Főmenü megnyitása

Az 1980–1981-es UEFA-kupa győztese az angol Ipswich Town volt, akik a kétmérkőzéses döntőben a holland AZ Alkmaar csapatát győzték le 5–4-es összesítéssel. Az Ipswich Town-nak ez volt az első és egyetlen UEFA-kupa-győzelme.

Első körSzerkesztés

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Zbrojovka Brno   5–1   SK VOEST Linz 3–1 2–0
1. FC Kaiserslautern   3–3 (ig)   Anderlecht 1–0 2–3
1. FC Magdeburg   5–3   Moss FK 2–1 3–2
AZ Alkmaar   10–0   Red Boys Differdange 6–0 4–0
Ballymena United   2–4   Vorwärts Frankfurt 2–1 0–3
Dynamo Dresden   2–0   Napredak Kruševac 1–0 1–0
Argeș Pitești   0–2   Utrecht 0–0 0–2
Bohemians Praha   4–3   Sporting Gijón 3–1 1–2
Gyinamo Kijev   1–1 (ig)   Levszki Szófia 1–1 0–0
Sahtar Doneck   1–3   Eintracht Frankfurt 1–0 0–3
Sochaux   3–2   Servette 2–0 1–2
Twente   5–3   IFK Göteborg 5–1 0–2
Fenerbahçe SK   1–3   Beroe Sztara Zagora 0–1 1–2
FC Porto   1–0   Dundalk 1–0 0–0
Grasshoppers   8–3   Kjøbenhavns Boldklub 3–1 5–2
Hamburger SV   7–5   Sarajevo 4–2 3–3
IF Elfsborg   1–2   St. Mirren 1–2 0–0
Ipswich Town   6–4   Arisz Thesszaloniki 5–1 1–3
IA   0–10   1. FC Köln 0–4 0–6
Juventus FC   6–4   Panathinaikósz 4–0 2–4
KSC Lokeren   2–1   Gyinamo Moszkva 1–1 1–0
KuPS   0–14   Saint-Étienne 0–7 0–7
LASK Linz   2–6   Radnički Niš 1–2 1–4
Manchester United   1–1 (ig)   Widzew Łódź 1–1 0–0
PSV Eindhoven   3–2   Wolverhampton Wanderers 3–1 0–1
RWD Molenbeek   3–4   Torino 1–2 2–2 (hu)
Śląsk Wrocław   2–7   Dundee United 0–0 2–7
Sliema Wanderers   0–3   Barcelona 0–2 0–1
Standard Liège   3–2   Steaua București 1–1 2–1
Újpesti Dózsa   1–2   Real Sociedad 1–1 0–1
Vasas   1–2   Boavista 0–2 1–0
VfB Stuttgart   10–1   Pezoporikosz Larnaka 6–0 4–1

Második körSzerkesztés

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Zbrojovka Brno   2–3   Real Sociedad 1–1 1–2
1. FC Kaiserslautern   2–4   Standard Liège 1–2 1–2
1. FC Köln   4–1   Barcelona 0–1 4–0
Dundee United   1–1 (ig)   KSC Lokeren 1–1 0–0
FC Utrecht   3–4   Eintracht Frankfurt 2–1 1–3
Sochaux   3–2   Boavista 2–2 1–0
Twente   1–1 (ig)   Dynamo Dresden 1–1 0–0
FC Porto   2–3   Grasshoppers 2–0 0–3 (hu)
Ipswich Town   3–2   Bohemians Praha 3–0 0–2
Beroe Sztara Zagora   1–3   Radnički Niš 0–1 1–2
Levszki Szófia   1–6   AZ Alkmaar 1–1 0–5
PSV Eindhoven   2–3   Hamburger SV 1–1 1–2
St. Mirren   0–2   Saint-Étienne 0–0 0–2
Torino   3–2   1. FC Magdeburg 3–1 0–1
VfB Stuttgart   7–2   Vorwärts Frankfurt 5–1 2–1
Widzew Łódź   4–4 (bp)   Juventus FC 3–1 1–3

Harmadik körSzerkesztés

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Eintracht Frankfurt   4–4 (ig)   Sochaux 4–2 0–2
Grasshoppers   3–3 (bp)   Torino 2–1 1–2
Hamburger SV   0–6   Saint-Étienne 0–5 0–1
Ipswich Town   5–1   Widzew Łódź 5–0 0–1
KSC Lokeren   3–2   Real Sociedad 1–0 2–2
Radnički Niš   2–7   AZ Alkmaar 2–2 0–5
Standard Liège   5–2   Dynamo Dresden 1–1 4–1
VfB Stuttgart   4–5   1. FC Köln 3–1 1–4 (hu)

NegyeddöntőSzerkesztés

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Saint-Étienne   2–7   Ipswich Town 1–4 1–3
AZ Alkmaar   2–1   KSC Lokeren 2–0 0–1
Grasshoppers   1–2   Sochaux 0–0 1–2
Standard Liège   2–3   1. FC Köln 0–0 2–3

ElődöntőSzerkesztés

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Sochaux   3–4   AZ Alkmaar 1–1 2–3
Ipswich Town   2–0   1. FC Köln 1–0 1–0

DöntőSzerkesztés

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Ipswich Town   5–4   AZ Alkmaar 3–0 2–4

Külső hivatkozásokSzerkesztés