Magyarország az 1960. évi nyári olimpiai játékokon

Magyarország az olaszországi Rómában megrendezett 1960. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt, 184 sportoló képviselte. A megnyitóünnepségen a magyar zászlót Simon János kosárlabdázó vitte. A részt vevő magyar sportolók névsorát lásd az 1960. évi nyári olimpiai játékok magyar résztvevőinek listája szócikkben.

Magyarország az olimpiai játékokon
Magyarország zászlaja
Magyarország zászlaja
NOB-országkód: UNG
OOB Magyar Olimpiai Bizottság
Honlap Hivatalos honlap
1960. évi nyári olimpiai játékok
Róma
Versenyzők184 fő 18 sportágban
Zászlóvivő
NyitóünnepségSimon János
Fogadalomtevő Gerevich Aladár
Érmek
7. helyezés
Arany
6
Ezüst
8
Bronz
7
Össz.
21

Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
Nem hivatalos olimpiai játékok:

Az 1956-os forradalom és szabadságharc utáni viszonyok nem kedveztek a magyarországi sport fejlődésének sem. A számos külföldre távozott sportoló és szakember hiánya még a római olimpián is éreztette hatását. A magyarországi sportolók ennek ellenére 21 érmet – 6 arany-, 8 ezüst- és 7 bronzérmet – nyertek.

A magyar sportolók 11 sportágban, illetve szakágban összesen 155 olimpiai pontot szereztek, ez 44 ponttal kevesebb, mint az előző nyári olimpián elért eredmény.

Eredményesség sportágankéntSzerkesztés

Sportág, szakág Helyezések száma Olimpiai
pont
Indulók száma
      4. 5. 6. Férfi Össz.
atlétika 0 1 2 1 0 0 16 19 7 26
birkózás 0 1 0 2 2 0 15 10 0 10
evezés 0 0 0 0 0 1 1 9 0 9
kajak-kenu 1 3 2 0 1 0 32 7 2 9
kerékpározás 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
kosárlabda 0 0 0 0 0 0 0 12 0 12
labdarúgás 0 0 1 0 0 0 4 16 0 16
lovaglás 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
ökölvívás 1 0 0 0 1 0 9 6 0 6
öttusa 2 1 0 1 0 0 22 3 0 3
sportlövészet 0 0 0 0 0 0 0 10 0 10
súlyemelés 0 0 1 1 0 2 9 5 0 5
torna 0 0 0 0 0 0 0 6 6 12
úszás 0 0 0 1 3 1 10 13 7 20
vitorlázás 0 0 0 0 0 0 0 5 0 5
vívás 2 2 0 3 0 0 33 16 5 21
vízilabda 0 0 1 0 0 0 4 14 0 14
Összesen 6 8 7 9 7 4 155 153 27 180
  • Bodnár András, Felkai László és Konrád János úszásban és vízilabdában is indult.

ÉrmesekSzerkesztés

Érem Sportoló Sportág Versenyszám
1  Arany Parti János kajak-kenu Kenu egyes 1000 m
1  Arany Török Gyula ökölvívás légsúly
1  Arany Németh Ferenc öttusa öttusa-egyéni
1  Arany Balczó András
Nagy Imre
Németh Ferenc
öttusa férfi öttusa-csapat
1  Arany Kárpáti Rudolf vívás kardvívás-egyéni
1  Arany Delneky Gábor
Gerevich Aladár
Horváth Zoltán
Kárpáti Rudolf
Kovács Pál
Mendelényi Tamás
vívás kardvívás-csapat
2  Ezüst Zsivótzky Gyula atlétika kalapácsvetés
2  Ezüst Polyák Imre birkózás kötött fogás-pehelysúly
2  Ezüst Szöllősi Imre kajak-kenu kajak-egyes 1000 m
2  Ezüst Mészáros György
Szente András
kajak-kenu kajak-kettes 1000 m
2  Ezüst Kemecsey Imre
Mészáros György
Szente András
Szöllősi Imre
kajak-kenu kajak-egyes 4x500 m váltó
2  Ezüst Nagy Imre öttusa öttusa-egyéni
2  Ezüst Horváth Zoltán vívás kardvívás-egyéni
2  Ezüst Dömölky Lídia
Juhász Katalin
Marvalics Györgyi
Nyári Magdolna
Rejtő Ildikó
vívás női tőrvívás-csapat
3  Bronz Kulcsár Gergely atlétika gerelyhajítás
3  Bronz Rózsavölgyi István atlétika 1500 m síkfutás
3  Bronz Bánfalvi Klára
Egresi Vilma
kajak-kenu kajak-kettes 500 m
3  Bronz Farkas Imre
Törő András
kajak-kenu kenu-kettes 1000 m
3  Bronz Albert Flórián
Dalnoki Jenő
Dudás Zoltán
Dunai János
Faragó Lajos
Göröcs János
Kovács Ferenc
Novák Dezső
Orosz Pál
Pál Tibor
Rákosi Gyula
Sátori Imre
Solymosi Ernő
Török Gábor
Várhidi Pál
Vilezsál Oszkár
labdarúgás férfi-csapat
3  Bronz Veres Győző súlyemelés váltósúly
3  Bronz Bodnár András
Boros Ottó
Dömötör Zoltán
Felkai László
Gyarmati Dezső
Hevesi István
Jeney László
Kanizsa Tivadar
Kárpáti György
Katona András
Konrád János
Markovits Kálmán
Mayer Mihály
Rusorán Péter
vízilabda férfi-csapat

További magyar pontszerzőkSzerkesztés

4. helyezettekSzerkesztés

Név Sportág Versenyszám
Szécsényi József atlétika diszkoszvetés
Kozma István birkózás kötöttfogás, nehézsúly
Piti Péter birkózás kötöttfogás, félnehézsúly
Balczó András öttusa egyéni
Tóth Géza súlyemelés középsúly
Boros Katalin, Frank Mária, Madarász Csilla, Temesvári Anna úszás 4×100 m gyorsváltó
Sákovics József vívás párbajtőr, egyéni
Bárány Árpád, Gábor Tamás, Kausz István, Marosi József, Sákovics József vívás párbajtőr, csapat
Czvikovszky Ferenc, Fülöp Mihály, Gyuricza József, Kamuti Jenő, Kamuti László, Sákovics József vívás tőr, csapat

5. helyezettekSzerkesztés

Név Sportág Versenyszám
Hollósi Géza birkózás szabadfogás, középsúly
Reznák János birkózás szabadfogás, nehézsúly
Bánfalvi Klára kajak-kenu kajak egyes, 500 m
Kellner Ferenc ökölvívás könnyűsúly
Dobai Gyula úszás 100 m gyors
Katona József úszás 1500 m gyors
Madarász Csilla úszás 100 m gyors

6. helyezettekSzerkesztés

Név Sportág Versenyszám
Bedekovics Tibor, Kovács Csaba, Munteán László, Wágner Pál, kormányos: Lengyel Gyula evezés kormányos négyes
Földi Imre súlyemelés légsúly
Huszka Mihály súlyemelés könnyűsúly
Madarász Csilla, Dávid Magda, Killermann Klára, Egerváry Márta úszás 4×100 m vegyes váltó

A magyar résztvevők listájaSzerkesztés


ForrásokSzerkesztés