Főmenü megnyitása

Olimpiai érmesek listája evezésben (férfiak)

Ez a lap a férfi olimpiai érmesek listája evezésben 1900-tól 2012-ig.

Evezés a nyári olimpiai játékokon
Rowing pictogram.svg
Sportág Evezés
Sportág szövetsége FISA
Versenyszámok
 FérfiNői
Egyéni11 
Csapat75
Olimpiai játékok

Férfi érmesek listája
Női érmesek listája

Tartalomjegyzék

ÉremtáblázatSzerkesztés

A nyári olimpiai játékok éremtáblázata férfi evezésben  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Egyesült Államok (USA) 29 22 19 70
2.   Nagy-Britannia (GBR) 25 18 11 54
3.   NDK (GDR) 20 4 7 31
4.   Németország (GER) 14 7 10 31
5.   Szovjetunió (URS) 11 14 6 31
6.   Olaszország (ITA) 10 14 12 36
7.   Ausztrália (AUS) 9 10 10 29
8.   Dánia (DEN) 7 3 9 19
9.   Új-Zéland (NZL) 7 2 8 17
10.   Franciaország (FRA) 6 14 11 31
11.   Svájc (SUI) 6 8 9 23
12.   Kanada (CAN) 5 11 10 26
13.   Hollandia (NED) 4 7 6 17
14.   NSZK (FRG) 4 4 4 12
15.   Egyesült Német Csapat (EUA) 4 4 1 9
16.   Norvégia (NOR) 3 6 5 14
17.   Lengyelország (POL) 3 2 9 14
18.   Finnország (FIN) 3 0 3 6
19.   Románia (ROU) 2 4 2 8
20.   Csehszlovákia (TCH) 2 2 7 11
21.   Szlovénia (SLO) 1 1 3 5
  Jugoszlávia (YUG) 1 1 3 5
23.   Argentína (ARG) 1 1 2 4
24.   Oroszország (RUS) 1 0 2 3
25.   Dél-afrikai Köztársaság (RSA) 1 0 1 2
26.   Nemzetközi Csapat (ZZX) 1 0 0 1
27.   Belgium (BEL) 0 5 1 6
28.   Ausztria (AUT) 0 3 2 5
29.   Csehország (CZE) 0 3 0 3
30.   Horvátország (CRO) 0 2 1 3
31.   Észtország (EST) 0 2 0 2
  Svédország (SWE) 0 2 0 2
33.   Uruguay (URU) 0 1 3 4
34.   Magyarország (HUN) 0 1 2 3
35.   Görögország (GRE) 0 1 1 2
36.   Spanyolország (ESP) 0 1 0 1
37.   Bulgária (BUL) 0 0 2 2
38.   Ukrajna (UKR) 0 0 1 1
Összesen 180 180 183 543

Aktuális versenyszámokSzerkesztés

EgypárevezősSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1900, Párizs   Hermann Barrelet
Franciaország (FRA)
  André Gaudin
Franciaország (FRA)
  George Saint Ashe
Nagy-Britannia (GBR)
1904, St. Louis   Frank Greer
Egyesült Államok (USA)
  James Juvenal
Egyesült Államok (USA)
  Constance Titus
Egyesült Államok (USA)
1908, London   Harry Blackstaffe
Nagy-Britannia (GBR)
  Alexander McCulloch
Nagy-Britannia (GBR)
  Bernhard von Gaza
Németország (GER)
  Levitzky Károly
Magyarország (HUN)
1912, Stockholm   William Kinnear
Nagy-Britannia (GBR)
  Polydore Veirman
Belgium (BEL)
  Everard Butler
Kanada (CAN)
  Mart Kuusik
Oroszország (RUS)
1920, Antwerpen   John B. Kelly, Sr.
Egyesült Államok (USA)
  Jack Beresford
Nagy-Britannia (GBR)
  Clarence Hadfield D'Arcy
Új-Zéland (NZL)
1924, Párizs   Jack Beresford
Nagy-Britannia (GBR)
  William Gilmore
Egyesült Államok (USA)
  Josef Schneider
Svájc (SUI)
1928, Amszterdam   Bobby Pearce
Ausztrália (AUS)
  Kenneth Myers
Egyesült Államok (USA)
  Theodore Collet
Nagy-Britannia (GBR)
1932, Los Angeles   Henry Pearce
Ausztrália (AUS)
  William Miller
Egyesült Államok (USA)
  Guillermo Douglas
Uruguay (URU)
1936, Berlin   Gustav Schäfer
Németország (GER)
  Josef Hasenöhrl
Ausztria (AUT)
  Daniel Barrow
Egyesült Államok (USA)
1948, London   Mervyn Wood
Ausztrália (AUS)
  Eduardo Risso
Uruguay (URU)
  Romolo Catasta
Olaszország (ITA)
1952, Helsinki   Jurij Tyukalov
Szovjetunió (URS)
  Mervyn Wood
Ausztrália (AUS)
  Teodor Kocerka
Lengyelország (POL)
1956, Melbourne   Vjacseszlav Ivanov
Szovjetunió (URS)
  Stuart MacKenzie
Ausztrália (AUS)
  John B. Kelly, Jr.
Egyesült Államok (USA)
1960, Róma   Vjacseszlav Ivanov
Szovjetunió (URS)
  Achim Hill
Egyesült Német Csapat (EUA)
  Teodor Kocerka
Lengyelország (POL)
1964, Tokió   Vjacseszlav Ivanov
Szovjetunió (URS)
  Achim Hill
Egyesült Német Csapat (EUA)
  Gottfried Kottmann
Svájc (SUI)
1968, Mexikóváros   Henri Jan Wienese
Hollandia (HOL)
  Jochen Meißner
NSZK (FRG)
  Alberto Demiddi
Argentína (ARG)
1972, München   Jurij Malisev
Szovjetunió (URS)
  Alberto Demiddi
Argentína (ARG)
  Wolfgang Güldenpfennig
NDK (GDR)
1976, Montréal   Pertti Karppinen
Finnország (FIN)
  Peter-Michael Kolbe
NSZK (FRG)
  Joachim Dreifke
NDK (GDR)
1980, Moszkva   Pertti Karppinen
Finnország (FIN)
  Vaszilij Jakusa
Szovjetunió (URS)
  Peter Kersten
NDK (GDR)
1984, Los Angeles   Pertti Karppinen
Finnország (FIN)
  Peter-Michael Kolbe
NSZK (FRG)
  Robert Mills
Kanada (CAN)
1988, Szöul   Thomas Lange
NDK (GDR)
  Peter-Michael Kolbe
NSZK (FRG)
  Eric Verdonk
Új-Zéland (NZL)
1992, Barcelona   Thomas Lange
Németország (GER)
  Václav Chalupa
Csehszlovákia (TCH)
  Kajetan Broniewski
Lengyelország (POL)
1996, Atlanta   Xeno Müller
Svájc (SUI)
  Derek Porter
Kanada (CAN)
  Thomas Lange
Németország (GER)
2000, Sydney   Rob Waddell
Új-Zéland (NZL)
  Xeno Müller
Svájc (SUI)
  Marcel Hacker
Németország (GER)
2004, Athén   Olaf Tufte
Norvégia (NOR)
  Jüri Jaanson
Észtország (EST)
  Ivo Janakiev
Bulgária (BUL)
2008, Peking
részletek
  Olaf Tufte
Norvégia (NOR)
  Ondřej Synek
Csehország (CZE)
  Mahé Drysdale
Új-Zéland (NZL)
2012, London
részletek
  Mahé Drysdale
Új-Zéland (NZL)
  Ondřej Synek
Csehország (CZE)
  Alan Campbell
Nagy-Britannia (GBR)

KétpárevezősSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1904, St. Louis   Egyesült Államok (USA)
John Mulcahy
William Varley
  Egyesült Államok (USA)
Jamie McLoughlin
John Hoben
  Egyesült Államok (USA)
Joseph Ravannack
John Wells
1908–1912 Nem szerepelt az olimpiai programban
1920, Antwerpen   Egyesült Államok (USA)
Paul Costello
John B. Kelly, Sr.
  Olaszország (ITA)
Pietro Annoni
Erminio Dones
  Franciaország (FRA)
Gaston Giran
Alfred Plé
1924, Párizs   Egyesült Államok (USA)
Paul Costello
John B. Kelly, Sr.
  Franciaország (FRA)
Marc Detton
Jean-Pierre Stock
  Svájc (SUI)
Rudolf Bosshard
Heinrich Thoma
1928, Amszterdam   Egyesült Államok (USA)
Paul Costello
Charles McIlvaine
  Kanada (CAN)
Joseph Wright Jr.
Jack Guest
  Ausztria (AUT)
Leo Losert
Viktor Flessl
1932, Los Angeles   Egyesült Államok (USA)
Kenneth Myers
William Gilmore
  Németország (GER)
Herbert Buhtz
Gerhard Boetzelen
  Kanada (CAN)
Charles Pratt
Noel De Mille
1936, Berlin   Nagy-Britannia (GBR)
Jack Beresford
Leslie Southwood
  Németország (GER)
Willi Kaidel
Joachim Pirsch
  Lengyelország (POL)
Roger Verey
Jerzy Ustupski
1948, London   Nagy-Britannia (GBR)
Richard Burnell
Bertie Bushnell
  Dánia (DEN)
Ebbe Parsner
Aage Larsen
  Uruguay (URU)
William Jones
Juan Rodríguez
1952, Helsinki   Argentína (ARG)
Tranquilo Cappozzo
Eduardo Guerrero
  Szovjetunió (URS)
Georgij Zsilin
Igor Jemcsuk
  Uruguay (URU)
Miguel Seijas
Juan Rodríguez
1956, Melbourne   Szovjetunió (URS)
Alekszandr Berkutov
Jurij Tyukalov
  Egyesült Államok (USA)
Bernard Costello, Jr.
James Gardiner
  Ausztrália (AUS)
Murray Riley
Mervyn Wood
1960, Róma   Csehszlovákia (TCH)
Václav Kozák
Pavol Schmidt
  Szovjetunió (URS)
Alekszandr Berkutov
Juri Tyukalov
  Svájc (SUI)
Ernst Huerlimann
Rolf Larcher
1964, Tokió   Szovjetunió (URS)
Borisz Dubrovszkij
Oleg Tyurin
  Egyesült Államok (USA)
Seymour Cromwell
James Storm
  Csehszlovákia (TCH)
Vladimír Andrs
Pavel Hofmann
1968, Mexikóváros   Szovjetunió (URS)
Anatolij Szassz
Alekszandr Tyimosinyin
  Hollandia (HOL)
Henricus Droog
Leendert van Dis
  Egyesült Államok (USA)
John Nunn
William Maher
1972, München   Szovjetunió (URS)
Alekszandr Tyimosinyin
Gennagyij Korsikov
  Norvégia (NOR)
Frank Hansen
Svein Thøgersen
  NDK (GDR)
Joachim Böhmer
Hans-Ulrich Schmied
1976, Montréal   Norvégia (NOR)
Frank Hansen
Alf Hansen
  Nagy-Britannia (GBR)
Chris Baillieu
Michael Hart
  NDK (GDR)
Hans Ulrich Schmied
Jürgen Bertow
1980, Moszkva   NDK (GDR)
Joachim Dreifke
Klaus Kröppelien
  Jugoszlávia (YUG)
Zoran Pančić
Milorad Stanulov
  Csehszlovákia (TCH)
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
1984, Los Angeles   Egyesült Államok (USA)
Brad Alan Lewis
Paul Enquist
  Belgium (BEL)
Pierre-Marie Deloof
Dirk Crois
  Jugoszlávia (YUG)
Zoran Pančić
Milorad Stanulov
1988, Szöul   Hollandia (HOL)
Nico Rienks
Ronald Florijn
  Svájc (SUI)
Beat Schwerzmann
Ueli Bodenmann
  Szovjetunió (URS)
Olekszandr Marcsenko
Vaszil Jakusa
1992, Barcelona   Ausztrália (AUS)
Peter Antonie
Stephen Hawkins
  Ausztria (AUT)
Arnold Jonke
Christoph Zerbst
  Hollandia (NED)
Nico Rienks
Henk-Jan Zwolle
1996, Atlanta   Olaszország (ITA)
Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
  Norvégia (NOR)
Steffen Skår Størseth
Kjetil Undset
  Franciaország (FRA)
Frederic Kowal
Samuel Barathay
2000, Sydney   Szlovénia (SLO)
Luka Špik
Iztok Čop
  Norvégia (NOR)
Olaf Tufte
Fredrik Bekken
  Olaszország (ITA)
Giovanni Calabrese
Nicola Sartori
2004, Athén   Franciaország (FRA)
Sébastien Vieilledent
Adrien Hardy
  Szlovénia (SLO)
Luka Špik
Iztok Čop
  Olaszország (ITA)
Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
2008, Peking
részletek
  Ausztrália (AUS)
David Crawshay
Scott Brennan
  Észtország (EST)
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
  Nagy-Britannia (GBR)
Matthew Wells
Stephen Rowbotham
2012, London
részletek
  Új-Zéland (NZL)
Nathan Cohen
Joseph Sullivan
  Olaszország (ITA)
Romano Battisti
Alessio Sartori
  Szlovénia (SLO)
Iztok Čop
Luka Špik

NégypárevezősSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1976, Montréal   NDK (GDR)
Wolfgang Güldenpfennig
Rüdiger Reiche
Karl-Heinz Bußert
Michael Wolfgramm
  Szovjetunió (URS)
Jevgenyij Dulejev
Jurij Jakimov
Aivars Lazdenieks
Vytautas Butkus
  Csehszlovákia (TCH)
Jaroslav Hellebrand
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
Vladek Lacina
1980, Moszkva   NDK (GDR)
Frank Dundr
Carsten Bunk
Uwe Heppner
Martin Winter
  Szovjetunió (URS)
Jurij Sapocska
Jevgenyij Barbakov
Valerij Klesnev
Nyikolaj Dovgan
  Bulgária (BUL)
Mincso Nikolov
Ljubomir Petrov
Ivo Ruszev
Bogdan Dobrev
1984, Los Angeles   NSZK (FRG)
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
  Ausztrália (AUS)
Paul Reedy
Gary Gullock
Timothy Mclaren
Anthony Lovrich
  Kanada (CAN)
Doug Hamilton
Mike Hughes
Phil Monckton
Bruce Ford
1988, Szöul   Olaszország (ITA)
Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
Gianluca Farina
Piero Poli
  Norvégia (NOR)
Alf Hansen
Rolf Thorsen
Lars Bjønness
Vetle Vinje
  NDK (GDR)
Jens Köppen
Steffen Zühlke
Steffen Bogs
Heiko Habermann
1992, Barcelona   Németország (GER)
Andreas Hajek
Michael Steinbach
Stephan Volkert
André Willms
  Norvégia (NOR)
Kjetil Undset
Per Sætersdal
Lars Bjønness
Rolf Thorsen
  Olaszország (ITA)
Alessandro Corona
Gianluca Farina
Rossano Galtarossa
Filippo Soffici
1996, Atlanta   Németország (GER)
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Steiner
André Willms
  Egyesült Államok (USA)
Tim Young
Eric Mueller
Brian Jamieson
Jason Gailes
  Ausztrália (AUS)
Janusz Hooker
Boden Joseph Hanson
Duncan Free
Ronald Snook
2000, Sydney   Olaszország (ITA)
Agostino Abbagnale
Alessio Sartori
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
  Hollandia (NED)
Jochem Verberne
Dirk Lippits
Diederik Simon
Michiel Bartman
  Németország (GER)
Marco Geisler
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Willms
2004, Athén   Oroszország (RUS)
Szergej Fedorovcev
Igor Kravcov
Alekszej Szvirin
Nyikolaj Szpinyov
  Csehország (CZE)
David Kopřiva
Tomáš Karas
Jakub Hanák
David Jirka
  Ukrajna (UKR)
Szerhij Hriny
Szerhij Bilouscsenko
Oleh Likov
Leonyid Saposnikov
2008, Peking
részletek
  Lengyelország (POL)
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
  Olaszország (ITA)
Luca Agamennoni
Simone Venier
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
  Franciaország (FRA)
Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
Julien Bahain
Cédric Berrest
2012, London
részletek
  Németország (GER)
Karl Schulze
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
  Horvátország (CRO)
David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
  Ausztrália (AUS)
Chris Morgan
Karsten Forsterling
James McRae
Daniel Noonan

Kormányos nélküli kettesSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1904, St. Louis   Egyesült Államok (USA)
Robert Farnan
Joseph Ryan
  Egyesült Államok (USA)
John Mulcahy
William Varley
  Egyesült Államok (USA)
John Joachim
Joseph Buerger
1908, London   Nagy-Britannia (GBR)
John Fenning
Gordon Thomson
  Nagy-Britannia (GBR)
George Fairbairn
Philip Verdon
  Kanada (CAN)
Frederick Toms
Norwey Jackes
  Németország (GER)
Martin Stahnke
Willy Düskow
1912–1920 Nem szerepelt az olimpiai programban
1924, Párizs   Hollandia (HOL)
Teun Beijnen
Willy Rösingh
  Franciaország (FRA)
Maurice Bouton
Georges Piot
Nem adták ki
1928, Amszterdam   Németország (GER)
Kurt Moeschter
Bruno Müller
  Nagy-Britannia (GBR)
Terence O'Brien
Robert Nisbet
  Egyesült Államok (USA)
Paul McDowell
John Schmitt
1932, Los Angeles   Nagy-Britannia (GBR)
Lewis Clive
Hugh Edwards
  Új-Zéland (NZL)
Cyril Stiles
Fred Thompson
  Lengyelország (POL)
Henryk Budziński
Jan Krenz-Mikołajczak
1936, Berlin   Németország (GER)
Willi Eichhorn
Hugo Strauß
  Dánia (DEN)
Harry Larsen
Peter Olsen
  Argentína (ARG)
Horacio Podestá
Julio Curatella
1948, London   Nagy-Britannia (GBR)
Jack Wilson
Ran Laurie
  Svájc (SUI)
Hans Kalt
Josef Kalt
  Olaszország (ITA)
Felice Fanetti
Bruno Boni
1952, Helsinki   Egyesült Államok (USA)
Charles Logg
Thomas Price
  Belgium (BEL)
Michel Knuysen
Bob Baetens
  Svájc (SUI)
Kurt Schmid
Hans Kalt
1956, Melbourne   Egyesült Államok (USA)
James Fifer
Duvall Hecht
  Szovjetunió (URS)
Igor Buldakov
Viktor Ivanov
  Ausztria (AUT)
Josef Kloimstein
Alfred Sageder
1960, Róma   Szovjetunió (URS)
Valentyin Borejko
Oleg Golovanov
  Ausztria (AUT)
Josef Kloimstein
Alfred Sageder
  Finnország (FIN)
Veli Lehtelä
Toimi Pitkänen
1964, Tokió   Kanada (CAN)
George Hungerford
Roger Jackson
  Hollandia (HOL)
Steven Blaisse
Ernst Veenemans
  Egyesült Német Csapat (EUA)
Michael Schwan
Wolfgang Hottenrott
1968, Mexikóváros   NDK (GDR)
Jörg Lucke
Heinz-Jörg Bothe
  Egyesült Államok (USA)
Lawrence Hugh
Philip Johnson
  Dánia (DIN)
Peter Fich Christiansen
Ivan Larsen
1972, München   NDK (GDR)
Siegfried Brietzke
Wolfgang Mager
  Svájc (SUI)
Heinrich Fischer
Alfred Bachmann
  Hollandia (HOL)
Roel Luynenburg
Ruud Stokvis
1976, Montréal   NDK (GDR)
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  Egyesült Államok (USA)
Calvin Coffey
Michael Staines
  NSZK (FRG)
Peter van Roye
Thomas Strauß
1980, Moszkva   NDK (GDR)
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  Szovjetunió (URS)
Jurij Pimenov
Nyikolaj Pimenov
  Nagy-Britannia (GBR)
Charles Wiggin
Malcolm Carmichael
1984, Los Angeles   Románia (ROM)
Petru Iosub
Valer Toma
  Spanyolország (ESP)
Fernando Climent
Luis María Lasúrtegui
  Norvégia (NOR)
Hans Magnus Grepperud
Sverre Løken
1988, Szöul   Nagy-Britannia (GBR)
Andy Holmes
Steve Redgrave
  Románia (ROM)
Dănuţ Dobre
Dragoş Neagu
  Jugoszlávia (YUG)
Sadik Mujkič
Bojan Preseren
1992, Barcelona   Nagy-Britannia (GBR)
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
  Németország (GER)
Colin Ettingshausen
Peter Holtzenbein
  Szlovénia (SLO)
Iztok Čop
Denis Žvegelj
1996, Atlanta   Nagy-Britannia (GBR)
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
  Ausztrália (AUS)
David Weightman
Robert Geoffrey Scott
  Franciaország (FRA)
Michel Andrieux
Jean Christophe Rolland
2000, Sydney   Franciaország (FRA)
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
  Egyesült Államok (USA)
Ted Murphy
Sebastian Bea
  Ausztrália (AUS)
Matthew Long
James Tomkins
2004, Athén   Ausztrália (AUS)
Drew Ginn
James Tomkins
  Horvátország (CRO)
Siniša Skelin
Nikša Skelin
  Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
Donovan Cech
Ramon di Clemente
2008, Peking
részletek
  Ausztrália (AUS)
Drew Ginn
Duncan Free
  Kanada (CAN)
David Calder
Scott Frandsen
  Új-Zéland (NZL)
Nathan Twaddle
George Bridgewater
2012, London
részletek
  Új-Zéland (NZL)
Eric Murray
Hamish Bond
  Franciaország (FRA)
Germain Chardin
Dorian Mortelette
  Nagy-Britannia (GBR)
George Nash
William Satch

Kormányos nélküli négyesSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1904, St. Louis   Egyesült Államok (USA)
Arthur Stockhoff
August Erker
George Dietz
Albert Nasse
  Egyesült Államok (USA)
Frederck Suerig
Martin Formanack
Charles Aman
Michael Begley
  Egyesült Államok (USA)
Gustav Voerg
John Freitag
Louis Helm
Frank Dummerth
1908, London   Nagy-Britannia (GBR)
Collier Cudmore
James Angus Gillan
Duncan Mackinnon
John Somers-Smith
  Nagy-Britannia (GBR)
Philip Filleul
Harold Barker
John Fenning
Gordon Thomson
  Kanada (CAN)
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
  Hollandia (HOL)
Hermannus Höfte
Albertus Wielsma
Johan Burk
Bernardus Croon
1912–1920 Nem szerepelt az olimpiai programban
1924, Párizs   Nagy-Britannia (GBR)
Charles Eley
James MacNabb
Robert Morrison
Terence Sanders
  Kanada (CAN)
Archibald Black
George MacKay
Colin Finlayson
A. Mariacher
William Wood
  Svájc (SUI)
Emile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
1928, Amszterdam   Nagy-Britannia (GBR)
John Lander
Michael Warriner
Richard Beesly
Edward Vaughan Bevan
  Egyesült Államok (USA)
Charles Karle
William Miller
George Healis
Ernest Bayer
  Olaszország (ITA)
Cesare Rossi
Pietro Freschi
Umberto Bonadè
Paolo Gennari
1932, Los Angeles   Nagy-Britannia (GBR)
John Badcock
Hugh Edwards
Jack Beresford
Rowland George
  Németország (GER)
Karl Aletter
Ernst Gaber
Walter Flinsch
Hans Maier
  Olaszország (ITA)
Antonio Ghiardello
Francesco Cossu
Giliante D'Este
Antonio Garzoni Provenzani
1936, Berlin   Németország (GER)
Rudolf Eckstein
Anton Rom
Martin Karl
Wilhelm Menne
  Nagy-Britannia (GBR)
Thomas Bristow
Alan Barrett
Peter Jackson
John Sturrock
  Svájc (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
1948, London   Olaszország (ITA)
Giuseppe Moioli
Elio Morille
Giovanni Invernizzi
Francesco Faggi
  Dánia (DEN)
Helge Halkjær
Aksel Bonde Hansen
Helge Muxoll Schrøder
Ib Larsen
  Egyesült Államok (USA)
Frederick Kingsbury
Stuart Griffing
Gregory Gates
Robert Perew
1952, Helsinki   Jugoszlávia (YUG)
Duje Bonačić
Velimir Valenta
Mate Trojanović
Petar Šegvić
  Franciaország (FRA)
Pierre Blondiaux
Jean-Jacques Guissart
Marc Bouissou
Roger Gautier
  Finnország (FIN)
Veikko Lommi
Kauko Wahlsten
Oiva Lommi
Lauri Nevalainen
1956, Melbourne   Kanada (CAN)
Archibald McKinnon
Lorne Loomer
Walter D'Hondt
Donald Arnold
  Egyesült Államok (USA)
John Welchli
John McKinlay
Arthur McKinlay
James McIntosh
  Franciaország (FRA)
René Guissart
Yves Delacour
Gaston Mercier
Guy Guillabert
1960, Róma   Egyesült Államok (USA)
Arthur Ayrault
Ted Nash
John Sayre
Rusty Wailes
  Olaszország (ITA)
Tullio Baraglia
Renato Bosatta
Giancarlo Crosta
Giuseppe Galante
  Szovjetunió (URS)
Igor Ahremcsik
Jurij Bacsurov
Valentyin Morkovkin
Anatolij Tarabrin
1964, Tokió   Dánia (DEN)
John Hansen
Bjørn Hasløv
Erik Petersen
Kurt Helmudt
  Nagy-Britannia (GBI)
John Russell
Hugh Wardell-Yerburgh
William Barry
John James
  Egyesült Államok (USA)
Geoffrey Picard
Richard Lyon
Theodore Mittet
Ted Nash
Philip Durbrow*
1968, Mexikóváros   NDK (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
  Magyarország (HUN)
Melis Zoltán
Csermely József
Sarlós György
Melis Antal
  Olaszország (ITA)
Renato Bosatta
Pier Conti-Manzini
Tullio Baraglia
Abramo Albini
1972, München   NDK (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
  Új-Zéland (NZL)
Dick Tonks
Dudley Storey
Ross Collinge
Noel Mills
  NSZK (FRG)
Joachim Ehrig
Peter Funnekötter
Franz Held
Wolfgang Plottke
1976, Montréal   NDK (GDR)
Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Stefan Semmler
Wolfgang Mager
  Norvégia (NOR)
Ole Nafstad
Arne Bergodd
Finn Tveter
Rolf Andreassen
  Szovjetunió (URS)
Raul Arnemann
Nyikolaj Kuznyecov
Valerij Dolinyin
Anusavan Gasszan-Dzsalilov
1980, Moszkva   NDK (GDR)
Jürgen Thiele
Andreas Decker
Stefan Semmler
Siegfried Brietzke
  Szovjetunió (URS)
Alekszej Kamkin
Valerii Dolinyin
Alekszandr Kulagin
Vitalij Jeliszejev
  Nagy-Britannia (GBR)
John Beattie
Ian McNuff
David Townsend
Martin Cross
1984, Los Angeles   Új-Zéland (NZL)
Les O'Connell
Shane O'Brien
Conrad Robertson
Keith Trask
  Egyesült Államok (USA)
David Clark
Johnathan Smith
Philip Stekl
Alan Forney
  Dánia (DEN)
Michael Jessen
Lars Nielsen
Per H.S. Rasmussen
Eric Christiansen
1988, Szöul   NDK (GDR)
Roland Schröder
Ralf Brudel
Olaf Förster
Thomas Greiner
  Egyesült Államok (USA)
Raoul Rodriguez
Thomas Bohrer
Richard Kennelly
David Krmpotich
  NSZK (FRG)
Guido Grabow
Volker Grabow
Norbert Keßlau
Joerg Puttlitz
1992, Barcelona   Ausztrália (AUS)
Andrew Cooper
Nick Green
Mike McKay
James Tomkins
  Egyesült Államok (USA)
Jeffrey McLaughlin
William Burden
Thomas Bohrer
Patrick Manning
  Szlovénia (SLO)
Milan Janša
Sadik Mujkič
Sašo Mirjanič
Janez Klemenčič
1996, Atlanta   Ausztrália (AUS)
Nick Green
Drew Ginn
James Tomkins
Mike McKay
  Franciaország (FRA)
Bertrand Vecten
Olivier Moncelet
Daniel Fauche
Giles Bosquet
  Nagy-Britannia (GBR)
Greg Searle
Jonny Searle
Rupert Obholzer
Tim Foster
2000, Sydney   Nagy-Britannia (GBR)
James Cracknell
Steve Redgrave
Tim Foster
Matthew Pinsent
  Olaszország (ITA)
Valter Molea
Riccardo Dei Rossi
Lorenzo Carboncini
Carlo Mornati
  Ausztrália (AUS)
James Stewart
Ben Dodwell
Geoffrey Stewart
Bo Hanson
2004, Athén
részletek
  Nagy-Britannia (GBR)
Steve Williams
James Cracknell
Ed Coode
Matthew Pinsent
  Kanada (CAN)
Cameron Baerg
Thomas Herschmiller
Jake Wetzel
Barney Williams
  Olaszország (ITA)
Lorenzo Porzio
Dario Dentale
Luca Agamennoni
Raffaello Leonardo
2008, Peking
részletek
  Nagy-Britannia (GBR)
Tom James
Steve Williams
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
  Ausztrália (AUS)
Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
  Franciaország (FRA)
Julien Desprès
Benjamin Rondeau
Germain Chardin
Dorian Mortelette
2012, London
részletek
  Nagy-Britannia (GBR)
Alex Gregory
Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
  Ausztrália (AUS)
James Chapman
Joshua Dunkley-Smith
Drew Ginn
William Lockwood
  Egyesült Államok (USA)
Charles Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel

NyolcasSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1900, Párizs   Egyesült Államok (USA)
William Carr
Harry DeBaecke
John Exley
John Geiger
Edwin Hedley
James Juvenal
Roscoe Lockwood
Edward Marsh
Louis Abell
  Belgium (BEL)
Jules De Bisschop
Prospère Bruggeman
Oscar De Somville
Oscar De Cock
Maurice Hemelsoet
Marcel Van Crombrugge
Frank Odberg
Maurice Verdonck
Alfred van Landeghem
  Hollandia (HOL)
François Brandt
Johannes van Dijk
Roelof Klein
Ruurd Leegstra
Walter Middelberg
Hendrik Offerhaus
Walter Thijssen
Henricus Tromp
Hermanus Brockmann
1904, St. Louis   Egyesült Államok (USA)
Frederick Cresser
Michael Gleason
Frank Schell
James Flanagan
Charles Armstrong
Harry Lott
Joseph Dempsey
John Exley
Louis Abell
  Kanada (CAN)
Arthur Bailey
William Rice
George Reiffenstein
Phil Boyd
George Strange
William Wadsworth
Donald MacKenzie
Joseph Wright
Thomas Loudon
Nem adták ki
1908, London   Nagy-Britannia (GBR)
Albert Gladstone
Frederick Kelly
Banner Johnstone
Guy Nickalls
Charles Burnell
Ronald Sanderson
Raymond Etherington-Smith
Henry Bucknall
Gilchrist Maclagan
  Belgium (BEL)
Oscar Taelman
Marcel Morimont
Rémy Orban
Georges Mijs
François Vergucht
Polydore Veirman
Oscar De Somville
Rodolphe Poma
Alfred van Landeghem
  Kanada (CAN)
Irvine Robertson
Joseph Wright
Julius Thomson
Walter Lewis
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
Douglas Kertland
  Nagy-Britannia (GBR)
Frank Jerwood
Eric Powell
Oswald Carver
Edward Williams
Henry Goldsmith
Harold Kitching
John Burn
Douglas Stuart
Richard Boyle
1912, Stockholm   Nagy-Britannia (GBR)
Edgar Burgess
Sidney Swann
Leslie Wormwald
Ewart Horsfall
James Angus Gillan
Arthur Garton
Alister Kirby
Philip Fleming
Henry Wells
  Nagy-Britannia (GBR)
William Fison
William Parker
Thomas Gillespie
Beaufort Burdekin
Frederick Pitman
Arthur Wiggins
Charles Littlejohn
Robert Bourne
John Walker
  Németország (GER)
Otto Liebing
Max Bröske
Max Vetter
Willi Bartholomae
Fritz Bartholomae
Werner Dehn
Rudolf Reichelt
Hans Matthiae
Kurt Runge
1920, Antwerpen   Egyesült Államok (USA)
Virgil Jacomini
Edwin Graves
William Jordan
Edward Moore
Alden Sanborn
Donald Johnston
Vincent Gallagher
Clyde King
Sherman Clark
  Nagy-Britannia (GBR)
Ewart Horsfall
Guy Oliver Nickalls
Richard Lucas
Walter James
John Campbell
Sebastian Earl
Ralph Shove
Sidney Swann
Robin Johnstone
  Norvégia (NOR)
Theodor Nag
Conrad Olsen
Adolf Nilsen
Håkon Ellingsen
Thore Michelsen
Arne Mortensen
Karl Nag
Tollef Tollefsen
Thoralf Hagen
1924, Párizs   Egyesült Államok (USA)
Leonard Carpenter
Howard Kingsbury
Alfred Lindley
John Miller
James Rockefeller
Frederick Sheffield
Benjamin Spock
Alfred Wilson
Laurence Stoddard
  Kanada (CAN)
Arthur Bell
Robert Hunter
William Langford
Harold Little
John Smith
Warren Snyder
Norman Taylor
William Wallace
Ivor Campbell
  Olaszország (ITA)
Antonio Cattalinich
Francesco Cattalinich
Simeone Cattalinich
Giuseppe Grivelli
Latino Galasso
Pietro Ivanov
Bruno Sorich
Carlo Toniatti
Vittorio Gliubich
1928, Amszterdam   Egyesült Államok (USA)
Marvin Stalder
John Brinck
Francis Frederick
William Thompson
William Dally
James Workman
Hubert A. Caldwell
Peter Donlon
Donald Blessing
  Nagy-Britannia (GBR)
Jamie Hamilton
Guy Oliver Nickalls
John Badcock
Donald Gollan
Harold Lane
Gordon Killick
Jack Beresford
Harold West
Arthur Sulley
  Kanada (CAN)
Frederick Hedges
Frank Fiddes
John Hand
Herbert Richardson
Jack Murdoch
Athol Meech
Edgar Norris
William Ross
John Donnelly
1932, Los Angeles   Egyesült Államok (USA)
Edwin Salisbury
James Blair
Duncan Gregg
David Dunlap
Burton Jastram
Charles Chandler
Harold Tower
Winslow Hall
Norris Graham
  Olaszország (ITA)
Vittorio Cioni
Mario Balleri
Renato Bracci
Dino Barsotti
Roberto Vestrini
Guglielmo Del Bimbo
Enrico Garzelli
Renato Barbieri
Cesare Milani
  Kanada (CAN)
Earl Eastwood
Joseph Harris
Stanley Stanyar
Harry Fry
Cedric Liddell
William Thoburn
Donald Boal
Albert Taylor
George MacDonald
1936, Berlin   Egyesült Államok (USA)
Herbert Morris
Charles Day
Gordon Adam
John White
James McMillin
George Hunt
Joseph Rantz
Donald Hume
Robert Moch
  Olaszország (ITA)
Guglielmo Del Bimbo
Dino Barsotti
Oreste Grossi
Enzo Bartolini
Mario Checcacci
Dante Secchi
Ottorino Quaglierini
Enrico Garzelli
Cesare Milani
  Németország (GER)
Alfred Rieck
Helmut Radach
Hans Kuschke
Heinz Kaufmann
Gerd Völs
Werner Loeckle
Hans-Joachim Hannemann
Herbert Schmidt
Wilhelm Mahlow
1948, London   Egyesült Államok (USA)
Ian Turner
David Turner
James Hardy
George Ahlgren
Lloyd Butler
David Brown
Justus Smith
John Stack
Ralph Purchase
  Nagy-Britannia (GBR)
Christopher Barton
Michael Lapage
Guy Richardson
Ernest Bircher
Paul Massey
Charles Lloyd
David Meyrick
Alfred Mellows
Jack Dearlove
  Norvégia (NOR)
Kristoffer Lepsøe
Thorstein Kråkenes
Hans Hansen
Halfdan Gran Olsen
Harald Kråkenes
Leif Næss
Thor Pedersen
Carl Monssen
Sigurd Monssen
1952, Helsinki   Egyesült Államok (USA)
Frank Shakespeare
William Fields
James Dunbar
Richard Murphy
Robert Detweiler
Henry Procter
Wayne Frye
Edward Stevens
Charles Manring
  Szovjetunió (URS)
Jevgenyij Brago
Vlagyimir Rodimuskin
Alekszej Komarov
Igor Boriszov
Szlava Amiragov
Leonyid Gisszen
Jevgenyij Szamszonov
Vlagyimir Krjukov
Igor Poljakov
  Ausztrália (AUS)
Robert Tinning
Ernest Chapman
Nimrod Greenwood
David Anderson
Geoffrey Williamson
Mervyn Finlay
Edward Pain
Phillip Cayzer
Tom Chessell
1956, Melbourne   Egyesült Államok (USA)
Thomas Charlton
David Wight
John Cooke
Donald Beer
Caldwell Esselstyn
Charles Grimes
Rusty Wailes
Robert Morey
William Becklean
  Kanada (CAN)
Philip Kueber
Richard McClure
Robert Wilson
David Helliwell
Donald Pretty
William McKerlich
Douglas McDonald
Lawrence West
Carlton Ogawa
  Ausztrália (AUS)
Michael Aikman
David Boykett
Angus Benfield
James Howden
Garth Manton
Walter Howell
Adrian Monger
Bryan Doyle
Harold Hewitt
1960, Róma   Egyesült Német Csapat (EUA)
Manfred Rulffs
Walter Schröder
Frank Schepke
Kraft Schepke
Karl-Heinrich von Groddeck
Karl-Heinz Hopp
Klaus Bittner
Hans Lenk
Willi Padge
  Kanada (CAN)
Donald Arnold
Walter D'Hondt
Nelson Kuhn
John Lecky
David Anderson
Archibald MacKinnon
William McKerlich
Glen Mervyn
Sohen Biln
  Csehszlovákia (TCH)
Bohumil Janoušek
Jan Jindra
Jiří Lundák
Stanislav Lusk
Václav Pavkovič
Luděk Pojezný
Jan Švéda
Josef Věntus
Miroslav Koníček
1964, Tokió   Egyesült Államok (USA)
Joseph Amlong
Thomas Amlong
Harold Budd
Emory Clark
Stanley Cwiklinski
Hugh Foley
William Knecht
William Stowe
Zimonyi Róbert (korm)
  Egyesült Német Csapat (EUA)
Klaus Aeffke
Klaus Bittner
Karl-Heinrich von Groddeck
Hans-Jürgen Wallbrecht
Klaus Behrens
Jürgen Schröder
Jürgen Plagemann
Horst Meyer
Thomas Ahrens (korm)
  Csehszlovákia (TCH)
Petr Čermák
Jiří Lundák
Jan Mrvík
Július Toček
Josef Věntus
Luděk Pojezný
Bohumil Janoušek
Richard Nový
Miroslav Koníček (korm.)
1968, Mexikóváros   NSZK (FRG)
Horst Meyer
Wolfgang Hottenrott
Dirk Schreyer
Egbert Hirschfelder
Rüdiger Henning
Jörg Siebert
Lutz Ulbricht
Nikolaus Ott
Günther Thiersch
Roland Böse*
  Ausztrália (AUS)
Alfred Duval
David Douglas
Michael Morgan
John Ranch
Joseph Fazio
Gary Pearce
Peter Dickson
Robert Shirlaw
Alan Grover
  Szovjetunió (URS)
Zigmas Jukna
Alekszandr Martiskin
Antanas Bagdonavičius
Vytautas Briedis
Vlagyimir Szterlik
Valentyin Kravcsuk
Juozas Jagelavičius
Viktor Szuszlin
Jurij Lorencszon
1972, München   Új-Zéland (NZL)
Tony Hurt
Wybo Veldman
Dick Joyce
John Hunter
Lindsay Wilson
Athol Earl
Trevor Coker
Gary Robertson
Simon Dickie
  Egyesült Államok (USA)
Lawrence Terry
Franklin Hobbs
Peter Raymond
Tim Mickelson
Eugene Clapp
William Hobbs
Cleve Livingston
Michael Livingston
Paul Hoffman
  NDK (GDR)
Hans-Joachim Borzym
Jörg Landvoigt
Harold Dimke
Manfred Schneider
Hartmut Schreiber
Manfred Schmorde
Bernd Landvoigt
Heinrich Mederow
Dietmar Schwarz
1976, Montréal   NDK (GDR)
Bernd Baumgart
Gottfried Döhn
Werner Klatt
Hans-Joachim Lück
Dieter Wendisch
Roland Kostulski
Ulrich Karnatz
Karl-Heinz Prudöhl
Karl-Heinz Danielowski
  Nagy-Britannia (GBR)
Richard Lester
John Yallop
Timothy Crooks
Hugh Matheson
David Maxwell
James Clark
Fred Smallbone
Leonard Robertson
Patrick Sweeney
  Új-Zéland (NZL)
Ivan Sutherland
Trevor Coker
Peter Dignan
Lindsay Wilson
Athol Earl
Dave Rodger
Alexander McLean
Tony Hurt
Simon Dickie
1980, Moszkva   NDK (GDR)
Bernd Krauss
Hans-Peter Koppe
Ulrich Kons
Jörg Friedrich
Jens Doberschütz
Ulrich Karnatz
Uwe Dühring
Bernd Höing
Klaus-Dieter Ludwig
  Nagy-Britannia (GBR)
Duncan McDougall
Allan Whitwell
Henry Clay
Chris Mahoney
Andrew Justice
John Pritchard
Malcolm McGowan
Richard Stanhope
Colin Moynihan
  Szovjetunió (URS)
Viktor Kakosin
Andrej Tyiscsenko
Olekszandr Tkacsenko
Jonas Pinskus
Jonas Normontas
Andrej Login
Alekszandr Mancevics
Igor Maisztrenko
Grigorij Dmitrijenko
1984, Los Angeles   Kanada (CAN)
Blair Horn
Dean Crawford
Michael Evans
Paul Steele
Grant Main
Mark Evans
Kevin Neufeld
Pat Turner
Brian McMahon
  Egyesült Államok (USA)
Walter Lubsen
Andrew Sudduth
John Terwilliger
Christopher Penny
Thomas Darling
Fred Borchelt
Charles Clapp III
Bruce Ibbetson
Robert Jaugstetter
  Ausztrália (AUS)
Craig Muller
Clyde Hefer
Samuel Patten
Tim Willoughby
Ian Edmunds
James Battersby
Ion Popa
Stephen Evans
Gavin Thredgold
1988, Szöul   NSZK (FRG)
Bahne Rabe
Eckhardt Schultz
Ansgar Wessling
Wolfgang Maennig
Matthias Mellinghaus
Thomas Möllenkamp
Thomas Domian
Armin Eichholz
Manfred Klein
  Szovjetunió (URS)
Venyiamin But
Mikola Komarov
Vaszilij Tyihonov
Alekszandr Dumcsev
Pavlo Hurkovszkij
Viktor Gyiduk
Viktor Omeljanovics
Andrej Vasziljev
Alekszandr Lukjanov
  Egyesült Államok (USA)
Michael F. Teti
Jonathan S. Smith
Edward B. Patton
John D. Rusher
Peter Nordell
Jeffrey McLaughlin
W. Douglas Burden
John Pescatore
Seth D. Bauer
1992, Barcelona   Kanada (CAN)
Darren Barber
Andrew Crosby
Michael Forgeron
Robert Marland
Terrence Paul
Derek Porter
Michael Rascher
Bruce Robertson
John Wallace
  Románia (ROM)
Iulică Ruican
Viorel Talapan
Vasile Năstase
Claudiu Marin
Dănuţ Dobre
Valentin Robu
Vasile Măstăcan
Ioan Vizitiu
Marin Gheorghe
  Németország (GER)
Roland Baar
Armin Eichholz
Detlef Kirchhoff
Manfred Klein
Bahne Rabe
Frank Richter
Hans Sennewald
Thorsten Streppelhoff
Ansgar Wessling
1996, Atlanta   Hollandia (NED)
Koos Maasdijk
Ronald Florijn
Jeroen Duyster
Michiel Bartman
Henk-Jan Zwolle
Niels van der Zwan
Niels van Steenis
Diederik Simon
Nico Rienks
  Németország (GER)
Mark Kleinschmidt
Detlef Kirchhoff
Wolfram Huhn
Roland Baar
Marc Weber
Ulrich Viefers
Peter Thiede
Thorsten Streppelhoff
Frank Richter
  Oroszország (RUS)
Anton Csermasencev
Andrej Gluhov
Dmitrij Rozinkevics
Vlagyimir Vologyenkov
Nyikolaj Akszjonov
Roman Moncsenko
Pavel Melnyikov
Szergej Matvejev
Alekszandr Lukjanov
2000, Sydney   Nagy-Britannia (GBR)
Andrew Lindsay
Ben Hunt-Davis
Simon Dennis
Louis Attrill
Luka Grubor
Kieran West
Fred Scarlett
Steve Trapmore
Rowley Douglas
  Ausztrália (AUS)
Christian Ryan
Alastair Gordon
Nick Porzig
Robert Jahrling
Mike McKay
Stuart Welch
Daniel Burke
Jaime Fernandez
Brett Hayman
  Horvátország (CRO)
Igor Francetić
Tihomir Franković
Tomislav Smoljanović
Nikša Skelin
Siniša Skelin
Krešimir Čuljak
Igor Boraska
Branimir Vujević
Silvijo Petriško
2004, Athén
részletek
  Egyesült Államok (USA)
Jason Read
Wyatt Allen
Chris Ahrens
Joseph Hansen
Matt Deakin
Dan Beery
Beau Hoopman
Bryan Volpenhein
Peter Cipollone
  Hollandia (NED)
Matthijs Vellenga
Gijs Vermeulen
Jan-Willem Gabriëls
Daniël Mensch
Geert Jan Derksen
Gerritjan Eggenkamp
Diederik Simon
Michiel Bartman
Chun Wei Cheung
  Ausztrália (AUS)
Stefan Szczurowski
Stuart Reside
Stuart Welch
James Stewart
Geoffrey Stewart
Boden Hanson
Mike McKay
Stephen Stewart
Michael Toon
2008, Peking
részletek
  Kanada (CAN)
Kevin Light
Ben Rutledge
Andrew Byrnes
Jake Wetzel
Malcolm Howard
Dominic Seiterle
Adam Kreek
Kyle Hamilton
Brian Price
  Nagy-Britannia (GBR)
Alex Partridge
Tom Stallard
Tom Lucy
Richard Egington
Josh West
Alastair Heathcote
Matthew Langridge
Colin Smith
Acer Nethercott
  Egyesült Államok (USA)
Beau Hoopman
Matt Schnobrich
Micah Boyd
Wyatt Allen
Daniel Walsh
Steven Coppola
Josh Inman
Bryan Volpenhein
Marcus McElhenney
2012, London
részletek
  Németország (GER)
Filip Adamski
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
Lukas Müller
Florian Mennigen
Kristof Wilke
Martin Sauer
  Kanada (CAN)
Gabriel Bergen
Douglas Csima
Robert Gibson
Conlin McCabe
Malcolm Howard
Andrew Byrnes
Jeremiah Brown
Will Crothers
Brian Price
  Nagy-Britannia (GBR)
Alex Partridge
James Foad
Tom Ransley
Richard Egington
Mohamed Sbihi
Greg Searle
Matthew Langridge
Constantine Louloudis
Phelan Hill

Könnyűsúlyú kétpárevezősSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1996, Atlanta   Svájc (SUI)
Michael Gier
Markus Gier
  Hollandia (NED)
Maarten van der Linden
Pepijn Aardewijn
  Ausztrália (AUS)
Bruce Hick
Anthony Edwards
2000, Sydney   Lengyelország (POL)
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
  Olaszország (ITA)
Elia Luini
Leonardo Pettinari
  Franciaország (FRA)
Pascal Touron
Thibaud Chapelle
2004, Athén   Lengyelország (POL)
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
  Franciaország (FRA)
Fréderic Dufour
Pascal Touron
  Görögország (GRE)
Vaszíliosz Polímerosz
Nikólaosz Szkiathítisz
2008, Peking
részletek
  Nagy-Britannia (GBR)
Zac Purchase
Mark Hunter
  Görögország (GRE)
Dimítrisz Mújosz
Vaszíliosz Polímerosz
  Dánia (DEN)
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
2012, London
részletek
  Dánia (DEN)
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
  Nagy-Britannia (GBR)
Zac Purchase
Mark Hunter
  Új-Zéland (NZL)
Storm Uru
Peter Taylor

Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyesSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1996, Atlanta   Dánia (DEN)
Victor Feddersen
Niels Henriksen
Thomas Poulsen
Eskild Ebbesen
  Kanada (CAN)
Brian Peaker
Jeffrey Lay
Dave Boyes
Gavin Hassett
  Egyesült Államok (USA)
Marc Schneider
Jeff Pfaendtner
David Collins
William Carlucci
2000, Sydney   Franciaország (FRA)
Laurent Porchier
Jean-Christophe Bette
Yves Hocdé
Xavier Dorfmann
  Ausztrália (AUS)
Simon Burgess
Anthony Edwards
Darren Balmforth
Robert Richards
  Dánia (DEN)
Søren Madsen
Thomas Ebert
Eskild Ebbesen
Victor Feddersen
2004, Athén   Dánia (DEN)
Thor Kristensen
Thomas Ebert
Stephan Mølvig
Eskild Ebbesen
  Ausztrália (AUS)
Glen Loftus
Anthony Edwards
Ben Cureton
Simon Burgess
  Olaszország (ITA)
Lorenzo Bertini
Catello Amarante
Salvatore Amitrano
Bruno Mascarenhas
2008, Peking
részletek
  Dánia (DEN)
Thomas Ebert
Morten Jørgensen
Eskild Ebbesen
Mads Andersen
  Lengyelország (POL)
Łukasz Pawłowski
Bartłomiej Pawełczak
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
  Kanada (CAN)
Iain Brambell
Jon Beare
Mike Lewis
Liam Parsons
2012, London
részletek
  Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
James Thompson
Matthew Brittain
John Smith
Sizwe Ndlovu
  Nagy-Britannia (GBR)
Peter Chambers
Rob Williams
Richard Chambers
Chris Bartley
  Dánia (DEN)
Kasper Winther
Morten Jørgensen
Jacob Barsoe
Eskild Ebbesen

Megszűnt versenyszámokSzerkesztés

Kormányos kettesSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1900, Párizs   Nemzetközi Csapat (ZZX)
François Brandt
Roelof Klein
Hermanus Brockmann
Ismeretlen korm.
  Franciaország (FRA)
Lucien Martinet
Waleff
Ismeretlen korm.
  Franciaország (FRA)
Carlos Deltour
Antoine Védrenne
Raoul Paoli
1904–1912 Nem szerepelt az olimpiai programban
1920, Antwerpen   Olaszország (ITA)
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Guido De Filip
  Franciaország (FRA)
Gabriel Poix
Maurice Bouton
Ernest Barberolle
  Svájc (SUI)
Édouard Candeveau
Alfred Felber
Paul Piaget
1924, Párizs   Svájc (SUI)
Édouard Candeveau
Alfred Felber
Émile Lachapelle
  Olaszország (ITA)
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Gino Sopracordevole
  Egyesült Államok (USA)
Leon Butler
Harold Wilson
Edward Jennings
1928, Amszterdam   Svájc (SUI)
Hans Schöchlin
Karl Schöchlin
Hans Bourquin
  Franciaország (FRA)
Armand Marcelle
Edouard Marcelle
Henri Préaux
  Belgium (BEL)
Léon Flament
François de Coninck
Georges Anthony
1932, Los Angeles   Egyesült Államok (USA)
Joseph Schauers
Charles Kieffer
Edward Jennings
  Lengyelország (POL)
Jerzy Braun
Janusz Ślązak
Jerzy Skolimowski
  Franciaország (FRA)
Anselme Brusa
André Giriat
Pierre Brunet
1936, Berlin   Németország (GER)
Gerhard Gustmann
Herbert Adamski
Dieter Arend
  Olaszország (ITA)
Almiro Bergamo
Guido Santin
Luciano Negrini
  Franciaország (FRA)
Marceau Fourcade
Georges Tapie
Noël Vandernotte
1948, London   Dánia (DEN)
Finn Pedersen
Tage Henriksen
Carl-Ebbe Andersen
  Olaszország (ITA)
Giovanni Steffè
Aldo Tarlao
Alberto Radi
  Magyarország (HUN)
Szendey Antal
Zsitnik Béla
Zimonyi Róbert
1952, Helsinki   Franciaország (FRA)
Raymond Salles
Gaston Mercier
Bernard Malivoire
  Németország (GER)
Heinz Manchen
Helmut Heinhold
Helmut Noll
  Dánia (DEN)
Svend Petersen
Poul Svendsen
Jørgen Frantzen
1956, Melbourne   Egyesült Államok (USA)
Arthur Ayrault
Conn Findlay
Armin Seiffert
  Egyesült Német Csapat (EUA)
Karl-Heinrich von Groddeck
Horst Arndt
Rainer Borkowsky
  Szovjetunió (URS)
Igor Jemcsuk
Georgij Zsilin
Vlagyimir Petrov
1960, Róma   Egyesült Német Csapat (EUA)
Bernhard Knubel
Karl Renneberg
Klaus Zerta
  Szovjetunió (URS)
Antanas Bagdonavičius
Zigmas Jukna
Igor Rudakov
  Egyesült Államok (USA)
Richard Draeger
Conn Findlay
Kent Mitchell
1964, Tokió   Egyesült Államok (USA)
Edward Ferry
Conn Findlay
Kent Mitchell
  Franciaország (FRA)
Jacques Morel
Georges Morel
Jean Claude Darouy
  Hollandia (HOL)
Jan Just Bos
Herman Rouwé
Frederik Hartsuiker
1968, Mexikóváros   Olaszország (ITA)
Primo Baran
Renzo Sambo
Bruno Cipolla
  Hollandia (HOL)
Herman Suselbeek
Hadriaan van Nes
Roderick Rijnders
  Dánia (DIN)
Jørn Krab
Harry Jørgensen
Preben Krab
1972, München   NDK (GDR)
Wolfgang Gunkel
Jörg Lucke
Klaus-Dieter Neubert
  Csehszlovákia (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Vladimír Petříček
  Románia (ROM)
Ştefan Tudor
Petre Ceapura
Lavrenszki László
1976, Montréal   NDK (GDR)
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
  Szovjetunió (URS)
Dmitrij Behtyerev
Jurij Surkalov
Jurij Lorencszon
  Csehszlovákia (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Ludvík Vébr
1980, Moszkva   NDK (GDR)
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
  Szovjetunió (URS)
Viktor Pereverzev
Gennagyij Krjucskin
Alekszandr Lukjanov
  Jugoszlávia (YUG)
Duško Mrduljaš
Zlatko Celent
Josip Reic
1984, Los Angeles   Olaszország (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua
  Románia (ROM)
Dimitrie Popescu
Vasile Tomoiagă
Dumitru Răducanu
  Egyesült Államok (USA)
Kevin Still
Robert Espeseth
Doug Herland
1988, Szöul   Olaszország (ITA)
Giuseppe Di Capua
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
  NDK (GDR)
Mario Streit
Detlef Kirchhoff
René Rensch
  Nagy-Britannia (GBR)
Patrick Sweeney
Andy Holmes
Steve Redgrave
1992, Barcelona   Nagy-Britannia (GBR)
Garry Herbert
Greg Searle
Jonny Searle
  Olaszország (ITA)
Giuseppe Di Capua
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
  Románia (ROM)
Dimitrie Popescu
Dumitru Răducanu
Nicolaie Taga

Kormányos négyesSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1900, Párizs   Franciaország (FRA)
Henri Bouckaert
Jean Cau
Émile Delchambre
Henri Hazebroucq
Charlot (korm.)
  Franciaország (FRA)
Georges Lumpp
Charles Perrin
Daniel Soubeyran
Émile Wegelin
Ismeretlen (korm.)
  Németország (GER)
Wilhelm Carstens
Julius Körner
Adolf Möller
Hugo Rüster
Gustav Moths (korm.)
Max Ammermann
1900, Párizs   Németország (GER)
Gustav Goßler
Oskar Goßler
Walter Katzenstein
Waldemar Tietgens
Carl Goßler
  Hollandia (HOL)
Coenraad Hiebendaal
Geert Lotsij
Paul Lotsij
Johannes Terwogt
Hermanus Brockmann
  Németország (GER)
Ernst Felle
Otto Fickeisen
Carl Lehle
Hermann Wilker
Franz Kröwerath
1904–1908 Nem szerepelt az olimpiai programban
1912, Stockholm   Németország (GER)
Albert Arnheiter
Hermann Wilker
Rudolf Fickeisen
Otto Fickeisen
Karl Leister
  Nagy-Britannia (GBR)
Julius Beresford
Karl Vernon
Charles Rought
Bruce Logan
Geoffrey Carr
  Dánia (DEN)
Erik Bisgaard
Rasmus Frandsen
Mikael Simonsen
Poul Thymann
Ejgil Clemmensen
1920, Antwerpen   Svájc (SUI)
Willy Brüderlin
Max Rudolf
Paul Rudolf
Hans Walter
Paul Staub
  Egyesült Államok (USA)
Kenneth Myers
Carl Klose
Franz Federschmidt
Erich Federschmidt
Sherman Clark
  Norvégia (NOR)
Birger Var
Theodor Klem
Henry Larsen
Per Gulbrandsen
Thoralf Hagen
1924, Párizs   Svájc (SUI)
Emile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
Émile Lachapelle
  Franciaország (FRA)
Eugène Constant
Louis Gressier
Georges Lecointe
Raymond Talleux
Ernest Barberolle
  Egyesült Államok (USA)
Robert Gerhardt
Sidney Jelinek
Edward Mitchell
Henry Welsford
John Kennedy
1928, Amszterdam   Olaszország (ITA)
Valerio Perentin
Giliante D'Este
Nicolò Vittori
Giovanni Delise
Renato Petronio
  Svájc (SUI)
Ernst Haas
Joseph Meyer
Otto Bucher
Karl Schwegler
Fritz Bösch
  Lengyelország (POL)
Franciszek Bronikowski
Edmund Jankowski
Leon Birkholc
Bernard Ormanowski
Bolesław Drewek
1932, Los Angeles   Németország (GER)
Hans Eller
Horst Hoeck
Walter Meyer
Joachim Spremberg
Carlheinz Neumann
  Olaszország (ITA)
Bruno Vattovaz
Giovanni Plazzer
Riccardo Divora
Bruno Parovel
Giovanni Scher
  Lengyelország (POL)
Jerzy Braun
Janusz Ślązak
Stanisław Urban
Edward Kobyliński
Jerzy Skolimowski
1936, Berlin   Németország (GER)
Hans Maier
Walter Volle
Ernst Gaber
Paul Söllner
Fritz Bauer
  Svájc (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
Rolf Spring
  Franciaország (FRA)
Fernand Vandernotte
Marcel Vandernotte
Jean Cosmat
Marcel Chauvigné
Noël Vandernotte
1948, London   Egyesült Államok (USA)
Warren Westlund
Robert Martin
Robert Will
Gordon Giovanelli
Allan Morgan
  Svájc (SUI)
Rudolf Reichling
Erich Schriever
Emil Knecht
Pierre Stebler
André Moccand
  Dánia (DEN)
Erik Larsen
Børge Nielsen
Henry Larsen
Harry Knudsen
Jørgen Olsen
1952, Helsinki   Csehszlovákia (TCH)
Karel Mejta
Jiří Havlis
Jan Jindra
Stanislav Lusk
Miroslav Koranda
  Svájc (SUI)
Rico Bianchi
Karl Weidmann
Heinrich Scheller
Émile Ess
Walter Leiser
  Egyesült Államok (USA)
Carl Lovested
Alvin Ulbrickson
Richard Wahlstrom
Matthew Leanderson
Albert Rossi
1956, Melbourne   Olaszország (ITA)
Alberto Winkler
Romano Sgheiz
Angelo Vanzin
Franco Trincavelli
Ivo Stefanoni
  Svédország (SWE)
Olle Larsson
Gösta Eriksson
Ivar Aronsson
Evert Gunnarsson
Bertil Göransson
  Finnország (FIN)
Kauko Hänninen
Reino Poutanen
Veli Lehtelä
Toimi Pitkänen
Matti Niemi
1960, Róma   Egyesült Német Csapat (EUA)
Gerd Cintl
Horst Effertz
Klaus Riekemann
Jürgen Litz
Michael Obst
  Franciaország (FRA)
Robert Dumontois
Claude Martin
Jacques Morel
Guy Nosbaum
Jean Klein
  Olaszország (ITA)
Fulvio Balatti
Romano Sgheiz
Franco Trincavelli
Giovanni Zucchi
Ivo Stefanoni
1964, Tokió   Egyesült Német Csapat (EUA)
Peter Neusel
Bernhard Britting
Joachim Werner
Egbert Hirschfelder
Juergen Oelke (korm.)
  Olaszország (ITA)
Renato Bosatta
Emilio Trivini
Giuseppe Galante
Franco De Pedrina
Giovanni Spinola (korm.)
  Hollandia (HOL)
Lex Mullink
Jan van de Graaff
Frederik van de Graaff
Robert van der Graaf
Marius Klumperbeek (korm.)
1968, Mexikóváros   Új-Zéland (NZL)
Dick Joyce
Ross Collinge
Dudley Storey
Warren Cole
Simon Dickie (korm.)
  NDK (GDR)
Peter Kremtz
Manfred Gelpke
Roland Göhler
Klaus Jacob
Dieter Semetzky (korm.)
  Svájc (SUI)
Denis Oswald
Peter Bolliger
Hugo Waser
Jakob Grob
Gottlieb Fröhlich (korm.)
1972, München   NSZK (FRG)
Peter Berger
Hans-Johann Färber
Gerhard Auer
Alois Bierl
Uwe Benter (korm.)
  NDK (GDR)
Dietrich Zander
Reinhard Gust
Eckhard Martens
Rolf Jobst
Klaus-Dieter Ludwig (korm.)
  Csehszlovákia (TCH)
Otakar Mareček
Karel Neffe
Vladimír Jánoš
František Provazník
Vladimír Petříček (korm.)
1976, Montréal   Szovjetunió (URS)
Vlagyimir Jesinov
Nyikolaj Ivanov
Mihail Kuznyecov
Alekszandr Klepikov
Alekszandr Lukjanov
Aleksandr Sema
  NDK (GDR)
Andreas Schulz
Rüdiger Kunze
Walter Dießner
Ullrich Dießner
Johannes Thomas
  NSZK (FRG)
Hans-Johann Färber
Ralph Kubail
Siegfried Fricke
Peter Niehusen
Hartmut Wenzel
1980, Moszkva   NDK (GDR)
Dieter Wendisch
Ullrich Dießner
Walter Dießner
Gottfried Döhn
Andreas Gregor
  Szovjetunió (URS)
Artūrs Garonskis
Dimants Krišjānis
Dzintars Krišjānis
Žoržs Tikmers
Juris Bērziņš
  Lengyelország (POL)
Grzegorz Stellak
Adam Tomasiak
Grzegorz Nowak
Ryszard Stadniuk
Ryszard Kubiak
1984, Los Angeles   Nagy-Britannia (GBR)
Richard Budgett
Martin Cross
Adrian Ellison
Andy Holmes
Steve Redgrave
  Egyesült Államok (USA)
Edward A. Ives
Thomas N. Kiefer
Michael Bach
Greg T. Springer
John S. Stillings
  Új-Zéland (NZL)
Brett Hollister
Kevin Lawton
Barrie Mabbott
Don Symon
Ross Tong
1988, Szöul   NDK (GDR)
Bernd Niesecke
Hendrik Reiher
Karsten Schmelling
Bernd Eichwurzel
Frank Klawonn