Főmenü megnyitása

Pályakerékpáros világbajnokok listája

Cycling (track) pictogram.svg

Az alábbi táblázatok a pályakerékpározás világbajnokait ismertetik.

Tartalomjegyzék

FérfiakSzerkesztés

Sprint, üldözőverseny, időfutamSzerkesztés

Év, helyszín Sprint egyéni Sprint csapat 4000 m-es egyéni üldözőverseny 4000 m-es csapat üldözőverseny 1000 m-es időfutam
1895   Köln Robert Prontin  
1896   Koppenhága Paul Bourillon  
1897   Glasgow Willy Arend  
1898   Bécs George A. Banker  
1899   Montréal Major Taylor  
1900  Párizs Edmond Jacquelin  
1901   Berlin Thorvald Ellegaard  
1902   Róma Thorvald Ellegaard  
1903   Koppenhága Thorvald Ellegaard  
1904   London Yvor Lawson  
1905   Antwerpen Gabriel Poulain  
1906   Genf Thorvald Ellegaard  
1907   Párizs Emil Friol  
1908   Berlin Thorvald Ellegaard  
1909   Koppenhága Victor Dupré  
1910   Brüsszel Emil Friol  
1911   Róma Thorvald Ellegaard  
1912   Newark Frank Kramer  
1913   Lipcse Walter Rütt  
1920   Antwerpen Robert Spears  
1921   Koppenhága Peter Moeskops  
1922   Párizs Peter Moeskops  
1923   Zürich Peter Moeskops  
1924   Párizs Peter Moeskops  
1925   Amszterdam Ernest Kaufmann  
1926   Milánó, Torino Peter Moeskops  
1927   Köln Lucien Michard  
1928   Budapest Lucien Michard  
1929   Zürich Lucien Michard  
1930   Brüsszel Lucien Michard  
1931   Koppenhága Willy Falck Hansen  
1932   Róma Jef Scherens  
1933   Párizs Jef Scherens  
1934   Lipcse Jef Scherens  
1935   Brüsszel Jef Scherens  
1936   Zürich Jef Scherens  
1937   Koppenhága Jef Scherens  
1938   Amszterdam Arie van Vliet  
1946   Zürich Jan Derksen   Roger Rioland  
1947   Párizs Jef Scherens   Arnaldo Benfenati  
1948   Amszterdam Arie van Vliet   Guido Messina  
1949   Koppenhága Reg Harris   Knud Andersen  
1950   Liège Reg Harris   Sydney Patterson  
1951   Milánó Reg Harris   Mino de Rossi  
1952   Párizs Oscar Plattner   Piet van Heusden  
1953   Zürich Arie van Vliet   Guido Messina  
1954   Köln Reg Harris   Leandro Faggin  
1955   Milánó Antonio Maspes   Norman Sheil  
1956   Koppenhága Antonio Maspes   Ercole Baldini  
1957   Liège Jan Derksen   Carlo Simonigh  
1958   Párizs Michel Rousseau   Norman Sheil  
1959   Amszterdam Antonio Maspes   Rudi Altig  
1960   Lipcse Antonio Maspes   Marcus Delattre  
1961   Zürich Antonio Maspes   Henk Nijdam  
1962   Milánó Antonio Maspes   Kaj Erik Jensen   Német Szövetségi Köztársaság  
1963   Liège Sante Gaiardoni   Jean Walschaerts   Szovjetunió  
1964   Párizs Antonio Maspes   Tiemen Groen   Német Szövetségi Köztársaság  
1965   San Sebastián Giuseppe Beghetto   Tiemen Groen   Szovjetunió  
1966   Frankfurt Giuseppe Beghetto   Tiemen Groen   Olaszország   Pierre Trentin  
1967   Amszterdam Patrick Sercu   Gerard Bongers   Szovjetunió   Niels Fredborg  
1968   Róma Giuseppe Beghetto   Mogens Frey   Olaszország   Niels Fredborg  
1969   Antwerpen Patrick Sercu   Xaver Kurmann   Szovjetunió   Sartori Gianni  
1970   Leicester Gordon Johnson   Xaver Kurmann   Német Szövetségi Köztársaság   Niels Fredborg  
1971   Varese Leijn Loevesijn   Martín Rodríguez   Olaszország   Edvard Rapp  
1972   Marseille Robert van Lancker   Német Szövetségi Köztársaság  
1973   San Sebastián Robert van Lancker   Knut Knudsen   Német Szövetségi Köztársaság   Janusz Kierzkowski  
1974   Montréal Peder Pedersen   Hans Lutz   Német Szövetségi Köztársaság   Edvard Rapp  
1975   Liège John Nicholson   Thomas Huschke   Német Szövetségi Köztársaság   Klaus-Jürgen Grunke  
1976   Lecce John Nicholson  
1977   San Cristóbal Nakano Koicsi   Norbert Dürpisch   Német Demokratikus Köztársaság   Lothar Thoms  
1978   München Nakano Koicsi   Detlef Macha   Német Demokratikus Köztársaság   Lothar Thoms  
1979   Amszterdam Nakano Koicsi   Nyikolaj Makarov   Német Demokratikus Köztársaság   Lothar Thoms  
1980   Besançon Nakano Koicsi  
1981   Brno Nakano Koicsi   Detlef Macha   Német Demokratikus Köztársaság   Lothar Thoms  
1982   Leicester Nakano Koicsi   Detlef Macha   Szovjetunió   Fredy Schmidtke  
1983   Zürich Nakano Koicsi   Viktor Kupovec   Német Szövetségi Köztársaság   Szergej Kopilov  
1984   Barcelona Nakano Koicsi  
1985   Bassano del Grappa Nakano Koicsi   Vjacseszlav Jekimov   Olaszország   Jens Glücklich  
1986   Colorado Springs Nakano Koicsi   Vjacseszlav Jekimov   Csehszlovákia   Malk Malchow  
1987   Bécs Tavara Nobujuki   Gintautasz Umarasz   Szovjetunió   Martin Vinnicombe  
1988   Gent Stephen Pate  
1989   Lyon Claudio Golinelli   Vjacseszlav Jekimov   Német Demokratikus Köztársaság   Jens Glücklich  
1990   Mebasi Michael Hübner   Jevgenyij Berzin   Szovjetunió   Alekszander Kiricsenko  
1991   Stuttgart Fabrice Colas   Jens Lehmann   Németország   José Moreno  
1992   Valencia Michael Hübner  
1993   Hamar Gary Neiwand   Graeme Obree   Ausztrália   Florian Rousseau  
1994   Palermo Marty Nothstein   Chris Boardman   Németország   Florian Rousseau  
1995   Bogotá Darryn Hill   Jan van Eijden, Michael Hübner, Jens Fiedler   Graeme Obree   Ausztrália   Shane Kelly  
1996   Manchester Florian Rousseau   Darryn Hill, Shane Kelly, Gary Neiwand   Chris Boardman   Olaszország   Shane Kelly  
1997   Perth Florian Rousseau   Vincent le Quellec, Florian Rousseau, Arnaud Tournant   Philippe Ermenault   Olaszország   Shane Kelly  
1998   Bordeaux Florian Rousseau   Vincent le Quellec, Florian Rousseau, Arnaud Tournant   Philippe Ermenault   Ukrajna   Arnaud Tournant  
1999   Berlin Laurent Gané   Laurent Gané, Florian Rousseau, Arnaud Tournant   Robert Bartko   Németország   Arnaud Tournant  
2000   Manchester Jan van Eijden   Laurent Gané, Florian Rousseau, Arnaud Tournant   Jens Lehmann   Németország   Arnaud Tournant  
2001   Antwerpen Arnaud Tournant   Laurent Gané, Florian Rousseau, Arnaud Tournant   Alekszandr Szimonyenko   Ukrajna   Arnaud Tournant  
2002   Koppenhága Sean Eadie   Jamie Staff, Chris Hoy, Craig McLean   Bradley McGee   Ausztrália   Chris Hoy  
2003   Stuttgart Laurent Gane   Jens Fiedler, René Woff, Carsten Bergemann   Bradley Wiggins   Ausztrália   Stefan Nimke  
2004   Melbourne Theo Bos   Mickaël Bourgain, Laurent Gané, Arnaud Tournant   Sergi Escobar Roure   Ausztrália   Chris Hoy  
2005   Carson Rene Wolff   Chris Hoy, Jason Queally, Jamie Staff   Robert Bartko   Nagy-Britannia   Theo Bos  
2006   Bordeaux Theo Bos   Grégory Bauge, Mickaël Bourgain, Arnaud Tournant   Robert Bartko   Ausztrália   Chris Hoy  
2007   Palma de Mallorca Theo Bos   Grégory Bauge, Mickaël Bourgain, Arnaud Tournant   Bradley Wiggins   Nagy-Britannia   Chris Hoy  
2008   Manchester Chris Hoy   Grégory Bauge, Kévin Sireau, Arnaud Tournant   Bradley Wiggins   Nagy-Britannia   Teun Mulder  
2009   Pruszków Grégory Bauge   Grégory Bauge, Mickaël Bourgain, Kévin Sireau   Taylor Phinney   Dánia   Stefan Nimke  
2010   Koppenhága Grégory Bauge   Robert Förstemann, Maximilian Levy, Stefan Nimke   Taylor Phinney   Jack Bobridge, Rohan Dennis, Michael Hepburn, Cameron Meyer   Teun Mulder  
2011   Apeldoorn Grégory Bauge   Michaël d'Almeida, Grégory Bauge, Kévin Sireau   Jack Bobridge   Jack Bobridge, Rohan Dennis, Luke Durbridge, Michael Hepburn   Stefan Nimke  
2012   Melbourne

Pontverseny, keirin, madison, scratch, omniumSzerkesztés

Év, helyszín Pontverseny Keirin Madison Scratch Omnium
1980   Besançon Stan Tourne   Danny Clark  
1981   Brno Urs Freuler   Danny Clark  
1982   Leicester Urs Freuler   Gordon Singleton  
1983   Zürich Urs Freuler   Urs Freuler  
1984   Barcelona Urs Freuler   Robert Dill-Bundi  
1985   Bassano del Grappa Urs Freuler   Urs Freuler  
1986   Colorado Springs Urs Freuler   Michel Vaarten  
1987   Bécs Urs Freuler   Honda Harumi  
1988   Gent Daniel Wyder   Claudio Golinelli  
1989   Lyon Urs Freuler   Claudio Golinelli  
1990   Mebasi Laurent Biondi   Michael Hübner  
1991   Stuttgart Vjacseslav Jekimov   Michael Hübner  
1992   Valencia Bruno Risi   Michael Hübner  
1993   Hamar Etienne De Wilde   Gary Neiwand  
1994   Palermo Bruno Risi   Marty Nothstein  
1995   Bogotá Silvio Martinello   Frédéric Magne   Silvio Martinello, Marco Villa  
1996   Manchester Joan Llaneras   Marty Nothstein   Silvio Martinello, Marco Villa  
1997   Perth Silvio Martinello   Frédéric Magne   Riera Alzamora, Joan Llaneras  
1998   Bordeaux Joan Llaneras   Jens Fiedler   Etienne de Wilde, Mathew Gilmore  
1999   Berlin Bruno Risi   Jens Fiedler   Isaac Gálvez,

Joan Llaneras

 
2000   Manchester Joan Llaneras   Frédéric Magne   Stefan Steinweg, Erik Weispfennig  
2001   Antwerpen Bruno Risi   Ryan Bayley   Jérôme Neuville, Robert Sassone  
2002   Koppenhága Chris Newton   Jobie Dajka   Jérôme Neuville, Franck Perque   Franco Marvulli  
2003   Stuttgart Franz Stocher   Laurent Gane   Bruno Risi, Franco Marvulli   Franco Marvulli  
2004   Melbourne Franck Perque   Jamie Staff   Juan Esteban Curuchet, Walter Pérez   Greg Henderson  
2005   Carson Volodimir Ribin   Teun Mulder   Mark Cavendish, Robert Hayles   Alex Rasmussen  
2006   Bordeaux Peter Schep   Theo Bos   Isaac Gálvez, Joan Llaneras   Gérome Neuville  
2007   Palma de Mallorca Joan Llaneras   Chris Hoy   Franco Marvulli, Bruno Risi   Kam-Po Wong   Alois Kankovsky  
2008   Manchester Vaszilij Kirijenka   Chris Hoy   Mark Cavendish, Bradley Wiggins   Aliakszandr Liszovszki   Hayden Godfrey  
2009   Pruszków Cameron Meyer   Maximilian Levy   Michael Morkov, Alex Rasmussen   Morgan Kneisky   Leigh Howard  
2010   Koppenhága Cameron Meyer   Chris Hoy   Leigh Howard, Cameron Meyer   Alex Rasmussen   Edward Clancy  
2011   Apeldoorn Edwin Alcibiades Avila   Shane Perkins   Leigh Howard, Cameron Meyer   Ho Ting Kwok   Michael Freiberg  
2012   Melbourne

NőkSzerkesztés

Sprint, üldözőverseny, omniumSzerkesztés

Év, helyszín Sprint egyéni Sprint csapat 3000 m-es egyéni üldözőverseny 3000 m-es csapat üldözőverseny Omnium
1958   Párizs Galina Jermolajeva   Ljubov Kocsetova  
1959   Amszterdam Galina Jermolajeva   Beryl Burton  
1960   Lipcse Galina Jermolajeva   Beryl Burton  
1961   Zürich Galina Jermolajeva   Yvonne Reynders  
1962   Milánó Valentyina Szavina   Beryl Burton  
1963   Liège Galina Jermolajeva   Beryl Burton  
1964   Párizs Irina Kiricsenko   Yvonne Reynders  
1965   San Sebastián Valentyina Szavina   Yvonne Reynders  
1966   Frankfurt Irina Kiricsenko   Beryl Burton  
1967   Amszterdam Valentyina Szavina   Tamara Garkusina  
1968   Róma Alla Bagijanc   Raisza Obodovszkaja  
1969   Antwerpen Galina Careva   Raisza Obodovszkaja  
1970   Leicester Galina Careva   Tamara Garkusina  
1971   Varese Galina Careva   Tamara Garkusina  
1972   Marseille Galina Jermolajeva   Tamara Garkusina  
1973   San Sebastián Sheila Young   Tamara Garkusina  
1974   Montréal Tamara Pilcikova   Tamara Garkusina  
1975   Liège Sue Novarra   Cornelia Hage  
1976   Lecce Sheila Young   Cornelia Hage  
1977   San Cristóbal Galina Careva   Vera Kuznyecova  
1978   München Galina Careva   Cornelia Hage  
1979   Amszterdam Galina Careva   Cornelia Hage  
1980   Besançon Sue Novarra   Nadja Kibargyina  
1981   Brno Sheila Young   Nadja Kibargyina  
1982   Leicester Connie Paraskevin   Rebecca Twigg  
1983   Zürich Connie Paraskevin   Connie Carpenter  
1984   Barcelona Connie Paraskevin   Rebecca Twigg  
1985   Bassano del Grappa Isabelle Nicoloso   Rebecca Twigg  
1986   Colorado Springs Christa Rothenburger   Jeannie Longo  
1987   Bécs Erika Salumaee   Rebecca Twigg  
1988   Gent Jeannie Longo  
1989   Lyon Erika Salumaee   Jeannie Longo  
1990   Mebasi Connie Paraskevin   Leontien Zijlaard-van Moorsel  
1991   Stuttgart Ingrid Haringa   Petra Rossner  
1993   Hamar Tanya Dubnicoff   Rebecca Twigg  
1994   Palermo Galina Enjukina   Marion Clignet  
1995   Bogotá Felicia Ballanger   Rebecca Twigg  
1996   Manchester Felicia Ballanger   Marion Clignet  
1997   Perth Felicia Ballanger   Judith Arndt  
1998   Bordeaux Felicia Ballanger   Lucy Tyler Sharman  
1999   Berlin Felicia Ballanger   Marion Clignet  
2000   Manchester Natalja Markovnyicsenko   Yvonne McGregor  
2001   Antwerpen Szvetlana Granhovszkaja   Leontien Zijlaard-van Moorsel  
2002   Koppenhága Natalja Csilinszkaja   Leontien Zijlaard-van Moorsel  
2003   Stuttgart Szvetlana Granhovszkaja   Leontien Zijlaard-van Moorsel  
2004   Melbourne Szvetlana Granhovszkaja   Sarah Ulmer  
2005   Carson Victoria Pendleton   Katie Mactier  
2006   Bordeaux Natalja Csilinszkaja   Sarah Hammer  
2007   Palma de Mallorca Victoria Pendleton   Victoria Pendleton, Shanaze Reade   Sarah Hammer  
2008   Manchester Victoria Pendleton   Victoria Pendleton, Shanaze Reade   Rebecca Romero   Wendy Houvenaghel, Joanna Rowsell, Rebecca Romero  
2009   Pruszków Victoria Pendleton   Kaarle McCulloch, Anna Meares   Alison Shanks   Elizabeth Armitstead, Wendy Houvenaghel, Joanna Rowsell   Josephine Tomic  
2010   Koppenhága Victoria Pendleton   Kaarle McCulloch, Anna Meares   Sarah Hammer   Ashlee Ankudinoff, Sarah Kent, Josephine Tomic   Tara Whitten  
2011   Apeldoorn Anna Meares   Kaarle McCulloch, Anna Meares   Sarah Hammer   Laura Trott, Wendy Houvenaghel, Danielle King   Tara Whitten  
2012   Melbourne

Pontverseny, időfutam, keirin, scratchSzerkesztés

Év, helyszín Pontverseny 500 m-es időfutam Keirin Scratch
1988   Gent Sally Hodge  
1989   Lyon Jeannie Longo  
1990   Mebasi Karen Holliday  
1991   Stuttgart Ingrid Haringa  
1993   Hamar Ingrid Haringa  
1994   Palermo Ingrid Haringa  
1995   Bogotá Szvetlana Szamohvalova   Felicia Ballanger  
1996   Manchester Szvetlana Szamohvalova   Felicia Ballanger  
1997   Perth Natalja Kamirova   Felicia Ballanger  
1998   Bordeaux Teodora Ruano   Felicia Ballanger  
1999   Berlin Marion Clignet   Felicia Ballanger  
2000   Manchester Marion Clignet   Natalja Markovnyicsenko  
2001   Antwerpen Olga Szluszarjeva   Nancy Contreras Reyes  
2002   Koppenhága Olga Szluszarjeva   Natalja Csilinszkaja   Na Li   Lada Kozliková  
2003   Stuttgart Olga Szluszarjeva   Natalja Csilinszkaja   Szvetlana Grankovszkaja   Olga Szluszarjeva  
2004   Melbourne Olga Szluszarjeva   Anna Meares   Clara Sanchez   Yoanka González  
2005   Carson Verra Carrera   Natalja Csilinszkaja   Clara Sanchez   Olga Szluszarjeva  
2006   Bordeaux Verra Carrera   Natalja Csilinszkaja   Christin Muche   Maria Luisa Calle Williams  
2007   Palma de Mallorca Katherine Bates   Anna Meares   Victoria Pendleton   Yumari Gonzalez Valdivieso  
2008   Manchester Marianne Vos   Lisandra Guerra Rodriguez   Jennie Reed   Eleonora van Dijk  
2009   Pruszków Giorgia Bronzini   Simona Krupeckaite   Shuang Guo   Yumari Gonzalez Valdivieso  
2010   Koppenhága Tara Whitten   Anna Meares   Simona Krupeckaite   Pascale Jeuland  
2011   Apeldoorn Tatjana Sarakova   Olga Panarina   Anna Meares   Marianne Vos  
2012   Melbourne

Megszűnt versenyszámokSzerkesztés

Sprint amatőröknek, üldözőverseny, stayerSzerkesztés

Év, helyszín Sprint amatőröknek 5000 m-es egyéni üldözőverseny Stayer Stayer amatőröknek
1893   Chicago Arthur Zimmermann   Laurence Meintjes  
1894   Antwerpen August Lehr   Wilhelm Henie  
1895   Köln Jaap Eden   John Michael   Mathieu Cordang  
1896   Koppenhága Harry Reynolds   Arthur Chase   Ferdinand Ponscarme  
1897   Glasgow Edwin Schroder   Jack Stocks   Edward Gould  
1898   Bécs Paul Albert   Richard Palmer   Albert Cherry  
1899   Montréal Tommy Summersgill   H. Gibson   John Nelson  
1900  Párizs Didier Nauts   Constant Huret   Louis Bastien  
1901   Berlin Emile Maitrot   Thaddäus Robl   Heinrich Sievers  
1902   Róma Charles Picard   Thaddäus Robl   Alfred Görnemann  
1903   Koppenhága Arthur Reed   Piet Dickentman   Edmund Audemars  
1904   London Marcus Hurley   Robert Walthour   Leon Meredith  
1905   Antwerpen Jimmy Benyon   Robert Walthour   Leon Meredith  
1906   Genf Francisco Ferri   Louis Darragon   Maurice Badeonneau  
1907   Párizs Jean Devoissoux   Louis Darragon   Leon Meredith  
1908   Berlin Victor Johnson   Fritz Ryser   Leon Meredith  
1909   Koppenhága William Bailey   Georges Parent   Leon Meredith  
1910   Brüsszel William Bailey   Georges Parent   Henri Hens  
1911   Róma William Bailey   Georges Parent   Leon Meredith  
1912   Newark Donald MacDougall   George Wiley   Leon Meredith  
1913   Lipcse William Bailey   Paul Guignard   Cor Blekemolen  
1920  1920 Antwerpen Maurice Peeters   Georges Seres  
1921  1921 Koppenhága Brask Andersen   Victor Linart  
1922   Párizs Thomas Johnson   Leon Vanderstuyft  
1923   Zürich Lucien Michard   Paul Suter  
1924  1925 Párizs Lucien Michard   Victor Linart  
1925   Amszterdam Jacob Meyer   Robert Grassin  
1926   Milánó, Torino Aventi Martinetti   Victor Linart  
1927   Köln Mathias Engel   Victor Linart  
1928   Budapest Willy Falck Hansen   Walter Sawall  
1929   Zürich Antoine Mazairac   Georges Paillard  
1930   Brüsszel Louis Gerardin   Erich Möller  
1931   Koppenhága Helge Harder   Walter Sawall  
1932   Róma Albert Richter   Georges Paillard  
1933   Párizs Jacob van Egmond   Charles Lacquehay  
1934   Lipcse Benedetto Pola   Erich Metze  
1935   Brüsszel Toni Merkens   Charles Lacquehay  
1936   Zürich Arie van Vliet   André Renaud  
1937   Koppenhága Johan van de Vijver   Walter Lohmann  
1938   Amszterdam Johan van de Vijver   Erich Metze  
1946   Zürich Oskar Plattner   Gerard Peters   Elio Frosio  
1947   Párizs Reginald Harris   Fausto Coppi   Raoul Lesueur  
1948   Amszterdam Gerrit Schulte   Jean-Jacques Lamboley  
1949   Koppenhága Sidney Patterson   Fausto Coppi   Elio Frosio  
1950   Liège Maurice Verdeun   Antonio Bevilacqua   Raoul Lesueur  
1951   Milánó Enzo Sacchi   Antonio Bevilacqua   Jan Pronk  
1952   Párizs Enzo Sacchi   Sidney Patterson   Adolph Verschueren  
1953   Zürich Marino Morettini   Sidney Patterson   Adolph Verschueren  
1954   Köln Cyril Peacock   Guido Messina   Adolph Verschueren  
1955   Milánó Giuseppe Ogna   Guido Messina   Guillermo Timoner  
1956   Koppenhága Michel Rousseau   Guido Messina   Graham French  
1957   Liège Michel Rousseau   Roger Riviere   Paul Depaepe  
1958   Párizs Valentino Gasparella   Roger Riviere   Walter Bucher   Lothar Meister  
1959   Amszterdam Valentino Gasparella   Roger Riviere   Guillermo Timoner   Arie van Houwelingen  
1960   Lipcse Sante Gaiardoni   Rudi Altig   Guillermo Timoner   Georg Stoltze  
1961   Zürich Sergio Bianchetto   Rudi Altig   Karl-Heinz Masell   Arie van Houwelingen  
1962   Milánó Sergio Bianchetto   Henk Nijdam   Guillermo Timoner   Romain de Loof  
1963   Liège Patrick Sercu   Leandro Faggin   Leo Proost   Romain de Loof  
1964   Párizs Pierre Trentin   Ferdinand Bracke   Guillermo Timoner   Jacob Oudkerk  
1965   San Sebastián Omar Pcsakadze   Leandro Faggin   Guillermo Timoner   Gabriel Mas  
1966   Frankfurt Daniel Morelon   Leandro Faggin   Romain de Loof   Piet de Wit  
1967   Amszterdam Daniel Morelon   Tiernen Groen   Leo Proost   Piet de Wit  
1968   Róma Luigi Borghetti   Hugh Porter   Leo Proost   Giuseppe Grassi  
1969   Antwerpen Daniel Morelon   Ferd Bracke   Jaap Oudkerk   Albertus Boom  
1970   Leicester Daniel Morelon   Hugh Porter   Ehrenfried Rudolph   Cees Stam  
1971   Varese Daniel Morelon   Dirk Baert   Theo Verschueren   Horst Gnas  
1972   Marseille Hugh Porter   Theo Verschueren   Horst Gnas  
1973   San Sebastián Daniel Morelon   Hugh Porter   Cees Stam   Horst Gnas  
1974   Montréal Anton Tkac   Roy Schuiten   Cees Stam   Jean Breuer  
1975   Liège Daniel Morelon   Roy Schuiten   Dieter Kemper   Gaby Minneboo  
1976   Lecce Francesco Moser   Wilfried Peffgen   Gaby Minneboo  
1977   San Cristóbal Hans-Jürgen Geschke   Gregor Braun   Cees Stam   Gaby Minneboo  
1978   München Anton Tkac   Gregor Braun   Wilfried Peffgen   Rainer Podlesch  
1979   Amszterdam Lutz Heßlich   Bert Oosterbosch   Martinus Venix   Mattheus Pronk  
1980   Besançon Anthony Doyle   Wilfried Peffgen   Gaby Minneboo  
1981   Brno Szergej Kopilov   Alain Bondue