Főmenü megnyitása

2009–2010-es sílövő-világkupa

(2009–2010-es sílövő világkupa szócikkből átirányítva)

A 2009–2010-es sílövő-világkupa egy többfordulós versenysorozat sílövészetben, melyet a Nemzetközi Biatlon Szövetség szervezett. A viadal 2009. december 2-án vette kezdetét a svédországi Östersundban, és 2010. március 28-án ért véget az oroszországi Hanti-Manszijszkban lebonyolított vegyes váltó világbajnoksággal. A sorozat hivatalos közvetítési joga Európában az Eurosport sportcsatornáé volt.

A férfiak mezőnyében összetettben és a sprint versenyszámban a norvég Emil Hegle Svendsen végzett az első helyen. Egyéniben osztrák siker született Christoph Sumann személyében, a tömegrajtos indítású versenysorozatot az orosz Jevgenyij Usztyugov nyerte, az üldözőversenyben a francia Martin Fourcade diadalmaskodott, a váltók versenyében pedig a norvég csapat szerezte meg az aranyérmet.

A nőknél a német Magdalena Neuner kiemelkedő teljesítménnyel megnyerte az összetett, a tömegrajtos és az üldözőversenyt is. Sprintben ugyancsak német siker született Simone Hauswald révén, egyéniben a svéd Anna Carin Olofsson-Zidek nyert, a váltók között pedig az orosz egység bizonyult a legjobbnak.

Tartalomjegyzék

VersenyzőkSzerkesztés

A sorozaton negyvenkét nemzet képviseltette magát. Az alábbi táblázat tartalmazza valamennyi állam legeredményesebb és legtöbbször rajthoz álló, közel háromszázötven sportolójának a listáját.

  Egyesült Államok Férfi BurkeHakkinenBaileyTeelaPatzoldtHall
Női JohnsonBarnesStudebaker
  Andorra Női Soulié
  Ausztrália Férfi RaymondAlmoukov
  Ausztria Férfi EderLandertingerMesotitschSumannPinterT. EberhardHauserJ. Eberhard
Női WaldhuberDueringerSchrempfMuschet
  Belgium Férfi LangerNaveau
  Bosznia-Hercegovina Férfi KosaracCosik
  Bulgária Férfi AnewIliewKleczerowBogdanowKenanov
Női FilipowaJordanowaGeorgiewaKlenowskaDimitrovaKoeva
  Csehország Férfi VítekDostálŠlesingrMoravecHolubecSoukup
Női VejnarováRezlerováTryznováVítkováZvaricováTomešová
  Észtország Férfi ViksTobrelutsKoivLessingKaldvee
Női SaueLehtlaHanniJuudasViigipuu
  Fehéroroszország Férfi NovikavValiulinTabolaSzimanAbramenkaMiklashevskyZwetauSzjamjonavTschapelin
Női DomracsavaSzkardzinaAnanykoKudrjasovaKalincsikNazarava
  Finnország Férfi AntilaPuurunenKauppinenKinnunenOrpana
Női LaukkanenMäkäräinenLehtimäkiToivanen
  Franciaország Férfi DefrasneS.FourcadeM.FourcadeJayBoeufBeatrix
Női BaillyBecaertBrunetMacabiesDorinCarraz-CollinBescond
  Görögország Férfi KaramichasTsakiris
Női Tsakiri
  Grönland Férfi KristoffersenSlettemarkMøller
Női LennertMikkelsenSlettemark
  Hollandia Férfi CoolSloof
  Horvátország Férfi Fak
Női PapićKovačecBrajdićStipaničić
  Japán Férfi KasaharaNagaiAbeIsaInomata
Női SuzukiIzumiYahataAzegamiOwada
  Kanada Férfi RobbLeguellecCleggGreenBedard
Női KeithKocherImrieTandy
  Kazahsztán Férfi KenesevCservjakovNaumikSzavickijTrifonov
Női AfanasjevaHrusztaljovaMozhevitinaA.LebegyevaM.LebegyevaFilmonova
  Kína Férfi Zhang C.Zhang Q.
Női DongKongX.LiuWangYinY.LiuSong
  Dél-Korea Férfi LeeJunPark
Női MunJoChuKim
  Lengyelország Férfi SikoraSzczurekKobusL. WitekKwakS. Witek
Női GwizdońBobakPałkaCylNowakowskaNykiel
  Lettország Férfi BērziņšBricisDumbrisLībietisPiksonsRastorgujevsPleiksnis
Női GlāzereKrūmiņaLīdumaJuškāne
  Litvánia Férfi KaukėnasKovoliunasSuslaviciusZlatkauskasDombrovski
Női Rasimovičiūtė
  Macedónia Férfi DamjanovskiIcoski
  Magyarország Férfi Tagscherer I.GombosTagscherer Z.MuskatalGond
  Moldova Férfi PinzaruBalan
Női CamenșcicLevcencova
  Nagy-Britannia Férfi LaponderKaneJacksonBeyerAllansonChudley
Női FowlerWalker
  Németország Férfi BirnbacherGreisRöschWolfKnieSchemppStephanPeifferGrafBöhmLesser
Női BeckHenkelWilhelmNeunerHauswaldHitzer
  Norvégia Férfi BjørndalenBrattsveenHanevoldOsSvendsenBergerHafsasAndresen
Női BergerFlatlandIngstadbjørgHornEieEikelandIstad-KristiansenSolemdal
  Olaszország Férfi VuillermozDe LorenziWindischColaHofer
Női PonzaFiandinoPerathonerHaller
  Oroszország Férfi CsudovCserezovKruglovUsztyugovSipulinVasziljevVolkovMakszimov
Női SzlepcovaZajcevaMedvedcevaBuliginaRomanovaBurdygaSadilowaBogalij-Tyitovec
  Románia Férfi GerbaceaGavrila
Női TófalviPurdeaPlotogeaStoianSzőcsFerencz
  Spanyolország Férfi Pulido SerranoQuintana Arias
Női Padial Hernandez
  Svájc Férfi HallenbarterSimmenFreiJollerBöckliWeger
Női S.Gasparin
  Svédország Férfi FerryNilssonBergmanM.JonssonEkholmBrinkLindströmArmgren
Női DomeijH.JonssonJ.JonssonHögbergNilssonOlofsson-Zidek
  Szerbia Férfi RasticPetrovicJeremicMilenkovicHodzikKrsmanovic
  Szlovákia Férfi KazárMatiaškoHurajtŠimočko
Női HalinárováKalinováPrekopováGerekováKuzmina
  Szlovénia Férfi MaričBauerRupnikDokl
Női MaliGregorinBrankovič-LikozarRavnikar
  Törökország Férfi Ustuntas
  Ukrajna Férfi DerizemljaDerkacsBilanenkoSzednevBerezhnoyPrimaSzemenov
Női Va.SzemerenkoVi.SzemerenkoHvosztenkoVajhina-JefremovaPidhrusnaKarasevychSzuprunPyssarenkoJakowljewa
  Új-Zéland Női Murphy

FérfiakSzerkesztés

A világkupa fordulóiSzerkesztés

1.   Östersund (2009. december 2. - 2009. december 6.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2009. december 3. Egyéni[1]   Emil Hegle Svendsen   Timothy Burke   Christoph Sumann
2009. december 5. Sprint[2]   Ole Einar Bjørndalen   Emil Hegle Svendsen   Timothy Burke
2009. december 6. Váltó[3]   Franciaország
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
Martin Fourcade
  Norvégia
Emil Hegle Svendsen
Alexander Os
Lars Berger
Ole Einar Bjørndalen
  Ausztria
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
2.   Hochfilzen (2009. december 11. - 2009. december 13.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2009. december 11. Sprint[4]   Ole Einar Bjørndalen   Nyikolaj Kruglov   Jevgenyij Usztyugov
2009. december 12. Üldözőverseny[5]   Emil Hegle Svendsen   Simon Eder   Ole Einar Bjørndalen
2009. december 13. Váltó[6]   Ausztria
Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
  Oroszország
Ivan Cserezov
Jevgenyij Usztyugov
Nyikolaj Kruglov
Makszim Csudov
  Németország
Christoph Stephan
Arnd Peiffer
Michael Greis
Simon Schempp
3.   Pokljuka (2009. december 17. - 2009. december 20.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2009. december 17. Egyéni[7]   Christoph Sumann   Simon Fourcade   Alexander Os
2009. december 19. Sprint[8]   Ivan Cserezov   Dominik Landertinger   Thomas Frei
2009. december 20. Üldözőverseny[9]   Jevgenyij Usztyugov   Roland Lessing   Simon Eder
4.   Oberhof (2010. január 6. - 2010. január 10.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. január 7. Váltó[10]   Norvégia
Halvard Hanevold
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjørndalen
  Franciaország
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
Martin Fourcade
  Németország
Christoph Stephan
Michael Greis
Arnd Peiffer
Simon Schempp
2010. január 9. Sprint[11]   Jevgenyij Usztyugov   Michael Greis   Carl Johan Bergman
2010. január 10. Tömegrajtos[12]   Ole Einar Bjørndalen   Timothy Burke   Tomasz Sikora
5.   Ruhpolding (2010. január 13. - 2010. január 17.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. január 14. Sprint[13]   Emil Hegle Svendsen   Ole Einar Bjørndalen   Michael Greis
2010. január 16. Tömegrajtos[14]   Emil Hegle Svendsen   Jevgenyij Usztyugov   Simon Eder
2010. január 17. Váltó[15]   Oroszország
Ivan Cserezov
Anton Sipulin
Makszim Csudov
Jevgenyij Usztyugov
  Norvégia
Halvard Hanevold
Tarjei Bø
Ole Einar Bjørndalen
Emil Hegle Svendsen
  Ausztria
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Tobias Eberhard
Dominik Landertinger
6.   Antholz-Anterselva (2010. január 20. - 2010. január 24.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. január 21. Egyéni[16]   Szerhij Szednev   Daniel Mesotitsch   Alexis Bœuf
2010. január 23. Sprint[17]   Arnd Peiffer   Dominik Landertinger   Christoph Stephan
2010. január 24. Üldözőverseny[18]   Daniel Mesotitsch   Arnd Peiffer   Dominik Landertinger
2010. évi téli olimpiai játékok
  Vancouver (2010. február 13. - 2010. február 26.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. február 14. Sprint[19]   Vincent Jay   Emil Hegle Svendsen   Jakov Fak
2010. február 16. Üldözőverseny[20]   Björn Ferry   Christoph Sumann   Vincent Jay
2010. február 18. Egyéni[21]   Emil Hegle Svendsen   Ole Einar Bjørndalen
  Szjarhej Novikav
2010. február 21. Tömegrajtos[22]   Jevgenyij Usztyugov   Martin Fourcade   Pavol Hurajt
2010. február 26. Váltó[23]   Norvégia
Halvard Hanevold
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjørndalen
  Ausztria
Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
  Oroszország
Ivan Cserezov
Anton Sipulin
Makszim Csudov
Jevgenyij Usztyugov
7.   Kontiolahti (2010. március 12. - 2010. március 14.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. március 13. Sprint[24]   Ivan Cserezov   Emil Hegle Svendsen   Martin Fourcade
2010. március 14. Üldözőverseny[25]   Martin Fourcade   Christian De Lorenzi   Vincent Jay
8.   Holmenkollen (2010. március 18. - 2010. március 21.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. március 18. Sprint[26]   Martin Fourcade   Makszim Csudov   Christoph Sumann
2010. március 20. Üldözőverseny[27]   Martin Fourcade   Simon Schempp   Ivan Cserezov
2010. március 21. Tömegrajtos[28]   Ivan Cserezov   Christoph Sumann   Emil Hegle Svendsen
9.   Hanti-Manszijszk (2010. március 25. - 2010. március 28.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. március 26. Sprint[29]   Ivan Cserezov   Christian De Lorenzi   Andrij Derizemlja
2010. március 27. Tömegrajtos[30]   Dominik Landertinger   Arnd Peiffer   Halvard Hanevold

VégeredménySzerkesztés

ÖsszetettSzerkesztés

# Név[31] Pontszám
1.   Emil H. Svendsen 828
2.   Christoph Sumann 813
3.   Ivan Cserezov 782
4.   Jevgenyij Usztyugov 752
5.   Martin Fourcade 719
6.   D. Landertinger 701
7.   Simon Fourcade 655
8.   Simon Eder 653
9.   Arnd Peiffer 646
10.   Ole E. Bjørndalen 593
11.   Vincent Jay 563
12.   Daniel Mesotitsch 540
13.   Michael Greis 537
14.   Timothy Burke 525
15.   Andreas Birnbacher 479
16.   Björn Ferry 472
17.   Makszim Csudov 438
18.   Tomasz Sikora 421
19.   Alexander Os 414
20.   Klemen Bauer 396
21.   Andrij Derizemlja 390
22.   Szerhij Szednev 374
23.   Anton Sipulin 374
24.   Pavol Hurajt 362
25.   Halvard Hanevold 360
26.   Szjarhej Novikav 346
27.   Christoph Stephan 322
28.   C. Johan Bergman 314
29.   Michal Šlesingr 312
30.   Jean-P. Leguellec 309
31.   Nyikolaj Kruglov 291
32.   Christian De Lorenzi 276
33.   Friedrich Pinter 265
34.   Lars Berger 227
35.   Vincent Defrasne 222
36.   Simon Schempp 216
37.   Jaroslav Soukup 211
38.   Jakov Fak 209
39.   Thomas Frei 202

# Név Pontszám
40.   Wiktor Wassiljew 193
41.   Alexander Wolf 183
42.   Tobias Eberhard 177
43.   Tarjei Bø 176
44.   Fredrik Lindström 176
45.   Frode Andresen 163
46.   Janez Marič 157
47.   Szerhij Szemenov 144
48.   Jeremy Teela 133
49.   Simon Hallenbarter 117
50.   Lukas Hofer 113
51.   Alexei Wolkow 112
52.   Mattias Nilsson 108
53.   Alexis Bœuf 107
54.   Matthias Simmen 106
55.   Ilmārs Bricis 104
56.   Rusztam Valiulin 94
57.   Paavo Puurunen 83
58.   Benjamin Weger 82
59.   Roland Lessing 79
60.   Brendan Green 77
61.   A. Cservjakov 76
62.   Magnus Jonsson 74
63.   Dušan Šimočko 70
64.   Tomáš Holubec 68
65.   Ronny Hafsås 64
66.   Ondrej Moravec 64
67.   Krasimir Anev 61
68.   O. Bilanenko 54
69.   Zhang Chengye 54
70.   Javhen Abramenka 51
71.   Hans M. Gjedrem 51
72.   Hidenori Isa 50
73.   Markus Windisch 49
74.   Aljakszandr Sziman 45
75.   Claudio Böckli 44
76.   Michael Rösch 38
77.   Roman Dostál 37
78.   Martten Kaldvee 36

# Név Pontszám
79.   Indrek Tobreluts 36
80.   Peter Dokl 30
81.   Daniel Böhm 29
82.   Ted Armgren 28
83.   Ivan Joller 25
84.   Jean-G. Béatrix 24
85.   Priit Viks 24
86.   Timo Antila 24
87.   Vasja Rupnik 22
88.   Rene L. Vuillermoz 21
89.   Marc-André Bédard 21
90.   Lowell Bailey 21
91.   Mattia Cola 19
92.   Zdeněk Vítek 19
93.   Robin Clegg 18
94.   Jan Szavickij 18
95.   Oleh Bereschnyj 16
96.   U. Tschapelin 16
97.   Jay Hakkinen 16
98.   Kazuya Inomata 16
99.   Łukasz Szczurek 13
100.   M. Kletscherow 12
101.   Kauri Kõiv 11
102.   Daniel Graf 11
103.   Mihail Szjamjonav 10
104.   V. Derkacs 9
105.   Scott Perras 9
106.   Marek Matiaško 8
107.   Priit Narusk 8
108.   Roman Prima 6
109.   Lois Habert 6
110.   Wital Zwetau 5
111.   Junji Nagai 5
112.   Tanguy Roche 5
113.   Jörgen Brink 5
114.   Julian Eberhard 5
115.   Edgars Piksons 4
116.   Rune Bratsveen 1

EgyéniSzerkesztés

# Név[32] Pontszám
1.   Christoph Sumann 142
2.   Emil Hegle Svendsen 120
3.   Daniel Mesotitsch 120
4.   Szerhij Szednev 114
5.   Pavol Hurajt 111
6.   Tomasz Sikora 101
7.   Michal Šlesingr 99
8.   Martin Fourcade 97
9.   Timothy Burke 93
10.   Alexander Os 90

# Név Pontszám
11.   Michael Greis 83
12.   Simon Fourcade 80
13.   Jevgenyij Usztyugov 80
14.   Makszim Csudov 79
15.   Alexander Wolf 75
16.   Szjarhej Novikav 74
17.   Vincent Jay 72
18.   Björn Ferry 67
18.   Simon Eder 67
20.   Jaroslav Soukup 65

SprintSzerkesztés

# Név[33] Pontszám
1.   Emil Hegle Svendsen 354
2.   Ivan Cserezov 344
3.   Christoph Sumann 292
4.   Jevgenyij Usztyugov 278
5.   Dominik Landertinger 272
6.   Arnd Peiffer 270
7.   Ole Einar Bjørndalen 265
8.   Martin Fourcade 253
9.   Simon Fourcade 253
10.   Michael Greis 251

# Név Pontszám
11.   Simon Eder 226
12.   Timothy Burke 204
13.   Klemen Bauer 193
14.   Andrij Derizemlja 189
15.   Makszim Csudov 174
16.   Andreas Birnbacher 170
17.   Vincent Jay 167
18.   Christoph Stephan 167
19.   Anton Sipulin 162
20.   Björn Ferry 156

ÜldözőversenySzerkesztés

# Név[34] Pontszám
1.   Martin Fourcade 197
2.   Simon Eder 196
3.   Ivan Cserezov 189
4.   Jevgenyij Usztyugov 184
5.   Dominik Landertinger 184
6.   Christoph Sumann 179
7.   Vincent Jay 174
8.   Emil Hegle Svendsen 173
9.   Arnd Peiffer 160
10.   Björn Ferry 157

# Név Pontszám
11.   Simon Fourcade 154
12.   Daniel Mesotitsch 135
13.   Simon Schempp 122
14.   Tomasz Sikora 116
15.   Andreas Birnbacher 114
16.   Ole Einar Bjørndalen 108
17.   Carl Johan Bergman 98
18.   Klemen Bauer 95
19.   Christian De Lorenzi 94
20.   Szjarhej Novikav 93

TömegrajtosSzerkesztés

# Név[35] Pontszám
1.   Jevgenyij Usztyugov 197
2.   Emil Hegle Svendsen 163
3.   Arnd Peiffer 161
4.   Christoph Sumann 160
5.   Dominik Landertinger 157
6.   Ivan Cserezov 154
7.   Ole Einar Bjørndalen 152
8.   Martin Fourcade 152
9.   Simon Fourcade 141
10.   Simon Eder 137

# Név Pontszám
11.   Halvard Hanevold 133
12.   Vincent Jay 131
13.   Daniel Mesotitsch 128
14.   Timothy Burke 124
15.   Andreas Birnbacher 123
16.   Alexander Os 119
17.   Makszim Csudov 112
18.   Michael Greis 111
19.   Tomasz Sikora 102
20.   Andrij Derizemlja 97

VáltóSzerkesztés

# Név[36] Pontszám
1.   Norvégia 228
2.   Ausztria 210
3.   Oroszország 205
4.   Franciaország 195
5.   Németország 179
6.   Svédország 155
7.   Svájc 144
8.   USA 133
9.   Csehország 133

# Név Pontszám
10.   Ukrajna 131
11.   Fehéroroszország 123
12.   Olaszország 120
13.   Kanada 110
14.   Lettország 107
15.   Észtország 107
16.   Szlovénia 105
17.   Japán 101
18.   Bulgária 100

# Név Pontszám
19.   Szlovákia 98
20.   Kazahsztán 97
21.   Finnország 79
22.   Litvánia 75
23.   Lengyelország 72
24.   Nagy-Britannia 61
25.   Szerbia 51
26.   Magyarország 15

NőkSzerkesztés

A világkupa fordulóiSzerkesztés

1.   Östersund (2009. december 2. - 2009. december 6.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2009. december 2. Egyéni[37]   Helena Jonsson   Anna Carin Olofsson   Darja Domracsava
2009. december 5. Sprint[38]   Tora Berger   Olga Medvedceva   Kaisa Mäkäräinen
2009. december 6. Váltó[39]   Németország
Martina Beck
Andrea Henkel
Simone Hauswald
Kati Wilhelm
  Oroszország
Szvetlana Szlepcova
Anna Buligina
Olga Zajceva
Olga Medvedceva
  Franciaország
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly
2.   Hochfilzen (2009. december 11. - 2009. december 13.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2009. december 11. Sprint[40]   Anna Carin Olofsson   Helena Jonsson   Olga Zajceva
2009. december 12. Üldözőverseny[41]   Helena Jonsson   Szvetlana Szlepcova   Olga Zajceva
2009. december 13. Váltó[42]   Oroszország
Szvetlana Szlepcova
Anna Buligina
Jana Romanova
Olga Zajceva
  Franciaország
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly
  Svédország
Elisabeth Högberg
Anna Carin Olofsson
Anna Maria Nilsson
Helena Jonsson
3.   Pokljuka (2009. december 17. - 2009. december 20.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2009. december 17. Egyéni[43]   Helena Jonsson   Anna Carin Olofsson   Anastasiya Kuzmina
2009. december 19. Sprint[44]   Szvetlana Szlepcova   Anna Bogalij-Tyitovec   Magdalena Neuner
2009. december 20. Üldözőverseny[45]   Szvetlana Szlepcova   Magdalena Neuner   Anna Bogalij-Tyitovec
4.   Oberhof (2010. január 6. - 2010. január 10.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. január 6. Váltó[46]   Oroszország
Anna Bogalij-Tyitovec
Anna Buligina
Olga Medvedceva
Szvetlana Szlepcova
  Németország
Martina Beck
Simone Hauswald
Tina Bachmann
Andrea Henkel
  Franciaország
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly
2010. január 8. Sprint[47]   Simone Hauswald   Helena Jonsson   Ann Kristin Flatland
2010. január 10. Tömegrajtos[48]   Andrea Henkel   Helena Jonsson   Tora Berger
5.   Ruhpolding (2010. január 13. - 2010. január 17.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. január 13. Sprint[49]   Anna Carin Olofsson   Olga Medvedceva   Magdalena Neuner
2010. január 15. Váltó[50]   Svédország
Elisabeth Högberg
Anna Carin Olofsson
Anna Maria Nilsson
Helena Jonsson
  Oroszország
Jana Romanova
Anna Buligina
Olga Medvedceva
Olga Zajceva
  Norvégia
Liv Kjersti Eikeland
Ann Kristin Flatland
Solveig Rogstad
Tora Berger
2010. január 16. Tömegrajtos[51]   Helena Jonsson   Simone Hauswald   Magdalena Neuner
6.   Antholz-Anterselva (2010. január 20. - 2010. január 24.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. január 20. Egyéni[52]   Magdalena Neuner   Kati Wilhelm   Andrea Henkel
2010. január 22. Sprint[53]   Magdalena Neuner   Andrea Henkel   Sandrine Bailly
2010. január 24. Üldözőverseny[54]   Andrea Henkel   Magdalena Neuner   Ann Kristin Flatland
2010. évi téli olimpiai játékok
  Vancouver (2010. február 13. - 2010. február 26.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. február 13. Sprint[55]   Anastasiya Kuzmina   Magdalena Neuner   Marie Dorin
2010. február 16. Üldözőverseny[56]   Magdalena Neuner   Anastasiya Kuzmina   Marie-Laure Brunet
2010. február 18. Egyéni[57]   Tora Berger   Jelena Hrusztaljova   Darja Domracsava
2010. február 21. Tömegrajtos[58]   Magdalena Neuner   Olga Zajceva   Simone Hauswald
2010. február 23. Váltó[59]   Oroszország
Szvetlana Szlepcova
Anna Bogalij-Tyitovec
Olga Medvedceva
Olga Zajceva
  Franciaország
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly
  Németország
Kati Wilhelm
Simone Hauswald
Martina Beck
Andrea Henkel
7.   Kontiolahti (2010. március 12. - 2010. március 14.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. március 13. Sprint[60]   Darja Domracsava   Olga Zajceva   Kati Wilhelm
2010. március 14. Üldözőverseny[61]   Darja Domracsava   Magdalena Neuner   Simone Hauswald
8.   Holmenkollen (2010. március 18. - 2010. március 21.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. március 18. Sprint[62]   Simone Hauswald   Darja Domracsava   Anna Carin Olofsson
2010. március 20. Üldözőverseny[63]   Simone Hauswald   Darja Domracsava   Anna Carin Olofsson
2010. március 21. Tömegrajtos[64]   Simone Hauswald   Viktorija Szemerenko   Magdalena Neuner
9.   Hanti-Manszijszk (2010. március 25. - 2010. március 28.)
Dátum Versenyszám Első Második Harmadik
2010. március 25. Sprint[65]   Jana Romanova   Marie-Laure Brunet   Helena Jonsson
2010. március 27. Tömegrajtos[66]   Magdalena Neuner   Sandrine Bailly   Anastasiya Kuzmina

VégeredménySzerkesztés

ÖsszetettSzerkesztés

# Név[67] Pontszám
1.   Magdalena Neuner 933
2.   Simone Hauswald 854
3.   Helena Jonsson 813
4.   Andrea Henkel 781
5.   A. Carin Olofsson 775
6.   Darja Domracsava 770
7.   Kati Wilhelm 733
8.   Olga Zajceva 719
9.   Marie-Laure Brunet 682
10.   Teja Gregorin 588
11.   Szvetlana Szlepcova 572
12.   Tora Berger 564
13.   Olga Medvedceva 542
14.   Val. Szemerenko 538
15.   Anna Buligina 499
16.   Sandrine Bailly 492
16.   Marie Dorin 492
18.   Martina Beck 462
19.   Vik. Szemerenko 453
20.   Anastasiya Kuzmina 443
21.   Ann Kristin Flatland 430
22.   Kaisa Mäkäräinen 418
23.   Jana Romanova 416
24.   Tina Bachmann 414
25.   Sylvie Becaert 405
26.   O. Hvosztenko 394
27.   Ljudmila Kalincsik 363
28.   A. Bogalij-Tyitovec 359
29.   Olena Pidhrusna 346
30.   Nadzeja Szkardzina 323
31.   Zina Kocher 315
32.   Agnieszka Cyl 287
33.   Tófalvi Éva 237
34.   Song Chaoqing 211

# Név Pontszám
35.   Jelena Hrusztaljova 208
36.   Selina Gasparin 198
37.   W. Nowakowska 189
38.   Wang Chunli 182
39.   Julie Carraz-Collin 179
40.   Juliane Döll 158
41.   Kong Yingchao 151
42.   Natalia Levcencova 142
43.   Dijana Ravnikar 133
44.   Katja Haller 122
45.   Krystyna Pałka 122
46.   Andreja Mali 121
47.   Kathrin Hitzer 103
48.   Anna Maria Nilsson 99
49.   D. Rasimovičiūtė 97
50.   Madara Līduma 94
51.   Magdalena Gwizdoń 94
52.   Michela Ponza 90
53.   L. V.-Jefremova 89
54.   Volha Kudrjasova 87
55.   Anaïs Bescond 76
56.   Karin Oberhofer 72
57.   Liu Xianying 72
58.   Zdeňka Vejnarová 70
59.   Jekaterina Jurlowa 67
60.   Magda Rezlerová 63
61.   Sofia Domeij 62
62.   T. Brankovič-Likozar 56
63.   Veronika Vítková 53
64.   Natalja Burdyga 51
65.   Megan Tandy 49
66.   Kadri Lehtla 48
67.   Synnøve Solemdal 46
68.   Marina Lebegyeva 36

# Név Pontszám
69.   Janka Gereková 35
70.   Mihaela Purdea 32
71.   Sabrina Buchholz 30
72.   Liv-Kjersti Eikeland 30
73.   Liu Yuanyuan 30
74.   Volha Nazarava 27
75.   Nina Klenowska 27
76.   Anna Lebegyeva 25
77.   Dong Xue 24
78.   Ljudmila Ananyko 23
79.   Fuyuko Suzuki 22
80.   Natalja Sokolowa 21
81.   Haley Johnson 20
82.   Lanny Barnes 18
83.   Mari Laukkanen 18
84.   Alexandra Stoian 17
85.   K. Henneseid Eie 17
86.   Megan Imrie 15
87.   Jenny Jonsson 15
88.   G. M. I.-Kristiansen 13
89.   Elisabeth Högberg 13
90.   Paulina Bobak 11
91.   Solveig Rogstad 8
92.   Martina Halinárová 8
93.   Laure Soulié 8
94.   Sara Studebaker 7
95.   Ljubov Filmonova 6
96.   Oxana Jakowljewa 6
97.   Barbora Tomešová 5
98.   Magdalena Nykiel 4
99.   Ferencz Réka 4
100.   L. Pyssarenko 3
101.   Mun Ji-hee 2

EgyéniSzerkesztés

# Név[68] Pontszám
1.   Anna Carin Olofsson 132
2.   Andrea Henkel 126
3.   Kati Wilhelm 121
4.   Darja Domracsava 121
5.   Helena Jonsson 120
6.   Magdalena Neuner 114
7.   Okszana Hvosztenko 103
8.   Valentina Szemerenko 102
9.   Marie-Laure Brunet 95
10.   Jana Romanova 90

# Név Pontszám
11.   Jelena Hrusztaljova 88
12.   Olga Medvedceva 88
13.   Tora Berger 87
14.   Michela Ponza 86
15.   Olena Pidhrusna 77
16.   Martina Beck 76
17.   Anastasiya Kuzmina 73
18.   Agnieszka Cyl 71
19.   Natalia Levcencova 70
20.   Juliane Döll 64

SprintSzerkesztés

# Név[69] Pontszám
1.   Simone Hauswald 345
2.   Magdalena Neuner 334
3.   Helena Jonsson 332
4.   Anna Carin Olofsson 326
5.   Kati Wilhelm 303
6.   Darja Domracsava 283
7.   Olga Zajceva 281
8.   Marie-Laure Brunet 267
9.   Olga Medvedceva 262
10.   Szvetlana Szlepcova 256

# Név Pontszám
11.   Andrea Henkel 248
12.   Anna Buligina 240
13.   Sandrine Bailly 229
14.   Marie Dorin 219
15.   Tora Berger 215
16.   Ann Kristin Flatland 208
17.   Kaisa Mäkäräinen 202
18.   Teja Gregorin 200
19.   Valentina Szemerenko 195
20.   Tina Bachmann 187

ÜldözőversenySzerkesztés

# Név[70] Pontszám
1.   Magdalena Neuner 256
2.   Simone Hauswald 217
3.   Olga Zajceva 207
4.   Darja Domracsava 199
5.   Andrea Henkel 194
6.   Anna Carin Olofsson 187
7.   Helena Jonsson 182
8.   Szvetlana Szlepcova 180
9.   Teja Gregorin 159
10.   Marie-Laure Brunet 152

# Név Pontszám
11.   Kati Wilhelm 151
12.   Anna Buligina 136
13.   Zina Kocher 131
14.   Valentina Szemerenko 125
15.   Anastasiya Kuzmina 121
16.   Tina Bachmann 116
17.   Sylvie Becaert 111
18.   Viktorija Szemerenko 111
19.   Marie Dorin 111
20.   Ann Kristin Flatland 107

TömegrajtosSzerkesztés

# Név[71] Pontszám
1.   Magdalena Neuner 216
2.   Simone Hauswald 198
3.   Andrea Henkel 125
4.   Helena Jonsson 166
5.   Olga Zajceva 154
6.   Sandrine Bailly 143
7.   Kati Wilhelm 140
8.   Darja Domracsava 140
9.   Tora Berger 139
10.   Martina Beck 134

# Név Pontszám
11.   Teja Gregorin 133
12.   Marie-Laure Brunet 127
13.   Viktorija Szemerenko 125
14.   Olga Medvedceva 121
15.   Anna Carin Olofsson 112
16.   Kaisa Mäkäräinen 106
17.   Anastasiya Kuzmina 105
18.   Tina Bachmann 98
19.   Marie Dorin 98
20.   Valentina Szemerenko 97

VáltóSzerkesztés

# Név[72] Pontszám
1.   Oroszország 234
2.   Németország 205
3.   Franciaország 204
4.   Svédország 191
5.   Norvégia 165
6.   Ukrajna 151
7.   Kína 150
8.   Fehéroroszország 138
9.   Lengyelország 135

# Név Pontszám
10.   Szlovénia 135
11.   Csehország 120
12.   Kazahsztán 118
13.   Románia 116
14.   Szlovákia 106
15.   Lettország 101
16.   Olaszország 96
17.   Észtország 94
18.   Bulgária 92

# Név Pontszám
19.   Finnország 79
19.   Kanada 79
21.   Japán 72
22.   USA 46
23.   Ausztria 42
24.   Dél-Korea 40
25.   Horvátország 17

Vegyes váltóSzerkesztés

HivatkozásokSzerkesztés

  1. Férfi egyéni - Östersund
  2. Férfi sprint - Östersund
  3. Férfi váltó - Östersund
  4. Férfi sprint - Hochfilzen
  5. Férfi üldözőverseny - Hochfilzen
  6. Férfi váltó - Hochfilzen
  7. Férfi egyéni - Pokljuka
  8. Férfi sprint - Pokljuka
  9. Férfi üldözőverseny - Pokljuka
  10. Férfi váltó - Oberhof
  11. Férfi sprint - Oberhof
  12. Férfi tömegrajtos - Oberhof
  13. Férfi sprint - Ruhpolding
  14. Férfi tömegrajtos - Ruhpolding
  15. Férfi váltó - Ruhpolding
  16. Férfi egyéni - Antholz-Anterselva
  17. Férfi sprint - Antholz-Anterselva
  18. Férfi üldözőverseny - Antholz-Anterselva
  19. Férfi sprint - Vancouver. [2012. június 9-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
  20. Férfi üldözőverseny - Vancouver. [2012. június 9-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
  21. Férfi egyéni - Vancouver. [2011. szeptember 7-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
  22. Férfi tömegrajtos - Vancouver. [2012. június 9-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
  23. Férfi váltó - Vancouver. [2011. szeptember 10-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
  24. Férfi sprint - Kontiolahti
  25. Férfi üldözőverseny - Kontiolahti
  26. Férfi sprint - Holmenkollen
  27. Férfi üldözőverseny - Holmenkollen
  28. Férfi tömegrajtos - Holmenkollen
  29. Férfi sprint - Hanti-Manszijszk
  30. Férfi tömegrajtos - Hanti-Manszijszk
  31. Férfi összetett - végeredmény. [2010. február 15-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. március 27.)
  32. Férfi egyéni - végeredmény
  33. Férfi sprint - végeredmény
  34. Férfi üldözőverseny - végeredmény
  35. Férfi tömegrajtos - végeredmény
  36. Férfi váltó - végeredmény
  37. Női egyéni - Östersund
  38. Női sprint - Östersund
  39. Női váltó - Östersund
  40. Női sprint - Hochfilzen
  41. Női üldözőverseny - Hochfilzen
  42. Női váltó - Hochfilzen
  43. Női egyéni - Pokljuka
  44. Női sprint - Pokljuka
  45. Női üldözőverseny - Pokljuka
  46. Női váltó - Oberhof
  47. Női sprint - Oberhof
  48. Női tömegrajtos - Oberhof
  49. Női sprint - Ruhpolding
  50. Női váltó - Ruhpolding
  51. Női tömegrajtos - Ruhpolding
  52. Női egyéni - Antholz-Anterselva
  53. Női sprint - Antholz-Anterselva
  54. Női üldözőverseny - Antholz-Anterselva
  55. Női sprint - Vancouver. [2012. június 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
  56. Női üldözőverseny - Vancouver. [2012. június 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
  57. Női egyéni - Vancouver. [2012. január 19-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
  58. Női tömegrajtos - Vancouver. [2012. június 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
  59. Női váltó - Vancouver. [2012. január 19-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
  60. Női egyéni - Kontiolahti
  61. Női üldözőverseny - Kontiolahti
  62. Női egyéni - Holmenkollen
  63. Női üldözőverseny - Holmenkollen
  64. Női tömegrajtos - Holmenkollen
  65. Női egyéni - Hanti-Manszijszk
  66. Női tömegrajtos - Hanti-Manszijszk
  67. Női összetett - végeredmény
  68. Női egyéni - végeredmény
  69. Női sprint - végeredmény
  70. Női üldözőverseny - végeredmény
  71. Női tömegrajtos - végeredmény
  72. Női váltó - végeredmény
  73. Vegyesáltó - Kontiolahti
  74. Vegyesáltó - Hanti-Manszijszk. [2010. április 15-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. április 15.)


ForrásokSzerkesztés