Főmenü megnyitása

2006-os atlétikai Európa-bajnokság

A 2006-os atlétikai Európa-bajnokságot augusztus 7. és augusztus 13. között rendezték Göteborgban, Svédországban. Az Eb-n 47 versenyszám volt.

Atlétikai Európa-bajnokság
(2006)
Adatok
Ország Svédország
Rendező városGöteborg
Dátum augusztus 713.
Fő helyszín Ullevi Stadion
Nemzetek 48
Sportolók 1288
Versenyszámok 47

 ← 20022010 → 
A Wikimédia Commons tartalmaz 2006-os atlétikai Európa-bajnokság témájú médiaállományokat.

ÉremtáblázatSzerkesztés

(A táblázatban a rendező nemzet és Magyarország eltérő háttérszínnel kiemelve.

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1.   Oroszország 12 12 10 34
2.   Németország 4 4 2 10
3.   Fehéroroszország 4 3 2 9
4.   Franciaország 4 1 3 8
5.   Spanyolország 3 3 5 11
6.   Svédország 3 1 2 6
7.   Belgium 3 0 0 3
8.   Portugália 2 1 1 4
9.   Olaszország 2 0 1 3
10.   Nagy-Britannia 1 5 5 11
11.   Csehország 1 2 1 4
12.   Finnország 1 2 0 3
12.   Görögország 1 2 0 3
14.   Bulgária 1 1 1 3
15.   Hollandia 1 1 0 2
15.   Norvégia 1 1 0 2
17.   Izrael 1 0 0 1
17.   Lettország 1 0 0 1
17.   Litvánia 1 0 0 1
20.   Lengyelország 0 3 4 7
21.   Ukrajna 0 1 2 3
22.   Észtország 0 1 1 2
23.   Magyarország 0 1 0 1
23.   Írország 0 1 0 1
23.   Luxemburg 0 1 0 1
23.   Szerbia 0 1 0 1
23.   Svájc 0 1 0 1
28.   Románia 0 0 2 2
29.   Dánia 0 0 1 1
29.   Szlovénia 0 0 1 1
29.   Törökország 0 0 1 1
Összesen 47 49 45 141

ÉrmesekSzerkesztés

  • WR – világrekord
  • CR – Európa-bajnoki rekord
  • AR – kontinens rekord
  • NR – országos rekord
  • PB – egyéni rekord
  • WL – az adott évben aktuálisan a világ legjobb eredménye
  • SB – az adott évben aktuálisan az egyéni legjobb eredmény

FérfiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
100 m Francis Obikwelu
  Portugália
9,99
CR
Andrey Yepishin
  Oroszország
10,10
NR
Matic Osovnikar
  Szlovénia
10,14
NR
200 m Francis Obikwelu
  Portugália
20,01
NR
Johan Wissman
  Svédország
20,38
NR
Marlon Devonish
  Nagy-Britannia
20,54
400 m Marc Raquil
  Franciaország
45,02 Vladislav Frolov
  Oroszország
45,09
PB
Leslie Djhone
  Franciaország
45,40
800 m Bram Som
  Hollandia
1:46,56 David Fiegen
  Luxemburg
1:46,59 Sam Ellis
  Nagy-Britannia
1:46,64
1500 m Mehdi Baala
  Franciaország
3:39,02 Ivan Heshko
  Ukrajna
3:39,50 Juan Carlos Higuero
  Spanyolország
3:39,62
5000 m Jesús España
  Spanyolország
13:44,70 Mo Farah
  Nagy-Britannia
13:44,79 Juan Carlos Higuero
  Spanyolország
13:46,48
10 000 m Jan Fitschen
  Németország
28:10,94
PB
José Manuel Martínez
  Spanyolország
28:12,06
SB
Juan Carlos de la Ossa
  Spanyolország
28:13,73
Maraton Stefano Baldini
  Olaszország
2:11:32 Viktor Röthlin
  Svájc
2:11:50 Julio Rey
  Spanyolország
2:12:37
110 m gát Staņislavs Olijars
  Lettország
13,24 Thomas Blaschek
  Németország
13,46 Andy Turner
  Nagy-Britannia
13,56
400 m gát Periklis Iakovakis
  Görögország
48,46 Marek Plawgo
  Lengyelország
48,71 SB Rhys Williams
  Nagy-Britannia
49,12
3000 m akadály Jukka Keskisalo
  Finnország
8:24,89 José Luis Blanco
  Spanyolország
8:26,22 Bouabdellah Tahri
  Franciaország
8:27,15
20 km gyaloglás Francisco Javier Fernández
  Spanyolország
1:19:09 Valeriy Borchin
  Oroszország
1:20:00 João Vieira
  Portugália
1:20:09
NR
50 km gyaloglás Yohann Diniz
  Franciaország
3:41:39
PB
Jesús Ángel García
  Spanyolország
3:42:48
SB
Yuriy Andronov
  Oroszország
3:43:26
4x100 m váltó   Nagy-Britannia
Dwain Chambers
Darren Campbell
Marlon Devonish
Mark Lewis-Francis
38,91   Lengyelország
Przemysław Rogowski
Łukasz Chyła
Marcin Jędrusiński
Dariusz Kuć
39,05   Franciaország
Oudéré Kankarafou
Ronald Pognon
Fabrice Calligny
David Alerte
39,07
4x400 m váltó   Franciaország
Leslie Djhone
Idrissa M’Barke
Naman Keïta
Marc Raquil
3:01,10   Nagy-Britannia
Robert Tobin
Rhys Williams
Graham Hedman
Tim Benjamin
3:01,63   Lengyelország
Daniel Dąbrowski
Piotr Kędzia
Piotr Rysiukiewicz
Rafał Wieruszewski
3:01,73
Magasugrás Andrey Silnov
  Oroszország
236 cm
CR
WL
Tomáš Janků
  Csehország
234 cm
PB
Stefan Holm
  Svédország
234 cm
SB
Távolugrás Andrew Howe
  Olaszország
820 cm Greg Rutherford
  Nagy-Britannia
813 cm Olexiy Lukashevych
  Ukrajna
812 cm
Rúdugrás Aleksandr Averbukh
  Izrael
5,70 Tim Lobinger
  Németország
Romain Mesnil
  Franciaország
5,65 nem adták ki
Hármasugrás Christian Olsson
  Svédország
17,67 m
EL
Nathan Douglas
  Nagy-Britannia
17,21 m Marian Oprea
  Románia
17,18 m
Súlylökés Ralf Bartels
  Németország
21,13 m Andrei Mikhnevich
  Fehéroroszország
21,11 m Joachim Olsen
  Dánia
21,09 m
Diszkoszvetés Virgilijus Alekna
  Litvánia
68,67 m Gerd Kanter
  Észtország
68,03 m Aleksander Tammert
  Észtország
66,14 m
Gerelyhajítás Andreas Thorkildsen
  Norvégia
88,78 m Tero Pitkämäki
  Finnország
86,44 m Jan Železný
  Csehország
85,92 m
Kalapácsvetés Ivan Tsikhan
  Fehéroroszország
81,11 m
SB
Olli-Pekka Karjalainen
  Finnország
80,84 m
SB
Vadim Devyatovskiy
  Fehéroroszország
80,76 m
Tízpróba Roman Šebrle
  Csehország
8526 pont
SB
Zsivoczky Attila
  Magyarország
8356 pont Aleksey Drozdov
  Oroszország
8350 pont
PB

NőiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
100 m Kim Gevaert
  Belgium
11,06 Yekaterina Grigoryeva
  Oroszország
11,22
SB
Irina Khabarova
  Oroszország
11,22
200 m Kim Gevaert
  Belgium
22,68 Yuliya Gushchina
  Oroszország
22,93 Natalya Rusakova
  Oroszország
23,09
400 m Vanya Stambolova
  Bulgária
49,85 Tatyana Veshkurova
  Oroszország
50,15 Olga Zaytseva
  Oroszország
50,28
800 m Olga Kotlyarova
  Oroszország
1:57,38 Svetlana Klyuka
  Oroszország
1:57,48 Rebecca Lyne
  Nagy-Britannia
1:58,45
1500 m Tatyana Tomashova
  Oroszország
3:56,91
CR
Yuliya Chizhenko
  Oroszország
3:57,61 Daniela Yordanova
  Bulgária
3:59,37
SB
5000 m Marta Domínguez
  Spanyolország
14:56,18
CR
Liliya Shobukhova
  Oroszország
14:56,57
SB
Elvan Abeylegesse
  Törökország
14:59,29
SB
10 000 m Inga Abitova
  Oroszország
30:31,42 Susanne Wigene
  Norvégia
30:32,36 Lidiya Grigoryeva
  Oroszország
30:32,72
Maraton Ulrike Maisch
  Németország
2:30:01
PB
Olivera Jevtić
  Szerbia
2:30:27 Irina Permitina
  Oroszország
2:30:53
100 m gát Susanna Kallur
  Svédország
12,59 Derval O'Rourke
  Írország
Kirsten Bolm
  Németország
12,72
NR
nem adták ki
400 m gát Yevgeniya Isakova
  Oroszország
53,93
PB
Fani Chalkia
  Görögország
54,02 Tetyana Tereshchuk-Antipova
  Ukrajna
54,55
3000 m akadály Alesia Turava
  Fehéroroszország
9:26,05
SB
Tatyjana Petrova
  Oroszország
9:28,05 Wioletta Janowska
  Lengyelország
9:31,62
20 km gyaloglás Ryta Turava
  Fehéroroszország
1:27:08 Olga Kaniskina
  Oroszország
1:28:35 Elisa Rigaudo
  Olaszország
1:28:37
4x100 m váltó   Oroszország
Yuliya Gushchina
Natalya Rusakova
Irina Khabarova
Yekaterina Grigoryeva
42,71   Nagy-Britannia
Anyika Onuora
Emma Ania
Emily Freeman
Joice Maduaka
43,51   Fehéroroszország
Yulia Nestsiarenka
Natallia Safronnikava
Alena Neumiarzhitskaya
Aksana Drahun
43,61
4x400 m váltó   Oroszország
Svetlana Pospelova
Natalja Ivanova
Olga Zaytseva
Tatyana Veshkurova
3:25,12   Fehéroroszország
Yulyana Zhalniaruk
Sviatlana Usovich
Anna Kozak
Ilona Usovich
3:27,69   Lengyelország
Monika Bejnar
Grażyna Prokopek
Ewelina Sętowska
Anna Jesień
3:27,77
Magasugrás Tia Hellebaut
  Belgium
203 cm
CR, NR
Venelina Veneva
  Bulgária
203 cm
CR
Kajsa Bergqvist
  Svédország
201 cm
Rúdugrás Jelena Iszinbajeva
  Oroszország
480 cm
CR
Monika Pyrek
  Lengyelország
465 cm Tatyana Polnova
  Oroszország
465 cm
SB
Távolugrás Lyudmila Kolchanova
  Oroszország
693 cm Naide Gomes
  Portugália
684 cm Oksana Udmurtova
  Oroszország
669 cm
Hármasugrás Tatyjana Lebegyeva
  Oroszország
15,15 m Hriszopijí Devedzí
  Görögország
15,05 m Anna Pyatykh
  Oroszország
15,02 m
Súlylökés Natallia Kharaneka
  Fehéroroszország
19,43 m Nadzeya Astapchuk
  Fehéroroszország
19,42 m Petra Lammert
  Németország
19,17 m
Diszkoszvetés Darya Pishchalnikova
  Oroszország
65,55 m
PB
Franka Dietzsch
  Németország
64,35 m Nicoleta Grasu
  Románia
63,58 m
Kalapácsvetés Tatyana Lysenko
  Oroszország
76,67 m
CR
Gulfiya Khanafeyeva
  Oroszország
74,50 m Kamila Skolimowska
  Lengyelország
72,58 m
Gerelyhajítás Steffi Nerius
  Németország
65,82 m
SB
Barbora Špotáková
  Csehország
65,64 m Mercedes Chilla
  Spanyolország
61,98 m
SB
Hétpróba Carolina Klüft
  Svédország
6740 pont
CR
Karin Ruckstuhl
  Hollandia
6423 pont
NR
Lilli Schwarzkopf
  Németország
6420 pont
PB

ForrásokSzerkesztés

A Wikimédia Commons tartalmaz 2006-os atlétikai Európa-bajnokság témájú médiaállományokat.