louise Nathorst és Inferno
Ingamay Bylund és Aleks
1988, Szöul   NSZK (FRG)
Reiner Klimke és Ahlerich 2
Ann-Kathrin Linsenhoff és Courage 10
Monica Theodorescu és Ganimedes
Nicole Uphoff és Rembrandt 24
  Svájc (SUI)
Otto Josef Hofer és Andiamo
Christine Stückleberger és Gauguin de Lully CH
Daniel Ramseier és Random
Samuel Schetzmann és Rochus
  Kanada (CAN)
Cindy Neale-Ishoy és Dynasty
Eva Pracht és Emirage
Gina Smith és Malte
Ashley Nicoll és Reipo
1992, Barcelona   Németország (GER)
Klaus Balkenhol és Goldstern
Nicole Uphoff és Rembrandt
Monica Theodorescu és Grunox
Isabell Werth és Gigolo
  Hollandia (NED)
Tineke Bartels és Courage
Anky van Grunsven és Bonfire
Ellen Bontje és Larius
Annemarie Sanders és Sanders-Keyzer
  Egyesült Államok (USA)
Robert Dover és Lectron
Carol Lavell és Gifted
Charlotte Bredahl és Monsieur
Michael Poulin és Graf George
1996, Atlanta   Németország (GER)
Klaus Balkenhol és Goldstern
Martin Schaudt és Durgo
Monica Theodorescu és Grunox
Isabell Werth és Gigolo
  Hollandia (NED)
Tineke Bartels és Barbria
Anky van Grunsven és Bonfire
Sven Rothenberger és Weyden
Gonnelien Rothenberger és Gonnelien
  Egyesült Államok (USA)
Robert Dover és Metallic
Michelle Gibson és Peron
Steffen Peters és Udon
Guenter Seidel és Graf George
2000, Sydney   Németország (GER)
Isabell Werth és Gigolo
Nadine Capellmann és Farbenfroh
Ulla Salzgeber és Rusty
Alexandra Simons de Ridder és Chacomo
  Hollandia (NED)
Ellen Bontje és Silvano
Anky van Grunsven és Bonfire
Arjen Teeuwissen és Goliath
Coby van Baalen és Ferro
  Egyesült Államok (USA)
Susan Blinks és Flim Flam
Robert Dover és Ranier
Guenter Seidel és Foltaire
Christine Traurig és Etienne
2004, Athén   Németország (GER)
Heike Kemmer és Bonaparte
Hubertus Schmidt és Wansuela Suerte
Martin Schaudt és Weltall
Ulla Salzgeber és Rusty
  Spanyolország (ESP)
Beatriz Ferrer-Salat és Beauvalais
Juan Antonio Jiménez és Guizo
Ignacio Rambla és Oleaja
Rafael Soto és Invasor
  Egyesült Államok (USA)
Lisa Wilcox és Relevant 5
Guenter Seidel és Aragon
Deborah McDonald és Brentina
Robert Dover és Kennedy
2008, Hong Kong   Németország (GER)
Heike Kemmer és Bonaparte
Nadine Capellmann és Elvis Va
Isabell Werth és Satchmo
  Hollandia (NED)
Hans Peter Minderhoud és Nadine
Imke Schellekens-Bartels és Sunrise
Anky van Grunsven és Salinero
  Dánia (DEN)
Anne van Olst és Clearwater
Nathalie zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg és Digby
Andreas Helgstrand és Don Schufro
2012, London   Nagy-Britannia (GBR)
Carl Hester (Uthopia)
Laura Bechtolsheimer (Minstral Hojris)
Charlotte Dujardin (Valegro)
  Németország (GER)
Dorothee Schneider (Diva Royal)
Kristina Sprehe (Desperados)
Helen Langehanenberg (Damon Hill)
  Hollandia (NED)
Anky van Grunsven (Salinero)
Edward Gal (Undercover)
Adelinde Cornelissen (Parzival)

Lovastusa, egyéniSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1912, Stockholm   Axel Nordlander és Lady Artist
Svédország (SWE)
  Friedrich von Rochow és Idealist
Németország (GER)
  Jean Cariou és Cocotte
Franciaország (FRA)
1920, Antwerpen   Helmer Morner és Germania
Svédország (SWE)
  Åge Lundström és Yrsa
Svédország (SWE)
  Ettore Caffaratti és Caniche
Olaszország (ITA)
1924, Párizs   Adolph van der Voort van Zijp és Silver-Piece
Hollandia (HOL)
  Frode Kirkebjerg és Metoo
Dánia (DEN)
  Sloan Doak és Pathfinder
Egyesült Államok (USA)
1928, Amszterdam   Charles Pahud de Mortanges és Marcroix
Hollandia (HOL)
  Gerard de Kruijff és Va-T'en
Hollandia (HOL)
  Bruno Neumann és Ilja
Németország (GER)
1932, Los Angeles   Charles Pahud de Mortanges és Marcroix
Hollandia (HOL)
  Earl Foster Thomson és Jenny Camp
Egyesült Államok (USA)
  Clarence von Rosen, ifj. és Sunnyside Maid
Svédország (SWE)
1936, Berlin   Ludwig Stubbendorf és Nurmi
Németország (GER)
  Earl Foster Thomson és Jenny Camp
Egyesült Államok (USA)
  Hans Lunding és Jason
Dánia (DEN)
1948, London   Bernard Chevallier és Alglonne
Franciaország (FRA)
  Frank Henry és Swing Low
Egyesült Államok (USA)
  Robert Selfelt és Claque
Svédország (SWE)
1952, Helsinki   Hans von Blixen-Finecke, ifj. és Jubal
Svédország (SWE)
  Guy Lefrant és Verdun
Franciaország (FRA)
  Wilmelm Busing és Hubertus
Németország (GER)
1956, Stockholm   Petrus Kastenman és Iluster
Svédország (SWE)
  August Lutke-Westhues és Trux von Kamax
Egyesült Német Csapat (EUA)
  Francis Weldon és Kilbarry
Nagy-Britannia (GBR)
1960, Róma   Lawrence Morgan és Salad Days
Ausztrália (AUS)
  Neale Lavis és Mirrabooka
Ausztrália (AUS)
  Anton Bühler és Gay-Spark
Svájc (SUI)
1964, Tokió   Mauro Checcoli és Surbean
Olaszország (ITA)
  Carlos Moratorio és Chalan
Argentína (ARG)
  Fritz Ligges és Donkosak
Egyesült Német Csapat (EUA)
1968, Mexikóváros   Jean-Jacques Guyon és Pitou
Franciaország (FRA)
  Derek Allhusen és Lochinvar
Nagy-Britannia (GBR)
  Michael Page és Foster
Egyesült Államok (USA)
1972, München   Richard Meade és Laurieston
Nagy-Britannia (GBR)
  Alessandor Argenton és Woodland
Olaszország (ITA)
  Jan Jönsson és Sarajevo
Svédország (SWE)
1976, Montréal   Edmund Coffin és Bally-Cor
Egyesült Államok (USA)
  Michael Plumb és Better & Bette
Egyesült Államok (USA)
  Karl Schultz és Madrigal
NSZK (FRG)
1980, Moszkva   Federico Roman és Rossinan
Olaszország (ITA)
  Alekszandr Blinov és Galzun
Szovjetunió (URS)
  Jurij Szalnyikov és Pintset
Szovjetunió (URS)
1984, Los Angeles   Mark Todd és Charisma
Új-Zéland (NZL)
  Karen Stives és Ben Arthur
Egyesült Államok (USA)
  Virginia Holgate és Priceless
Nagy-Britannia (GBR)
1988, Szöul   Mark Todd és Charisma
Új-Zéland (NZL)
  Ian Stark és Sir Wattie
Nagy-Britannia (GBR)
  Virginia Leng és Master Craftsman
Nagy-Britannia (GBR)
1992, Barcelona   Matthew Ryan és Kibah Tic Toc
Ausztrália (AUS)
  Herbert Blöcker és Feine Dame
Németország (GER)
  Blyth Tait és Messiah
Új-Zéland (NZL)
1996, Atlanta   Blyth Tait és Ready Teddy
Új-Zéland (NZL)
  Sally Clark és Squirrel Hill
Új-Zéland (NZL)
  Kerry Millikin és Out és About
Egyesült Államok (USA)
2000, Sydney   David O'Connor és Custom Made
Egyesült Államok (USA)
  Andrew Hoy és Swizzle In
Ausztrália (AUS)
  Mark Todd és Eyespy II
Új-Zéland (NZL)
2004, Athén   Leslie Law és Shear L'Eau
Nagy-Britannia (GBR)
  Kimberly Severson és Winsome Adante
Egyesült Államok (USA)
  Philippa Funnell és Primmore's Pride
Nagy-Britannia (GBR)
2008, Hong Kong   Hinrich Romeike és Marius
Németország (GER)
  Gina Miles és McKinlaigh
Egyesült Államok (USA)
  Kristina Cook és Miners Frolic
Nagy-Britannia (GBR)
2012, London   Michael Jung
Németország (GER) (Sam)
  Sara Algotsson Ostholt
Svédország (SWE) (Wega)
  Sandra Auffarth
Németország (GER) (Opgun Louvo)

Lovastusa, csapatSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1912, Stockholm   Svédország (SWE)
Axel Nordlander és Lady Artist
Nils Adlercreutz és Atout
Ernst Casparsson és Irmelin
Henric Horn af Åminne és Omen
  Németország (GER)
Friedrich von Rochow és Idealist
Richard von Schaesberg és Grundsee
Eduard von Lütcken és Blue Boy
Carl von Moers és May-Queen
  Egyesült Államok (USA)
Ben Lear és Poppy
John Montgomery és Deceive
Guy Henry és Chiswell
Ephraim Graham és Connie
1920, Antwerpen   Svédország (SWE)
Helmer Mörner és Germania
Åge Lundström és Ysra
Georg von Braun és Diana
Gustaf Dyrsch és Salamis
  Olaszország (ITA)
Ettore Caffaratti és Caniche
Garibaldi Spighi és Otello
Giulio Cacciandra és Facetto
Carlo Asinari és Savari
  Belgium (BEL)
Roger Moeremans d'Emaüs és Sweet Girl
Oswald Lints és Martha
Jules Bonvalet és Weppelghem
Jacques Misonne és Gaucho
1924, Párizs   Hollandia (HOL)
Adolph van der Voort van Zijp és Silver Piece
Charles Pahud de Mortanges és Johnny Walker
Gerard de Kruijff és Addio
Antonius Colenbrander és King of Hearts
  Svédország (SWE)
Claës König és Bojar
Torsten Sylvan és Anita
Gustaf Hagelin és Varius
Carl Gustaf Lewenhaupt és Canter
  Olaszország (ITA)
Alberto Lombardi és Pimplo
Alessandro Alvisi és Capiligio
Emanuele Beraudo di Pralormo és Mount Félix
Tommaso Lequio di Assaba és Torena
1928, Amszterdam   Hollandia (HOL)
Charles Pahud de Mortanges és Marcroix
Gerard de Kruijff és Va-T'en
Adolph van der Voort van Zijp és Silver Piece
  Norvégia (NOR)
Bjart Ording és And Over
Arthur Qvist és Hidalgo
Eugen Johansen és Baby
  Lengyelország (POL)
Michał Antoniewicz és Moja Miła
Józef Trenkwald és Lwi Pazur
Karol Rómmel és Doneuse
1932, Los Angeles   Egyesült Államok (USA)
Earl Foster Thomson és Jenny Camp
Harry Chamberlin és Pleasant Smiles
Edwin Argo és Honolulu Tomboy
  Hollandia (HOL)
Charles Pahud de Mortanges és Marcroix
Karel Schummelketel és Duiveltje
Aernout van Lennep és Henk
Nem osztották ki , mert csak 2 csapat ért teljes létszámmal célba
1936, Berlin   Németország (GER)
Ludwig Stubbendorf és Nurmi
Rudolf Lippert és Fasan
Konrad von Wangenheim és Kurfürst
  Lengyelország (POL)
Henryk Roycewicz és Arlekin III
Zdzisław Kawecki és Bambino
Seweryn Kulesza és Tóska
  Nagy-Britannia (GBR)
Alec Scott és Bob Clive
Edward Howard-Vyse és Blue Steel
Richard Fanshawe és Bowie Knife
1948, London   Egyesült Államok (USA)
Frank Henry és Swing Low
Charles Anderson és Reno Palisade
Earl Foster Thomson és Reno Rhythm
  Svédország (SWE)
Robert Selfelt és Claque
Olof Stahre és Komet
Sigurd Svensson és Dust
  Mexikó (MEX)
Humberto Mariles és Parral
Raúl Campero és Tarahumara
Joaquín Solano és Malinche
1952, Helsinki   Svédország (SWE)
Hans von Blixen-Finecke, ifj. és Jubal
Olof Stahre és Komet
Folke Frölén és Fair
  Németország (GER)
Wilhelm Büsing és Hubertus
Klaus Wagner és Dachs
Otto Rothe és Trux von Kamax
  Egyesült Államok (USA)
Charles Hough és Cassivellannus
Walter Staley és Craigwood Park
John Wofford és Benny Grimes
1956, Stockholm   Nagy-Britannia (GBR)
Francis Weldon és Kilbarry
Arthur Rook és Wild Venture
Bertie Hill és Countyman III
  Egyesült Német Csapat (EUA)
August Lütke-Westhues és Trux von Kamax
Otto Rothe és Sissi
Klaus Wagner és Prinzeß
  Kanada (CAN)
John Rumble és Cilroy
Jim Elder és Colleen
Brian Herbinson és Tara
1960, Róma   Ausztrália (AUS)
Lawrence Morgan és Salad Days
Neale Lavis és Mirrabooka
Bill Roycroft és Our Solo
  Svájc (SUI)
Anton Bühler és Gay Spark
Hans Schwarzenbach és Burn Trout
Rudolf Günthardt és Atbara
  Franciaország (FRA)
Jack le Goff és Image
Guy Lefrant és Nicias
Jéhan le Roy és Garden
1964, Tokió   Olaszország (ITA)
Mauro Checcoli és Surbean
Paolo Angioni és King
Giuseppe Ravano és Royal Love
  Egyesült Államok (USA)
Michael Page és Grasshopper
Kevin Freeman és Gallopade
Michael Plumb és Bold Minstrel
  Egyesült Német Csapat (EUA)
Fritz Ligges és Donkosak
Horst Karsten és Condora
Gerhard Schulz és Balza X
1968, Mexikóváros   Nagy-Britannia (GBR)
Derek Allhusen és Lochinvar
Richard Meade és Cornishman V
Reuben Jones és The Poacher
  Egyesült Államok (USA)
Michael Page és Foster
James C. Wofford és Kilkenny
Michael Plumb és Plain Sailing
  Ausztrália (AUS)
Wayne Roycroft és Zhivago
Brien Cobcroft és Depeche
Bill Roycroft és Warrathoola
1972, München   Nagy-Britannia (GBR)
Richard Meade és Laurieston
Mary Gordon-Watson és Cornishman V
Bridget Parker és Cornish Gold
Mark Phillips és Great Ovation
  Egyesült Államok (USA)
Kevin Freeman és Good Mixture
Bruce Davidson és Plain Sailing
John Plumb és Free and Easy
James C. Wofford és Kilkenny
  NSZK (FRG)
Harry Klugmann és Christopher Robert
Ludwig Gössing és Chicago
Karl Schultz és Pisco
Horst Karsten és Sioux
1976, Montréal   Egyesült Államok (USA)
Edmund Coffin és Bally-Cor
Michael Plumb és Better & Better
Bruce Davidson és Irish-Cap
Mary Anne Tauskey és Marcus Aurelius
  NSZK (FRG)
Karl Schultz és Madrigal
Herbert Blöcker és Albrant
Helmut Rethemeier és Pauline
Otto Ammermann és Volturno
  Ausztrália (AUS)
Wayne Roycroft és Laurenson
Mervyn Bennett és Regal Reign
Bill Roycroft és Version
Denis Pigott és Hillstead
1980, Moszkva   Szovjetunió (URS)
Alekszandr Blinov és Galzun
Jurij Szalnyikov és Pinzet
Valerij Volkov és Csketi
Szergej Rogozsin és Gelespont
  Olaszország (ITA)
Federico Roman és Rossinan
Anna Casagrande és Daleye
Mauro Roman és Dourakine 4
Marina Sciocchetti és Rohan de Lechereo
  Mexikó (MEX)
Manuel Mendívil és Alymony
Rios David Bárcena és Bombona
Soto José Luis Pérez és Quelite
Lopez Fabián Vázquez és Cocaleco
1984, Los Angeles   Egyesült Államok (USA)
Michael Plumb és Blue Stone
Karen Stives és Ben Arthur
Torrance Fleischmann és Finvarra
Bruce Davidson és JJ Babu
  Nagy-Britannia (GBR)
Virginia Leng és Priceless
Ian Stark és Oxford Blue
Diana Clapham és Windjammer
Lucinda Prior-Palmer-Green és Regal Realm
  NSZK (FRG)
Bettina Overesch és Peacetime
Burkhard Tesdorpf és Freedom
Claus Erhorn és Fair Lady
Dietmar Hogrefe és Foliant
1988, Szöul   NSZK (FRG)
Claus Erhorn és Justyn Thyme
Matthias Andreas Baumann és Shamrock 11
Thies Kaspareit és Sherry 42
Ralf Ehrenbrink és Uncle Todd
  Nagy-Britannia (GBR)
Captain Mark Phillips és Cartier
Karen Straker és Get Smart
Virginia Leng és Master Craftsman
Ian Stark és Sir Wattie
  Új-Zéland (NZL)
Mark Todd és Charisma
Margaret Knighton és Enterprise
Andrew Bennie és Grayshott
Tinks Pottinger és Volunteer
1992, Barcelona   Ausztrália (AUS)
David Green és Duncan II
Gillian Rolton és Peppermint Grove
Andrew Hoy és Kiwi
Matthew Ryan és Kibah Tic Toc
  Új-Zéland (NZL)
Blyth Tait és Missiah
Andrew Nicholson és Spinning Rhombus
Mark Todd és Welton Greylag
Victoria Latta és Chief
  Németország (GER)
Herbert Blöcker és Feine Dame
Ralf Ehrenbrink és Kildare
Matthias Baumann és Alabaster
Cord Mysegaes és Ricardo
1996, Atlanta   Ausztrália (AUS)
Wendy Schaeffer és Sunburst
Gillian Rolton és Peppermint Grove
Andrew Hoy és Darien Powers
Phillip Dutton és True Blue Girdwood
  Egyesült Államok (USA)
Karen O'Connor és Biko
David O'Connor és Giltedge
Bruce Davidson és Heyday
Jill Henneberg és Nirvana
  Új-Zéland (NZL)
Blyth Tait és Chesterfield
Andrew Nicholson és Jaggermeister II
Vaughn Jefferis és Bounce
Victoria Latta és Broadcast News
2000, Sydney   Ausztrália (AUS)
Phillip Dutton és House Doctor
Andrew Hoy és Darien Powers
Stuart Tinney és Jeepster
Matthew Ryan és Kibah Sandstone
  Nagy-Britannia (GBR)
Ian Stark és Jaybee
Jeanette Brakewell és Over To You
Pippa Funnell és Supreme Rock
Leslie Law és Shear H2O
  Egyesült Államok (USA)
Nina Fout és 3 Magic Beans
Karen O'Connor és Prince Panache
David O'Connor és Giltedge
Linden Wiesman és Anderoo
2004, Athén   Franciaország (FRA)
Arnaud Boiteau és Expo du Moulin
Cédric Lyard és Fine Merveille
Didier Courrèges és Débat D'Estruval
Jean Teulère és Espoir de la Mère
Nicolas Touzaint és Galan de Sauvegère
  Nagy-Britannia (GBR)
Jeanette Brakewell és Over To You
Mary King és King Solomon III
Leslie Law és Shear L'Eau
Pippa Funnell és Primmore's Pride
William Fox-Pitt és Tamarillo
  Egyesült Államok (USA)
Kimberly Severson és Winsome Adante
Darren Chiacchia és Windfall II
John Williams és Carrick
Amy Tryon és Poggio II
Julie Richards és Jacob Two Two
2008, Hong Kong   Németország (GER)
Peter Thomsen és The Ghost of Hamish
Frank Ostholt és Mr. Medicott
Andreas Dibowski és Butts Leon
Ingrid Klimke és Abraxxas
Hinrich Romeike és Marius
  Ausztrália (AUS)
Shane Rose és All Luck
Sonja Johnson és Ringwould Jaguar
Lucinda Fredericks és Headley Britannia
Clayton Fredericks és Ben Along Time
Megan Jones és Irish Jester
  Nagy-Britannia (GBR)
Sharon Hunt és Tankers Town
Daisy Dick és Spring Along
William Fox-Pitt és Parkmore Ed
Kristina Cook és Miners Frolic
Mary King és Call Again Cavalier
2012, London   Németország (GER)
Peter Thomsen
Dirk Schrade
Ingrid Klimke
Sandra Auffarth
Michael Jung
  Nagy-Britannia (GBR)
Nicola Wilson
Mary King
Zara Phillips
Kristina Cook
William Fox-Pitt
  Új-Zéland (NZL)
Jonelle Richards
Jonathan Paget
Caroline Powell
Andrew Nicholson
Mark Todd

Díjugratás, egyéniSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1900, Párizs   Aimé Haegeman és Benton II
Belgium (BEL)
  Georges van der Poële és Windsor Squire
Belgium (BEL)
  Louis de Champsavin és Terpsichore
Franciaország (FRA)
1904–1908 Nem szerepelt az olimpia programjában
1912, Stockholm   Jean Cariou és Mignon
Franciaország (FRA)
  Rabod von Kröcher és Dohna
Németország (GER)
  Emanuel de Blommaert és Clonmore
Belgium (BEL)
1920, Antwerpen   Tommaso Lequio di Assaba és Trebecco
Olaszország (ITA)
  Alessandro Valerio és Cento
Olaszország (ITA)
  Carl Gustaf Lewenhaupt és Mon Coeur
Svédország (SWE)
1924, Párizs   Alphonse Gemuseus és Lucette
Svájc (SUI)
  Tommaso Lequio di Assaba és Trebecco
Olaszország (ITA)
  Adam Krolikiewicz és Picador
Lengyelország (POL)
1928, Amszterdam   Frantisek Ventura és Eliot
Csehszlovákia (TCH)
  Pierre Bertran de Balanda és Papillon
Franciaország (FRA)
  Charles-Gustave Kuhn és Pepita
Svájc (SUI)
1932, Los Angeles   Takeicsi Nisi és Uranus
Japán (JPN)
  Harry Chamberlain és Show Girl
Egyesült Államok (USA)
  Clarence von Rosen, ifj. és Empire
Svédország (SWE)
1936, Berlin   Kurt Hasse és Tora
Németország (GER)
  Henri Rang és Delfis
Románia (ROU)
  Platthy József és Sellő
Magyarország (HUN)
1948, London   Humberto Mariles és Arete
Mexikó (MEX)
  Ruben Uriza és Harvey
Mexikó (MEX)
  Jean-François d'Orgeix és Sucre de Pomme
Franciaország (FRA)
1952, Helsinki   Pierre Jonquères d'Oriola és Ali Baba
Franciaország (FRA)
  Oscar Cristi és Bambi
Chile (CHI)
  Fritz Thiedemann és Meteor
Németország (GER)
1956, Stockholm   Hans Günter Winkler és Halla
Egyesült Német Csapat (EUA)
  Raimondo D'Inzeo és Merano
Olaszország (ITA)
  Piero D'Inzeo és Uruguay
Olaszország (ITA)
1960, Róma   Raimondo D'Inzeo és Posillipo
Olaszország (ITA)
  Piero D'Inzeo és The Rock
Olaszország (ITA)
  David Broome és Sunsalve
Nagy-Britannia (GRB)
1964, Tokió   Pierre Jonquères d'Oriola és Lutteur
Franciaország (FRA)
  Hermann Schridde és Dozent II
Egyesült Német Csapat (EUA)
  Peter Robeson és Firecrest
Nagy-Britannia (GBI)
1968, Mexikóváros   William Steinkraus és Snowbound
Egyesült Államok (USA)
  Marion Coakes és Stroller
Nagy-Britannia (GBR)
  David Broome és Mr. Softee
Nagy-Britannia (GBR)
1972, München   Graziano Mancinelli és Ambassador
Olaszország (ITA)
  Ann Moore és Psalm
Nagy-Britannia (GBR)
  Neal Shapiro és Sloopy
Egyesült Államok (USA)
1976, Montréal   Alwin Schockemöhle és Warwick Rex
NSZK (FRG)
  Michel Vaillancourt és Branch Country
Kanada (CAN)
  François Mathy és Gai Luron
Belgium (BEL)
1980, Moszkva   Jan Kowalczyk és Artemor
Lengyelország (POL)
  Nyikolaj Korolkov és Espadron
Szovjetunió (URS)
  Joaquín Pérez és Alymony
Mexikó (MEX)
1984, Los Angeles   Joseph Fargis és Touch of Class
Egyesült Államok (USA)
  Conrad Homfeld és Abdullah
Egyesült Államok (USA)
  Heidi Robbiani és Jessica V
Svájc (SUI)
1988, Szöul   Pierre Durand és Jappeloup
Franciaország (FRA)
  Greg Best és Gem Twist
Egyesült Államok (USA)
  Karsten Huck és Nepomuk 8
NSZK (FRG)
1992, Barcelona   Ludger Beerbaum és Classic Touch
Németország (GER)
  Piet Raymakers és Ratina Z
Hollandia (NED)
  Norman Dello Joio és Irish
Egyesült Államok (USA)
1996, Atlanta   Ulrich Kirchhoff és Jus de Pommes
Németország (GER)
  Willi Melliger és Calvaro V
Svájc (SUI)
  Alexandra Ledermann és Rochet M
Franciaország (FRA)
2000, Sydney   Jeroen Dubbeldam és De Sjiem
Hollandia (NED)
  Albert Voorn és Lando
Hollandia (NED)
  Háled el-Íd és Kashm Al Aan
Szaúd-Arábia (KSA)
2004, Athén   Rodrigo Pessoa és Baloubet du Rouet
Brazília (BRA)
  Chris Kappler és Royal Kaliber
Egyesült Államok (USA)
  Marco Kutscher és Montender 2
Németország (GER)
2008, Hong Kong   Eric Lamaze és Hickstead
Kanada (CAN)
  Rolf-Göran Bengtsson és Ninja
Svédország (SWE)
  Beezie Madden és Authentic
Egyesült Államok (USA)
2012, London   Steve Guerdat (Nino Des Buissonets)
Svájc (SUI)
  Gerco Schröder (London)
Hollandia (NED)
  Cian O'Connor (Blue Loyd 12)
Írország (IRL)

Díjugratás, csapatSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1912, Stockholm   Svédország (SWE)
Gustaf Lewenhaupt és Medusa
Gustaf Kilman és Gåtan
Hans von Rosen és Lord Iron
Fredrik Rosencrantz és Drabant
  Franciaország (FRA)
Michel Dufourt és Amazone
Jean Cariou és Mignon
Bernard Meyer és Allons-y
Albert Seigner és Cocotte
  Németország (GER)
Sigismund Freyer és Ultimus
Wilhelm von Hohenau és Pretty Girl
Ernst Deloch és Hubertus
Friedrich Karl von Preußen és Gibson Boy
1920, Antwerpen   Svédország (SWE)
Claës König és Tresor
Hans von Rosen és Poor Boy
Daniel Norling és Eros II
Frank Martin és Kohort
  Belgium (BEL)
Henri Laame és Biscuit
André Coumans és Lisette
Herman de Gaiffier d'Hestroy és Miss
Herman d'Oultromont és Lord Kitchener
  Olaszország (ITA)
Ettore Caffaratti és Tradittore
Alessandro Alvisi és Raggio di Sole
Giulio Cacciandra és Fortunello
Carlo Asinari és Varone
1924, Párizs   Svédország (SWE)
Åke Thelning és Loke
Axel Ståhle és Cecil
Åge Lundström és Anvers
  Svájc (SUI)
Alphonse Gemuseus és Lucette
Werner Stuber és Girandole
Hans Bühler és Sailor Boy
  Portugália (POR)
António Borges és Reginald
Hélder de Souza és Avro
José Mouzinho és Hetrugo
1928, Amszterdam   Spanyolország (ESP)
José Navarro Morenes és Zapatazo
José Álvarez de Bohórquez és Zalamero
Julio García Fernández és Revistade
  Lengyelország (POL)
Kazimierz Gzowski és Mylord
Kazimierz Szosland és Ali
Michał Antoniewicz és Readgleadt
  Svédország (SWE)
Karl Hansén és Gerold
Carl Björnstjerna és Kornett
Ernst Hallberg és Loke
1932, Los Angeles Nem osztottak érmeket, mert egyik nemzet sem tudott 3 lovasból álló teljes csapattal kiállni
1936, Berlin   Németország (GER)
Kurt Hasse és Tora
Marten von Barnekow és Nordland
Heinz Brandt és Alchimist
  Hollandia (HOL)
Johan Greter és Ernica
Jan de Bruine és Trixie
Henri van Schaik és Santa Bell
  Portugália (POR)
José Beltrão és Biscuit
Domingos de Sousa és Merle Blanc
Luís Mena e Silva és Fossette
1948, London   Mexikó (MEX)
Humberto Mariles és Arete
Rubén Uriza és Hatuey
Alberto Valdés Ramos és Chihuahua
  Spanyolország (ESP)
Jaime García és Bizarro
José Navarro Morenes és Quórum
Marcellino Gavilán és Forajido
  Nagy-Britannia (GBR)
Harry Llewellyn és Foxhunter
Henry Nicoll és Kilgeddin
Arthur Carr és Monty
1952, Helsinki   Nagy-Britannia (GBR)
Wilfred White és Nizefela
Douglas Stewart és Aherlow
Harry Llewellyn és Foxhunter
  Chile (CHI)
Óscar Cristi és Bambi
César Mendoza és Pillán
Ricardo Echeverría és Lindo Peal
  Egyesült Államok (USA)
William Steinkraus és Hollandia
Arthur McCashin és Miss Budweiser
John William Russell és Democrat
1956, Stockholm   Egyesült Német Csapat (EUA)
Hans Günter Winkler és Halla
Fritz Thiedemann és Meteor
August Lütke-Westhues és Ala
  Olaszország (ITA)
Raimondo D'Inzeo és Merano
Piero D'Inzeo és Uruguay
Salvatore Oppes és Pagoro
  Nagy-Britannia (GBR)
Wilfred White és Nizefela
Pat Smythe és Flanagan
Peter Robeson és Scorchin
1960, Róma   Egyesült Német Csapat (EUA)
Hans Günter Winkler és Halla
Fritz Thiedemann és Meteor
Alwin Schockemöhle és Ferdl
  Egyesült Államok (USA)
Franck Chapot és Trail Guide
William Steinkraus és Ksar d'Esprit
George H. Morris és Sinjon
  Olaszország (ITA)
Raimondo D'Inzeo és Posillipo
Piero D'Inzeo és The Rock
Antonio Oppes és The Scholar
1964, Tokió   Egyesült Német Csapat (EUA)
Hermann Schridde és Dozent II
Kurt Jarasinski és Torro
Hans Günter Winkler és Fidelitas
  Franciaország (FRA)
Pierre Jonquères d'Oriola és Lutteur
Janou Lefèbvre és Kenavo D
Guy Lefrant és Monsieur de Littry
  Olaszország (ITA)
Piero D'Inzeo és Sun Beam
Raimondo D'Inzeo és Posillipo
Graziano Mancinelli és Rockette
1968, Mexikóváros   Kanada (CAN)
James Day és Canadian Club
Thomas Gayford és Big Dee
Jim Elder és The Immigrant
  Franciaország (FRA)
Jean-Marcel Rozier és Quo Vadis
Janou Lefèbvre és Rocket
Pierre Jonquères d'Oriola és Nagir
  NSZK (FRG)
Hermann Schridde és Dozent
Alwin Schockemöhle és Donald Rex
Hans Günter Winkler és Enigk
1972, München   NSZK (FRG)
Fritz Ligges és Robin
Gerhard Wiltfang és Askan
Hartwig Steenken és Simona
Hans Günter Winkler és Trophy
  Egyesült Államok (USA)
William Steinkraus és Main Spring
Neal Shapiro és Sloopy
Kathryn Kusner és Fleet Apple
Frank Chapot és White Lightning
  Olaszország (ITA)
Vittorio Orlandi és Fulmer Feather
Raimondo D'Inzeo és Fiorello
Graziano Mancinelli és Ambassador
Piero D'Inzeo és Easter Light
1976, Montréal   Franciaország (FRA)
Hubert Parot és Rivage
Jean-Marcel Rozier és Bayard de Maupas
Marc Roguet és Belle de Mars
Michel Roche és Un Espoir
  NSZK (FRG)
Alwin Schockemöhle és Warwick Rex
Hans Günter Winkler és Torphy
Sönke Sönksen és Kwepe
Paul Schockemöhle és Agent
  Belgium (BEL)
Eric Wauters és Gute Sitte
François Mathy és Gai Luron
Edgar Henri Cuepper és Le Champion
Stanny Van Paesschen és Porsche
1980, Moszkva   Szovjetunió (URS)
Vjacseszlav Csukanov és Gepatit
Viktor Poganovszkij és Topkij
Viktor Aszmajev és Reis
Nyikolaj Korolkov és Espadron
  Lengyelország (POL)
Marian Kozicki és Bremen
Jan Kowalczyk és Artemor
Wiesław Hartman és Norton
Janusz Bobik és Szampan
  Mexikó (MEX)
Joaquín Pérez és Alymony
Jesús Gómez Portugal és Massacre
Gerardo Tazzer és Caribe
Alberto Valdés Lacarra és Lady Mirka
1984, Los Angeles   Egyesült Államok (USA)
Joseph Fargis és Touch of Class
Conrad Homfeld és Abdullah
Leslie Howard és Albany
Melanie Smith és Calypso
  Nagy-Britannia (GBR)
Michael Whitaker és Overton Amanda
John Whitaker és Ryans Son
Steven Smith és Shining Example
Timothy Grubb és Linky
  NSZK (FRG)
Paul Schockemöhle és Deister
Peter Luther és Livius
Franke Sloothaak és Farmer
Fritz Ligges és Ramzes
1988, Szöul   NSZK (FRG)
Ludger Beerbaum és The Freak
Wolfgang Brinkmann és Pedro
Dirk Hafemeister és Orchidee 76
Franke Sloothaak és Walzerkonig 19
  Egyesült Államok (USA)
Greg Best és Gem Twist
Lisa Ann Jacquin és For the Moment
Anne Kursinski és Starman
Joseph Fargis és Mill Pearl
  Franciaország (FRA)
Hubert Bourdy és Morgat
Frédéric Cottier és Flambeau C
Michel Robert és La Fayette
Pierre Durand Jr. és Jappeloup de Luze
1992, Barcelona   Hollandia (NED)
Piet Raymakers és Ratina Z
Bert Romp és Waldo E
Jan Tops és Top Gun
Jos Lansink és Egano
  Ausztria (AUT)
Boris Boor és Love Me Tender
Jörg Münzner és Graf Grande
Hugo Simon és Apricot D
Thomas Frühmann és Genius
  Franciaország (FRA)
Hervé Godignon és Quidam de Revel
Hubert Bourdy és Razzina du Poncel
Michel Robert és Nonix
Eric Navet és Quito de Baussy
1996, Atlanta   Németország (GER)
Franke Sloothaak és Joly Coeur
Lars Nieberg és For Pleasure
Ulrich Kirchhoff és Jus De Pommes
Ludger Beerbaum és Ratina Z
  Egyesült Államok (USA)
Peter Leone és Legato
Leslie Burr-Howard és Extreme
Anne Kursinski és Eros
Michael R. Matz és Rhum
  Brazília (BRA)
Luiz Azevedo és Cassiana
Álvaro de Miranda Neto és Aspen
André Johannpeter és Calei
Rodrigo Pessoa és Tomboy
2000, Sydney   Németország (GER)
Ludger Beerbaum és Goldfever 3
Lars Nieberg és Esprit FRH
Marcus Ehning és For Pleasure
Otto Becker és Dobels Cento
  Svájc (SUI)
Markus Fuchs és Tinka's Boy
Beat Mändli és Pozitano
Lesley McNaught és Dulf
Willi Melliger és Calvaro V
  Brazília (BRA)
Rodrigo Pessoa és Baloubet du Rouet
Luiz Felipe De Azevedo és Ralph
Álvaro de Miranda Neto és Aspen
André Johannpeter és Calei
2004, Athén   Egyesült Államok (USA)
Peter Wylde és Fein Cera
McLain Ward és Sapphire
Beezie Madden és Authentic
Chris Kappler és Royal Kaliber
  Svédország (SWE)
Rolf-Göran Bengtsson és Mac Kinley
Malin Baryard és Butterfly Flip
Peter Eriksson és Cardento
Peder Fredericson és Magic Bengtsson
  Németország (GER)
Otto Becker és Dobels Cento
Marco Kutscher és Montender 2
Christian Ahlmann és Cöster
[1]
2008, Hong Kong   Egyesült Államok (USA)
McLain Ward és Sapphire
Laura Kraut és Cedric
Will Simpson és Carlssés vom Dach
Beezie Madden és Authentic
  Kanada (CAN)
Jill Henselwood és Special Ed
Eric Lamaze és Hickstead
Ian Millar és In Style
Mac Cone és Ole
  Norvégia (NOR)
Stein Endresen és Le Beau
Morten Djupvik és Casino
Geir Gulliksen és Cattani
Tony Andre Hansen és Camiro
2012, London   Nagy-Britannia (GBR)
Scott Brash
Peter Charles
Ben Maher
Nick Skelton
  Hollandia (NED)
Marc Houtzager
Gerco Schroder
Maikel Van Der Vleuten
Jur Vrieling
  Szaúd-Arábia (KSA)
Ramzi ed-Duhámi
Abdalláh Ál Szuúd
Kamál Báhamdán
Abdalláh es-Sarbatli

Megszűnt versenyszámokSzerkesztés

Magasugró versenySzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1900, Párizs   Dominique Gardères és Canéla
Franciaország (FRA)
holtverseny miatt nem került kiosztásra   Georges van der Poële és Ludlow
Belgium (BEL)
  Giovanni Giorgio Trissino és Oreste
Olaszország (ITA)

Távolugró versenySzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1900, Párizs   Constant van Langhendonck és Extra Dry
Belgium (BEL)
  Giovanni Giorgio Trissino és Oreste
Olaszország (ITA)
  Pierre de Bellegarde és Tolla
Franciaország (FRA)

Voltízs, egyéniSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1920, Antwerpen   Daniel Bouckaert
Belgium (BEL)
  Charles Field
Franciaország (FRA)
  Louis Finet
Belgium (BEL)

Voltízs, csapatSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1920, Antwerpen   Belgium (BEL)
Daniel Bouckaert
Louis Finet
van Ranst
[2]
  Franciaország (FRA)
Charles Field
Salins
Cauchy
  Svédország (SWE)
Carl Green
Anders Mårtensson
Oskar Nilsson

JegyzetekSzerkesztés

  1. Ludger Beerbaum nem kapott érmet. Lovát, Goldfevert ugyanis orvosi okokból egy olyan kenőccsel kezelték, amely nem engedélyezett gyógyszernek minősülő anyagot tartalmazott, ezért Beerbaum eredményét nem számolták be az értékelés során, így a német csapat az elsőről a harmadik helyre esett vissza.
  2. A NOB érem-adatbázisa még két további csapattagot, van Schauwbroeck-et (aki talán van Schauwenbroeck) és van Cauwenberg-et (aki talán Albert François van Cauwenberg) is feltüntet, de az összes többi komoly adatbázis csak három érmest sorol fel.

FordításSzerkesztés

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a List of Olympic medalists in equestrian című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel.
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Liste der Olympiasieger im Reitsport című német Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel.

ForrásokSzerkesztés