Főmenü megnyitása

Szerkesztő:B.Zsolt/Olaszország vasútvonalainak listája

Ez a lista a Olaszország vasútvonalait sorolja fel.

Név Wikidata kód Villamosítási rendszer Hosszúság Sebesség Térképvázlat Kép
A Rhätischen Bahn Albula- és Bernina-vasútvonala Q2962401
GlacierLandwasser.jpg
Adria–Ariano Polesine-vasútvonal Q3743279
Ariano Polesine train station (2).jpg
Adria–Mestre-vasútvonal Q3743278
ATR120 Sistemi Territoriali Mestre.JPG
Agnone–Pescolanciano-vasútvonal Q3743282
Agrigento Bassa–Porto Empedocle-vasútvonal Q55294987
Agrigento - viadotto ferroviario.jpg
Agrigento–Naro–Licata-vasútvonal Q26822086 63.8
Airasca–Saluzzo-vasútvonal Q3743284 36
Albano–Nettuno-vasútvonal Q1110948
Alcantara–Randazzo-vasútvonal Q3743287 37
Ex-FS-Stazione Randazzo.JPG
Alessandria–Cavallermaggiore-vasútvonal Q3743285 98
Stazione Ferroviaria di Cantalupo (Alessandra).JPG
Alessandria–Ovada-vasútvonal Q3743288
Alessandria–Piacenza-vasútvonal Q612475 96
Ponte Trebbia ferrovia.jpg
Alessandria–San Giuseppe di Cairo-vasútvonal Q3743289
Altamura–Avigliano–Potenza-vasútvonal Q3743291
Alto Pistoiese-vasútvonal Q3743292 16.398
Ancona–Lecce-vasútvonal Q3743280 felsővezeték
3000 V DC villamosítási rendszer
591
Trenitalia, 464121 Lecce.JPG
Aosta–Pré-Saint-Didier-vasútvonal Q3240042
Morgex train station abc.JPG
Appennino Centrale-vasútvonal Q3743293
Arezzo–Sinalunga-vasútvonal Q1114944
Arona–Novara-vasútvonal Q16975357 105
Asciano–Monte Antico-vasútvonal Q3743295 51
Ascoli Piceno–San Benedetto del Tronto-vasútvonal Q3743296
Ascoli-Porto d'Ascoli.JPG
Stazione Ascoli Piceno.jpg
Asti–Castagnole delle Lanze-vasútvonal Q14544132 20
Costigliole viadotto ferroviario.jpg
Asti–Genova-vasútvonal Q2466781 3000 V DC villamosítási rendszer 104 105
Mappa ferr Asti-Genova.png
Ponte ferroviario Panigaro Genova.jpg
Atena Lucana–Marsico Nuovo-vasútvonal Q3743299
Aulla Lunigiana–Lucca-vasútvonal Q663459 98
685 196 a Castelnuovo Garfagnana.jpg
Avellino–Rocchetta Sant’Antonio-vasútvonal Q801867 119
Stazione Luogosano - San Mango sul Calore.jpg
Avenza–Carrara-vasútvonal Q16375442
Stazione di Carrara-Avenza - Trifase.jpg
Avezzano–Roccasecca-vasútvonal Q3743302
Balsorano ferrovia Avezzano-Roccasecca.jpg
Bagnolo in Piano–Carpi-vasútvonal Q3743301
Barco–Montecchio-vasútvonal Q3743304
Bari–Barletta-vasútvonal Q16555751 3000 V DC villamosítási rendszer
vasúti felsővezeték
70
Bari–Bitritto railway Q24941688 3000 V DC villamosítási rendszer 11.9
Bari-bitritto.jpg
Bari–Casamassima–Putignano-vasútvonal Q3743305 43
Bari–Martina Franca–Taranto-vasútvonal Q3743306 113
Bari–Matera–Montalbano Jonico-vasútvonal Q3743309
Bari–San Paolo-vasútvonal Q16555754
Metro bari.jpg
Bari–Taranto-vasútvonal Q3743308 104
Castellaneta - Ponte ferroviaro S.Lucia 3.jpg
Barletta–Spinazzola-vasútvonal Q3743310
Bastia Mondovì–Mondovì-vasútvonal Q3743311
Battipaglia–Reggio di Calabria-vasútvonal Q167629 374
E.402-125 VSG.jpg
Bécs–Trieszt-vasútvonal Q15905619
Bahnline-Wiener-Neustadt-Triest-(1841).jpg
Lokomotive JZ 90.006.jpg
Belluno–Calalzo-vasútvonal Q3743317 44
14.11.96 Calalzo-Pieve di Cadore-Cortina D445.1042.jpg
Belluno–Feltre–Treviso-vasútvonal Q3743318 20
Benevento–Avellino-vasútvonal Q3743319
Benevento–Campobasso-vasútvonal Q801933 84.3
StazioneCentraleDiBenevento.JPG
Benevento–Cancello-vasútvonal Q801932 49.25
Bergamo–Brescia-vasútvonal Q801941 49
Trenord ALn668 1825+ALn668 1843 Brescia 20120614.JPG
Bergamo–Piazza Brembana-vasútvonal Q1408024 41
San Pellegrino ex stazione terme fronte.jpg
Bernina-vasút Q277177 1000 V egyenáram
felsővezeték
60.688
Berninabahn.png
RhB ABe 4-4 III mit Bernina-Express am Lago Bianco.jpg
Bertiolo–Palmanova–Savogna-vasútvonal Q3743323
Biella–Balma-vasútvonal Q3743325 2400 V DC villamosítási rendszer 13
Biella–Cossato–Vallemosso-vasútvonal Q25975832 2400 V DC villamosítási rendszer
Bridge on the Biella-Masserano railway.jpg
Biella–Mongrando-vasútvonal Q3743326
Biella–Novara-vasútvonal Q3743327 51
Ghislarengo ponte ferroviario.jpg
Bitonto–Santo Spirito-vasútvonal Q3743329
Bohinji vasútvonal Q362743 129.8
BohinjskiPredor2.JPG
Bologna–Ancona-vasútvonal Q801986 felsővezeték
3000 V DC villamosítási rendszer
204
ETR500-Imola-06-05.jpg
Bologna–Firenze nagysebeségű vasútvonal Q834135 25 kV-os villamos vontatás
felsővezeték
78.5
Bologna-Stazione Centrale-DSCF7236.JPG
Bologna–Firenze-vasútvonal Q825089 97
La Valle S.jpg
Bologna–Portomaggiore-vasútvonal Q3743331
Portomaggiore - stazione ferroviaria - ETR.350.jpg
Bolzano–Merano-vasútvonal Q613536 31.8
Trenitalia Zug im Bahnhof Meran.jpg
Botteghelle–San Giorgio a Cremano-vasútvonal Q3743333
Bra–Ceva-vasútvonal Q48800603 3000 V DC villamosítási rendszer
Facciata Stazione di Bra.jpg
Brenner-vasútvonal Q509496 275.4
Eurocity bei Matrei am Brenner.jpg
Brescia–Cremona-vasútvonal Q220085 50
Stazione di Robecco-Pontevico Piazzale binari 20080820.jpg
Brescia–Iseo–Edolo-vasútvonal Q802477 105
Vello Chiesa di Sant Eufemia galleria ferroviaria 20090712.jpg
Brescia–Parma-vasútvonal Q802976 92
Stazione di Remedello Sopra 20100821.jpg
Bribano–Agordo-vasútvonal Q3743337
Bricherasio–Barge-vasútvonal Q3743338
Briga–Domodossola-vasútvonal Q3743339 15 kV-os villamos vontatás 41
Simplon Sudportal.jpg
Budrio–Massalombarda-vasútvonal Q3743340
Busca–Dronero-vasútvonal Q3743343
Busto Arsizio–Malpensa Aeroporto-vasútvonal Q3743342
Cadenazzo–Luino-vasútvonal Q802063 30
San Nazzaro treno S30.jpg
Cagliari–Golfo Aranci Marittima-vasútvonal Q802065 299.6
Marrubiu - Stazione ferroviaria (03).JPG
Cagliari–Isili-vasútvonal Q802787 70
Dolianova (Bahnhof).jpg
Calalzo–Padova-vasútvonal Q3743346 155
Caltanissetta Xirbi-Agrigento-vasútvonal Q3743347
Caltanissetta Xirbi-Gela-Siracusa-vasútvonal Q16555759
Caltanissetta-Palermo-vasútvonal Q16555756
Campiglia Marittima-Piombino-vasútvonal Q3743348 16
Ferrovia Campiglia-Piombino.jpg
Campobasso-Isernia-vasútvonal Q3743444
Cana-Arcille-Grosseto-vasútvonal Q3743349
Cana-Arcille-Rispescia-vasútvonal Q3743352
Cancello-Avellino-vasútvonal Q3743354
Cancello-Torre Annunziata-vasútvonal Q3743655
Cancello–Benevento-vasútvonal Q802070 103
Canicattì-Caltagirone-vasútvonal Q3743355
Carmagnola–Bra-vasútvonal Q3743357 3000 V DC villamosítási rendszer 20
Carnia-Tolmezzo-Villa Santina-vasútvonal Q3743356
Carrara Private Marble-vasútvonal Q2962358
Carrara ponti di Vara01 2007-03-30.jpg
Casalecchio–Vignola-vasútvonal Q802079 24
Casarsa–Portogruaro-vasútvonal Q3743360 21
StazioneCordovadoSesto04.jpg
Casentinese-vasútvonal Q3743361
Castagnole-Asti-Mortara-vasútvonal Q802080 73
Moncalvo staz ferr.jpg
Castel Bolognese-Riolo Bagni-vasútvonal Q3743362 9
Castelbolognese–Ravenna-vasútvonal Q3743363 41
Castelraimondo-Camerino-vasútvonal Q3743364
Ferrovia Camerino-Castelraimondo.JPG
Castelvetrano–Porto Empedocle-vasútvonal Q3743365 123.1
Castelvetrano–San Carlo–Burgio-vasútvonal Q3743366 801
Catania–Agrigent-vasútvonal Q801962
E646192Imera823.jpg
Catania–Gela-vasútvonal Q802644 134
Stazione di Caltagirone.JPG
Cava Carbonara-Cava Manara-vasútvonal Q3743370
Cecina-Volterra-vasútvonal Q3743368 37.5
Centrale Umbra-vasútvonal Q3743372
Cerignola Campagna-Cerignola Città-vasútvonal Q3743375
Cervignano–Aquileia–Pontile per Grado-vasútvonal Q3743376
Ceva–Ormea-vasútvonal Q3743377 35
Ormea staz ferr ALn 668.jpg
Chiaia sikló Q3754445 0.5
Stazione superiore funicolare chiaia100 1942.jpg
Chieti città-Chieti stazione-vasútvonal Q3743379 8.589
Chivasso-Asti-vasútvonal Q3743380 51
Chivasso-Ivrea-Aosta-vasútvonal Q3240043 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
100
Mappa ferr Chivasso-Ivrea-Aosta.png
Ivrea-ponte ferroviario.jpg
Chivasso-Pré-Saint-Didier-vasútvonal Q16555765
Chivasso–Alessandria-vasútvonal Q15360975
Chivasso–Casale Monferrato-vasútvonal Q3743381 48
2011 05 06 ferrovia chivasso casale tra palazzolo e trino.jpg
Cintura Nord Q3677325
Olimpico farnesina - binario.jpg
Circumflegrea-vasútvonal Q692803 3000 V DC villamosítási rendszer 27.042
Soccavo linea metro napoli.JPG
Cividale-Caporetto-vasútvonal Q3743383
Cividale-Tarcetta-vasútvonal Q3743382
Civitanova-Fabriano-vasútvonal Q3743384
Civitavecchia-Orte-vasútvonal Q3743386
Codola-Nocera Inferiore-vasútvonal Q3743388
Cogne-Acque Fredde-vasútvonal Q3240045
Treno museo minerario, Cogne.JPG
Colico–Chiavenna-vasútvonal Q802115 3000 V DC villamosítási rendszer 26
Como–Lecco-vasútvonal Q802119 39
Valmadrera staz ferr ALn 668.jpg
Como–Saronno-vasútvonal Q802118 24.6
Salita cappuccini.JPG
Como–Varese-vasútvonal Q14551658
Cormons-Redipuglia-vasútvonal Q3743391
Cosenza-Camigliatello-San Giovanni in Fiore-vasútvonal Q3743392 67.084
Cosenza-Catanzaro Lido-vasútvonal Q3743395 112.5
Cosenza-Sibari-vasútvonal Q3743394
Cremona-Iseo-vasútvonal Q802131 66
Soresina sede ferr SNFT.JPG
Cremona-Mantova-vasútvonal Q802134 62
Cremona–Fidenza-vasútvonal Q3743396 34
Castelvetro Piacentino stazione binari.JPG
Crotone-Petilia Policastro-vasútvonal Q3743397
Viadotto Roccabernarda FCL.JPG
Crotone-Timpa Grande-vasútvonal Q3743398
Crotone FVN.JPG
Cumana-vasútvonal Q1000745 20
Napoli stazione Montesanto gallerie.jpg
Cuneo-Boves-Borgo San Dalmazzo-vasútvonal Q3743399
Cuneo-Limone-Ventimiglia-vasútvonal Q1642691 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
Tendabahn-frbis.png
Viaduc de Bevera01.jpg
Decimomannu-Iglesias-vasútvonal Q802152 37.7
Stazione Iglesias.jpg
della Valganna-vasútvonal Q3743716
della Valle Seriana-vasútvonal Q3743717
dello Stelvio-vasútvonal Q3743721
Desenzano-Desenzano Porto-vasútvonal Q3743401 3.71
di Monterufoli-vasútvonal Q3743722
Dittaino–Caltagirone-vasútvonal Q3743403 71.2
Trenovalguarnera.jpg
Dittaino–Leonforte-vasútvonal Q3743402 14.7
Dolomit-vasút Q1118617 64.913
Domodossola-Novara-vasútvonal Q3240049 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
Ferrovia Domodossola-Novara presso Pettenasco.jpg
Domodossola–Locarno-vasútvonal Q671573 51.25
Centovallibahn Ponte Brolla.jpg
Domodossola–Milánó-vasútvonal Q802181 153
Candoglia EuroCity.jpg
Drautalbahn Q240451 311
Poertschach Goritschach Taurus OEBB mit Gueterzug 07122013 055.jpg
Ellera-Tavernelle-vasútvonal Q3743408
Faenza–Lavezzola-vasútvonal Q15440897 39
Faenza–Ravenna-vasútvonal Q685380 33
Fano-Urbino-vasútvonal Q3743411 48.75
Ferrandina-Matera-vasútvonal Q3743413
Ferrara-Copparo-vasútvonal Q3743416
Ferrara-Modena-vasútvonal Q3743417
Ferrara–Codigoro-vasútvonal Q3743415
Ferrara–Rimini-vasútvonal Q802268 123
Ferrovia Alifana Q3743290
FCE14.jpg
Ferrovia Alta Valtellina Q1407999 26
Stazione di Tirano.JPG
Ferrovia Circumetnea Q1408003 110.963
Catania Borgo staz ferr automotrice.jpg
Ferrovia Civitavecchia-Civitavecchia Marittima Q28670439
Italy Rail 013 Civitavecchia.jpg
Ferrovia Decauville Revine–Vergoman Q64698415
Ferrovia del Resia Q2182520 79.68
Tunnelportal der Reschenbahn in Landeck.JPG
Fidenza-Fornovo-vasútvonal Q16555768 3000 V DC villamosítási rendszer 25
Fidenza stazione ferr frontale.JPG
Fidenza-Salsomaggiore Terme-vasútvonal Q3743418
Filaga–Palazzo Adriano-vasútvonal Q26821647 13.8
Firenze–Faenza-vasútvonal Q3743410 101
Stazione di Vaglia.JPG
Firenze–Róma nagysebességű vasútvonal Q1001643 felsővezeték
3000 V DC villamosítási rendszer
254
Etr500.JPG
Firenze–Róma-vasútvonal Q1158780 felsővezeték
3000 V DC villamosítási rendszer
314.077
2012-06-27 Roma ferrovia Firenze-Roma vecchia da via delle Valli.jpg
Foggia-Lucera-vasútvonal Q3743421
Foggia-Manfredonia-vasútvonal Q3743422
Foggia-Potenza-vasútvonal Q3743423
Foligno-Terontola-vasútvonal Q3743425
Fossano-Cuneo-vasútvonal Q3743424
Viadotto soleri.jpg
FR3 Q3737289
Balduina fr.JPG
Frugarolo-Basaluzzo-vasútvonal Q5404951
Gairo Taquisara–Jerzu-vasútvonal Q802312 9
Gallarate-Laveno-vasútvonal Q802620 46
Ferrovia Laveno-Gallarate presso Gallarate 200805.jpg
Gallarate-Varese-vasútvonal Q802319 3000 V DC villamosítási rendszer 19
Un treno TSR in partenza da Cavaria.JPG
Gallipoli–Casarano-vasútvonal Q3743428 22
Gariglione-Differenze-vasútvonal Q3743707
Gemona del Friuli-Casarsa-vasútvonal Q3743430
Gemona del Friuli–Sacile-vasútvonal Q802326 74.1
Stazione di Sacile.jpg
Genova–Casella-vasútvonal Q164831 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
24.318
A5 A10 cappuccio.jpg
Genova–Ventimiglia-vasútvonal Q302337 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
147
Treno Andora Cervo.jpg
Ghirla - Ponte Tresa-vasútvonal Q3743432
Giarratana–Ragusa-vasútvonal Q802342 96.5
Gioia Tauro-Cinquefrondi-vasútvonal Q3743434 31.737
Gioia Tauro-Palmi-Sinopoli-vasútvonal Q3743435 26
Gioiosa Jonica–Mammola-vasútvonal Q3743436 14.5
Giulianova–Teramo-vasútvonal Q3743438
Giuncarico-Ribolla-vasútvonal Q3743439
Gozzano–Alzo-vasútvonal Q3743441
Grignasco-Coggiola-vasútvonal Q3743442
Intra-Premeno-vasútvonal Q3743446
Intra-Premeno railway postcard.jpg
Isili–Sorgono-vasútvonal Q802475 83
Stazione Belvì 1888.jpg
Isili–Villacidro-vasútvonal Q802474 70
Isili02.jpg
Jonica-vasútvonal Q3743447 472
Torre Melissa - ferrovia Jonica - ALn 663.jpg
K.k. Staatsbahn Tarvis–Pontafel Q1102994 3000 V DC villamosítási rendszer 88.8
Malborghetto Santa Caterina Pontebbana 14072007 14.jpg
Kronprinz Rudolf-Bahn Q877295 407
1040 009 2001-05-14 Hieflau 4.jpg
L’Aquila–Capitignano-vasútvonal Q3743451
Ponte Aquila Capitignano.jpg
La Thuile-Arpy-vasútvonal Q3743453 4.3
Miniera di Arpy - 1938.jpg
Laaser Marmorbahn Q1799352
Laaser Marmorbahn 13.jpg
Lagonegro-Castrovillari-Spezzano Albanese-vasútvonal Q3743454 104.746
504porto.jpg
Lamezia Terme-Catanzaro Lido-vasútvonal Q3743455
Lana–Meran-vasútvonal Q1788991
Lok 2 der Lokalbahn Lana Meran.jpg
Lecco-Milánó-vasútvonal Q802794 44
Lecco–Bergamo-vasútvonal Q595952 33
Stazione di Bergamo 2016.jpg
Lecco–Brescia-vasútvonal Q15299699 82
Lecco–Colico-vasútvonal Q802621 39
Bellano stazione ferr binari.JPG
Lecco–Milánó-vasútvonal Q15427589 50
Olgiate-Calco-Brivio staz ferr lato binari.JPG
Leonforte-Nicosia-vasútvonal Q3743459
Lercara–Magazzolo-vasútvonal Q3743460 66.9
Line 7 Q29659640
Line S1 Q46365 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
55
Lodi TSR S1.JPG
Line S13 Q1160881 32
S13 a pieve emanuele.jpg
Line S2 Q1160540 28
Milano P Garib passante tabellone.jpg
Line S4 Q1160571 23
S4 Camnago - R5 026 - Milano Cadorna.JPG
Line S5 Q1159300 93
Castronno stazione S5.jpg
Linea di cintura Q3832816
linee celeri dell'Adda Q3832874
Livorno–Collesalvetti-vasútvonal Q29917368
Lonigo-Lonigo Città-vasútvonal Q3743466 4.916
Lucca-Pontedera-vasútvonal Q3743471
Lucca-Viareggio-vasútvonal Q3743470
Luino–Milánó-vasútvonal Q15361068 50.7
Lyon Turin Ferroviaire Q10985
Macomer-Nuoro-vasútvonal Q802725 60.7
Macomer–Bosa-vasútvonal Q513034 48
Maglie–Gagliano del Capo-vasútvonal Q3743473
Gagliano-Leuca Bhf.JPG
Maglie–Otranto-vasútvonal Q3743458
Mandas–Arbatax-vasútvonal Q546398 159.4
Anulù staz ferr.jpg
Mandela-Subiaco-vasútvonal Q3743476
Mantova-Monselice-vasútvonal Q3743477 84.1
Mantova staz ferr lato strada.JPG
Mantova-Peschiera-vasútvonal Q3743478
Maranello–Pavullo-vasútvonal Q55245714
Ferrovia paranello-pavullo galleria serramazzoni1.jpg
Maremmana-vasútvonal Q3743480 3000 V DC villamosítási rendszer 44.889
Margonia–Canicattì-vasútvonal Q55594475
E636-144canicatti1999-04-02.jpg
Marseille–Ventimiglia-vasútvonal Q802754 25 kV-os villamos vontatás
felsővezeték
1500 V DC villamosítási rendszer
259.246
Ligne Marseille-Vintimille.svg
Rail tracks east upper Menton.jpg
Martina Franca–Lecce-vasútvonal Q3743483 103
Massa Marittima-Follonica-vasútvonal Q3743482
Massalombarda-Imola-Fontanelice-vasútvonal Q3743484
Menaggio–Porlezza-vasútvonal Q3743488
Mappa ferr Menaggio-Porlezza.png
Mendrisio-Varese-vasútvonal Q661863 5.148
Stabio staz ferr lato strada.JPG
Messina-Siracusa-vasútvonal Q370504
Isolabella.JPG
Mezzocorona-Mezzolombardo-vasútvonal Q3743491
Milan belt railway Q2380936
Milano-porta-romana-binari.jpeg
Milánó Passante-vasútvonal Q3897224 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
13
Milano Lancetti train station 2006.jpg
Milánó-Pavia-Voghera-vasútvonal Q3743505
Milánó-Verona-vasútvonal Q3743512 165
Verona Porta Nuova staz ferr facciata.JPG
Milánó–Asso-vasútvonal Q802773 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
50
Stazione di Asso Canzo FNM 01.jpg
Milánó–Bergamo-vasútvonal Q3743493
Cassano d’Adda ponte ferroviario Muzza.jpg
Milánó–Bologna-vasútvonal Q802777 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
219
Mairago ferr Milano-Bologna.JPG
Milánó–Chiasso-vasútvonal Q663297 3000 V DC villamosítási rendszer 51
ETR 470 MIChiasso.jpg
Milánó–Genova-vasútvonal Q802333 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
157
Complesso ALe 801.jpg
Milánó–Monza-vasútvonal Q3743503 13
Stazione Milano Porta Nuova (I).JPG
Milánó–Saronno-vasútvonal Q802775 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
21
Ferrovia milano saronno.jpg
Milánó–Treviglio-vasútvonal Q57975065
Cassano d’Adda ponte ferroviario Muzza.jpg
Milánó–Velence-vasútvonal Q736807 3000 V DC villamosítási rendszer 267
Stazione di Venezia Santa Lucia.jpg
Modena-Mirandola-vasútvonal Q3743513
Modena-Vignola-vasútvonal Q3743515
Modena–Sassuolo-vasútvonal Q3743514 19
Modena Piazza Manzoni staz ferr.jpg
Mondovì-Cuneo-vasútvonal Q3743516 33
Monserrato-San Paolo-vasútvonal Q15639819
Mont Cenis Pass-vasútvonal Q950823
Fell.gif
Montebelluna-Camposampiero-vasútvonal Q3743517
Montebelluna-Susegana-vasútvonal Q3743518
Monteponi-Portovesme-vasútvonal Q3743519
Stazione Bacu Abis.jpg
Montepulciano-Fontago-vasútvonal Q3743520
Montevecchio Sciria-San Gavino Monreale-vasútvonal Q3743522
Monti-Tempio-vasútvonal Q635662 39.3
Tempio Pausania - Stazione ferroviaria (09).JPG
Monza–Molteno-vasútvonal Q630235 29
Stazione Renate.jpg
Monza–Molteno–Lecco-vasútvonal Q15574582 41
Moretta–Cavallermaggiore-vasútvonal Q3743523 15
Mori–Arco–Riva-vasútvonal Q1669459 24.2
Bahnhof Riva 2010.JPG
Mortara–Milánó-vasútvonal Q802774 44
Corsico stazione panoramica.JPG
Motta Sant’Anastasia–Regalbuto-vasútvonal Q3743524 52.7
Carcaci-1975.jpg
Naples–Portici-vasútvonal Q802833 7.25
Fergola, Salvatore The Inauguration of the Naples - Portici Railway, 1840.JPG
Napoli-Pompei-Poggiomarino-vasútvonal Q3743529
Nápoly–Aversa-vasútvonal Q3832713 10.5
StazionePiscinola26.jpg
Nápoly–Bari-vasútvonal Q3743525
Nápoly–Battipaglia-vasútvonal Q802835 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
54
Salerno railway station.jpg
Nápoly–Foggia-vasútvonal Q802084 163
CASERTA 4.jpg
Nápoly–Nola–Baiano-vasútvonal Q3743526
Nápoly–Ottaviano–Sarno-vasútvonal Q3743527
Nápoly–Salerno nagysebességű vasútvonal Q938061 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
29
Salerno railway station.jpg
Nocera Inferiore–Mercato San Severino-vasútvonal Q15460481 12
Stazione Castel S.Giorgio.jpg
Noto–Pachino-vasútvonal Q3743531 27.1
Nova Gorica-Gorizia-vasútvonal Q12807550
Novara-Seregno-vasútvonal Q3743535 15.24
Novara–Alessandria-vasútvonal Q801829 67
Novara–Pino-vasútvonal Q802695 51
Novara–Varallo-vasútvonal Q3743533 54
Treno vapore nei pressi di Borgosesia.JPG
Novoli-Gagliano del Capo-vasútvonal Q3743536 75
Ofantino-vasútvonal Q3743538 4.623
Ofenbergbahn Q2015396
Orbetello-Porto Santo Stefano-vasútvonal Q3743539
Ozieri Chilivani–Porto Torres Marittima-vasútvonal Q778544 66
Padova-Bassano-vasútvonal Q3743540
FS-TI E.404.500 Padova ex Cabina A 080325.jpg
Padova-Padova Interporto-vasútvonal Q3743542
Padova-Piazzola-Carmignano-vasútvonal Q3743544
Padova–Bologna-vasútvonal Q3743541 felsővezeték
3000 V DC villamosítási rendszer
123
Stanghella train station (7).jpg
Palazzolo–Paratico-vasútvonal Q802964 10
Stazione di Paratico ALn668.1452+ALn668.1401 20080622 2.jpg
Palermo Notarbartolo-Palermo Marittima-vasútvonal Q3743549
Palermo-Catania-vasútvonal Q3743545
Palermo-Catania-vasútvonal Q3743546
Palermo–Agrigento–Porto Empedocle-vasútvonal Q802966 144
Roccapalumba - ferrovia Agrigento-Palermo - ALn 668.jpg
Palermo–Messina-vasútvonal Q802762 180.55
Linea Pa Me Pace Torregrotta.jpg
Palermo–Salaparuta-vasútvonal Q3743548 85.254
Palermo–San Carlo-vasútvonal Q3743547 105.6
Palermo, San Erasmo (1).jpg
Palermo–Trapani-vasútvonal Q683395 121
Palmanova-San Giorgio di Nogaro-vasútvonal Q3743552 12
Palo-Ladispoli-vasútvonal Q3743550
Paola-Cosenza-vasútvonal Q3743553
Parma-Suzzara-vasútvonal Q3743554
Passante ferroviario di Torino Q1119045
Pavia-Cremona-vasútvonal Q802985 74
Pizzighettone ponte ferroviario.jpg
Pavia–Alessandria-vasútvonal Q802984 63
Cava-Carbonara stazione panoramica.JPG
Pavia–Mantua-vasútvonal Q15427590 136
Pavia–Stradella-vasútvonal Q3743555 3000 V DC villamosítási rendszer 35
Pavia–Torreberetti-vasútvonal Q15411426 43
Cava-Carbonara stazione panoramica.JPG
Pescara-Penne-vasútvonal Q3743556
Piacenza-Bettola-vasútvonal Q3743558
Ponte dell'Olio ponte ferrovia.jpg
Piacenza–Cremona-vasútvonal Q3743559 31
Pinerolo–Torre Pellice railway Q56282693
Pisa Centrale–Pisai repülőtér-vasútvonal Q3743563
Pisa-Tirrenia-Livorno-vasútvonal Q3743561
Pisa–Firenze-vasútvonal Q1132317
Le Piagge FS 2.JPG
Pisa–La Spezia–Genova-vasútvonal Q205158 3000 V DC villamosítási rendszer
vasúti felsővezeték
165
E464 Corniglia.jpg
Pisa–Lucca-vasútvonal Q638753 24
Treno Lucca-Pisa.JPG
Pisa–Róma-vasútvonal Q145122 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
336
Mappa ferr Tirrenica.png
Stazione di pisa centrale.JPG
Poggibonsi-Colle Val d'Elsa-vasútvonal Q3743564
Pomigliano d'Arco-Acerra-vasútvonal Q3743565
Pontassieve-Borgo San Lorenzo-vasútvonal Q3743567
Ponte nelle Alpi-Conegliano-vasútvonal Q3743569
Ponte Tresa-Luino-vasútvonal Q3743568
Pontremolese-vasútvonal Q3743571
Porrettana-vasútvonal Q803005 131
Lavori sulla Porrettana-stampa dell'epoca.jpg
Porto San Giorgio-Amandola-vasútvonal Q3743573
Portomaggiore-Bando-vasútvonal Q3743575
Portomaggiore–Dogato-vasútvonal Q27037486
Portomaggiore - stazione ferroviaria - ETR.350.jpg
Potenza-Brindisi-vasútvonal Q16555780 3000 V DC villamosítási rendszer 219.494
Potenza-Pignola-Laurenzana-vasútvonal Q3743574
Precenicco-Gemona del Friuli-vasútvonal Q3743576
Principe–Granarolo-vasútvonal Q143848 1.13
Genova ferr Granarolo.JPG
Progetto di ferrovia Subappennina Q3922735
Mappa ferr Subappennina.png
Pugliano-Vesuvio-vasútvonal Q3743577
Puster-völgyi vasútvonal Q2119141 72.568
Stadler Flirt in Innichen.jpg
Reggio Emilia-Boretto-vasútvonal Q3743578
Reggio Emilia-Ciano d'Enza-vasútvonal Q3743580
Reggio Emilia-Guastalla-vasútvonal Q3743582
Reggio Emilia-Sassuolo-vasútvonal Q3743581
Renate–Romanò Fornaci railway Q28669966 3.848
Rezzato-Vobarno-vasútvonal Q3743583
Rimini-Novafeltria-vasútvonal Q3743584 34
Rittnerbahn Q2155318 11.764
SAD 21–24 -Bozen 1 (243).jpg
Rivarolo–Castellamonte-vasútvonal Q24941143 7.192
Rocca d'Evandro-Venafro-vasútvonal Q3743586
Rocchetta Sant'Antonio-Gioia del Colle-vasútvonal Q3743585
Rocchette-Arsiero-vasútvonal Q3743587
Rocchette-Asiago-vasútvonal Q3743589 21.19
Rolo-Mirandola-vasútvonal Q3743590
Róma–Albano-vasútvonal Q3743591 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
28
Róma–Ancona-vasútvonal Q1145981 299
Róma–Cassino–Nápoly-vasútvonal Q803113 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
250
Stazione di Napoli Centrale 2008.jpg
Róma–Civitacastellana–Viterbo-vasútvonal Q33155 102
Ferrovia Roma - Viterbo capolinea Roma.jpg
Róma–Civitavecchia-vasútvonal Q3743594
Róma–Fiuggi-vasútvonal Q2623303
Überlandstraßenbahn Rom Laziali - Giardinetti.jpg
Róma–Fiumicino-vasútvonal Q803107
Fiumicino Station.jpg
Róma–Formia–Nápoly-vasútvonal Q803111 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
214
Stazione Formia 3.jpg
Róma–Frascati-vasútvonal Q1108693
Róma–Giardinetti-vasútvonal Q3743595
Mappa ferr Roma-Giardinetti.png
Róma–Lido-vasútvonal Q1088941 28
Róma–Nápoly nagysebességű vasútvonal Q940957 25 kV-os villamos vontatás
felsővezeték
204.6
Linea AV Roma-Napoli vicino Anagni.jpg
Róma–Sulmona–Pescara-vasútvonal Q3743598 240
Pescina 2009 014 (RaBoe).jpg
Róma–Velletri-vasútvonal Q3743599
Rovigo-Chioggia-vasútvonal Q3743601
S6 Q1160580 84
Milano staz Porta Venezia TSR linea S6.JPG
S8 Q1160824 50
Doppio piano trenord.jpg
Sacile-Pinzano-vasútvonal Q3743602
Sacile-Vittorio Veneto-vasútvonal Q3743603
Salaria-vasútvonal Q28471552
Looking west.jpg
Salemi–Kaggera-vasútvonal Q3743606 26.3
Salerno-Mercato San Severino-vasútvonal Q3743609 17.627
Salerno-Reggio Calabria-vasútvonal Q3743608
Salerno–Potenza-vasútvonal Q55247434
San Giovanni Suergiu-Iglesias-vasútvonal Q3743611
Stazione San Giovanni Suergiu 2012.jpg
San Severo-Peschici-vasútvonal Q3743613
San Vito al Tagliamento-Motta di Livenza-vasútvonal Q3743614
Sangritana-vasútvonal Q1301903
Sant'Ellero-Saltino-vasútvonal Q3743616
Santa Ninfa–Salemi-vasútvonal Q3743617 9.5
Santhià-Biella-vasútvonal Q3743618 27
Ferrovia santhia biella a salussola.jpg
Santhià–Arona-vasútvonal Q3743619 65
Santo Stefano di Magra–Sarzana-vasútvonal Q18289701
Stazione di Ponzano Magra - Piano binari e FV.jpg
Saronno-Laveno-vasútvonal Q167929 51.1
Malnate viadotto FNM.jpg
Saronno–Novara-vasútvonal Q43374888 40.019
TAF FNM Novara.jpg
Sassari-Alghero-vasútvonal Q803163 35
Stazione alghero sant agostino.jpg
Sassari-Tempio-Palau-vasútvonal Q803165 150
Palau Narrow gauge Railway.jpg
Sassari–Sorso-vasútvonal Q803164 10
Sorso - Stazione di Funtana Niedda (13).JPG
Savigliano–Saluzzo–Cuneo-vasútvonal Q3743622 48
Schio-Rocchette-vasútvonal Q3743624
Seregno–Bergamo-vasútvonal Q769983 40
Ponte sul Adda Paderno.jpg
Settimo Torinese–Pont Canavese-vasútvonal Q3743353
Sicignano degli Alburni-Lagonegro-vasútvonal Q803213 78
Pertosa Station.JPG
Siena-Grosseto-vasútvonal Q3743625
Siena–Chiusi-vasútvonal Q29558146 89
AscianoPoggioFauleSienaMontalleseRailway3.jpg
Siliqua-San Giovanni Suergiu-Calasetta-vasútvonal Q3743628
Viadotto Rio Fundus.jpg
Simplon-vasútvonal Q667559 15 kV-os villamos vontatás
felsővezeték
232.5
Simplon tunnel D.jpg
Soverato–Chiaravalle Centrale-vasútvonal Q3743630 22.9
FCL railcar 3.jpg
Sparanise-Gaeta-vasútvonal Q3743631
Spielfeld-Straß–Trieste Centrale-vasútvonal Q15087845
Spinazzola-Spinazzola Città-vasútvonal Q3743632
Spoleto-Norcia-vasútvonal Q3743633
Ferrovia Spoleto - Norcia. Stazione di Spoleto.JPG
spoorlijn La Spezia Centrale - Arsenale - San Bartolomeo Q3743452 6.5
Stabio/Porto Ceresio–Milánó-vasútvonal Q15411496
Stresa-Mottarone-vasútvonal Q3743634 10
Ferrovia Stresa-Mottarone.jpg
Sulmona–Carpinone-vasútvonal Q3743636
Suzzara–Ferrara-vasútvonal Q3743637 82
Stazione di Vigarano Pieve (Vigarano Mainarda).JPG
Taranto–Brindisi-vasútvonal Q3743644 69
Platform of Tarant Station.JPG
Tarvisio–Ljubljana-vasútvonal Q803313 64.5
Lesce-Bled-train station.jpg
Taufers-vasútvonal Q378396 15.4
Taufererbahn-MJ.jpg
Teglio Veneto-Bertiolo-Udine-vasútvonal Q3743645
Termoli-Campobasso-vasútvonal Q3743351
Stazione Campobasso 1.jpg
Terni–Sulmona-vasútvonal Q3743648 164
Sella di Corno - ferrovia Terni-Sulmona al km 150, automotrice ALn 776 e statale 17 (18000625280).jpg
Thiene-Rocchette-vasútvonal Q3743649
Tirano–Lecco-vasútvonal Q15427151 105
Varenna ponte ferr.JPG
Tirso–Chilivani-vasútvonal Q803326 79
Illorai - Stazione Tirso (09).JPG
Tolmezzo-Paluzza-Moscardo-vasútvonal Q3743651
Torino-Ceres-vasútvonal Q681794 3000 V DC villamosítási rendszer
Stazione ferroviaria Ceres.JPG
Torino-Fossano-Savona-vasútvonal Q3743652 153
Ponte ferroviario sulla stura da fossano sfondo sant albano stura.jpg
Torino-Pinerolo-vasútvonal Q56282630
Stazione di Moncalieri Sangone 01.jpg
Torino–Genova-vasútvonal Q547206 3000 V DC villamosítási rendszer
vasúti felsővezeték
169
Mappa ferr Torino-Genova.png
Isola del Cantone treno IC.jpg
Torino–Milánó nagysebességű vasútvonal Q958826 25 kV-os villamos vontatás
felsővezeték
125
MilanoCentrale02.jpg
Torino–Milánó-vasútvonal Q428001 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
153
Novara ferroviaTO-MI.jpg
Torino–Modane-vasútvonal Q1089524 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
Ferrovia del Frejus-mappa.gif
Ferrovia del Frejus.jpg
Torino–Pinerolo–Torre Pellice-vasútvonal Q3743654 54
Pinerolo stazione.jpg
Torre Annunziata-Castellammare di Stabia-Gragnano-vasútvonal Q3743658
Torre Annunziata-Sorrento-vasútvonal Q3743657
Torrebelvicino-Schio-vasútvonal Q3743659
Tortona-Genova-vasútvonal Q3743728 3000 V DC villamosítási rendszer
Tortona-Novi Ligure-vasútvonal Q3743660 3000 V DC villamosítási rendszer
Tortona–Castelnuovo Scrivia-vasútvonal Q17630399 8.692
Stazione dei tram di Tortona.jpg
Tortona/Novi Ligure-Genova-vasútvonal Q3743661
Toszkánai Központi Vasút Q3743371
Trenino Verde Q1262790
FCS 400 auf dem Viadukt bei Belvi-Aritzo.JPG
Trento–Malè–Marilleva-vasútvonal Q1408026 66.04
Daolasa gare.JPG
Trento–Velence-vasútvonal Q3743665 158
Primolano stazione.jpg
Treviglio–Bergamo-vasútvonal Q3743664 22
Treviglio–Cremona-vasútvonal Q803335 65
Casaletto Vaprio stazione panoramica.JPG
Treviso-Ostiglia-vasútvonal Q3743666
Treviso-Portogruaro-vasútvonal Q3743667
Triest-Hrpelje-vasútvonal Q2684954 18.9
07090020stationsantantoniomocco.jpg
Triest–Parenzo-vasútvonal Q121923 122.88
U37 parenzana koper.jpg
Trieste Campo Marzio–Trieste Aquilinia railway Q17630402
07130019triestesantandrea.jpg
Trieste Centrale–Villa Opicina-vasútvonal Q27916897 3000 V DC villamosítási rendszer
WLAB 51 55 70-80 007-5 H-START VillaOpicina 101211.jpg
Trofarello-Chieri-vasútvonal Q3743674 8.564
Udine-Cervignano-vasútvonal Q3743675
Udine-Cividale-vasútvonal Q803363 15.3
FUC Stadler GTW.JPG
Udine-Majano-vasútvonal Q3743677
Udine–Trieszt-vasútvonal Q3743679
Fiume Isonzo-ponte ferrovia.jpg
Urbino-Fabriano-vasútvonal Q3743680
Überetscher Bahn Q331659 17.3
OltreadigeRailroadMap.svg
BhfEppanUeberetscherBahn.jpg
Vairano-Isernia-vasútvonal Q3743682
Val di Fiemme-vasútvonal Q1427771 50.5
Valmorea-vasútvonal Q3743719 31.194
Ferrovia Valmorea Solbiate Olona.jpg
Varese-Porto Ceresio-vasútvonal Q803383 17.607
Velence–Trieszt-vasútvonal Q3743684 153
07050010biviodaurisinaviewtowardstrieste.jpg
Velence–Udine-vasútvonal Q803392 135
Udine-stazionefront.jpg
Velencea-Trieszt-vasútvonal Q3743685
Velletri-Segni-vasútvonal Q3743683
Velletri-Terracina-vasútvonal Q1531226
Veltlinbahn Q2512664 105
Colico stazione ferr.JPG
Vercelli–Casale Monferrato-vasútvonal Q28843541
Vercelli–Casale–Valenza-vasútvonal Q803388 41
Vercelli–Pavia-vasútvonal Q803389 67
Tromello stazione ferr interno.JPG
Verona-Caprino-Garda-vasútvonal Q3743687
Verona-Mantova-Modena-vasútvonal Q3743688 97.1
I-MN-Borgoforte3.JPG
Verona-Rovigo-vasútvonal Q3743689
Verona-Velence nagysebességű vasútvonal Q3743690
Verona–Bologna-vasútvonal Q264405 3000 V DC villamosítási rendszer
felsővezeték
115
Mappa ferr Verona-Bologna.png
Revere ETR 485.jpg
Viareggio-Firenze-vasútvonal Q582269 100
270712-216 CPS.jpg
Vibo Valentia-Mileto-vasútvonal Q3743691
Vicenza-Schio-vasútvonal Q3743692 31
Vicenza-Treviso-vasútvonal Q3743697 3000 V DC villamosítási rendszer 60
Villa Literno-Nápoly-vasútvonal Q1145966
Villa Literno–Cancello-vasútvonal Q16555789
Villa Literno Stazione.jpg
Villa Santina-Comeglians-vasútvonal Q3743696
Villamar–Ales-vasútvonal Q369064 26
Villamassargia–Carbonia vasútvonal Q803400 22.4
ALn 663 1173 + ALn 668 Carbonia Serbariu.jpg
Vinschgerbahn Q376579 60.078
Vinschgaubahn 01.jpg
Viterbo–Orte-vasútvonal Q3743698
Viterbo–Róma-vasútvonal Q3743592 87
Voghera-Varzi-vasútvonal Q803406 32
Zollino–Gallipoli-vasútvonal Q57084144
Pesa - ATR220.019 a Nardò.jpg
Automatikusan generált lista vége