Szerkesztő:Kemenymate/R2
R2-es jelzésű autóbuszvonal | ||||
| ||||
Történeti adatok | ||||
Státusz: | megszűnt | |||
Első üzemnap: | 1972. október 28. | |||
Utolsó üzemnap: | 1981. november 2. | |||
Üzemi adatok | ||||
Jellege: | temetői alapjárat | |||
Település: | Budapest | |||
Üzemeltető: | Budapesti Közlekedési Vállalat | |||
Végállomások | ||||
Induló állomás: | Örs vezér tere | |||
Érkező állomás: | Ilonatelep, új temető | |||
Kapcsolódó vonalak | ||||
Vonalcsalád: | 46 | |||
Hálózat: | Budapest tömegközlekedése | |||
Autóbuszok: | Budapest autóbuszvonal-hálózata |
Hasonló nevű viszonylatok | ||
2-es busz | ||
Hasonló nevű viszonylatok | ||
R busz | ||
Útvonaldiagram | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A budapesti R2-es jelzésű autóbusz az Örs vezér tere és Ilonatelep, Új temető között közlekedett temetői járatként. A vonalat a Budapesti Közlekedési Vállalat üzemeltette.
Története
szerkesztésAz R2-es temetői járatot 1968. október 27-én indították el Angyalföld, Frangepán utca és az Új köztemető, II. körönd között az Nagy Lajos király útján és a Maglódi úton keresztül. Legközelebb 1969. november 1-jén és 2-án járt változatlan útvonalon. 1970. október 31-én és november 1-jén az Erzsébet királyné útjától indult az Új köztemetőig.
1971-ben nem indították el, majd 1972. október 28-ától új útvonalon, az Örs vezér tere és Ilonatelep, Új temető között közlekedett 1981. november 2-ai megszűnésééig.[1]
Megállóhelyei
szerkesztésR2 (Örs vezér tere – Ilonatelep, új temető) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sorszám (↓) | Megállóhely | Sorszám (↑) | Átszállási kapcsolatok a járat megszűnésekor | ||||
0 | Örs vezér tere végállomás |
16 | Gödöllői és csömöri HÉV 13, 62 31, 32, 32, 44, 45, 46, 61, 61E, 67, 76, 77, 85, 85, 100, 130, 132, 144, R1 81, 82 | ||||
∫ | Sarkantyú utca | 15 | 45, 46, 77 | ||||
1 | Gépmadár park | 14 | 45, 46, 77 | ||||
2 | Keresztúri út (↓) Szentmihályi út (↑) |
13 | Gödöllői és csömöri HÉV 45, 46, 77 | ||||
3 | Pilisi utca (↓) Egyenes utca (↑) |
12 | 44, 45, 46, 77 | ||||
4 | Nagyicce, HÉV állomás | 11 | Gödöllői és csömöri HÉV 45, 46, 77 | ||||
5 | Lándzsa utca (↓) Thököly út (↑) |
10 | 44, 45, 46, 76, 77 | ||||
6 | Jókai Mór utca | 9 | 44, 45, 76, 92 | ||||
7 | Pilóta utca (↓) Corvin utca (↑) |
8 | Gödöllői és csömöri HÉV 44, 45, 76, 92, 192 | ||||
8 | Imre utca | 7 | Gödöllői és csömöri HÉV 45, 76, 92 | ||||
9 | Bökényföldi út | 6 | 45, 76, 92, 176 | ||||
10 | Csinszka utca | 5 | Gödöllői és csömöri HÉV 92 | ||||
11 | Cinke utca | 4 | 92 | ||||
12 | Vidám vásár utca | 3 | Gödöllői és csömöri HÉV 92, 176 | ||||
13 | Műkő utca | 2 | 92, 176 | ||||
14 | Ilonatelep, HÉV-állomás | 1 | Gödöllői és csömöri HÉV 45, 92, 176 | ||||
15 | Ilonatelep, új temető végállomás |
0 | 92, 176 |
Jegyzetek
szerkesztés- ↑ Bánhidai Viktor, Nemecz Gábor, Szedlmajer László, Takács-Boér Gyula, Unzeitig Ákos, Zsigmond Gábor: A fővárosi autóbusz-közlekedés 100 éve. Budapest: Műszaki. 2016. ISBN 9789631666076
További információk
szerkesztés